Videoreportáže a záznamy

Video: 10 otázek pro Dashu a Roberta Jíchu


Připravili jsme pro Vás další díl našeho video pořadu 10 otázek pro… tentokrát v dvojitém podání s Dashou a Robertem Jíchou, kteří spolu hrají v “Carmen”, dále se však jejich cesty rozcházejí. Užijte si přátelskou atmosféru rozhovoru a poznejte své oblíbené muzikálové zpěváky i z jiného úhlu pohledu. I tentokrát hosté odpovídali na 10 vašich, čtenářských otázek.

Dasha, vlastním jménem Dagmar Sobková, je muzikálovým divákům známá především z pražských muzikálů. Její první velkou rolí byla Ofélie v muzikálu Janka Ledeckého “Hamlet“, kterou si vyzkoušela i v broadwayských try-outech a dalších obnovených verzí divadla Kalich (zda se objeví v nejnovější pražské verzi se dozvíte ve videu). Dále účinkovala v muzikálech “Galileo” (Mia), “Golem” (Rebeka), “Angelika” (Angelika) nebo “Mona Lisa” (Lisa). Vidět ji mohou také plzeňští diváci v muzikálu “Spamalot“. Účinkuje také jako Katarína v muzikálu “Carmen” v Hudebním divadle Karlín, v začátcích také alternovala hlavní roli s Lucii Bílou. V karlínském divadle ztvárnila v obnovené premiéře rockové opery “Jesus Christ Superstar” roli Máří Magdaleny, za kterou jí byla udělena prestižní cena Thálie. Její zatím poslední rolí je Georgia Hendricks v muzikálu “Vražda za oponou“, taktéž v Hudebním divadle Karlín. Je známá také jako sólistky skupiny Pájky Pájk, vedené jejím přítelem Martinem Kumžákem.

Robert Jícha je naopak známý spíše v naší druhé (muzikálové) metropoli, a to Brně, kde je ve stálém angažmá Městského divadla Brno. Tam ztvárnil hlavní i vedlejší role v muzikálech “West Side Story”, “Jesus Christ Superstar”, “Sny svatojánských nocí “, “My Fair Lady”, “Svět plný andělů”, “Koločava”, “Vlasy”, “Les Misérables – Bídníci”, “Cikáni jdou do nebe”, “Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť”, “Šumař na střeše” nebo “Evita“. Kromě toho účinkuje také v tamějších činohrách nebo také operetě “Mam’zelle Nitouche”. V Ostravě účinkuje v muzikálech “Pardon My English” a nejnověji v “Divotvorném hrnci“. V Praze ho diváci mohli vidět v GoJa Music Hall jako Enjolrase v “Bídnících” a společně s Dashou v karlínské “Carmen“. Věnuje se také přípravě benefičních koncertů pro Nadační fond dětské onkologie Krtek. 22. prosince 2011 můžete v Brně vidět jeho Vánoční koncert se zajímavými hosty.

Příštími hosty budou Tomáš Savka a Markéta Procházková

V dalším díle uvítáme dvojici, kterou můžete společně vidět v novém muzikálu “Quasimodo” a oba mají za sebou zajímavou muzikálovou minulost. Tomáše Savku můžete znát jako jednoho z finalistů Supestar, od té doby však ušel dlouhou cestu. Účinkuje či účinkoval v muzikálech “Osmý světadíl”, “Tři mušketýři”, “Dracula”, “Mona Lisa”, “Baron Prášil”, “Miss Saigon”, “Bídníci” nebo “Golem”. Markétu Procházkovou jste zase mohli vidět v muzikálech “Touha”, “Bílý dalmatin”, “Miss Saigon”, “Adéla ještě nevečeřela”, “Baron Prášil”, “Ať žije rokenrol”, “Tři mušketýři” nebo “Kat Mydlář”.

I tentokrát se Vám představí ve speciálním dvojdílu, otázky tedy pište pro oba! Těšíme se na Vaše otázky, kterých očekáváme co nejvíce…


Plzeň
Divadlo J. K. Tyla uvede předpremiéru operety NETOPÝR on-line
Videoreportáže a záznamy
Video sestřih z druhé půlky hip-hopového muzikálu “Príbeh ulice”
Aktuální zprávy
Muzikál TARZAN se představil s kompletními kostýmy a dekoracemi (+ video ukázky)
 • tom2410

  Jo, tak na příště se těším :)


 • Jakub

  Výborný díl! :) Moc díky :))


 • Alea

  Tak musím říct, že pro mě tenhle díl nemá chybu! Sympatičtí Robert s Dashou si naprosto přirozeně dávají otázky, na které odpovídají jako při přátelském pokecu. Žádné čtení z papíru nebo mezery, skvělý zvuk a sdílní umělci. Co víc napsat? Děkujeme!!!
  A ještě děkuji za opět použitou otázku, což potěšilo. Za výběr Markétky i Tomáše pro příště můžu jen chválit a určitě nějakou otázku taky vymyslím. Takže ještě jednou díky!!!


 • Honza

  Zatím je to bezvadné, jen bych se zeptal, co takhle Tomáš Trapl? Myslím že by byla škoda, kdyby se na něj nedostalo. Popřípadě s Pepou Vojtkem. :-))) Na Marky a Toma se těším :-)))


 • Pavel

  Děkuji za tento vynikající díl! Velmi dobře zpracované, natočené, k tomu 2 super lidi, děkuju.


 • Pavel Košatka

  Děkujeme všem za pochvaly, jsme rádi, že se Vám díl líbí! A Honzo (i případně ostatní), nehodláme s tímto pořadem jen tak skončit, takže věřím, že se dostane i na Tomáše, třeba i Pepu (ale upřímě zatím preferujeme méně mediálně známé lidi, rozhovorů s Pepou je spousty, ale neříkám, že ne ;)).


 • Alea

  A ještě otázky:
  pro Tomáše:
  1) Napadlo by Vás někdy, že byste mohl nejen zpívat, ale i tančit a baletit v podobném představení jako je Lucrézia Borgia? A jak zvládáte pohybové zkoušky?
  2) V Osmém světadílu předvádíte nejen pěvecký, ale i činoherní přesvědčivý výkon – chtěl byste si zahrát v klasické činohře?
  pro Markétu:
  1) Jak se Vám hraje v Bílém Dalmatinovi pro publikum, kde je polovina dětí a polovina dospělých?
  2) Sedí Vám spíše komediální postavy nebo vážnější, jako je třeba Esmeralda?

  A nakonec vzkaz pro Musical.cz:
  Krásné pohodové Vánoce celému týmu a do Nového roku hodně zdraví, elánu, tvůrčích nápadů a vděčných čtenářů! :-) :-) :-)


 • veny

  Moc příjemný rozhovor.
  A taky děkuji za zveřejnění mé otázky :-))


 • Jana

  Moc děkuji za tento dvojdíl. :) múžu říct,pro mě zatím nejsympatičtější rozhovor.Otázky pokládané přirozeně,oba dva se smyslem pro humor,skromní,milí..:) A Roberta bych jako Fantoma viděla moc ráda !! :)


 • Julie

  Otázka pro Tomáše: Byl byste rád, kdyby se na česká pódia vrátil muzikál Miss Saigon? Jak na něj vzpomínáte?


 • lili

  Otázka pro Tomáše:
  Můžeš nám popsat, jak se dá naučit hlavní role v Robinu Hoodovi bez zkoušek s celým týmem na jevišti, bez možnosti vyzkoušet si choreografii, bez korepetic atd.?

  Otázka pro Markétu:
  Slovenský muzikál Príbeh ulice, kde si v českém nastudování hrála hlavní roli, má své 2. pokračování. Budeš se znova ucházet o nějakou roli, pokud by se opět tento muzikál hrál v Praze?


 • Jana

  Otázka pro Tomáše i pro Markétu : jak vzpomínáte na studování na Konzervatoři Jaroslava Ježka ?? co vám studium na KJJ dalo a naopak vzalo ?? :)


 • katka

  Já mám otázku jenom na Tomáše:na tvích stránkáh máš kontakt na tvou maminku ona tited bude dělat manažérku?proč ses tak rozhodl? a ještě jedna muzikálová jak se ti hraje Robin Hood?


 • Katie

  Tomáš: Máš za sebou řadu muzikálových rolí – kterou máš nejraději a proč? Zahrál by sis v těchto muzikálech rád i jinou roli – jakou? Která role byla zatím nejtěžší na nazkoušení? Díky za odpověď a přeju hodně štěstí:-)


 • ivča

  otázka pro Markétu: jakou roli by jste si chtěla zahrát? Uvažujete o své kapele?


 • Pavel

  Otázka jak pro Tomáše, tak pro Marky: Nechtěli byste zkusit zahraniční angažmá?


 • Míra

  Pro oba: Když se učíte písničky, předzpíváváte si je doma? Pokud ano, co na to sousedi? ;-)

  Pro Tomáše: Už sis zvyknul na nový účes? Nebo se těšíš až to jednou zase ostříháš?
  Pro Markét: Podle informací z médií budeš připravovat svůj vlastní projekt pod záštitou producentky Mirjam Landa. Můžeš alespoň naznačit, o co půjde? :-)


 • Dana

  Pro oba: Moc by me zajimaly Vase dojmy z Vozova hradba tour. Jak si Vas Dan vybral a jak se Vam na tak obr koncertech zpivalo?


 • eM

  eMeM

  Autor Odpovědět

  Jak se Vám spolupracuje s Josefem Vágnerem? A dalšími vrstevníky?


 • Bety

  Dotaz na Tomáše: Zda je nějaký rozdíl mezi českými a slovenskými diváky? A zda jsi dostal někdy nabídku i ze zahraničí na konkurz.
  Pro Markétu: Co Tě víc baví- zpěv, tanec? A jak relaxuješ nebo odpočíváš? Díky!


 • Pavel Košatka

  Děkujeme za otázky, dnes odpoledne budeme natáčet další díl, takže už další otázky jsou zbytečné :).