Recenze a reportáže

Preview muzikálu “Touha” – Máme se na co těšit!


V pondělí 8.9.2008 připravilo Divadlo Kalich předváděčku pro novináře (tzv. press show) s ukázkami z připravovaného (a již téměř hotového) muzikálu manželů Landových Touha. Poté následovala tisková konference se všemi tvůrci a většinou účinkujících. Další podrobnosti se dozvíte v naší reportáži, doplněné o vlastní fotografie.

"Cirkus" - Ondřej Izdný, Jana Fabiánová, Martin Písařík a Henrich Šiška

"Cirkus" - Ondřej Izdný, Jana Fabiánová, Martin Písařík a Henrich Šiška

Celý večer pro novináře zahájil a provázel Roman Pomajbo, který v představení hraje neurotického režiséra. Postupně nám představil pět scén z muzikálu, které na sebe nijak nenavazovaly, takže skutečně sloužily pouze jako ukázka pro novináře a fotografy. Na první pohled zaujme netradiční scéna, které dominuje “muzikantská lóže” (jak již název napovídá, bude sloužit pro pětičlennou živou kapelu) a systém moderních LEDkových panelů, které jsme taky měli možnost vidět v “akci”. K výpravě samozřejmě také patří kostýmy, kterých bude více než 130 a žádná alternace nebude mít totožný kostým, ale svou vlastní variaci dle typu osobnosti charakterů.

Teď už ale k samotným výstupům. První z nich nám představil nové prostředí cirkusu, kterému dominuje pojízdné autíčko z autodromu. Pěvecké výstupy company byly takřka bezchybné a Martin Písařík předvedl také vynikající výkon, ovšem na nějaké celkové hodnocení byl příliš krátký. Zato Miroslav Hrabě zazpíval na “Konkurzu” jednu celou píseň a mé očekávání je skutečně vysoké, uvidíme, jaký bude v celém představení. Dále se v konkursové scéně představil režisér Dalibor Gondík, který lze jen těžko srovnávat s filmovým (a nyní i divadelním) Romanem Pomajbem a na nekompromisního režiséra příliš nevypadal. Za zmínku zde stojí chytlavá melodie ústřední písně konkurzu a výkony (jak ty dobré, tak i ty, které u režiséra neuspěly) jednotlivých herců.

"Ledové království" - Michal Pleskot a Zuzana Kolářová

"Ledové království" - Michal Pleskot a Zuzana Kolářová

Další dvě scény byly v režii dam, konkrétně Karin Lipertových – Lucie Vondráčkové a Zuzany Kolářové. Obě předvedly opravdu strhující výkon, ale mně osobně se více líbila Lucie Vondráčková, možná je to i tím, že na ní vyšla zajímavější scéna “Vosková figurka”, ale ani “Ledové království” v podání Zuzany Kolářové nebylo vůbec špatné. Takže opět nám nezbývá než počkat na finální produkt a následné celkové hodnocení.

Nakonec nás čekala známá scéna “Soud” v podání Jiřího Korna, který tradičně zvládl jak nápaditou choreografii, tak svůj pěvecký part. U choreografie se ještě pozastavíme, Mirjam Landa se netajila, že z Touhy chce udělat taneční muzikál. Přizvala k tomu choreografa Pavla Strouhala a společně dokázali vytvořit opravdu nápadité choreografie, které doprovází opravdu téměř každou scénu.

"Konkurz" - Radka Fišarová a company

"Konkurz" - Radka Fišarová a company

Po této “předváděčce” následovala tisková konference, na které jsme se nedozvěděli ovšem nic nového, spíše herci komentovali zkoušky a vtipkovali o blížící se premiéře. Již v pondělí uvidíme, jak se snažení celého autorského týmu a obsazení vyplatilo. Divadlo Kalich se rozhodlo uspořádat premiéry rovnou dvě, na kterých samozřejmě nebudeme chybět!

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!

Miroslav Hrabě

Miroslav Hrabě

"Vosková figurka" - Lucie Vondráčková a Rudolf Hrušínský ml.

"Vosková figurka" - Lucie Vondráčková a Rudolf Hrušínský ml.

Tisková konference

Tisková konference

Mirjam Landa, Daniel Landa, Ondřje Soukup na TK

Mirjam Landa, Daniel Landa, Ondřej Soukup na TK


Recenze a reportáže
“Děti ráje” přivítaly svého 200.000 návštěvníka!
Fotoreportáže a galerie
Fotoreportáž ze křtu nového CD muzikálu “Jack Rozparovač” a předání Zlaté desky
Recenze a reportáže
„Koločava“ – kultovní muzikálová balada brněnských autorů v Plzni
 • Kamča

  To vypadá prostě skvěle!!!!


 • Tychi

  Pokud to bude vypadat tak jako na Zlaté hokejce nebo míči, či kde se to tuhle vyskytlo v tv, tak mě to nenaláká. Kvasku mám ráda, hudbu i film, koukatelné, poslouchatelné, broukatelné, super. Gondík a spol ale rozhodně měli do Kvaskové party daleko.


 • Pavel Košatka

  Tychi v té Zlaté hokejce to bylo skutečně docela mizerné, ale v pondělí to vypadalo o mnoho lépe! Po Hokejce jsem se dost bál, ale teď se nemůžu dočkat pondělka, až to uvidím celé v akci.


 • Tychi

  Pavle, popravdě řečeno tomu nevěřím. resp. nemůžu tomu uvěřit. Proč by si v TV dělali takovou antireklamu?


 • Honza

  Dělalo to na mě v TV dojem, že to bylo ještě moc brzo, nakonec měsíc před generálkama, asi udělala produkce chybu a nahnala je tam zbytečně brzy, takže to nebylo suverénní,kromě toho to bylo celý příšerně nasvícený , nedivadelně, bez atmosféry, což tomu taky ublížilo.Kromě toho tam nebylo áčkový obsazení, Zuzana Kolářová mi připadala úplně strašná, prkenná,nervózní, výraz v obličeji zlej a hrozně tlačila urputně na pilu, až to bylo směšný a trapný, Gondík zas byl jak z estrády nebo z dechovky .Myslím,že jeho obsazení je chyba.Nebyl tam ani Rudla Hrušínský, ani Lucka V., jen Korn,ale ten hraje tu svou šarži,pořád stejnou, už mě to nudí.Na lidi to zabírá a tleskají tomu,ale je to hodně laciný. Viděl jsem generálku dnes, bylo to skvělý, jiný, zajímavý. I přes toho Korna :)


 • Andrea

  Tychi: vůbec se tu nechci pouštět do nějaký velký diskuze, jen mi připadá dost krátkozraký soudit nějaký dílko podle jednoho vystoupení v TV. Třeba Cats patří podle mě k tomu nejlepšímu, co se tady kdy hrálo a v TV to taky vypadalo přinejmenším zvláštně, obzvlášť v některých pořadech.


 • Ondřej Doubrava

  Přesně, já tyto “upoutávky” v TV vůbec neberu v potaz, neboť o isncenaci neříkají vůbec nic… Ale mě se to ve Zlaté hokejce líbilo, už jen kvůli tomu, že po mnoha letech v televizi zase zpíval Jan Apolenář a to se moc často nestává. :-) Jinak už se na Touhu vážně moc a moc těším.


 • Andrea

  Ondro, já se to tu bála vyslovit nahlas, ale mně se to v tý hokejce taky líbilo, furt to sjíždim na youtube a taky už se Touhy nemůžu dočkat :-). Z některých věcí mám trochu obavu, hlavně z toho, že se mi nepovede nesrovnávat s Kvaskou, ale těšení rozhodně výrazně převažuje :-).


 • Michal Smrkovský

  Tak teď jsem to zkouknul na youtube a musím říct, že se mi to taky docela líbilo. Jedinej Dalibor mě neoslovil:-D A myslím, že Zuzka Krištofová bude dobrá, jen mi přijde malinko věkově jinde než si asi Karin představuju.


 • Tychi

  To bude tím, že já to prostě srovnávat s Kvaskou chci. A obraz si o inscenacích z ukázek v tv dělám. Proto oni do těch televizí chodí, aby diváky nalákali, nebo ne? Nejde jen o to, že se mi nelíbili pěvecky, mně nesedly ani kostýmy.
  Andreo, Cats jsem v tv taky viděla a tam mě zaujaly. Jinak bych si nesosla anglickou verzi a netěšila se jak malá holka, až mi Roman nechá na pokladně lístky(o:


 • Andrea

  Tychi: jo, holt to má každej jinak.
  A co se týče Cats, já právě viděla ukázky v TV až po té, co několikrát představko a nevim, jak by mě zaujaly předtím.


 • Pavel Košatka

  Nemám bohužel čas psát nějaký detailnější popis, ale stručně – JE TO BOMBA! Alespoň včerejší představení (obsazení je na webu Kalichu) bylo vážně geniální, jsem zvědavý dnes. Samozřejmě bude recenze. Ten výstup z televize tam vůbec není (píseň Touha je závěrečná, ale pojatá úplně jinak), takže není proč se bát :-).


 • Andrea

  Souhlas! Já se dneska tak trochu omylem octla na druhé premiéře a jsem taky nadšená! S televizní ukázkou (ač se mi líbila i ta) to nemá nic skoro nic společnýho. Až se trochu přeberu a proberu si to, tak určitě sepíšu víc.


 • Libor Barok

  Já jsem Touhu shlídnul včera v alternaci se Zuzkou Kolářovou, Romanem Pomajbem…a nooo..prostě Bombice do palice. Po čase zase něco nového co je prostě nové…jiné a co vás chytí.
  Když jsem si přečetl, že nám bude Karin hrát Zuzka Kolářová tak jsem byl nejprve malinko zklamaný, ale po prvních pár písních ze mě zklamání naprosto opadlo…je naprosto dokonalá. Jirka Korn – prostě jeho standart což je preciznost a úchvatnost – on snad ani jiný být neumí:-) No a Roman Pomajbo – nevím jak to dělá, ale já bych po 2 představeních nemluvil…lítá, tančí, řve, nadává…prostě úžas úžas úžas…nějak si v té roli nedokážu představit Dalibora Gondíka…ale třeba překvapí.

  Celkově bych muzikál hodnotil jako velice povedený, pěkné chytlavé písně, dostatek humoru – i když občas lehce vulgárního, a navíc dopadne…až na jednu smutnou věc vlastně dobře.

  Takže jelikoš já půjdu eště asi bambilionkrát tak se snad na nějakým představení potkáme:-)


 • Líba

  Já jedu zítra!!! Místečko se pro mě našlo, to je supééér!!!:-D Jsem zvědavá, koho budu mít. Rozhodla jsem se, že se nechám překvapit. Ono mi ani nic jinýho nezbývá, když skoro nikdo z nich nemá stránky s termínama.:-) Ale přála bych si Mirka H., Kolářovou a Pomajba.:-D