Videoreportáže a záznamy

Video: Pro nadační fond Slunce zazpívaly Absolonová, Fišarová nebo Nývltová


Ve středu 21.4.2010 rozezněly Národní dům na Smíchově převážně muzikálové tóny. V pořadí již dvanáctý benefiční koncert zde pořádal nadační fond Slunce pro všechny. A jak jsme naznačili, večer se nesl na vlně muzikálů, tudíž jsme nemohli chybět. Podívejte se na náš exkluzivní videosestřih, kde zazní ukázky z Bídníků, Miss Saigon, Angeliky, Golema, Kleopatry či Carmen v podání známých muzikálových zpěvaček a zpěváků, jako například M. Absolonová, K. Nývltová, R. Fišarová, T. Savka, J. Štágr a další.

Královny Kleopatry na jevišti...

Koncert pro Slunce“ se konal pod záštitou české „Edith Piaf“ Radky Fišarové, která je rovněž patronkou Nadačního fondu Slunce pro všechny. Z muzikálových umělců pozvání přijali a bez nároku na honorář vystoupili Tomáš Savka, od něhož zazněly písně „Snad měl bych jít“ z muzikálu Angelika a „Golemovo vyznání“ z muzikálu Golem. Kamila Nývltová představila píseň „Zůstávám“ z muzikálu Carmen. Zajímavostí je určitě to, že tato píseň v samotném muzikálu nakonec použita není a slyšet jí můžeme pouze na Kamily debutovém CD.

Nadějná zpěvačka Radka Špáňová (která např. ztvárňuje  postavu Johanky z Arku ve stejnojmenném muzikálu,viz. naše recenze z její premiéry) zazpívala píseň “Ráj” z muzikálu Tři mušketýři a společně s Petrem Macháčkem (Dobře placená procházka, Tajemství, Lysistrata…) zazpívali megahit z muzikálu Miss Saigon „Poslední noc světa“ (známý i pod  názvem “Song hrál nám ten ďábel saxofon“).

...i zákulisí

Nechyběl ani ostřílený matador Josef Štágr s písní „Tam ke hvězdám“ z muzikálu Bídníci, čímž nám připomněl legendární nastudování Bídníků v GoJa Music Hall. Tečku za velmi povedeným večer obstaralo trio egyptských královen Kleopater ve složení Radka Fišarová, Monika Absolonová a Kamila Nývltová s jejich ústřední písní (která se zároveň stala velkým rádiovým hitem) „Teď královnou jsem já“.

Pokud jste tento koncert promeškali, připravili jsme pro vás exkluzivní videosestřih s ukázkami zpívaných písní. Přejeme hezké pokoukání!

.

.

Video sestřih z Koncertu pro Slunce

Kamera a střih – Radek Janda

Doporučujeme zhlédnout v HQ kvalitě (tlačítko HQ na spodní liště videa)


Videoreportáže a záznamy
Divadlo Kalich oslavilo 15 let, velká fotoreportáž + video sestřih z galavečera
Videoreportáže a záznamy
Muzikálové zpěvačky Nývltová, Lounová a Pártlová předváděly šperky
Videoreportáže a záznamy
VIDEO: “Osmý světadíl” zazpíval na Černém mostě
 • tom2410

  Tomovo Golemovo vyznání!! O tohle jsem dlouho stál…Díík moc !! A ještě Snad měl bych jít :) a od Radky Ráj – a jsem v ráji :) a Saxofon ;-) Ale jinak celej koncert musel bejt skvělej….


 • Sukie

  Tak teda musím vyzdvihnout Toma Savku, protože ty jeho výkony jsou úžasné. Nevím proč mu dávají tak malé role, on je vynikajíví zpěvák. A nejen on všichni zpívali krásně…


 • Pavel Košatka

  Tak třeba v Prášilovi má velkou roli :).


 • Míra

  Golem je part přímo na jeho hlas, stejně tak Stevenův monolog. A Pavel má pravdu, v Baronovi má slušnou roli, ale trochu je tam ve stínu Romana a všech Baronů, což je škoda, ale dejme tomu čas :o)


 • Sukie

  Tak to se moc omlouvám, Barona sem neviděla a ani o něm moc nevím… Já viděla s Tomem, jen věci, kde měl tak max. jednu písničku.


 • Vera

  Ja som Tomáša Savku videla v muzikáli Miss Saigon. Aj tam hral hlavnú rolu.


 • LUDĚK

  Chvala TOMOVI SAVKOVI a RADCE F.


 • Míra

  Vero, tady jde o to, že roli v Miss Saigon a Bídnících dostal tehdá jen za znýmý superstarovský obličej. Ale teď má za sebou kus práce na sobě, s viditelnými a hlavně slyšitelnými rozdíly. Teď by si ty role doopravdy zasloužil! Odpracoval!


 • lili

  Je to tak, za nálepku “Superstar” Tomáš Savka zaplatil docela vysokou daň. A pořád se najde mnoho lidí, kteří jsou i po 5 letech jeho famozního zpěvu “překvapeni” jeho výkonem.


 • Vera

  Míra, pochopila som. Som zo Slovenska, vtedy českú superstar som nesledovala. Keď som ho v tej roli videla, vôbec som ho nepoznala. Páčil sa mi pre mňa “neznámy nesuperstárovský obličej” aj jeho hlas. Len potom som zisťovala, kto to bol, kde už hral. A samozrejme, odvtedy je ešte lepší.


 • Míra

  Vero, je dobře, že je Tomáš známý i za hranicemi.
  Teď celý květen bude jezdit po Slovensku s Draculou jako Steven, v Košicích a Bratislavě, tak se můžete podívat. :-)


 • Janík

  Absolonová zase tragicky patetická s nepříjemným mečivým hlasem …. Savka vynikající, Nývltové je škoda do takové kýčařiny :((((


 • Vera

  Míra, ďakujem za info, ale Draculu som videla pred Vianocami v Prahe a práve s Tomášom. Určite by som išla aj do Bratislavy keby to bolo v nejakom divadle. Mám takú skúsenosť že na divadelné predtavenie neidem do športovej arény, totiž slabšie vidím. Ale zamozrejme keby som nemala inú možnosť vidieť Draculu, také hlúpe zásady by som nemala.
  Veľmi sa teším že s koncertnou verziou Jesusa prídu do Bratislavy. Tiež to bude v športovej hale ale koncert je koncert. a aj tak mám vstupenky do 3. radu. Už som koncernú verziu videla v Prahe pred dvomi rokmi, a bolo to úžasné.


 • Míra

  Vero, v Bratislavě je to v Městském divadle od 19.5 až do 22.5. :o) Tak si to zopáknout zopáknout.


 • Vera

  Míra, termín sedí, ale je to v SIBAMAC aréne, to je tenisová hala. Dodatočne pridali predstavenie na 22. mája a vidím že ešte sú dobré miesta vpredu. Takže veru možno si to aj zopakujem.


 • veny

  No na Tomášovi je vidět, jak působením v muzikálech pěvěcky vyzrál. Jinak Radka zvládla Ráj taky skvěle.


 • Blanka

  Zde další videa z Benefičního koncertu

  Zůstávám: http://www.youtube.com/watch?v=1zEH01SPzp8

  I love you I do: http://www.youtube.com/watch?v=0aj2A4vtFoo

  Teď královnou jsem já: http://www.youtube.com/watch?v=IsPY4y_qxbc