Zahraničí

Wildhornův “Wonderland” se blíže představuje


Nový předpokládaný broadwayský hit skladatele Franka Wildhorna “Wonderland”, inspirovaný dobrodružstvími Alenky v říši divů, poodhalil další informace o svém uvádění. A protože má Frank Wildhorn v naší zemi široké spektrum posluchačů a obdivovatelů, přinášíme vám podrobné informace.

Zmiňovat jméno amerického skladatele Franka Wildhorna (“Carmen”, “Jekyll&Hyde”) na našem serveru snad již není třeba. Základní informace a přehled všech jeho dosavadních a připravovaných děl jsme vám přinesli v červencovém třídílném seriálu. Bystří čtenáři si vzpomenou, že mezi těmi připravovanými byl i jakýsi “Wonderland: Alice’s New Musical Adventure” čili česky “Říše divů: Nové Alenčino muzikálové dobrodružství“.

Muzikál připravuje produkční společnost Tampa Bay Performing Arts Center a jeho světová premiéra bude právě v Tampě, ve Ferguson Hall. Příběh je zasazen do současného Manhattanu a samozřejmě také do “nadčasové” Říše divů (tj. Wonderland) a pojednává o spisovatelce Alici Cornwinkle, která se potýká se svou kariérou, manželem Jackem a dcerou Chloe.

Na hudbu Franka Wildhorna napsal texty jeho úzký spolupracovník posledních let Jack Murphy (napsal originální texty i ke “Carmen”) a režijní práce se ujme Gregory Boyd, který s Wildhornem taktéž v minulosti spolupracoval, a to na muzikálech “Civil War” nebo “Jekyll & Hyde”.

Choreografie vytvoří jedna z nejznámějších filmových a televizních choreografek Marguerite Derrick, která rozpohybovala například takové filmy jako “Pan a paní Smithovi”, “Austin Powers”, “Spiderman 3” nebo “Charlieho andílci”. K nejnovějším počinům pak patří nová filmová verze muzikálu “Fame”, která bude mít v září americkou premiéru, k nám se dostane až v lednu příštího roku.

wonderland

Dalším důležitým členem týmu je Ron Melrose (hudební nastudování, aranže), který má mnoho zkušeností z muzikálů “Jersey Boys”, “Scarlet Pimpernel” nebo “Jekyll & Hyde”. Známé jsou také kostýmy Susan Hilferty, například z moderních děl “Spring Awakening” nebo “Wicked”. Scénografii vytvoří Niel Patel, který za sebou má mnoho menších produkcí, především v New Yorku. Zvučné jméno má Jon Weston, který vytvořil sound design i pro broadwayské “Bídníky”. Posledním členem týmu je Sven Ortel, režisér filmových dotáček, mezi jehož práce patří muzikálová podoba “Malé mořské víly” nebo “Labutí jezero” pro San Francisský balet.

Světová premiéra slibného muzikálu se bude konat 5. prosince 2009 v již zmiňované Ferguson Hall v americké Tampě. Uvádět se tam bude do 3. ledna 2010, poté se přesune na prkna Alley Theatre v Houstonu v Texasu. Tam bude mít premiéru 15. ledna 2010. Po skončení i této produkce se plánuje přesun na Broadway či celoamerické turné. Zkoušky začnou už 12. října 2009 v Tampě.

Mezi obsazením se neobjevila žádná příliš známá tvář, hlavní roli Alice bude ztvárňovat Janet Dacal, dále budeme moci vidět Julii Brooks, Eugena FlemingaJoseho Llana, Karen Mason, Darrena Ritchieho, Nikki Snelson a Eda Staudenmayera.

Produkční společnost také navázala spolupráci s vydavatelstvími MG Sound a HitSquad Records (Vídeň) a společně plánují vydání demo nahrávky. Ještě toto léto by mělo CD vyjít v Americe, se zbytkem světa se oficiálně počítá na přelomu podzimu a zimy. Na oficiálním webu muzikálu si již teď můžete pustit pár ukázek.

Frank Wildhorn se chce tímto dílem vrátit na skladatelské výslunní a dobýt s ním Broadway. Své veškeré síly tedy nyní soustředí na “Wonderland”. Jestli se mu to podaří je zatím ve hvězdách, třeba jednou dojde “slavná muzikálová Alenka” i do naší země, a nebo skončí v zapomnění jako mnoho dalších muzikálů.

Na závěr jen odkaz na upoutávkové video na oficiálním webu, kde také dále můžete sledovat další zajímavé informace.

Děkujeme Taře McNamara z produkční společnosti Tampa Bay Performing Arts Center za poskytnuté materiály a spolupráci.

Thanks to Tara McNamara from TBPAC for collaboration and providing press releases.


Zahraničí
Nejlepším letošním muzikálem Broadwaye je Fun Home, získal 5 cen Tony
Zahraničí
Velký rozlučkový večer známého vídeňského dirigenta Caspara Richtera
Aktuální zprávy
Koncert Disney on Broadway živě