Aktuální zprávy

Národní divadlo moravskoslezské zveřejnilo obsazení hlavních rolí muzikálu “Evita”


Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě v těchto dnech na svých webových stránkách zveřejnilo obsazení hlavních rolí očekávané premiéry muzikálu Andrew Lloyd Webbera a Tima Rice “EVITA” v režii Petra Gazdíka. V hlavní roli se představí Hana Fialová a Radka Coufalová, která již Evitu nastudovala v Městském divadle Brno. V dalších rolích se představí Petr Gazdík, Robert Jícha nebo Milan Němec. Pražské muzikálové diváky by mohlo do Ostravy nalákat hostování Tomáše Savky (Che) a Veroniky Gidové (menší role Perónovy milenky). Premiéra je naplánována na 20. března 2014 v Divadle Jiřího Myrona.

Obsazení hlavních rolí muzikálu “Evita”

María Eva Duarte de Perón – Hana Fialová / Radka Coufalová
Che – Petr Gazdík / Tomáš Savka / Robert Jícha
Juan Domingo Perón – Marcel Školout / Milan Němec
Augustín Magaldi – Roman Harok / Robert Jícha
Perónova milenka – Veronika Gidová / Martina Šnytová

Radka Coufalová jako Evita v Městském divadle Brno

Radka Coufalová jako Evita v Městském divadle Brno

.

Realizační tým

Libreto – Tim Rice
Hudba – Andrew Lloyd Webber
České přebásnění – Michael Prostějovský
Režie – Petr Gazdík
Hudební nastudování – Jakub Žídek
Dirigent – Jakub Žídek, Marek Prášil
Hudební supervize – Petr Gazdík
Choreografie – Lucie Holánková
Scéna – Ondřej Zicha
Kostýmy – Veronika Hindle
Dramaturgie – Patrick Fridrichovský


Aktuální zprávy
Muzikál “Touha” poodhalil své obsazení
Aktuální zprávy
Pokračování Fantoma opery, muzikál LOVE NEVER DIES. On-line a zdarma
Aktuální zprávy
Světový muzikál WICKED bude uveden v České republice
 • candie254

  Vypadá to, že si zajedu do Ostravy :)


 • JOE

  Vůbec se ti pražáci začali stěhovat do jiných oblastí! tady dokonce česká premiéra – Kříž, Schwab, Pleskot, Ježek, Tenkrát, Blahynková, Bartošová, Zavřel … http://www.saldovo-divadlo.cz/program/saldovo-divadlo/performance_id/451/


 • katka

  Teda ti ostraváci se maj Tomáš Savka je skvělá volba,boužel je to pro mě daleko z Brna


 • ven-da

  Joe – taky mě to zaujalo,mohlo by to být super představení a Liberec neni daleko


 • antonio

  Těším se na Evitu jdu 4.4.2014 ….


 • Pavel

  Moc se ostravské nastudování těším a zvu vás všechny na moje stránky o muzikálu Evita na adrese evita.nazory.cz


 • Klea

  Jupí, Tom Savka! :-)


 • Pavel

  Nevíte, jestli NDM někdy vydává nahrávky? Jako MdB? Vím, že je to vzhledem k licenci a současnému potenciálu inscenace asi úplně nereálné, ale Evita by si zasloužila český komplet. :-( A to i proto, že se hraje jiný překlad, než je na pražském výběrovém CD.


 • Jiří K.

  Pavel: Bohužel, NDM nikdy nevydalo CDčko k některé svojí inscenaci, byť disponuje velkým nahrávacím studiem… :(


 • HONZY

  Hodnocení 70%
  V ČR čtvrté uvedení super muzikálu A.L.Webbera v NdM v Ostravě dopadlo vcelku dobře.Je vidět významná režijní práce P.Gazdíka. Vyzdvihnout je třeba výborné hudební nastudování,včetně zvládnutí sborových scén.Nápaditá je choreografie L.Holánkové.Výprava i kostýmy dobře evokují děj muzikálu. V hlavní roli obsazená Hana Fialová se vypořádala s Evitou se ctí,ve zpěvu by měla odstranit místy operetní výraz.Omylem bylo obsazení Tomáše Savky do role vypravěče Che.Jeho postava postrádá šmrnc i pěvecký výraz nic moc.Slabý je i Marcel Školout v roli Peróna.Ve vedlejší roli Mistress se líbila Martina Šnitová.Její píseň “Další kufr stojí u dveří” patřila k vrcholným scénám muzikálu.V alternativním obsazeni může být ovšem vše jinak?Evita v Ostravě rozhodně stojí za shlédnutí.Repríza ze dne 4.4.14


 • Abigail

  A tady je dokonale vidět rozdíl v názoru. Souhlasím s tím, že výborné je hudební nastudování, perfektní byly sborové scény, výborné nápady, co se režijního nastudování týče, některé scény jako tango s Peronem byly vážně výborné… Taky mě výrazně nezaujal Marcel Školout, velmi se mi líbila jako milenka Veronika Gidová a taky se mi líbil Robert Jícha. Jako Evitu jsem viděla Radku Coufalovou a byla velmi dobrá, herecky vynikající, pěvecky také a obzvlášť v sólových pasážích, ale čas od času méně výrazná, než bych si představovala. Celé představení ovšem jednoznačně patřilo Tomáši Savkovi, bylo to podání trochu jiné, než bych čekala, ovšem on a sborové scény, to bylo z mého pohledu jednoznačně nejlepší na celém muzikálu.


 • lili

  Viděla jsm druhou premiéru. Pokud se mohu jako laik pustit do hodnocení, tak souhlasím s tím, že hudební stránka byla výborná, pěvecké sbory také. Evitu – Radku Cofalovou jsem viděla vůbec poprvě a oproti Radce Fišarové jsem byla malinko ale opravdu jen malinko zklamaná. Tomáš Savka v roli Che neměl chybu a i když jeho podání bylo trochu jiné, rozhodně tu roli netvořil jen sám a evidentní rukopis Petra Gazdíka se zde nedá upřít. Pěvecky tak těžkou roli zvládl naprosto perfektně, nevím, jestli by to někdo v současné době zazpíval lépe. Muzikál doporučuju všem, jen bych si příště přála trochu lepší (silnější) zvuk. Bylo to na můj vkus hodně potichu.