Pardubice

Poslední reprízy Tří veteránů na Kunětické hoře


Se stávající sezónou se herci Východočeského divadla rozloučí třemi plenérovými reprízami Tří veteránů na vyhlídce Kunětické hory, které zde odehrají od čtvrtka 7. do soboty 9. července 2022 od 20.30 hodin.

V rámci prázdninové akce jsou vstupenky pro děti a studenty mimořádně s 30% slevou.

Výpravnou pohádku pro celou rodinu podle kultovního českého filmu v rondelu pod hradem inscenoval režisér Petr Novotný, jenž titulní role svěřil Tomáši Lněničkovi, Martinu Mejzlíkovi a Alexandru Postlerovi.

Tři veterání - Východočeské divadlo Pardubice - Kunětická hora - VČD

Zábavný příběh tří vysloužilých vojáků, kteří se zapletou do světa kouzel a jejich povahy a pocit moci je svedou proti sobě, vznikl na motivy pohádky z knihy Fimfárum Jana Wericha. Na filmové plátno ho přenesl režisér Oldřich Lipský, jenž napsal scénář spolu se Zdeňkem Svěrákem, z něhož vycházel právě Petr Novotný. Nesmrtelnou hudbu složil Jaroslav Uhlíř, jehož hit „Není nutno…“ si spolu s herci mohou diváci zanotovat i na Kunětické hoře.

Tři veterání - Východočeské divadlo Pardubice - Kunětická hora - VČD

Po posledních představeních Tří veteránů nastanou divadelní prázdniny, během nichž čeká zázemí divadla tradiční generální úklid, malování vybraných prostor, nutné opravy…

Svou 113. sezónu pak Východočeské divadlo zahájí ve čtvrtek 1. září 2022, kdy v Městském divadle uvede čerstvou novinku v repertoáru, muzikálovou komedii Pekařova žena. Ostatní zářijové termíny jsou již také uveřejněny na webových stránkách divadla www.vcd.cz, kde je možné během léta vstupenky také online zakoupit. Osobně jsou vstupenky v průběhu prázdninového uzavření předprodeje k dostání v Turistickém informačním centru pod Zelenou bránou.

FOTOGALERIE

TŘI VETERÁNI
Foto Jiří Sejkora

Recenze a reportáže
Originální pardubické “Chicago” má novou Velmu Kristinu Jelínkovou
Recenze a reportáže
KVÍTEK Z HORRRORU aneb Audrey Druhá se představila v Pardubicích (+ video)
Pozvánky a konkurzy
Doprovodný program kampaně “Pomozte svému divadlu” v Praze a Brně zahrne i muzikálová vystoupení
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!