Rychlé zprávy

DVD muzikálu “Excalibur” – váš vzkaz může být jeho součástí


Máte rádi muzikál “Excalibur” a chtěli byste veřejně pochválit účinkující či tvůrce a popsat svůj vztah k tomuto legendárnímu muzikálu a zároveň být součástí připravovaného DVD?

Zanechte svůj vzkaz v komentáři na zdi facebookovské stránky muzikálu
http://www.facebook.com/muzikal.excalibur nebo jej zašlete na email: muzikal.excalibur@email.cz

Vybrané vzkazy budou umístěny přímo do obsahu bonusového DVD Excaliburu!

Pod své vzkazy se podepisujte: napište Vaše jméno a příjmení či alespoň Vaší přezdívku. Nepodepsané vzkazy nebudou přijaty.

SOUHRN INFORMACÍ O DVD (VČETNĚ OBSAZENÍ) + ANKETA

http://bit.ly/f3gwgW

Herci muzikálu na jedné z děkovaček roku 2010

Autorem fotografie je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografii chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Nosiče
Pavlíčkův muzikál “Obraz Doriana Graye” vychází na 2DVD
Rychlé zprávy
Helena Vondráčková nastupuje do muzikálu “Baron Prášil”
Nosiče
“Láska je láska” a “Elixír života” na DVD v jednom balení
 • Zdeněk

  snd se konečně dočkáme


 • Mirka

  takže dvd opravdu bude? A nevíte někdo jak to je s Dorianem?


 • Pavel Košatka

  Mirko, mělo to být tak, že Excalibur a Dorian vyjdou v kompletu, podobně jako Láska+Elixír, ale jestli tomu tak bude i v praxi (pokud to tedy nakonec vyjde), netuším. Plánován ale byl kompletek ;).


 • Mirka

  Pavle děkuju, budeme tedy doufat :-) Na derniéře Exu jsme se ptaly M. Pavlíčka, říkal na Vánoce a je pravda, že neupřesnil na které Vánoce :-)


 • Janík

  Bohužel na DVD je jen jeden z těch nešťastných zoufalých pokusů Bílé stát se Morganou, viděl jsem to a byl to fakt děs. Role jí neseděla, strašně se snažila, přehrávala a napodobovala kolegyně, ale nebylo to ono.Nakonec ona sama to cítila tak toho brzy nechala. V roli Guinevry byla daleko lepší, i věkově i typově.Chtěl bych verzi s Luckou Vondrajdou jako Morganou, to byl zážitek.To ale na DVD není :(((((((


 • Tomáš

  Moc bych si přál, aby na DVD vyšla jako Morgana Lucie Vondráčková, ale asi se mi to bohužel nesplní, v roli byla úžasná a jen kvůli ní jsem si tento muzikál nenechal asi 6 x uniknout :)))


 • luky

  Taky chci Lucka Vondráčkovou jako Morganu!! ..nevim proč by se tam měla cpát Bílá, které ta role nesedí!!! ..


 • Zdeněk

  Morganu by si určitě zasloužila hrát Míša Zemánková nebýt jí tak už Ex dávno zkončil


 • Gabriela

  Taky chci Lucku Vondráčkovou jako Morganu!!!!! Lucce ta role seděla a ne Bílé!!!!!! Lucka jí prostě zahrála nejlíp, takže by měla být i na DVD.


 • Michal

  Lepší by byla Lucka Vondráčková v roli Morgany, ta to umí zahrát líp. Bílé to moc nešlo.


 • Katka

  Já bych chtěla aby tam byla Lucka Vondráčková.Slyšela jsem ukázky muzikálu a Lucka se mi moc líbila.Škoda že tady je Bílá


 • Radek Janda

  Zde najdete souhrn informací o DVD (včetně obsazení) a zároveň se můžete vyjádřit v anketě:
  http://bit.ly/f3gwgW


 • Ondřej Doubrava

  Z mé strany nadšeně vyplněno, konečně takový dotazník někoho napadl. :-)


 • Tomáš

  Tak to obsazení Excaliburu je pro mě velkým zklamáním!!! tak to si DVD určitě nekoupím..
  jako královna Martina Čechová to je teda docela neúcta k Ivě Marešový, která jí hrála nejdéle a za těch 7 let se perfektně vyzpívala…na Bílá jako MOrgana no hrůza…Lucka Vondráčková by si tam zasloužila býti


 • Peter

  Nemyslíte vážne, že na DVD hrá Morganu Bílá. Mám rada rovnako obe Lucie, ale uznajte, že slečna Vondráčková je omnoho lepšia v roli Morgany než pani Bílá. Tak isto ma sklamalo že tam nieje Iva Marešová….Práve kvôli Vondráčkovej a Marešovej som navštívil muzikál niekoľko krát a neprekážalo mi cestovanie ani cena lístka, pretože v tomto obsadení sa to naozaj vyplatilo a predviedli perfektný výkon. Bílá sa sem moc nehodí. Tešil som sa na nové DVD ale po tomto zistení si ho určite nekúpim, pretože som veľmi sklamaný.
  Mohli by ste urobiť dve verzie, kde by v druhej hrala slečna Vondráčková. Rola Morgany jej naozaj sedela a verím že ste nesklamali len mňa ale mnoho ľudí, ktorým nejde tak o to že uvidia slávne osobnosti ale o kvalitný herecký výkon. Pani Bílá je dobrá napr.v muzikále Láska je láska alebo Carmen. Dosť že ste sklamali fanúšikov zrušením muzikálu, neskôr predajom rekvizít a teraz DVD, pričom na FB stránke si diváci najviac priali aby na DVD hrala Vondráčková.


 • Pavel Košatka

  Nechci se plést do vášnivé debaty, ale to obsazení sice není nečekané, ale je smutné. Spíš než paní Vondráčková by tam místo Bílé měla být Míša Zemánková, která (jak tu už Zdeněk poznamenal) držela muzikál v době, kdy ho nechtěl/nemoh nikdo jiný hrát, sama ho hrála… kolik? Dva roky? Na posledních pár repríz přiskočila sice Lucie Vondráčková, ale i tak… To samé Iva Marešová. Pan Kocáb se také na představení vykašlal. Ale s tím nic neuděláme, ten záznam je jednou natočen a tak to prostě je. Jen pro fanoušky Excaliburu to je zklamání, paradoxně když pro ně je DVD určeno.

  Spíše se těším na toho Doriana.


 • Alena

  Taky jsem dotazník ráda vyplnila. Ale rozšířím řady těch, kteří rozhodně nad obsazením Excaliburu nebudou jásat. Lucie Bílá se mi moc líbila coby Ginevra, ačkoli jsem do divadla prvně šla s tím, že zrovna ji vidět opravdu nepotřebuju, ale zjistila jsem, že jsem ji těžce podcenila. Bohužel jako Morgana nebyla tak dobrá jako její kolegyně, ať už Lucka Vondráčková, Michaela Zemánková nebo Iva Jirešová. Přiznám se, že jako Ginevra by mě (a asi budu v drtivé menšině) potěšila naopak jedině L. Bílá, protože M. Čechovou znám jenom z doslechu, ale zato mi byla líčena tak negativně, že si neumím představit, co to tam vlastně předváděla. Ale třeba ji jen moji známí prostě “pomluvili” a nebylo to tak špatné :-). A Ivu Marešovou jsem naopak viděla několikrát a nechci říct, že byla špatná, ale na mě z ní nešly bohužel vůbec žádné emoce, pročež jsem se u její Ginevry hrozně nudila. Ale zpívala moc hezky. S obsazením mužských rolí problém v podstatě nemám.
  Na ODG se ráda mrknu, i když to není zrovna moc my cup of tea, ale minimálně Mílu Königa a Vojtu Dyka bych v jejich rolích (teda u toho Vojty, jak si to vybavuju, spíš v roličce :-)) viděla ráda, protože mě jako herci a zpěváci zajímají a viděla jsem jiné alternace, tak pro zajímavost. Nu což, uvidím, kolik budou za 4 DVD chtít a pak zvážím, jestli mi to stojí za nákup, nebo ne. Za tisícovku to teda nebudu kupovat ani omylem, přecejenom jedno srdeční představení v nepovedené obsadě a jedno představení, které je mi ale zase celkem samo o sobě fuk, ve dvou verzích….;-)


 • Abigail

  ODG jsem v divadle bohužel nikdy neviděla, ale k tomu Excaliburu mám vážně pocit, že udělali přehmat. Na mě to vždy působilo tak, že ten největší “humbuk”, který kolem toho muzikálu začal být, začal být až ve chvíli, kdy fanoušci věděli, že chodí, aby to nepřestali hrát. (Přiznávám, že jsem nesledovala celých sedm let, jak to s vývojem bylo.) Ale tak jako tak z té doby, kdy tam fanoušci dokázali to divadlo zaplnit a chodili na jednu maximálně dvě alternace, když u pár rolí zůstaly, mají být na DVD dva/tři lidi? Upřímně se na ty ostatní zvědavě podívám, ale už si nejsem jistá tím, že se to potom zařadí do čela těch muzikálů, které si pouštím, což by se u těch posledních alternací určitě stalo, ať už by tam byla kterákoli z nich.


 • Mirka

  DVD bylo natočeno v roce 2004, tak je asi zbytečné tu dokola psát, že tam má být Míša, nebo Iva, protože to hrály nejdýl, v té době to nikdo nevěděl. A pokud vim, točil si to M. Kocáb, hlavně pro sebe, tak buďmě rádi, že se to konečně dostane i k ostatním. Taky mě tam štve Bílá jako Morgana (protože byla prostě šílená) a Kocáb jako Merlin, ale za Martinu Čechovou jsem vděčná.


 • Alena

  Pochopitelně, že je zbytečné teď zpětně “brečet”, že na záznamu je ten či onen, protože předělat už se to nedá. Ale to neznamená, že si nemůžeme sdělit své pocity :-). Nic tím nezměníme, jediné, co je na nás, je volba, zda takový nosič koupit, nebo nekoupit. :-) Což já si třeba rozmyslím asi podle ceny, protože to rozhodně není něco, co bych doma mít musela, ale zas jako památka na muzikál, který má u mě v počtu zhlédnutých repríz stříbrné místo hned za Bídníky, třeba za pětikilo, pokud to bude v kombinaci s tím ODG, by to docela šlo. Pokud by to vydali samotné, pak bych do toho byla ochotná vrazit možná 300. Nejen, že obsazení vypadá, jak vypadá, ale navíc v době, kdy tenhle záznam vzniknul, prosakovaly různé zprávy napovídající, že půjde o dost nepovedenou verzi i v rámci možností zúčastněných alternací.


 • Ondřej Doubrava

  Ultra fandové asi kvůli tomu obsazení budou nadávat, ale za sebe mám dobrý pocit z toho, že se ten projekt vypadá tak, že konečně nějaký muzikál vyjde důstojně (zhruba tak, jak vychází ve světě a možná ještě lépe, snad i mírně luxusně, tak jak si zaslouží, alespoň co mám drobné informace. Snad se to podaří.


 • Zdeněk

  já sice nemám radost z toho obsazení ale tohle dvd si koupim at je tam kdokoli ale přiznávám že u mě hraje prim Dorin


 • Zdeněk

  oprava Dorian


 • Alena

  Ondro, ne jen ultrafandové :-D. Já se mezi ně určitě nepočítám, je to dost let, co jsem na Exu byla naposledy. :-) Jestli bude vydání důstojné, nebo ne, bude do značné míry záviset právě na tom, jak bude vypadat záznam. A to se můžeme akorát nechat překvapit, zatím jde jenom odhadovat z toho, co o je o jeho vzniku známo. :-) Osobně si vážím snahy lidí, kteří se snaží Excalibur vydat, a právě proto by mi za ně bylo docela líto, kdyby měli spoustu práce a výdajů s vydáním, a následně se ukázalo, že si to médium vlastně koupí jen pár lidí a bude to dost ztrátový podnik. I proto jsem se snažila být upřímná jak v rámci ankety, tak i tady. A bylo by fajn, kdyby k tomu tak přistoupila většina. Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že kolikrát spousta lidí jásá, že se něco vydá a že oni si to stoprocentně koupí, a ve finále si to řada z nich maximálně stáhne nebo od někoho zkopíruje, popř. v době vydání dotyční už po dané věci ani nevzdechnou a jejich zájem už je někde jinde. V rámci “vyčůranosti” by byla nejlepší strategie jásat a tvrdit, že si stoprocentně originální DVD samozřejmě koupíme, ať už bude vypadat jakkoli :-). Zvýšili bychom si šanci, že vyjde alespoň něco, a pak už by bylo na nás, jak si to pořídíme a jestli vůbec :-). Ale doufám, že k tomu takhle moc lidí nepřistoupí, aby výsledek ankety byl trošku reprezentativní.


 • Klárka

  Smutné, smutné, smutné…. samozřejmě si DVD koupím, to ani jinak nejde…. ale….. škoda mluvit :-((


 • Jirka

  Tak nevím, ale být na místě vydavatele a přečíst si tuto debatu tak DVD nevydám. Lidi, buďme rádi, že Excalibur vyjde. Já si ho koupím, ať bude obsazeí jakékoliv. Jde přeci o texty, scénu, provedení… a hlavně o to, aby si mohl člověk kdykoli představení připomenout.


 • Nicket

  Souhlasím – buďme rádi, že DVDčka vůbec vyjdou. Osobně jsem fanouškem Doriana(Excalibur mi v porovnání s ODG příjde jako béčko – určitě ale nechci řešit co je lepší – oba muzikály jsou super), takže bych se asi v případě jeho vydání v podobné kvalitě jako je ta Excaliburová také bránil, ale DVD si v každém případě koupím.


 • Abigail

  Já si DVD taky pravděpodobně koupím, což o to, oba ty muzikály vlastnit chci, a podle toho, co o nich píšou, mi přijde, že to snad konečně bude zajímavé, vzhledem k bonusům atd., ale zkrátka to, jaký záznam na DVD Excaliburu vybrali, mi nepřijde moc logické, ačkoli uznávám i to, že je asi jednodušší vydat něco, co už natočené je, než se patlat s novým záznamem…


 • Tomáš

  Musíte si uvědomit že pořídit DVD záznam je strašně nákladný a už takhle nemělo divadlo peníze aby udělalo nový. A že je obsazení hrozny?! Je,ale buďme rádi. Tenkrát v r.2004 to natáčení zasponzoroval Kocáb a určoval si obsazení a poté co se s Pavlíčkem rozešli ve zlém nemusela nahrávka nikdy spatřit světlo světa,protože si jí celou dobu schovával pro sebe. Ale asi mu po politice docházi prachy,tak to najednou pustí a musíme být rádi aspoň za to. Já bych tam taky nejraději viděl Poštu,ale ten se nedostane snad ani do bonusů a přitom byl nejlepší Merlin. Na Čoka a to jeho přehrávání upískaný taky nejsem 2x zvědavej a Bíla byla jako Morgana katastrofální. Jedininý plusy jsou Střihavka ve formě kdy neměl takový problémy s hlasivkama,samozřejmě Dyk a právě excelentní Čechová a néé mdlá a bez výrazu nudná Iva i když zpěv byl dobrej. A tak jsem rád že budu mít vzpomínkové dvd na celkově úžasné dílo.


 • Lenka

  Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat, kdy má to DVD vyjít?
  Muzikál pro mě znamená víc, než cokoliv na světě a přes to, že jsem ho ani jednou neviděla (zjistila jsem jeho existenci v den derniéri) zamilovala jsem se do té hudby a textů! Teď bych dala cokoliv, aby jej mohla spatřit….


 • Pavel Košatka

  Termín není přesně stanovený, hlavně protože se na DVD stále pracuje, vydat 4DVD komplet dvou muzikálů dá časově zabrat, takže nikdo nechce slibovat žádné datum. Je již téměř jisté, že DVD bude, tak vydržte… ;)


 • Lenka

  Dobrý den,
  chtěla jsem se jen zeptat, jak se daří DVD a jestli se již ví, kdy asi tak může vyjít?
  Děkuji


 • Abigail

  Pokud někdo čeká a tu informaci ještě neobjevil, vydání DVD muzikálu Excalibur se odložilo na neurčito a v současné době vyšlo 2DVD Obraz Doriana Graye, o obojím byla zřejmě zaslána informace těm, kteří kdysi vyplnili dotazník s tím, že mají o DVD zájem…


 • Misa Ridaj

  dobry den vam preji,chci vas vsechny ucimkujici a tvurci muzikalu excalibru pochvalit.ze je hezky muzikal excalibur a hudba se mi moc libi od michala pavlicka.videl jsem muzikal excalibur dvakrat.moc se mi libil.chtel koupit dvd muzikal excalibur.cedecko mam .zdtavi zdravi vas vsechny misa ridaj


 • Misa Ridaj

  Dobrý večer ,jak se vám daří? Pisu vam ze jsem videl muzikal excalibur videl dvakrát. A moc se mi líbilo. Mam cd. A rad bych videl i na dvd. Abych mohl si pouštět doma. ? S pozdravem míša ridaj