Praha

Velkolepá Czech Cabaret Show oslavila premiéru


Spektakulární Czech Cabaret Show zahájila po roce příprav svou sezónu vskutku gargantuovskou premiérou. Slavnostní premiéra proběhla 16. prosince 2019 v pompézních prostorách vinohradského divadla ROYAL za účasti českých i zahraničních celebrit a Praha se tak dočkala jedinečné show.

Czech Cabaret Show

Czech Cabaret Show je unikátním projektem, spojujícím žánr kabaretu, novodobého cirkusu, vaudevillu a divadla. Vznikal více než rok pod taktovkou režisérky Nikol Prokešové a producentky Šárky Šedivé. V jeho obsazení se objevují vybraní tanečníci z Čech a Slovenska, přední zpěváci muzikálové scény, elitní performeři, akrobaté a cirkusoví umělci, působící po celém světě. Show je výjimečná svým bohatým zpracováním, od nápaditých choreografií broadwayského stylu přes úchvatné kostýmy až po netradiční práci s jevištními efekty, rekvizitami a samotným prostorem prvorepublikového divadla ROYAL.

Paříž má svou Moulin Rouge, Praha zas Czech Cabaret Show

Tvůrcem celého projektu je česká herečka, zpěvačka a moderátorka s moldavskými kořeny, režisérka Nikol Prokešová. V roce 2018 začala pracovat na složitém konceptu, ke kterému postupně dotvořila veškerou kreativu, od návrhů kostýmů, rekvizit či celého vizuálu po výběr světoznámých písní. Její fantazie a energie strhla českou scénu a již v počátku obsazování umělců projevilo zájem o účinkování více než 400 tanečníků, herců a performerů. „Kabaret zpracovaný na skutečně vysoké úrovni v České republice, a vlastně v celé střední Evropě, zcela chybí. Osobně miluji umění ve všech jeho formách, a právě kabaret mi umožnil vytvořit multižánrovou show, která pojímá mnoha stylů, jako je Old Hollywood, staronový cirkus, dekadentní jazzová éra, ale i sci-fi vizuál 60. let či burtonovské filmové fantazie. Czech Cabaret Show je mé třetí dítě a jsem neskutečně hrdá na výsledek naší práce i celý tým,“ vyjadřuje se k projektu Nikol Prokešová.

Czech Cabaret Show

Spolu s Nikol Prokešovou se projektu ujala česká režisérka a dokumentaristka Šárka Šedivá, která zastřešuje veškerou produkci, složité technické pozadí, jedinečné světelné technologie i grafický koncept celé show. Czech Cabaret Show tak nabízí zcela originální zážitek divákům z hlediska využití prostoru divadla i netradičních efektů.

Za tanečním zpracováním Cabaretu stojí herečka, tanečnice a zpěvačka Felicita Victoria Prokešová. Její originální choreografie vychází z mnoha stylů, od klasické Broadwaye po moderní contemporary či balet. Divák tak projde za dvouhodinové představení několika érami tance, zprostředkovanými krásným showgirls a tanečníky, citlivě doplněnými výstupy akrobatů a performerů.

Czech Cabaret Show

Czech Cabaret Show můžete navštívit od 4. 1. 2020 každé úterý či sobotu v pražském divadle ROYAL.

Vstupenky jsou k dostání na www.czechcabaret.cz.

FOTOGALERIE

Czech Cabaret Show

Czech Cabaret Show

Czech Cabaret Show

Czech Cabaret Show

Czech Cabaret Show

Czech Cabaret Show

Foto: Radek Janda | Musical.cz

Aktuální zprávy
Vznikají muzikály s písněmi Heleny Vondráčkové a Waldemara Matušky
Aktuální zprávy
Muzikál ROBIN HOOD se vrací na repertoár Divadla Kalich
Recenze a reportáže
Recenze: Muzikál “Ať žije rokenrol!” se topí v průměrnosti (+ video)
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!