Brno

„Osudová komedie – Peklo“: návrhy a finální verze plakátu


Divadelní sezóna už začala naplno také v Městském divadle Brno, které ji zahájilo neskutečně půvabnou činoherní adaptací Dumasových „Tří Mušketýrů“ v režii Hany Burešové. Inscenací, která by se v podstatě mohla do nějakého subžánru hudebního divadla vejít, neboť je každá scéna vhodně podbarvena písněmi legendárních The Beatles, které v ní mají svou nezastupitelnou roli. Celé představení je poutavé, zábavné, milé a hlavně neskutečně veselé i napínavé. Navíc příběh mušketýrů je sledován hned ve dvou paralelních časových rovinách, ale nechte se překvapit. Takže, ač to úplně nepatří k muzikálovému zpravodajství, tuto inscenaci nelze jinak než doporučit, navíc když je v ní kvalitní hudby a příběhu dostatek.

Teď ale již k hlavní zprávě: MdB připravilo ještě jednu malinkou upoutávku pro dny příští. Ve dvoraně divadla se objevil plakát k první muzikálové premiéře této sezóny, napjatě očekávaný počin oblíbené a co do kvality děl mimořádně úspěšné autorské dvojice Zdenek Merta – Stanislav Moša  „Osudová komedie – Peklo“ , což je první díl chystané  trilogie inspirované Dantovou „Božskou komedií” a odehrávající se v současnosti. Tento projekt se rodí v hlavách tvůrců již mnoho let, doufejme tedy, že se v říjnu máme skutečně na co těšit a „Osudová komedie – Peklo“ se stane dalším klenotem  domácí muzikálové tvorby. Díky tomu, že všechna předchozí díla této dvojice se na domácí scéně  stala kultovními a minimálně jedno, muzikálová feérie „Sny svatojánských nocí“, dokonce patří ke startovním dílům novodobého muzikálového boomu v ČR, tu je šance vysoká.

Díky naší přátelské spolupráci s „vrchním“ fotografem Městského divadla Brno Jefem Kratochvilem vám přinášíme malou zajímavost. Svůj dlouhý vývoj má kromě samotného díla i jeho plakát, o čemž se můžete sami přesvědčit. Přinášíme vám totiž hned dvě desítky jeho návrhů.  Udělat takový plakát, který by korespondoval jak s projektem, tak i ve výsledku i s celou jeho trilogií, jejíhož pokračování a konce se dočkáme v průběhu několika let, je jistě úkol zodpovědný. Pod článkem můžete diskutovat, který z nich se vám líbí nejvíc.

Návrh plakátu 1

Návrh plakátu 1

Návrh plakátu 2

Návrh plakátu 2

Návrh plakátu 3

Návrh plakátu 3

Návrh plakátu 4

Návrh plakátu 4

Návrh plakátu 5

Návrh plakátu 5

Návrh plakátu 6

Návrh plakátu 6

Návrh plakátu 7

Návrh plakátu 7

Návrh plakátu 8

Návrh plakátu 8

Návrh plakátu 9

Návrh plakátu 9

Návrh plakátu 10

Návrh plakátu 10

Návrh plakátu 11

Návrh plakátu 11

Návrh plakátu 12

Návrh plakátu 12

Návrh plakátu 13

Návrh plakátu 13

Návrh plakátu 14

Návrh plakátu 14

Návrh plakátu 15

Návrh plakátu 15

Návrh plakátu 16

Návrh plakátu 16

Návrh plakátu 17

Návrh plakátu 17

Návrh plakátu 18

Návrh plakátu 18

Návrh plakátu 19

Návrh plakátu 19

Návrh plakátu 20

Návrh plakátu 20

Finální verzi jsme pro vás zachytili ve dvoraně MdB mobilním telefonem, omluvte tedy nízkou kvalitu snímku, pokusíme se sem umístit originál přímo od zdroje.

Finální plakát

Finální plakát

Za poskytnutí návrhů a doplňující informace děkujeme autorovi materiálů Jefovi Kratochvilovi.


Brno
Muzikál “Sugar” zná své brněnské obsazení
Brno
Pátý ročník festivalu hudebního divadla “Dokořán pro hudební divadlo 2009” budete moci sledovat pomocí on-line zpravodajství.
Brno
“Zorro” přichází do Brna v rytmu flamenca
  • veny

    finální verze plakátu se mě líbí….jinak všechny návrhy jsou zajímavý, některé se mě líbí více a některé méně.


  • Fan

    Tak koukám, že spousta návrhů byla lepších než konečná verze. Mně se nejvíc líbí 10, i když moc pekelně nevypadá.