Aktuální zprávy

Obsazení muzikálu “Carmen” konečně zveřejněno


Dnes na tiskové konferenci odhalilo vedení Hudebního divadla Karlín všechny účinkující ve světové premiéře muzikálu Carmen od amerického skladatele Franka Wildhorna. Hlavní roli Carmen si zahraje, jak jistě víte, Lucie Bílá, alternovat jí bude Dasha (oficiálně uvedená jako understudy).

Lucie Bílá a Dasha - představitelky hl. role Carmen

Přestavitelky hlavní role - Lucie Bílá a Dasha

Josého si zahraje bez alternace Robert Jícha (známý především z Městského divadla Brno nebo pražského nastudování Bídníků), který bude stát na karlínském jevišti poprvé. Stejně jako mnoho dalších účinkujících, převážně z divadla Ta Fantastika, které je koproducentem muzikálu. Uvidíme Václava “NOIDA” Bártu, Martina Poštu a Lukáše Kumprichta. Překvapením je i angažování Tomáše Trapla.

Carmen: Lucie Bílá, understudy Dasha
Katarina: Dasha, Markéta Poulíčková
José: Robert Jícha
Garcia: Václav Noid Bárta, Martin Pošta
Teta Inéz: Pavla Břínková, Barbora Rajnišová
Zuniga: Lukáš Kumpricht, Tomáš Trapl
Starosta Mendoza: Jiří Korn, Josef Štágr
Vědma: Athina Langoská, Hanka Křížková

V dalších menších rolích se představí Zuza Ďurdinová, Veronika Veselá, Kateřina Nováková, Kateřina Šildová, Jana Zenáhlíková, Linda Stránská, Barbora Popelková, Lucie Žďárská, Ivo Hrbáč, Václav Vostarek a Jakub Šlégr.

To je pro tuto chvíli vše, naše tipovací soutěž o vstupenky na premiéru tohoto muzikálu nyní končí, vyhodnocení proběhne během srpna a výsledky samozřejmě včas také zveřejníme. A brzy přineseme fotky z první čtené zkoušky muzikálu.

Americký režisér Gabriel Barre a autor českého textu Adam Novák

Americký režisér Gabriel Barre a autor českého textu Adam Novák

Foto: hdk.cz


Fotoreportáže a galerie
Fotoreportáž: KRÁLOVNA KAPESKA má týden před premiérou (+ video)
Praha
“Quasimodo” veřejně vyhlásil oficiální začátek zkoušek (+ video)
Aktuální zprávy
Návrat ztraceného Jana Kříže
 • Žofka

  Koukala jsem na HDK a tam píšou u Joseho ještě P.Strenačika….. Nechci předbíhat, ale myslím, že bude o něco lepší…. Hlavně pohybově, ale i výrazově a pěvecky, pokud mu to tedy tam vyjde a hrát bude….


 • tom

  Nevím, jestli lepší nebo horší, každopádně je výborný. Jak pohybově, tak i hlasově. Klobouk dolů, v tomto muzikálu jde nejen o zpěv, ale hlavně o herectví a tanec. A v tom je Strenačik machr. Má nádhernou barvu hlasu.


 • Žofka

  Jasně, dodnes lituji, že nevyšla druhá sezona Cats, byl by skvělý Rozumbrad…. Tak nezbývá, než držet palce, ať mu to tady vyjde


 • Zuzka

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, CD k muzikálu ještě asi není v prodeji že?:)


 • Pavel Košatka

  Ne.


 • Romča

  Po bezmála 4 měsících přidávám sem příspěvek, který se týká dnešního vyhlášení nominací na Thálii. Je mi trapně za pány akademiky, že nominovali za Carmen Bílou a ne Dashu! Nominovat někoho za zásluhy, to se snad dělalo v jiném režimu, ne? Tehdy se tomu říkalo zasloužilý, resp. národní umělec. Nebo dejte Bílé Thálii cenu za celoživotní působení, ale ne za něco, kde je sice dobrá, ale její alternace je (nejen kvůli věku) lepší!!! R.