Videoreportáže a záznamy

Video: 10 otázek pro Markétu Procházkovou a Tomáše Savku


Pozvání do pátého dílu našeho pořadu “10 otázek pro…” přijali mladí talentovaní muzikáloví herci Markéta Procházková a Tomáš Savka, kteří spolu od listopadu 2011 vystupují v muzikálu “Quasimodo” v divadle Hybernia a samostatně je muzikáloví fanoušci mohli (a můžou) vidět v mnoha dalších projektech. Opět odpovídali na čtenářské otázky a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Podívejte se na osobní rozhovor dvou populárních zpěváků, okořeněný ukázkami z muzikálů “Osmý světadíl” a “Quasimodo”! A nezapomeňte psát otázky pro našeho dalšího hosta…

Markéta Procházková vystudovala obor muzikál na Konzervatoři Jaroslava Ježka a její první větší muzikálovou zkušeností byla role Gigi ve světovém muzikálu “Miss Saigon“, který se hrál v pražské GoJa Music Hall. Diváci divadla Broadway jí mohli vidět například v muzikálech “Mona Lisa“, “Adéla ještě nevečeřela“, “Ať žije rokenroll” nebo nejnověji v “Katu Mydláři” jako Mydlářovu ženu Bětušku. Účinkovala v hlavní ženské roli českého hostování slovenského hip-hopového muzikálu “Príbeh ulice“. V divadle Kalich ztvárnila dvě vedlejší role v muzikálu “Touha” a jednu z hlavních rolí v dětském muzikálu “Bílý dalmatin“. V divadle Hybernia účinkovala jako Constance v obnovené premiéře “Tří mušketýrů” a také jako pokojská Gita / exotická Džamila v pohádkovém rodinném muzikálu “Baron Prášil“. Její zatím poslední a umělecky nejvýraznější rolí je Esmeralda v novém muzikálu “Quasimodo“. Připravuje také svůj sólový projekt pod vedením Mirjam Landa.

Tomáš Savka se v roce 2003 dostal české veřejnosti do podvědomí díky televizní pěvecké soutěži SuperStar, ve které se umístil na čtvrtém místě. Od té doby však urazil velký kus cesty. Společně s Markétou vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka a i jeho prvním muzikálem byl “Miss Saigon“, kde ztvárnil rovnou hlavní mužskou roli, vojáka Chrise. V obnoveném uvedení “Bídníků” v GoJa Music Hall hrál roli Maria a poté v Hudebním divadle Karlín účinkoval ve vedlejší roli Politruka ve světovém komediálním hitu “Producenti“. Na stálo se uchytil v divadle Broadway a Hybernia, kde ho diváci mohli vidět v muzikálech “Golem” (Samuel), “Angelika” (básník Špína), “Tři mušketýři” (Rochefort), “Dracula” (Steven), “Mona Lisa” (Rafael Santi) nebo “Baron Prášil” (Frank). Dosud jeho největší a nejnáročnější rolí je Tomáš v “Osmém světadílu” Jána Ďurovčíka, který se uvádí v divadle Kalich. Zatím posledními Tomášovými rolemi jsou kapitán Phoebus v “Quasimodovi” a Robin Hood ve stejnojmenném muzikálu divadla Kalich. V současné době zkouší roli Chuana v obnovené premiéře tanečního muzikálu “Lucrezia Borgia“, který bude mít premiéru v březnu 2012.

Příštím hostem bude režisér a choreograf Libor Vaculík

Slíbili jsme vám, že v našem pořadu dáme prostor také jiným muzikálovým profesím, než jsou herci a zpěváci. Prvním z nich bude režisér, choreograf i libretista Libor Vaculík, který v současnosti pilně připravuje obnovenou premiéru svého tanečního a vysoce hodnoceného muzikálu “Lucrezia Borgia“. Pražští diváci jistě znají jeho muzikály “Tři mušketýři” nebo kontroverzně přijímaného “Kata Mydláře“. Jeho práce však mohou diváci vidět takřka po celé ČR, se skladatelem Petrem Maláskem vytvořil například představení “Čachtická paní“, “Fantom opery“, “Faust” nebo “Edith – Vrabčák z předměstí“. Více o jeho minulých i budoucích projektech naleznete na www.vali.cz.

Pište otázky pro Libora do komentářů pod tento článek nebo na redakce@musical.cz!


Aktuální zprávy
Muzikál VODA NAD VODOU – sestřih z press show v Divadle Kalich
Videoreportáže a záznamy
Horečka sobotní noci již za týden v Divadle Kalich. Podívejte se s námi na video ukázky!
Fotoreportáže a galerie
Nahlédněte s námi na proběhlý konkurz do spektakulární CZech Cabaret Show (+ videa)
 • Tery

  Opět výborný díl. Markéta i Tomáš jsou moc sympatičtí. Myslím, že musical.cz v poslední době odvádí opravdu skvělou práci!


 • Keaten

  Skvělý! Jak Tom tak i Marky. :-)


 • Simona

  Tomáš zkouší roli Juana ;-) ne Chuana!


 • Romča V.

  Tomíno opravář :-D Landa to se neskloňuje :-)) Jak si to přečetla?


 • rišo

  Veľmi sa mi páčia tieto videá :) Inak, aký muzikál sa to tam v pozadí hrá??? Predpokladám, že je to nakrúcané počas buď nejakej skúšky alebo počas samotného predstavenia??? :)


 • Kiky

  já chcípám z toho, jak si všichni dělají prču ze sportovců “Tak určitě!” :D :D


 • Lucci

  “Motýl jsem byl nepřekonatelnej!” :D:D Po dlouhé době jsem se zase pořádně ze srdce zasmála. :D


 • lili

  rišo – v pozadí je slyšet Quasimodo.
  Výborný rozhovor, vtipný a s nadhledem – jsou to zlatíčka:-)
  Dekuji tvůrcům tohoto webu a držím palce při jejich počínání… at žije svoboda tisku a slova!


 • ivča

  pěkný rozhovor, Tomáš a Markéta jsou příjemní a na prknech jsou opravdoví profesionálové.


 • Alea

  Sympatický rozhovor a dva velcí sympaťáci i talenti! Díky!
  A otázka pro Libora Vaculíka: 17.dubna bude v Hybernii jediné představení Edith s Radkou Fišarovou a Zbyňkem Fricem v hlavních rolích. Počítáte s tím, že pokud bude dobře přijato diváky, nasadíte Edith i v dalším období? A jak vidíte i pokračování Lucrezie v další divadelní sezóně?


 • Alea

  A ještě jednou pro pana Vaculíka: Nepřípadá Vám setkání s Petrem Maláskem a Václavem Koptou tak trochu jako osudové? A jak jste se vlastně poprvé dali dohromady nad vaším společným dílem?


 • Eugenie

  Otázka pro L.Vaculíka.: Kdybyste mohl napsat někomu muzikál přímo na tělo, kdo by to byl a jakou látku byste volil?


 • Alea

  Můžu se zeptat – kdo bude Libora Vaculíka zpovídat? Nebo to ještě netušíte?


 • Radek Janda

  Nechte se překvapit :-)


 • Alea

  Tak na překapení se těším i na pana Vaculíka. :-)


 • Tery

  Otázka pro pana Vaculíka: Je nějaký světový muzikál, o kterém si myslíte, že by se měl uvádět v ČR a chtěl na něm pracovat???


 • Alea

  Ještě pro pana Vaculíka: Neuvažujete také o tom, že byste se pokusili na pražskou muzikálovou scénu dostat i kdysi populární Čachtickou paní?
  A poslední otázka: Kdybyste mohl vrátit čas a ovlivnit spoustu věcí, udělal byste Kata Mydláře jinak, třeba více blíž k historii a skutečnému příběhu?


 • Irena

  Otázka pro pana Vaculíka: Nestálo by za to uvést znovu Jekylla a Hyda? Vrací se jiné muzikály, zdaleka ne tak dobré. Měl byste na to chuť? Nevím, jak je to ale s právy na tento muzikál.


 • Tereza

  Otázka na p. Vaculíka: Kdyby jste čistě teoreticky dostal možnost zahrát si a zazpívat v jakémkoli muzikálu, jaká role a jaký muzikál by Vás lákal?
  A druhá otázka: Nevím čí zásluhou je to, že se Edith bude v létě uvádět v Praze, ale je reálné, že by se kromě ostatních měst uváděla nově i v Praze, případně v jiných městech?


 • P@vel

  Děkuji za rozhovor! Marky i Tomáš prostě fantastičtí :)
  Pro pana Vaculíka: Jak může 1 umělec udělat famózní představení Lucrezi Borgia, Edith… a na druhou stranu “přes kopírák” vytvořená představení na Broadwayi?


 • Eugenie

  Mám otázku na pana Vaculíka: Koho z herců se kterými jste pracoval máte opravdu rád a koho naopak nemůžete ani cítit ?


 • lili

  Otázky pro pana Vaculíka:
  Jaký máte názor na české publikum? Jak to, že u nás chodí běžné obecenstvo hlavně na jména? Nemyslíte, že to dělají především česká média? Proč mladí umělci, kteří v muzikálech “umí” daleko víc, nedostanou víc příležitostí k hlavním rolím?
  Jinak vám přeji opravdu hodně úspěchů s muzikálem Lucrezia Borgia. Je fajn, že jste nás nechal nahlédnout i do příprav tohoto náročného díla (facebook)


 • Olynka

  Mám výhrady k výběru prostoru natáčení – špatná akustika. Ale jinak jsou rozhovory velmi sympatickým projektem :o)


 • Alea

  Pro Pavla Košatku: Chci se jen pozeptat, ačkoliv to tu už zaznělo – objeví se tu v nejbližší době rozhovor s Liborem Vaculíkem? Díky předem za odpověď.