Aktuální zprávy

Fantom Opery se představí v pražské O2 Areně


Hned na úvod důležitá poznámka – při vyslovení názvu Fantom Opery nás ihned napadne slavný muzikál A. L. Webbera. Do O2 Areny se však v listopadu chystá zcela jiný muzikál od jiného autora, který však slibuje velkou show. Více se dozvíte v našem článku.

Fantom Opery

Fantom Opery

Autorem celého muzikálu (tj. textů i hudby) je Ivan Jacobs. Jeho muzikál je více podobný původní románové předloze a ve světě sklidil velký úspěch. Ocitujeme pár ohlasů které zprostředkovala pořadatelská agentura: „Univerzální… působivá… mocná… nápaditá hudba… bezpochyby úžasné… vrcholné herecké výkony… naprosto úžasné… hudba je neuvěřitelná.“

Americká show, která k nám přijede přímo z americké Broadwaye, slibuje neopakovatelnou podívanou, plnou kostýmů (které se počítají na stovky) a propracované scénografie, které samozřejmě nemůže chybět replika křišťálového lustru, který se během představení roztříští o jeviště. Kromě této, zřejmě nejznámnější rekvizity, se dočkáme i kopie originální pařížské opony, exteriéry i interiéry budovy opery (včetně temnéhho doupěte Fantoma), hřbitova a dalších známých lokací.

Příslibem jsou i speciální efekty, které ve světě muzikál také proslavily. Stejným příslibem je i light design Marcie Mader, držitelky broadwayské ceny. Scénu vytvořil dnes již zesnulý broadwayský návrhář James Tilton.

Muzikál klade důraz přešdevším na romantiku, taneční čísla a komické situace. Hrát se bude celkem šest představení, a to v termínech od 20. do 23.11.2008. Vstupenky k sezení na ploše stojí 1400 a 1200 korun, na tribuny 1290, 990 a 800 korun. Zakoupit je můžete v síti SazkaTicket. Zatím jsme nesehnali informaci o českém znění, doufejme, že si pro nás pořadatelé připravili kvalitní české otitulkování.

Pokud byste měli zájem o turné slavnějšího brášky od autora A.L.Webbera, musíme vás zklamat. Sám Webber si totiž nepřeje žádné halové provedení svého díla, a tak vám nezbyde nic jiného, než se vypravit do Londýna, Broadwaye či jiných zemí, kde se Fantom uvádí.

Pokud byste měli zájem o ukázku z muzikálu Ivana Jacobse, můžete si jí stáhnout na těchto webových stránkách: http://original-phantom-of-the-opera.com/Images/phantom-video-clip.wmv


Aktuální zprávy
Divadlo Hybernia přivítá miliontého návštěvníka
Aktuální zprávy
Jak budou probíhat letošní “muzikálové” Ceny Thálie? Ondřej Kepka vysvětlil podrobnosti
Aktuální zprávy
Československý muzikál KUBO jako pocta Jozefu Kronerovi míří do ČR
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!