Ostatní města

Vzniká nová hudební crazy komedie Svatba (ne)bude


Nová hudební crazy komedie Svatba (ne)bude režiséra Jiřího S. Richtera a autorů Tomáše Berana, Jaroslava Kleina, Jana Tenkráta a Františka Pytlouna glosuje dění kolem jedné takové (ne)normální veselky, kdy každý má svá speciální přání a představy. Co teprve, když jsou mladí snoubenci poněkud svérázní. Pak si všichni v duchu říkají, že by snad bylo lepší se „nebrat“…a do toho se “naši mladí” skutečně ozvou, že svatba nebude… Jak to dopadne? Bude?

Anotace

Příprava svatby je pro každou rodinu, zejména pak pro maminky, zatěžkávací zkouška. A skoro každou rodinu to zkrátka minimálně jednou potká. Každý má svá speciální přání, každý má svou představu. Co teprve, když jsou mladí snoubenci poněkud svérázní, do rodiny díky nim přibývá americký svatební koordinátor, kolem se motá několik dalších svérázných dětí, několik rodinných známých a nedej bože i neodbytných sousedů. Přípravy vrcholí, všichni si v duchu říkají, že by snad bylo lepší se „nebrat“… a do toho se “naši mladí” skutečně ozvou, že svatba nebude… Jak to dopadne? Bude? Nebo bude jiná? Nebo jich bude víc?

Svatba (ne)bude - plakát

Obsazení

Vypravěč: Martin Zounar / Miroslav Hrabě / Jakub Šlégr
George: Jiří Zonyga / Jaroslav Klein
Matka: Šárka Marková / Eva Kleinová
Otec: Miroslav Hrabě / Bořek Slezáček
Jakub: František Pytloun / Petr Poláček
Pavlína: Petra Doležalová / Michaela Sejnová
Honzík: Richard Mašata / Jan Bačkovský
Rich: Richard Tesařík / Jakub Šlégr
Mich: Martin Bačkovský / Jaroslav Klein
Růžena: Barbora Rajnišová / Věra Vodičková
Tereza: Kristýna Kleinová / Genny Ciatti

Stav k 14.5.2014

Tvůrčí tým

Scénář: Jan Tenkrát
Hudba: Tomáš Beran, Jaroslav Klein a František Pytloun
Texty písní: Jaroslav Klein a Jan Tenkrát
Scénografie: Hugo Jozef Čačko
Kostýmy: Gergana Pytlounová
Hudební aranže: Tomáš Beran
Producent: Jaroslav Klein
Režie: Jiří S. Richter

Roli otce dospělého syna si vůbec poprvé v životě vyzkouší Miroslav Hrabě. „Roli tatínka jsem přijal rád, protože rád hraji role, které jsou od mého života diametrálně odlišné,“ těší se na svoji otcovskou úlohu Hrabě.

A co na to nevěsta Michaela Sejnová ? Ta má velkou obavu o to, aby jí muzikálová svatba nepřekazila soukromé plány. „Role nevěsty Pavlínky se mi zkouší sice moc hezky, ale doufám, že si tím nepokazím svou svatbu, protože se říká, že pokud si někdo před svatbou vleze do svatebních šatů, tak je to pak prokleté, a že se nevdá, tak věřím, že mě se to týkat nebude a jednou se budu opravdu vdávat,“ netají se herečka.

Také ženichova maminka Šárka Marková na vlastní svatbu teprve čeká. „Pokud si mě někdo vezme, asi to bude překvapení nejen pro mě. Nikdy jsem nebyla svatební plánovač a na rozdíl od ostatních holčiček jsem o svatbě ani nikdy moc nesnila. Takže uvidíme, co přijde,“ tvrdí Šárka.

To ženich Jakub, František Pytloun, má se svatbou jako jediný bohaté zkušenosti. Ženil se vloni, jeho manželka Gergana si tak bude muset zvyknout, že těch svatebních slibů rozdá na podzim ještě několik. „Role ženicha Jakuba se mi hraje moc dobře, jelikož jsem si tuto roli vyzkoušel již minulý rok i mimo jeviště, na vlastní kůži. A mám pocit, že na tu jevištní se těším stejně tak, jako jsem se nemohl dočkat té skutečné. Je tam opravdu spousta vtipných momentů.“

Premiéra je plánována na září 2014, ze které se celý ansámbl rozjede na “svatební cestu” po celé republice. Možná zavítají i do vašeho města.


Ostatní města
Původní český muzikál CYRANO se dočká své vytoužené premiéry
Ostatní města
Národní divadlo v Ostravě vypsalo konkurz na uvedení světového muzikálu “Marguerite” od autorů úspěšných “Bídníků”
Ostatní města
SHREK zahájil turné v Brně. Následují Pardubice a Liberec
 • Radka

  Už se moc těším :-)


 • Terka

  já takýýýý!!!!!


 • Fanda pytloun

  Slibuju ze mate na co je to opravdu vtipne je to opravdu super parta lidi co to delaji srdcem


 • Dominick

  prostě super,není co dodat! vtipný to je,je v tom i pár písniček, prostě jsem se tam řezal smíchy!!!