Pozvánky a konkurzy

Bára Basiková zazpívá v Divadle Kalich poprvé na komorním recitálu (+ soutěž o 3×2 vstupenky)


Na intimní písně a komunikaci s diváky vsadí zpěvačka Bára Basiková v komorním recitálu, který se uskuteční v úterý 3. března 2015 v pražském Divadle Kalich. „Jde o program ušitý na míru útulnému prostředí Divadla Kalich, můj zpěv pouze s doprovodem klavíru. Repertoár se skládá z komorních skladeb, intimních písní, skladeb ze známých filmů nebo divadelních představení, také něco z klasiky. Vedle zpívání si s diváky povídám, mohou se ptát na cokoli,“ poodhaluje dramaturgii nezvyklého vystoupení zpěvačka ověnčená řadou tuzemských cen.

Od roku 2009 Bára ztvárňuje na jevišti Divadla Kalich Johanku z Arku ve stejnojmenném úspěšném muzikálu Ondřeje Soukupa, Gabriely Osvaldové a Jiřího Hubače. Tentokrát se na něm poprvé představí sama za sebe. „Je to opravdu obnažující, ale právě to se mi na tom moc líbí. Mohu si dovolit zazpívat úplně jiný repertoár než na svých běžných koncertech.“

Vstupenky v cenách od 199 od 549 Kč zakoupíte přímo na webových stránkách divadla nebo v síti TICKET ART.

Rozhovor s Bárou Basikovou

Bára Basiková

Bára Basiková

Na co se můžou diváci recitálu těšit?

Jde o program ušitý na míru útulnému prostředí Divadla Kalich, můj zpěv pouze s doprovodem klavíru. Repertoár se skládá z komorních skladeb, intimních písní, skladeb ze známých filmů nebo divadelních představení, také něco z klasiky. Vedle zpívání si s diváky povídám, mohou se ptát na cokoli prostřednictvím dotazů napsaných na lístečky ve foyeru. Je to velice příjemné a sympatické.

Jste zvyklá koncertovat spíš v rockových klubech nebo sportovních halách. Vyhotovuje vám prostředí komorního divadla?

Koncertuji na mnoho způsobů. S kapelou ve velkých sálech, se symfonickým orchestrem nebo filharmonií v koncertních síních, je to různé a velice rozmanité podle druhu programu a akce.

Jaký je to pocit stát na pódiu bez podpory kapely v zádech?

Má to své nezaměnitelné kouzlo, jde o velice intimní pocit. Diváci jsou velmi blízko a já mohu zpívat opravdu jemné a citlivé skladby.

Na jevišti Divadla Kalich jsme vás dosud vídali v divadelním kostýmu, konkrétně Johanky z Arku. Poprvé na něm budete stát sama za sebe. Je to pro vás víc obnažující?

Obnažující to opravdu je, ale právě to se mi na tom moc líbí. Mohu si dovolit zazpívat úplně jiný repertoár než na svých běžných koncertech. Divadlo Kalich navíc mám velmi ráda. Je tu příjemná atmosféra a skvělá akustika.

Zazní během večera i árie Johanky z Arku Most přes minulost? Co pro vás tento velký hit znamená?

Samozřejmě. Tato skladba patří od roku 2001, kdy jsme Johanku uvedli poprvé, mezi mé stěžejní. A na koncertu v Kalichu musí zaznít obzvlášť.

Měsíc po recitálu oslaví syn Theodor šesté narozeniny. Kterou z vašich písniček má nejradši? Nebo ho mámin repertoár příliš nezajímá?

Ne. On má rád funky, Monkey Bussiness, Matěje Rupperta a Michaela Jacksona. Rád totiž tančí a skotačí, moc rád se pohybuje, hraje na bubny, chodí na aikidó a fotbal. Chvilku neposedí, má v sobě hodně energie.

Soutěž o 3×2 vstupenky na koncert

Soutěž byla ukončena. Výherci jsou: Petra Josrová, Jan Bátorek, Marcela Santulíková

Výhercům gratulujeme a ostatním přejeme hodně štěstí v dalších našich soutěžích.


Robin Hood - Cesta ke slávě
Castingová show “Robin Hood – Cesta ke slávě” v neděli odstartovala na TV Prima
Pozvánky a konkurzy
Hledá se český Othello a Desdemona
Recenze a reportáže
“Krysař” se s úsměvem rozloučil s Divadlem Kalich
  • Míša

    Mužu se zeptat, kdo ten rozhovor dělal? Dneska jsem ho četla v příloze deníku :-)


  • Pavel Košatka

    Je to oficiální rozhovor z tiskových materiálů ke koncertu od tiskového mluvčí divadla, Jaroslava Panenky. :-)