Videoreportáže a záznamy

Video: 10 otázek pro Dashu a Roberta Jíchu


Připravili jsme pro Vás další díl našeho video pořadu 10 otázek pro… tentokrát v dvojitém podání s Dashou a Robertem Jíchou, kteří spolu hrají v “Carmen”, dále se však jejich cesty rozcházejí. Užijte si přátelskou atmosféru rozhovoru a poznejte své oblíbené muzikálové zpěváky i z jiného úhlu pohledu. I tentokrát hosté odpovídali na 10 vašich, čtenářských otázek.

Dasha, vlastním jménem Dagmar Sobková, je muzikálovým divákům známá především z pražských muzikálů. Její první velkou rolí byla Ofélie v muzikálu Janka Ledeckého “Hamlet“, kterou si vyzkoušela i v broadwayských try-outech a dalších obnovených verzí divadla Kalich (zda se objeví v nejnovější pražské verzi se dozvíte ve videu). Dále účinkovala v muzikálech “Galileo” (Mia), “Golem” (Rebeka), “Angelika” (Angelika) nebo “Mona Lisa” (Lisa). Vidět ji mohou také plzeňští diváci v muzikálu “Spamalot“. Účinkuje také jako Katarína v muzikálu “Carmen” v Hudebním divadle Karlín, v začátcích také alternovala hlavní roli s Lucii Bílou. V karlínském divadle ztvárnila v obnovené premiéře rockové opery “Jesus Christ Superstar” roli Máří Magdaleny, za kterou jí byla udělena prestižní cena Thálie. Její zatím poslední rolí je Georgia Hendricks v muzikálu “Vražda za oponou“, taktéž v Hudebním divadle Karlín. Je známá také jako sólistky skupiny Pájky Pájk, vedené jejím přítelem Martinem Kumžákem.

Robert Jícha je naopak známý spíše v naší druhé (muzikálové) metropoli, a to Brně, kde je ve stálém angažmá Městského divadla Brno. Tam ztvárnil hlavní i vedlejší role v muzikálech “West Side Story”, “Jesus Christ Superstar”, “Sny svatojánských nocí “, “My Fair Lady”, “Svět plný andělů”, “Koločava”, “Vlasy”, “Les Misérables – Bídníci”, “Cikáni jdou do nebe”, “Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť”, “Šumař na střeše” nebo “Evita“. Kromě toho účinkuje také v tamějších činohrách nebo také operetě “Mam’zelle Nitouche”. V Ostravě účinkuje v muzikálech “Pardon My English” a nejnověji v “Divotvorném hrnci“. V Praze ho diváci mohli vidět v GoJa Music Hall jako Enjolrase v “Bídnících” a společně s Dashou v karlínské “Carmen“. Věnuje se také přípravě benefičních koncertů pro Nadační fond dětské onkologie Krtek. 22. prosince 2011 můžete v Brně vidět jeho Vánoční koncert se zajímavými hosty.

Příštími hosty budou Tomáš Savka a Markéta Procházková

V dalším díle uvítáme dvojici, kterou můžete společně vidět v novém muzikálu “Quasimodo” a oba mají za sebou zajímavou muzikálovou minulost. Tomáše Savku můžete znát jako jednoho z finalistů Supestar, od té doby však ušel dlouhou cestu. Účinkuje či účinkoval v muzikálech “Osmý světadíl”, “Tři mušketýři”, “Dracula”, “Mona Lisa”, “Baron Prášil”, “Miss Saigon”, “Bídníci” nebo “Golem”. Markétu Procházkovou jste zase mohli vidět v muzikálech “Touha”, “Bílý dalmatin”, “Miss Saigon”, “Adéla ještě nevečeřela”, “Baron Prášil”, “Ať žije rokenrol”, “Tři mušketýři” nebo “Kat Mydlář”.

I tentokrát se Vám představí ve speciálním dvojdílu, otázky tedy pište pro oba! Těšíme se na Vaše otázky, kterých očekáváme co nejvíce…


Aktuální zprávy
On-line derniéra muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť z DJKT v Plzni
Videoreportáže a záznamy
Divadlo Kalich oslavilo 15 let, velká fotoreportáž + video sestřih z galavečera
Videoreportáže a záznamy
Video: 10 otázek pro Magdu Malou (moderuje Martin Pošta)
 • tom2410

  Jo, tak na příště se těším :)


 • Jakub

  Výborný díl! :) Moc díky :))


 • Alea

  Tak musím říct, že pro mě tenhle díl nemá chybu! Sympatičtí Robert s Dashou si naprosto přirozeně dávají otázky, na které odpovídají jako při přátelském pokecu. Žádné čtení z papíru nebo mezery, skvělý zvuk a sdílní umělci. Co víc napsat? Děkujeme!!!
  A ještě děkuji za opět použitou otázku, což potěšilo. Za výběr Markétky i Tomáše pro příště můžu jen chválit a určitě nějakou otázku taky vymyslím. Takže ještě jednou díky!!!


 • Honza

  Zatím je to bezvadné, jen bych se zeptal, co takhle Tomáš Trapl? Myslím že by byla škoda, kdyby se na něj nedostalo. Popřípadě s Pepou Vojtkem. :-))) Na Marky a Toma se těším :-)))


 • Pavel

  Děkuji za tento vynikající díl! Velmi dobře zpracované, natočené, k tomu 2 super lidi, děkuju.


 • Pavel Košatka

  Děkujeme všem za pochvaly, jsme rádi, že se Vám díl líbí! A Honzo (i případně ostatní), nehodláme s tímto pořadem jen tak skončit, takže věřím, že se dostane i na Tomáše, třeba i Pepu (ale upřímě zatím preferujeme méně mediálně známé lidi, rozhovorů s Pepou je spousty, ale neříkám, že ne ;)).


 • Alea

  A ještě otázky:
  pro Tomáše:
  1) Napadlo by Vás někdy, že byste mohl nejen zpívat, ale i tančit a baletit v podobném představení jako je Lucrézia Borgia? A jak zvládáte pohybové zkoušky?
  2) V Osmém světadílu předvádíte nejen pěvecký, ale i činoherní přesvědčivý výkon – chtěl byste si zahrát v klasické činohře?
  pro Markétu:
  1) Jak se Vám hraje v Bílém Dalmatinovi pro publikum, kde je polovina dětí a polovina dospělých?
  2) Sedí Vám spíše komediální postavy nebo vážnější, jako je třeba Esmeralda?

  A nakonec vzkaz pro Musical.cz:
  Krásné pohodové Vánoce celému týmu a do Nového roku hodně zdraví, elánu, tvůrčích nápadů a vděčných čtenářů! :-) :-) :-)


 • veny

  Moc příjemný rozhovor.
  A taky děkuji za zveřejnění mé otázky :-))


 • Jana

  Moc děkuji za tento dvojdíl. :) múžu říct,pro mě zatím nejsympatičtější rozhovor.Otázky pokládané přirozeně,oba dva se smyslem pro humor,skromní,milí..:) A Roberta bych jako Fantoma viděla moc ráda !! :)


 • Julie

  Otázka pro Tomáše: Byl byste rád, kdyby se na česká pódia vrátil muzikál Miss Saigon? Jak na něj vzpomínáte?


 • lili

  Otázka pro Tomáše:
  Můžeš nám popsat, jak se dá naučit hlavní role v Robinu Hoodovi bez zkoušek s celým týmem na jevišti, bez možnosti vyzkoušet si choreografii, bez korepetic atd.?

  Otázka pro Markétu:
  Slovenský muzikál Príbeh ulice, kde si v českém nastudování hrála hlavní roli, má své 2. pokračování. Budeš se znova ucházet o nějakou roli, pokud by se opět tento muzikál hrál v Praze?


 • Jana

  Otázka pro Tomáše i pro Markétu : jak vzpomínáte na studování na Konzervatoři Jaroslava Ježka ?? co vám studium na KJJ dalo a naopak vzalo ?? :)


 • katka

  Já mám otázku jenom na Tomáše:na tvích stránkáh máš kontakt na tvou maminku ona tited bude dělat manažérku?proč ses tak rozhodl? a ještě jedna muzikálová jak se ti hraje Robin Hood?


 • Katie

  Tomáš: Máš za sebou řadu muzikálových rolí – kterou máš nejraději a proč? Zahrál by sis v těchto muzikálech rád i jinou roli – jakou? Která role byla zatím nejtěžší na nazkoušení? Díky za odpověď a přeju hodně štěstí:-)


 • ivča

  otázka pro Markétu: jakou roli by jste si chtěla zahrát? Uvažujete o své kapele?


 • Pavel

  Otázka jak pro Tomáše, tak pro Marky: Nechtěli byste zkusit zahraniční angažmá?


 • Míra

  Pro oba: Když se učíte písničky, předzpíváváte si je doma? Pokud ano, co na to sousedi? ;-)

  Pro Tomáše: Už sis zvyknul na nový účes? Nebo se těšíš až to jednou zase ostříháš?
  Pro Markét: Podle informací z médií budeš připravovat svůj vlastní projekt pod záštitou producentky Mirjam Landa. Můžeš alespoň naznačit, o co půjde? :-)


 • Dana

  Pro oba: Moc by me zajimaly Vase dojmy z Vozova hradba tour. Jak si Vas Dan vybral a jak se Vam na tak obr koncertech zpivalo?


 • eM

  eMeM

  Autor Odpovědět

  Jak se Vám spolupracuje s Josefem Vágnerem? A dalšími vrstevníky?


 • Bety

  Dotaz na Tomáše: Zda je nějaký rozdíl mezi českými a slovenskými diváky? A zda jsi dostal někdy nabídku i ze zahraničí na konkurz.
  Pro Markétu: Co Tě víc baví- zpěv, tanec? A jak relaxuješ nebo odpočíváš? Díky!


 • Pavel Košatka

  Děkujeme za otázky, dnes odpoledne budeme natáčet další díl, takže už další otázky jsou zbytečné :).