Recenze a reportáže

Muzikál “Kat Mydlář” – obsáhlá recenze a video sestřih z představení


Premiéra očekávaného (a obávaného) muzikálu “Kat Mydlář” je za námi. “Mydlář” navazuje na dlouhou tradici komerčních muzikálů Divadla Broadway pro běžné diváky, který je plný speciálních (zbytečných) efektů, na chlup stejné hudby, na chlup stejných textů, na chlup stejných interpretů. Takže je dopředu jasné, že diváci ohromeni lasery, LED panely a celebritami, budou nadšení a budou nadávat recenzentům, kteří už ani nečekali žádné hluboké umění, ale stejně si tu kritiku napíší. Zde pro vás máme jednu z nich, viděli jsme tři představení, máme pro vás tedy ucelený pohled na dílo a samozřejmě také exkluzivní video sestřih z premiéry.

Video sestřih z premiéry muzikálu

Přinášíme vám video sestřih z premiéry muzikálu “Kat Mydlář”, ve kterém naleznete několik úryvků z muzikálu. Vidět v nich můžete Daniela Hůlku, Alžbetu Bartošovou, Josefa Vojtka, Petra Koláře, Ilonu Csákovou, Tomáše Trapla, Lucii Černíkovou nebo Tomáše Berouna. Pro Musical.cz natočil a sestříhal Radek Janda.

“Kat Mydlář” nemá na čem stavět

Jan Mydlář, pražský kat, postava zahalená tajemstvím. Mydlář se stal slavným až po popravení 27 pánů na Staroměstském náměstí, ale jeho celý život zajímá historiky dodnes. Muzikál je volně inspirován Mydlářovým životem, obsahuje několik ověřených faktů z oné doby, ale hlavní dějová linka pochází z hlavy autorů Oldřicha Lichtenberga a Libora Vaculíka (a ještě inspirováno romány Josefa Svátka). Asi nebude překvapením, že se jedná předvším o příběh lásky, v tomto případě nešťastné lásky a jejích důsledků. Nechybí ani intriky, abychom měli jasně danou záporačku.

Ve stručnosti děj pojednává o Janu Mydlářovi, který se vzdá studií medicíny a stane se katem, aby mohl být nablízku své milé Dorotky, která má být popravena za údajnou vraždu svého manžela. Tak se také stane. V druhé (delší) půli představení se potkáváme s Mydlářem znovu, nyní je nešťastném novém manželství a má dceru Mandalénku. Jeho žena z nešťastné lásky spáchá sebevraždu, dcera ho zavrhuje pro jeho řemeslo. Mydlář se mstí Žofii za intriky, díky kterým Dorotka zemřela a také popravuje 27 pánů, včetně jeho nejlepšího přítele Jessenia. Sám se pak obětuje, aby zachránil Jesseniova syna, který miluje Mandalénku. Ti pak navštěvují hřbitov a vzpomínají na Mydláře, který se v nebi potkává se svou jedinou láskou Dorotkou.

Daniel Hůlka, Alžbeta Bartošová

Ano, skutečně romantické středověké drama. Když se podíváme na dlouhý seznam tvůrčího týmu muzikálu, najdeme tam spoustu profesí, například aplikace speciálních efektů. Ale základní divadelní profese dramaturga chybí. Zvláště u nového díla je kvalifikovaný odborník potřeba, protože pak by nevzniklo to, že v muzikálu je dvakrát stejná scéna (Mydlář vzpomíná na Dorotku a zpívají spolu jakýsi duet, stejné je i scénické ztvárnění) nebo fakt, že jednotlivé scény na sebe příliš nenavazují (některé úplně postrádají smysl), nebo že o postavě Mydláře se dozvíme nejvíce z úvodních veršů, dále ho necharakterizuje nic, jen prosté romantické písně. Vypravěč je používán příliš často, navíc je ještě špatně zkombinován v dvojroli. Je toho spousta. Diskotékové lasery nebo futuristické kostýmy jsou už jen drobnosti, které by se při dobře vystavěném díle daly přehlédnout. Ale když je dílo o ničem a ještě vám do toho svítí lasery do očí a pod nimi se prochází herci v kostýmech na způsob Lady Gaga nebo Madonny, tak to už naštve.

Hudba Michala Davida je nevýrazná, stále v jedné rovině, postrádá jakoukoliv rychlejší píseň, vše jsou hudební balady nebo romantické duety. Uvědomil si to při psaní někdo? Že v druhé půli není ani jedna rychlá píseň, dynamická scéna, zkrátka něco jiného než uspávající “Davidovky”, které znějí pořád stejně a těžko rozeznáte jednu od druhé? Ani režisér, ani asistent režie, ani autor textů, ani producent, ani dalších “x” profesí, které se na díle podílely, si toho nevšimly? Jako nelze napsat muzikál, kde stále naplno jedou bubny a elektrické kytary, tak nelze téměř tři hodiny poslouchat romantické písně o klavíru a housličkách. Jediný hit představení je “Právo mám“, který zazní v různých variantách minimálně čtyřikrát. Ještě lze zmínit duety “Jít přímo rájem” a “Chvíle, které chválím“, které si po třetím živém poslechu trochu zapamatujete a možná i oblíbíte.

Josef Vojtek

Rozebírat texty Lou Fanánka Hagena nemá cenu, stále jsou to primitivní rýmovačky na úrovni základní školy a pokud mi chcete oponovat že “cestou necestou za svou nevěstou” je originální a povedený rým, tak budiž, ale nepřijde mi to jako profesionální muzikálový text. Najdete tam toho spoustu, ale jediná výhoda – pokud se budete nudit na představeních stejně jako my a zaposloucháte se do textů, tak je to záruka dobré zábavy.

Ukázka z libreta Lou Fanánka Hagena

Prádlo namočím, v peci zatopím jak to má být
Pan mlynář má rád zde řád
Vedu hospodu, k tomu dovedu mlýn čistý mít
A kamna musí vždy hřát
Jak tu tak sloužím, tak toužím
Přestat už cídit a prát
Jak tu tak sloužím, tak toužím
Jednou se zámožnou stát

Režisér a choreograf Libor Vaculík opět nezklamal a máme před sebou opět podobné dílo jako “Tři mušketýři”. Scény jsou realizovány tradičním českým stylem píseň – zatmívačka – přestavba – píseň – zatmívačka…… Choreografie jsou vloženy na nesmyslných místech, nevyjadřují žádné pocity a už jsme je viděli v jiných dílech. Herci nemají co hrát, jen chodí po režisérem určených “cestičkách” od jednoho LED panelu k druhému, předvedou desetitisícový kostým ze všech úhlů a zase odkráčí. Pár zajímavých nápadů – upalování (tedy až na červené podsvícení kostýmu, to už je zase z kategorie těch nepovedených nápadů), oběšení s pádem židle a … to je asi vše. K těm nejvtipnějším nepovedeným nápadům patří závěrečné karaoke nebo dramatická ozvěna posledních slov. Zbytečné a laciné “na efekt” jsou již zmiňované lasery, které jsou nastaveny přesně tak, aby každý divák byl jimi minimálně dvakrát v představení osvícen. Mluvil jsem během těch tří představení asi s 20 známými a nikomu to nebylo příjemné. Třeba právě vám bude, přeji tím pádem hezkou zábavu.

Daniel Hůlka, Petr Kolář

Je mi vytýkáno, že rozebírám v recenzích zbytečné detaily a podrobnosti, právě mi počítadlo ukazuje 800 slov a vše se týká základních chyb u základních složek muzikálového představení. Pokud tyto nedostatky vidí divadelně nevzdělaný fanoušek hudebního divadla, tak je mi s podivem, že vzdělaní lidé, pohybující se desítky let v branži, nedokážou vychytat ani strukturu příběhu a dramaturgii písní. Další podrobnosti tedy nebudu rozebírat, s ohledem na výše uvedené už jsou to prkotiny, které by zlepšením stejně lepší výsledek nepřinesly. Pochválit můžu zajímavý nápad s LED panely, které vypadají dobře, oproti klasickým projekcím je obraz ostrý a herci na něj nevrhají stín. Ale opět se nedotáhlo vše dokonce a promítané projekce jsou většinou odporně kýčovité (kytky, mlýn, draci…). Dobré je nazvučení sálu. Lidé také hojně diskutují o svítících mečích a kostýmech, často bývá muzikál ironicky přejmenováván na “Star Wars“.

Hodnocení alternací a výkonů

Teď již tedy výkony umělců. Za tři představení jsme viděli mnoho různých výkonů, v rámci díla jsou většinou dobré, problém je, že nemají mnohdy co hrát a zpívat. Vezmeme to tedy rychleji než obvykle.

Daniel Hůlka

Titulní úloha Kata Mydláře je spojována především s Danielem Hůlkou, kterému byla psána “na tělo”. Výšky vyzpívává velice dobře, v romantických pomalých duetech se už trochu trápí a není mu příliš rozumět. Spíš bych řekl, že úloha Mydláře je spíš pro tenorový hlas, kterým disponuje kolega Marian Vojtko. Hlasově tedy sedí do role lépe, je to slyšet právě v nižších polohách, výšky samozřejmě vyzpívá stejně dobře jako Hůlka. Herecky si oba pánové nemají co vytýkat, Hůlka nehraje, Vojtko zase přehrává. Celkově byl lepší Marian Vojtko.

V roli Dorotky překvapila Alžbeta Bartošová, nový objev divadla, která vyniká nad kolegy herectvím a má hezky položený čistý hlas. Nevkládá do něj zbytečně mnoho emocí a působí sebejistě a profesionálně. To samé se dá říci o Radce Fišarové, která je profesionálka v oboru, takže to nebylo takové překvapení. Nelze rozhodnout, která z dam byla lepší, rozhodně obě mají co nabídnout.

Alžbeta Bartošová

Jan Jessenius v podání rockerů Petra Koláře a Ladislava Spilky je taktéž vyrovnaný, oba jsou kvalitní interpreti, ale zcela subjektivně lehce upřednostňuji pana Koláře, kvůli vhodnější barvě hlasu pro písně v tomto muzikálu. Jejich synové jsou již zajímavější, každý totiž nabízí něco jiného. Komplexní profesionální výkon odvádí Tomáš Löbl, dobrý zpěv a lehce nejisté plaché herectví nabízí Josef Vágner a Tomáš Beroun je zkrátka Tomáš Beroun. Stále sledujeme jeho kontroverzní pěvecké podání, které je ale v tomto případě docela dobré, ale příliš přehnaná gesta a výrazové prostředky to místy srážejí. Löbl tedy působí nejlépe, ale v globálu ani jeden není špatnou alternací.

V roli Mandalénky se premiérově představila Lucie Černíková. Roli pojímá spíše naivně, křehce. Tomu přizpůsobuje i herectví a zpěv, který u ní příliš negraduje. Místy jí ujede nějaký ten tón, ale celkově nepodává špatný výkon. Kamila Nývltová jde na jeviště s větší energií a má o mnoho silnější a jistější hlas. Celkově tak působí výrazněji, suverénně a tím víc profesionálně. Nebudete zklamáni ani u jedné alternace, ale opět subjektivně preferuji Nývltovou. (Zajímavé bylo i rozložení premiéry, právě Nývltová by se zdála lepší volbou.)

Petr Kolář

Vypravěč / Mistr Eduard Kelly je na jevišti velice často, komentuje děj a vlastně díky němu jsou scény docela srozumitelné. Tady je dost odlišné podání Bohouše Josefa a Josefa Vojtka. Josef s přehledem písně odzpívá, ale chybí nám tam nějaká větší jiskra, navíc ještě místy nebylo rozumět mluvenému slovu. “Pepe” zase přichází se svou energií a zápalem, což nás skutečně na pražských muzikálových prknech těší. Pěvecky to je zase o něco horší, především v první půlce nezvládá některé výšky.

Žofie mají těžký úděl zcela nezajímavých písní, ve kterých si příliš nezazpívají. Viděli jsme Ilonu Csákovou a Kateřinu Brožovou, moc se k tomu napsat nedá, ale obě byly zhruba na stejné úrovni, každá měla lepší i horší místa. Jejich partner Vaňura není také výraznou rolí, ovšem jakákoliv role v podání Tomáše Trapla se stává výraznou, takže jemu určitě patří pochvala. Kolegové Martin Pošta a Vilém Čok zpívají part každý po svém, rozhodně ne špatně. Herecky vyniká Trapl, ale jinak opět vyrovnané alternace.

Petr Kolář, Daniel Hůlka

Pak tu ještě máme malinkou roličku Bětušky, která i přesto dokáže pěkně zatahat za uši. Řeč je seriálové hvězdě Ivaně Jirešové, která pěvecky opravdu nevyniká a je asi jediným interpretem, který se nám vyloženě nelíbil. Naopak velice dobrá je Markéta Procházková (už žádné překvapení, snad s jejím talentem dostane konečně nějakou větší roli) a někde mezi špatným a dobrým stojí třetí alternace Luďka Kuralová. V taneční (ale i okrajově pěvecké) roli se objevují Gloria Fricová a Kristina Kloubková, obě bez výhrad.

Company zde spíše slouží místo kulisáků, jejich častou náplní je pohybování, překlápění a další manipulace s mřížemi, jinak ve svých číslech nemají příliš prostoru vyniknout. Je vidět, že si choreografie musí ještě zažít a lépe sjednotit. Zvláště když jim v ruce červeně svítí meče, tak je moc dobře vidět, kdo dělá něco jiného než ostatní. A výjimkou to skutečně nebylo. Sólové party mají pánové Radek Hub a Jan Tenkrát, jejich krátké pěvecké pasáže jsou na velice dobré úrovni.

Premiérové obsazení

Hypermoderní závěr recenze

Sám producent Oldřich Lichtenberg láká v programu na představení slovy: “…používáme nové jevištní technologie, velmi stylizované kostýmy a hypermoderní rekvizity“. Preferuji, stejně jako každý skutečný milovník muzikálů, spíše hyperdobrý děj, hypermelodickou hudbu, hyperoriginální texty, hyperprofesionální režii a hyperexcelentní výkony. Toto dílo nemá ani jedno, ale jak to tak bývá, českému běžnému divákovi to stačí. Po všech představeních následoval standing ovation a na Facebooku se to hemží pochvalami a doporučeními. Dokážu to pochopit, ne každý byl v zahraničí, viděl nějaký skutečný muzikál, slyšel stovky zahraničních titulů a může srovnávat. Jen je smutné, že z této neznalosti autoři těží a pod pojmem muzikál prezentují písničkovou efektní show (která tentokrát nemá ani ty dobré písně). A raději ani nezmiňovat, že dobrý muzikál by se měl psát minimálně dva roky, nechtějte vědět, jak dlouho autoři tvrdí, že psali tuto “profesionální show”. Za tak krátkou dobu to prostě nelze, aniž by to bylo vidět na výsledku.

Závěrečné hodnocení je jasné, prakticky kopíruje začátek recenze. Milovníci muzikálů, kritici a nároční diváci budou opět velice rozladění, fanoušci Divadla Broadway, Michala Davida a vůbec nenároční běžní diváci pravděpodobně budou ohromeni hypermoderními kulisami. Z našeho pohledu neshledáváme na muzikálu NIC, co bychom vám mohli doporučit.

Psáno z předpremiér 22. a 23.2.2011, obě od 15 hodin a z premiéry 24.2.2011.

Fotografie pochází z premiéry muzikálu a jejich autory jsou pro Divadlo Broadway Martin J. Polák a
Jiří Herman.
Děkujeme produkci za jejich laskavé poskytnutí.


Recenze a reportáže
Funny Girl ve Studiu DVA jde vstříc příjemné komedii
Koncerty
“Srdeční záležitosti” Magdy Malé zazněly Divadlem Broadway (+ video)
Recenze a reportáže
Recenze: WEST SIDE STORY dobylo další české město
 • Marie

  Byla jsem také v nědeli a celé představení bylo pro mě jedna velká nuda. Zvláště druhá půlka se neskutečně táhla. Těšila jsem se na Dana Hůlku, který nakonec nehrál. Znovu už nepůjdu, i kdyby Hůlka hrál.


 • Lavera

  Romča: myslím, že neutrální vztah k čemukoliv není snad tak “špatný” postoj; navíc – naprosto to nezáleží na vůli či nějakém chtění, ale jde to tak nějak mimo rozumovou stránku. Je to stejné jako s jinými lidskými city…
  Psala jsem, že se mi hudba poslouchala příjemně, byla ( pro mé hudební vnímání ) melodická a to moc často u českých muzikálů současné produkce necítím, ( u zahraničních je to bohužel
  obdobné… ), takže mé “neutrální vyjádření” můžete vlastně brát i jako chválu hudební složce tohoto díla.


 • Tygřice

  Taky jsem byla v neděli a byla jsem nadšenáááááá :)


 • Romča

  Lavi, já jsem to pochopil a jsem za to (od znalce jako Vy) rád! Myslím, že hudba je alfou a omegou každého hudebně-dramatického díla – nebo by aspoň měla být!


 • Pavlusa

  Take jsem byla na nedelnim predstaveni. Jeste nikdy jsem na zadnem muzikalu nebyla. Zatim jsem na ne koukala jen v tv nebo z dvd. Jela jsem do Prahy pres pul republiky a vubec jsem toho nelitovala. Celou cestu zpet domu jsem si pobrukovala melodie pisni, ktere jsou opravdu “Davidovske”, ale – alespon pro me – krasne. Obsazeni roli – Matus, Josef, Fric, Bartosova…. vsichni byli skveli. Popravde, po shlednuti ukazek na internetu jsem byla vdecna, ze jsem v roli Mydlare mohla poslouchat zrovna Bohuse Matuse. Hlasove vynikajici, herecky taktez. To same plati o Alzbete Bartosove. Jen me trochu zklamala Kamila Nyvltova. Cekala jsem lepsi pevecky vykon. Oproti ostatnim to bylo nemastne neslane a tim vycnivala. Ale treba se jeste vyzpiva…. Chtela jsem jeste pochvalit zvukare, bylo to krasne ozvucene. Celou dobu jsem byla naplno vtahnuta do deje. Libilo se mi i to pouziti LED obrazovek. Bohuzel jedina opravdu negativni vec bylo pouziti laserovych paprsku. Az na par okamziku, kdy byly paprsky spojene s dejem na jevisti, musim rict, ze jejich pouziti do hlediste bylo zbytecne a navstevnikum velice neprijemne.

  Vsem, kteri tyto radky budou cist, chci jeste sdelit, ze jde pouze o muj nazor, nikomu ho nevnucuji a nebudu reagovat na hystericke netolerantni zachvaty… :-) Tech uz tady totiz bylo ponekud mnoho. A dostaly se nekam, ze uz davno nesouvisely s muzikalem Kat Mydlar….


 • Aja

  To Radek Janda: Dovolím si tu reagovat na Vaše „něco málo k interpretům“, kde mě překvapilo poněkud neobvyklé hodnocení u Zbyňka Frice. Píšete: Pěvecky výtečné, herecky už takový „Frico“ stereotyp, ovšem i přesto hodnotím jeho podání kladně… Předpokládám, že tím „kočkopsem“ myslíte, že sice hraje dobře, ale čím dál tím stejně. K tomu Vám musím oponovat a předem podotýkám, že nepatřím k náctiletým fanynkám, které u svého oblíbence slepě pochválí úplně všechno. Ale za sebe mohu říct, že Zbyňkovy výkony rozhodně nepovažuji za stereotypní. I v právě hodnoceném Mydlářovi je u něj znát rozdíl v podání mladého a pak stárnoucího Jessenia – věrohodné nalíčení umí výborně dokreslit změnou výrazu, posazením hlasu atd. Za porovnání stojí i některé jeho muzikálové role: Např. D´Artagnan x Rochefort v Mušketýrech nebo Peyrac x Špína v Angelice. Byly snad odehrány stejně? A co Antonius v Kleopatře a proti tomu třeba Skotnica v Golemovi? Nebo komisař v Touze x komisař v Jacku Rozparovačovi? Myslím, že o nějakém stereotypu u něj nemůže být ani řeč. Člověk by musel být slepý a hluchý, aby ty rozdíly neviděl. Bohužel jsem naživo nikdy neviděla jeho Cesara v Lucrezii Borgii, Lautnera v Kladivu na čarodějnice nebo Ficka v Čachtické paní, ale z ukázek nepochybuji o výjimečnosti Zbyňkova podání v těchto rolích. Vrcholem jeho výkonu, který jsem měla možnost shlédnout, je pro mne role v Edith – vrabčák z předměstí, kde dokáže přesně herecky a výrazově rozlišit postavu Vypravěče (lidský, chápající, citlivý), Smrti (zlý, nekompromisní, mrazivý), nebo i důstojníka SS (slepě zamilovaný, rozverný) atd. Tady navíc může uplatnit svůj všestranný talent nejen ve zpěvu, ale i v mluveném slově, tanci, baletu. Je snad tohle stereotyp? Pokud jste ho v posledně jmenovaném tanečním muzikálu uváděném v Mahenově divadle v Brně neviděl, tak vřele doporučuji (např. 10. dubna máte možnost). Možná si alespoň v tomto představení přehodnotíte názor na jeho „Frico“ stereotyp“ (ten výraz by skoro urazil). Z mého pohledu je právě u Zbyňka Frice znát, že je výborně zpívajícím hercem (jeho pěvecký rozsah v Mydlářovi byl nepřehlédnutelný) a ne jen populárním či operním zpěvákem snažícím se hrát v muzikálu. I když výjimky z té druhé skupiny by se jistě našly – za všechny mohu jmenovat třeba Pepu Vojtka, který se muzikál od muzikálu posouvá herecky výš.


 • Romča

  Naprostý souhlas s Ajou. O Zbyňkově bezprecedentním famózním herectví jakkoli pochybovat by bylo zcela mimo mísu. Myslím ale, že Radka mate to, že Zbyněk prostě pořád vypadá na 25 a ani sebelepší namaskování a sebelepší herecký výkon toho nestárnoucího klučinu v něm nesmažou… Na druhou stranu, co bychom za to dali my ostatní, viď Radku? :)


 • Líba

  Na 25? To trošku přeháníš, ne?:-D Ale jinak je furt pěknej chlap!:-)


 • Katka

  25 už vážně ne,ale třba 32 bych mu ještě věřila,jinak souhlasím pěknej chlap je to pořád


 • Katka

  * třeba


 • Líba

  Asi tak, Katko.:-) A souhlasím s Ajou, že je výbornej pěvecky i herecky. Už jsem ho viděla v několika muzikálech a nikdy nezklamal.:-) Jsem moc ráda, že jsem ho chytla i v Mydlářovi, jeho výkon byl podle mýho názoru jeden z nejlepších.:-)


 • Romča

  OK, tak kompromis 30, ale ani o den víc:) Ne, i kdyby to bylo 32, na všem, co tu bylo napsáno, to nic nemění. Já třeba mám moc rád Peťu Koláře, jeho jemnej rockovej chraplák považuju za vyloženě erotickej, ale prostě ten Zbyněk těch emocí v tom pěveckym projevu má víc! A vo vo vo vo tom to je!


 • Kačenka

  viem, že to sem nepatrí, ale neviem kde inde sa môžem opýtať- začula som niečo o slovenskom turné Barona Prášila, neviete niekto k tomu niečo viac? nerada by som to zmeškala :-)


 • Romča

  Možné je všetko. Ak nezabudnem, zajtra sa na to budem informovať cez produkciu Golem Production. Pekný večer k bratom na Slovač. R.


 • Katka

  Romča:Ano,je jedno nakolik vypadá.Zbyněk je výborný zpěvák i herec a právě se mi na něm líbí,že hraje každou roli jinak a to také nepatřím mezi náctileté zaslepené fanynky,respetive náctiletá fanynka jsem,ale…


 • Tomík

  nevíte kdo bude hrát Žofii a Dorotku 24.4.2011???


 • Waliyah

  Dnes jsem byla na tomto muzikalu a uznavam, ze par vytek v recenzi je opodstatnenych. Nicmene celkovy dojem…proste uzasny krasny zazitek a toto predstaveni vrele doporucuji. V hlavni roli Bohus Matus velmi mile prekvapil. Cele divadlo nadsene, bourilo potleskem.


 • Zdeněk

  dnes sem byl taky a musím říct že to bylo pět super docela mi chyběli lasery v první pulce až sem se tomu sám divil


 • Abigail

  Tak jsem obětovala těch sto padesát korun a jsem ráda, že to nebylo víc.
  Rozhodla jsem si nepřipouštět, že se jedná o hudbu Davida, ovšem i tak bohužel musím říct, že mě nijak nenadchla. V muzikálu je pár pěkných písniček, ale obávám se, že i ty stojí na tom, co ti, kteří je zpívají, jsou a nejsou schopni uzpívat. Protože třeba Právo mám je na CD strašná nuda, zatímco když to tam “vybalil” Bohuš Matuš, bylo to o něčem jiném a poslouchat se to dalo. Ale faktem je, že jinak je ta hudba pořád na jedno brdo, pořád stejně pomalá a uspávací.
  O textech se moc rozepisovat nebudu, protože “díky” nim jsem se polovinu představení prosmála, což asi nebylo úplně úmyslem autorů…
  Co mi na představení vadilo, bylo že je to zase blbě nazvučené – když začali zpívat Bohuš Matuš, Radka Fišarová, nebo někteří další bylo to na rupnutí bubínků a to jsem otrlá. Ovšem naopak zase spoustu dalších vážně nebylo slyšet. A řekla bych, že leckdy to bylo tím, že zvuky, které by podle mě měly být spíš v pozadí byly neuvěřitelně nahlas. Platí to zejména o té Bitvě na Bílé hoře, přes kterou byl vypravěč mizerně slyšet.
  Co se týče scény – já nejsem žádný velký příznivce moderního promítání, a i přesto musím uznat, že někdy se mi líbilo. Ovšem zase narážím na problém, který s místní produkcí mám – kýč jak bič, říká se u nás, draci, mák atd., kýče, které to vždy zkazily. Taky třeba běžící oblaka, mám pocit, že tvůrci potřebují, aby se na scéně něco pohybovalo, ale neustále. Rušilo mě to. Navíc mi na tom vadí že, na jednu stranu to působí tak, že mají tvůrci potřebu neustále něčím hýbat, ovšem na druhou stranu z těch zpěváků se jako jediný dopustil nějakého pohybu, odlišného od přejití či přecupitání Jessenius mladší. Upřímně doufám, že když už, tak se aspoň hýbou všechny jeho alternace.
  Nadto mi některé choreografie přišly zvláštní, nevím proč tam byly a co měly symbolizovat, ale třeba jsem to jen nepochopila. Co mi na společných choreografiích vadilo, byl fakt, že ne vždy je ta společná choreografie společně zvládnutá.
  No a teď k příběhu… když jsem před nějakou dobou psala, že příběh Rokenrolu by byl dobrý, kdyby byl dotažený, netušila jsem, jak brzy budu totéž a na adresu stejného divadla muset zopakovat. A dnes musím. Ovšem tentokrát tu nedotaženost cítím jinak, jinde… Je super, že tady mají hlavní postavy dostatek prostoru a zbytečně se to nestáčí jinam, i když mi některé scény nadbytečné přišly. Spíš mám a měla jsem – a hlavně v první polovině pocit, že ty scény tak nějak divně navazují-nenavazují – spíš nenavazují. Jsem přesvědčená, že ty poskoky by šly udělat plynuleji. Třeba mě napadlo, že místo některých zbytečných a divných hudebních pidi-úseků by dílu prospělo mluvené slovo.
  No a co se týče obsazení – velice příjemně mě překvapili Bohuš Matuš i Radka Fišarová. Že dobře zpívají, jsem nikdy nepopírala a nikdy jsem o tom nepochybovala, ale netušila jsem, že mají až takhle výrazné hlasy, protože jak říkám, když se do toho “opřeli” ti dva, moje bubínky docela trpěly. A nemyslím to nijak zle, oba se mi moc líbili. Líbil se mi i Bohouš Josef jako Kelly a Ladislav Spilka jako Jessenius st., ačkoli je mi líto, že jsem neviděla Z.Frice, protože Spilka není špatný, ale v Tajemství či jako Krysař na mě zapůsobil daleko víc, než tady. Může to být i blbě napsanou rolí… prostě se neprojevil, bylo to pořád stejné. Zklamali mě Martin Pošta, Olga Lounová, Kamila Nývltová a Ivana Jirešová. V případě Martina Pošty to dost možná bude tím, že jeho postava měla opět zoufale málo prostoru (což mi v kontextu příběhu nevadí, ale on se nemohl rozehrát a ten jeden duet, z kterého si ho výrazně pamatuji, jim oběma nesedl). A to je vlastně i ten problém s Olgou, herecky snad i dobré a pěvecky taky, místy se líbila, ale jak jsem ten duet, o němž mluvím, slyšela dvakrát v jiném provedení – CD a ukázky někde – prostě byli slabí. Mrzí mě nevidění I.Csáková a T.Trapl. Ivana Jirešová mi zkazila písničku, která se mi na CD líbí. Chápu, že mohla hrát Morganu, věřím, že mohla sehrát Polly, kde to uřvala (ani jednou jsem ji neviděla, pouze spekuluji), ale tady se mi prostě zoufale nelíbila. A Kamila Nývltová – jak se mi líbila v Kleopatře, tak se mi dnes nelíbila. Part Mandalenky je napsaný vysoko, obě zbylé slečny to na CD zpívají proklatě vysoko, věřím, že Lucii to v těch výškách občas ujede, jak se tu někde psalo, ale jak na CD, tak tady na té ukázce je slyšet – já jsem Kamilu neslyšela ani v duetu, ani v tercetu. V těch výškách byla zkrátka slabá. Gloria Fricová ani Radek Hub neměli moc prostoru, ale co měli, bych řekla že využili obstojně. Nakonec jsem si nechala Tomáše Berouna, kterého jsem se naučila mít ráda, tak možná nejsem úplně objektivní. Pěvecky s ním mám stále stejný problém, dnes to tak bylo znovu, zamilované duety či ten kvartet na konci nic extra, ale vážně mě překvapil v tom, co nazpíval i na CD. To se mi líbilo. A proč jsem si ho nechala na konec, je to, že musím ocenit, že se jako jediný pohnul, jak už jsem psala. Smutné, vezmeme-li v ohledu to, že jsme byli na muzikálu.
  K hraní se moc vyjadřovat nebudu, zaprvé jsem dala za lístek 150 Kč, takže jsem byla až vzadu a zadruhé, kde není co hrát, se těžko dá hrát. Režijně to bylo prostě slabé. Jediní, kdo mi utkvěli v paměti, byli Tomáš Beroun (Radku, Pavle, mě by asi někdy zajímalo konkrétněji o těch gestech, co stále kritizujete, čistě pro zajímavost), Kamila, která lehce přehrává a Lea. Ostatní byli málo výrazní, absolutně nevýrazní, nebo divně nepřirozeně výrazní. Ale to bylo třeba zblízka lepší.
  Závěrem: překvapily mě výkony umělců, pěvecké především, a to velmi příjemně, ale jinak bohužel nic, možná ještě to, že jak se mi tady ty kostýmy líbily, tam už ne – bylo to celé kýčovité, beze smyslu… škoda. Víckrát nepůjdu, ale těch pár peněz asi nelituji.
  Tolik můj názor.


 • Veronika

  Mrzí mě, že tady na internetu nevisí žádné video s Katem Mydlářem ve ztvárnění Bohuše Matuše…Osobně si myslím, že podal lepší pěvecký výkon než Daniel Hůlka. Ráda bych si ho někde znovu poslechla. Jeho projev byl naprosto dokonalý. Samozřejmě i spolu s obsazením. Kostými si myslím, že byly vymyšleny dobře…minimálně dobově…


 • Romča

  Jj, Bohuš Matuš se prostě v téhle roli našel stejně jako Monča ABS před devíti lety v Kleopatře. Taky byla tehdy ta 3. do party a stala se z ní díky Kleo hvězda – OPRÁVNĚNĚ! Bohuš taky je zatím brán jako 3. do party a já doufám, že se z něj (po čase) zase stane díky Katovi hvězda – OPRÁVNĚNĚ! Jeho výkon je prostě reprízu od reprízy lepší a lepší, jistější a jistější (pokud to ještě vůbec jde) a troufám si tvrdit, že i Thálie by za něj byla málo. Svou naprostou genialitou mi připomíná první reprízy Jekylla a Hydea ještě v KCP v podání Mariána Vojtka! Lepší mužský herecké výkony jsem za 10 let, co se muzikálům (převážně v Praze) věnuju, opravdu ještě neviděl! A že jsem toho viděl dost – nezapomenu na Jana Apolenáře jako Octaviána i krále v Johance, nikdy nezapomenu na všechny role Patrika Stoklasy, na úžasného Pošťáka jako Danglarse v Monte Cristovi, na dokonalého Davida Uličníka v roli Jeana Valjeana, na přesvědčivého Dušana Kollára jako Apollodora a jeho famózní hlas v Golemově rabínovi, na jistého a hlasově velmi disponovaného Honzu Kříže (v čemokoli, do čeho se pustí), na objev posledních dvou let Tomíka Löbla (Děti Ráje, Rokenrol!) či na všestranné borce Toma Trapla a Zbyňka Frice, vždy inteligentně zábavného Aleše Hámu, stále víc a víc divadelnější pány Toma Savku a Pepu Vojtka, na mistra romantických rolí Romana Vojtka (ovšem s komediální korunkou v podobě jeho ing. Leydena v Je třeba zabít Davida), na nejlepšího dětského divadelního herce Filípka Antonia (který překonal i příjemně zrajícího Pepu Vágnera) a tak bych mohl pokračovat – opravdu těch mužských talentů máme dost a dost (koneckonců, dívčích a dámských také – viz zde poprávu zmíněná Radka Fišarová, nově Betka Bartošová, ale samozřejmě i Zdenička Trvalcová, ZUZA Ďurdinka, Luďka Kuralová, Míša Nosková, právě Lucka Černíková, které to opravdu v těch skvostných výškách neujíždí prakticky nikdy atd., atp.). Ale jsou výkony, které se opakují maximálně jednou či dvakrát, maximálně 3x za 10 let:))) A to je po Moničině Kleopatře a Mariánově Jekyllovi pro mě právě Bohušův Kat! Už jen proto tohle představení stojí za OPAKOVANOU návštěvu.
  A snad závěrem. I když s Abigail, která nezapře, že prostě není Davidovka (inu, jsme lidé různí, já si potrpím právě na ty “pomalé” Michalovy rozsahově velmi náročné veleárie), jinak by jeho hudbu nemohla označit za nudnou – tedy v řadě věcí nesouhlasím, její obsáhlé hodnocení mě velmi potěšilo. Protože se k tomu snažila přistupovat objektivně a férově. Jen houšť!
  PS: no vidíte – tady Vás to stálo jen 150, to v multiplexu za promítání filmu už dáte 160 i víc… Takovou lidovku také v jiné muzikálové produkci, než u Cleopatra Musical, už nezažijete…


 • Martina

  Jsem moc ráda, že se Bohoušek tak líbí, já ho měla vždycky ráda, ale v Katovi mě naprosto dostal, hraje a zpívá to úplně neuvěřitelně, vůbec se to nedá vyjádřit slovy. Doufám, že na to produkce brzy přijde, že je nejlepší a nebude ho brát jako třetího, s takovým talentem. Thálii by si určitě zasloužil. Už dlouho jsem neviděla takhle famózně zvládnutou roli. Opravdu nemám slov a Bohouškovi moc a moc děkuju a těším se na další nezapomenutelný zážitky….


 • Romča

  Jj, skvělý byl i v Monte Cristovi, v Angelice i Draculovi, ale tohle je vrchol!
  Jinak bych ještě rád zmínil – když jsem mluvil o těch výkonech desetiletí – Radku Fišarovou jako Edith Piaf – jen málokdo dokáže být lepší než originál. A to se právě Rádě v tomto případě povedlo!


 • Aja

  To Romča Se vším, co se týče Bohuše Matuše (některé ostatní jsem bohužel neviděla) naprosto souhlasím. V neděli jsem ho viděla podruhé jako Mydláře a ten hlas je něco dokonalého – málem zboural divadlo. Nic neošidil a navíc to zahrál i krásně citlivě. S Radkou Fišarovou byli úžasně ladící pár pěvecky i herecky. Bohuš si opravdu zaslouží víc příležitostí. A co se týče Radky v Edith, tak té bych dala určitě cenu Thálie, ale i Zbyňkovi – oba tam podávají takový výkon, že člověk nemůže jinak než pomyslně smeknout.


 • Lopucha Obecná

  A víte o tom,že Košatka je zhrzený muzikálový herec a zpěvák,kterého nikde nechtějí a proto založil to,co založil. A ještě ke všemu je to mlíčnák,co si myslí,že snědl šalamounovo hovno. Dámy a pánové,kritizovat umí opravdu každý.. Tak něco dokaž,když jseš tak chytrej!!!


 • Pavel Košatka

  Zhrzený muzikálový herec a zpěvák? :DD Těším se na další informaci. Mimochodem nikdy jsem neabsolvoval žádný konkurz ani nic podobného a nepodnikl ani jeden krok, abych stál na jevištích. Pokud se vám můj názor nelíbí, prosím, na to máte samozřejmě právo, ale nevymýšlejte si tu nesmysly a raději pište k věci. Hádky jste Lopucho už o několik týdnl prošvihla ;).


 • Aja

  To Lopucha… Je smutné, když se něčí příspěvek dostane na takovouhle úroveň. Každý má právo na názor – i autor recenze. Prostě s tím můžu souhlasit, nebo nemusím. Ale nikdy bych si nedovolila autora takhle napadnout. To je pak horší než bulvár. A za to, že existuje Musical.cz můžu jenom poděkovat, protože má i přes některé výhrady čtenářů k recenzím velmi slušnou úroveň.


 • Lavera

  Možná si tím “Lopucha” léčí komplexy z vlastních nenaplněných přání…

  Plně souhlasím s vyjádřením, které tu napsala Aja. Normální slušný člověk řekne: “líbí – nelíbí, mám stejný názor – myslím si něco jiného”; pokud někomu to slušné vychování chybí, projeví se jako výše zmíněná Lopucha. Bohužel tolerance k jinému, třeba i úplně opačnému názoru, než je právě ten “MŮJ”, nepatří právě k silným stránkám některých lidí…


 • Romča

  A je tristní, že většinou se ti netolerantní jedinci kumulují kolem tohoto webu, že? Běda jak jim do poklidného rybníčku vběhne někdo, kdo má docela jiný názor a už je hned v lepším případě za blázna, v horším za diktátora či narušitele zdejších zaběhaných pořádků, jejichž hlavním produkctem je chválit redaktory tohoto prostoru. Fakt se nechci zastávat výkřiků Lopuchy, ale vůbec bych se nedivil, kdyby autorem těch řádek byl někdo, komu už chybělo vychvalování všeho s tímto serverem spojeného…:) No nic, to jen na okraj.
  Rád bych pogratuloval Michalu Davidovi k ceně TýTý! Je po nějakých 14 letech prvním zpěvákem, kterému se podařilo předstihnout ve Slavíku či TýTý Karla Gotta! Myslím, že jako aktuálně muzikálovému skladateli by se slušelo k tomuto nevšednímu úspěchu mistrovi pogratulovat i na tomto webu!


 • Lucie

  Tak jsem včera byla už potřetí na Katu Mydlářovi a musím říct, že se mi muzikál líbí čím dál tím víc.
  Když jsem ho viděla poprvé, tak jsem byla dost v šoku a měla jsem chuť se dobrovolně nabídnout k exekuci místo mladého Jessenia.
  Při odchodu z divadla jsem si říkala, že už nikdy.
  Nicméně, jelikož mě kamarádka, která to ještě neviděla, přemluvila a měly jsme levné přístavky, tak jsem zašla i podruhé.
  Zážitek byl k mému šoku (pozitivnímu) tentokrát na zcela jiné úrovni. Nebylo to obsazením, které bylo skoro totožné, ale jelikož už jsem znala děj a písničky, tak nějak jsem si více vychutnala děj, hudbu a hlavně pěvecké výkony.
  Zpětně si uvědomuju, že poprvé jsem byla rozptylována řadou věcí, jako laserové efekty či někdy dlouhé přestavby scény (a dost mě štval i dvoumetrový chlapík přímo přede mnou) a to mě odvádělo od sledování děje, který mi tak připadal zmatečný. Podruhé už jsem ovšem věděla do čeho jdu a tak jsem se mohla na děj více soustředit a konečně mi do sebe zapadly některé věci. Asi i díky tomu jsem z divadla odcházela s úplně jiným zážitkem. A to až takovým, že jsem si muzikál ještě jednou zopakovala.
  Pokud někdo, komu se muzikál napoprvé nelíbil, měl stejný problém, zkuste zajít ještě jednou (za 149 Kč). Třeba se i vám zalíbí…
  Mimochodem, zajímalo by mě, zda si produkce uvědomuje, že díky, podle mě zbytečným, bočním panelům na scéně nejsou z kraje prvních řad vůbec vidět části pódia, kde se pak odehrává děj. Já jsem seděla na přístavku, který jsem si mohla posunout dozadu, ale bylo mi dost líto lidí, kteří zaplatí šest set korun a některé scény vůbec nevidí.
  A slečna v první řadě na kraji asi celou dobu místo sledování muzikálu sledovala ty kovové schody, které jí visely přímo u hlavy…


 • Irena

  Včera jsem byla na muzikálu a kdybych nebyla, nic by se nestalo. Děj podivný, hudba ještě horší, některé kostýmy třeba Žofie nebo kat se mi líbily, jiné jako by tam ani nepatřily. Celé to bylo takové rozstříštěné, hodně hlasité, jednoduše řečeno škoda peněz. Viděla jsem už celou řadu muzikálů, souhlasím s tím, že v Brně opravdu mají úroveň, občas je nějaký dobrý i v Olomouci. A ten laser opravdu nepříjemná, zbytečná záležitost. Chvílemi se muzikál jevil jako romantická story, chvílemi jako děsný drama, ale za srdce mě to vůbec nechytlo. Zlatý Jesus, Evita, Hamlet. A to jsem ještě zapomněla na svítící kostýmy, které svítili tak napůl, takže to bylo spíš k smíchu. Příjemně mě překvapila Olga Lounová, ta se mi fakt líbila. Hůlka jel ve stylu Draculy, Zbyněk Fric a Bohuš Josef odvedli standart. Jinak už nic co bych vyzdvihla ani za 149,- Kč bych to nechtěla vidět znovu.


 • Olynka

  Dnešní Kat Mydlář.
  Mým nejoblíbenějším muzikálem se to rozhodně nestane, mrazilo mě jen chvíli a to kvůli klimatizaci :o)
  Scéna: mi přišla docela nápaditá, občas to tak úplně neevokovalo to, co mělo, ale jinak zajímavé. Některé projekce velmi zdařilé – třeba cela, jiné naopak – když jsem viděla asi po osmé za dvacet minut digitalizované rozvíjející se vlčí máky v nadživotní velikosti, začal mě brát tik do oka.
  Kostýmy: těch jsem se hodně bála, ale zařadila bych je také do kategorie zajímavých pokusů. Líbil se mi třeba třetí kostým Vaňury mladšího – Traplovi vyloženě slušel, oblek Kellyho, Jessenia mladšího nebo Žofie, naopak Jessenius starší, Mandalénka nebo Lea – hrůza. Marianu Vojtkovi také neslušel jeho studentský obleček – ten děrovaný rukáv byl ohavný a celé to působilo divně, obzvlášť na začátku vedle Dorotky vypadal jako pedofil s obzvlášť hrozným vkusem v oblékání.
  Hudba: taková… jednotvárná. Nic tak nějak nevyčnívalo, připadala jsem si… nenapadají mě vhodnější slova než – zahlcená zvukem. Líbil se mi duet Jessenia a Mydláře (název nevím), “To stárnutí zrádné” a některé věci, co zpíval vypravěč/Kelly. “Právo mám” je docela zdařilá věc, ale zase tolik mě to nevzalo. Ty méně přezvučené věci mi v některých pasážích připadaly, že už jsem je někde slyšela (třeba “Splnit vůli otce” – nemůžu si ale vzpomenout kde a pak “Jít přímo rájem” = …z Londýna jsem přibyl na pár dnů, potkal dívku ze všech možných snů… tam slyším Carmen = …lásku odnes dravý proud, já v něm plavat neumím…), bylo toho víc, ale na jeden poslech toho tolik nepoberu.
  Výkony: Vojtek výborný (jen občas ty přechody mezi rolemi…), Vojtko – hlas jako zvon ale hrbí se a některých kostýmech to vypadalo hrozně!, Trapl – super!!!, Spilka – příjemně překvapil (v Krysařovi a Tajemství se mi nelíbil), Lounová – velmi dobré!, Fišarová – mám ji ráda, zpívá výborně, ale má určitý konkrétní projev-práci s hlasem a nemění ho, což po třetí písni trošku zazdí dojem, Trvalcová – standard, Barták – dobré, Kuralová – nuda, Kloubková – standard, Tenkrát – bez dojmu.
  Lasershow: třeba kříž, nebo jiskry z ohně byly zdařilé, jinde to nenadchlo ani neurazilo a občas to bylo zbytečné až otravné (zejména v první půli, kdy světlo bliká do očí a v kombinaci s hlučností hudby a zpěvu mi to přivodilo bolení hlavy, takže o přestávce jsem si dala džůs ochucený paracethamolem, jinak bych druhou půlku představení nepřečkala).
  Dávám plus za pokus o neotřelý přístup a hezkou děkovačku a některé scény (upálení, poprava, smrt Mydláře – no nazdar, samé mrtvoly), mínus za hlučnost a laser do očí a málo rozmanitou hudbu.
  Celkově: nelituji investovaných peněz, ale podruhé na to s nejvyšší pravděpodobností nepůjdu.


 • Romča

  Zajímalo by mě, kde je teď hrdinná/ý Lu2, že nekomentuje jednoslovná striktní hodnocení typu: Trvalcová – standard, Barták – dobré, Kuralová – nuda, Tenkrát – bez dojmu… Šmankote, kdybych to napsal já, to by bylo komentářů o tom, jak ten Roman mentálně kecá do všeho, čemu nerozumí…:) No nic, patrně podle Lu2 nemáme mít všichni na téhle planetě stejná práva…
  Včera jsem viděl 2. půli večerního a smekám před Mariánem – úžasný zážitek a návrat do starých dobrých jekyllovských časů – podal fascinující procítěný herecký výkon, když se rozhodl uchránit mladého Jessenia vlastní obětí, skutečně působil na jevišti jako někdo, koho už omrzel život a rozhodl se dobrovolně zemřít – člověk mu věřil každý pohyb a sten, i z balkónu cítil každou mimiku tváře – tohle bylo herectví hodné Thálie!
  Jinak bych chtěl poděkovat Lucii, která vyjádřila ve svém příspěvku všechno. I já znám muzikály, které mě napoprvé nenadchly a dušoval bych se, že už na ně nepůjdu, no a po druhém a třetím pokusu jsem jim naopak docela propadl…!


 • Jana

  Včera jsem byla na muzikálu a byla jsem z něj krapet rozladěná. Když jsem si přečetla tuhle recenzi na něj, jela jsem tam s tím, že si udělám vlastní názor. Bohužel musím souhlasit s touto recenzí, bylo to všechno v takové jedné rovině, řekla bych, že to postrádá takový ten švíh. Byla jsem na muzikálu Děti ráje od Michala Davida a ještě týden jsem byla nadšená, tak jsem se těšila na tento muzikál, ale dost mě zklamal. Řekla bych, takový průměr.


 • Tereza

  Romčo, taky upřímně nechápu hodnocení “Olynky”… Můj dojem je, že všichni odvádějí co mohou a napsat nuda,bez dojmu,standard je fakt smutný. Takže já přidávám svoje hodnocení.
  Matuš – skvělý hlas, milý projev, občas přes čáru, ale chápu zápal boje, někdy zřejmě strhne
  “Právo mám” zpívá tak až mi běhal mráz po zádech.
  Fišarová – krásná, něžná Dorotka, hraje si s hlasem, moc se mi líbila i po herecké stránce. Na začátku druhé půlky v duetu byla tak okouzlující a jemná, že jsem seděla s otevřenou pusou.
  Josef – nádherný hlas, občas trošku příliš “hlučný” ale herecky báječný
  Lounová – podle mě přehání, příliš vyhrává a dává na odiv svůj hlas, což se v některých písních, obzvlášt před smrtí nehodí…
  Trapl – skvělý zpěv, občas nechápu výrazy v obličeji, ale Tomáš je můj oblíbenec
  Spilka – fantastický hlas, typově se úžasně hodí a podle mě i velmi dobře hraje
  Trvalcová – jemná, krásná, čistě odzpívané, podle mě na Mandalénku skvělý typ
  Barták – famózní zpěvák, velmi dobrý výrazově, jako Olga si občas moc hraje s hlasem, což je někdy podle mě na úkor příběhu, víme všichni, že umí zpívat, tak víc po ději a “nemachrovat” :-)
  Kuralová – zajímavý hlas, herecky dle mého názoru dost kulhá a pěvecky je občas trošku nečistá, ale rozhodně ne nuda, role je nevýrazná, ale důležitá a “Nechci být tu dál” zpívá tato dáma skvěle.
  Kloubková – ubrala bych na hlase, je občas tak dramatický až je nepříjemný, ale krásně odtančeno, solidně odzpíváno. Mě se líbila
  Tenkrát – snad se nepletu, ale viděla jsem ho na jevišti snad každou chvilku i v jiných rolích – je to možné? Ale jako soudce mě nikterak nezaujal, ani negativně ani pozitivně, jako Václav má tedy málo prostoru, ale zpívá krásně.
  Company – jako vždy skvělá, nejen pohybově, ale i herecky, občas velmi vtipná vystoupení, viz. draci. Hlavně kluci si asi dají do těla. Smekám klobouk.

  Tak tak to vidím já :-)


 • Romča

  Terry, díky za snahu o objektivně napsaný názor. Tobě to n. r. ode mne projde:)


 • Olynka

  Je krásné, že každý má svůj vkus a svůj pohled na věc, kdybychom byli všichni stejní, byla by to dost nuda :o) Podle mého názoru jsem napsala tak objektivní hodnocení, jak to jen v té subjektivní chvíli šlo a rozhodně se za něj nebudu nikomu omlouvat – každý má právo na své pocity a na svůj názor.
  Netvrdím, že se herci bez zájmu ploužili po jevišti, nebo na půl úst něco znuděně kuňkali, jen aby to už měli za sebou – nic takového jsem v žádném muzikálu ještě neviděla. Takže když napíšu, že Kuralová – nuda – znamená to, že zpívala co jí síly stačily, ale dojem to na mě neudělalo. Trvalcová je standardně velmi dobrá – takže standard znamená velmi dobře (ale už jsem ji viděla i výbornou!). Těžko se mohu také široce rozepsat o každém prdu, už tak to bylo dlouhé až až.
  Souhlasím s Romčou, že některé muzikály jsou na poprvé takové….prostě nezaujmou, ale pak je možné si je dost oblíbit (u mě to bylo třeba “Tajemství”). Jenže na to je chození do divadla přece jen nákladné a pokud zjistím, že se mi to nelíbí ani potřetí… To se dá totiž bezbolestně aplikovat pouze s DVD, anebo mnohem vyššími příjmy, než mám já. Až vyjde DVD, určitě si ho pořídím a udělám druhý pokus, popř. třetí, čtvrtý… Ale do té doby další bolení hlavy riskovat nebudu.
  Mějte krásný den :o)


 • washek

  Olynka: Přiznám se, že tato vaše charakteristika: ” že se herci bez zájmu ploužili po jevišti, nebo na půl úst něco znuděně kuňkali, jen aby to už měli za sebou”, kterou jste nikdy nezahlédla v žádném představení (což vám upřímně přeju), perfektně sedí na výkon Jiřího Langmajera z Draculy… Co víc napsat. Doufám, že na DVD nebudeme čekat dlouho. Strašně se na to těším…


 • Olynka

  washek – to je škoda, protože Langmajer není vůbec špatný, má hodně navrch herecky (úžasný je třeba v Adéle :o)), pěvecky je to ale výrazně slabší, takže když má náročnější píseň, není to ono (třeba “Zmetci” v Prášilovi). V Drákulovi se mi docela líbil, i když Trapla mám radši.

  Opravdu se mi ještě nestalo, že by herci něco odflákli, ale když je role (hudba, text) nevýrazná, tak to mnohdy nezachrání sebelepší výkon a výsledkem je nuda, nebo prostě nezanechají dojem žádný.

  Na DVD se těším taky, člověk má možnost si zážitky utřídit, usadit a přeorganizovat, pochopí leccos, co předtím ne a nakonec z toho má třeba úplně jiný dojem. Jsou ale muzikály, které člověka nadchnou na první pokus a není potřeba nic třídit, usazovat ani přeorganizovávat – to se v tomto případě nestalo.

  Tereza – Osobně nejsem zatracovač páně Davidových muzikálů a považuji se za zastánce české muzikálové scény, což ale neznamená, že musím nutně vychvalovat všechno a všechny a nic smutného na tom nespatřuji. Ostatně také píšu: “mě se nelíbilo” “mě to nevzalo” “mi přišla” z čehož na první pohled vyplývá, že se nepokouším hlásat jedinou a neotřesitelnou obecně platnou pravdu, ale své vlastní pocity a názory. Těší mě, že Vám se muzikál líbí, autoři alespoň nehodí flintu do žita a jejich příští dílo třeba zase osloví mě :o)

  Muzikálu zdar a českému zvlášť :o)


 • Dave

  Tak zítra vyrážím na Kata Mydláře a jsem zvědav, jestli se budu moci ztotožnit s recenzí, nebo to pro mě bude opačný zážitek.

  Olynka:
  Langmajer byl v Draculovi úplně tragický – měl jsem smůlu, že jsem ho měl dokonce 3x a jeho naprosto odtažitý, flegmatický “výkon” byl černou kaňkou celého muzikálu…”odmumlávat” nikoli zpívat text by dokázal fakt skoro každý…


 • Romča

  Olynko, tak to máte kliku, že se Vám ještě nikdy nestalo, že by herci něco odflákli. Mně se to stává docela často (asi halt je to tím, že mam šanci chodit častěji než Vy, i když těmi divadly dost často spíš pracovně proběhávám a nemám čas sledovat představení celé)… Ale tak je pravda, že někdy to může být i fyzickou či psychickou indispozicí a ne zrovna odflákáváním. Zrovna u Langoše bych nebyl tak kritický, i když je fakt, že když nemá svůj den, tak je to cítit, že ho role nebaví. Ale naopak když den má, je nenahraditelný! A to nejen v Adéle, ale platí to i o Draculovi, Baronovi a platilo to i v Rebelech! Jinak mě baví v trojroli v Draculovi nejvíc Aleš Háma. Už jen jeho úsměv mě totálně odzbrojuje. A když spustí salvu svého inteligentního humoru, vím, že ještě za týden mi bude fajn:)
  Dave, a kde je psáno, že se černobíle musíte s recenzí buď ztotožnit nebo nikoli. Co takhle zlatá střední cesta, cesta rozumu?


 • Lenka

  Já jsem také měla tu smůlu a na Langmajera jsem v Draculovi několikrát narazila. Byl to teda děs.
  Dokázala bych mu odpustit, že není žádný zpěvák, kdyby to vyvážil snahou, ale jediné co na něm bylo vidět, bylo to, že už to chce mít co nejdřív za sebou. Aleš Háma, který ho alternuje, také není žádný excelentní zpěvák, ale roli prožívá a zážitek z jeho výkonu je tak úplně jiný než u Langmajera. Tak neskutečně znuděný výkon jsem už dlouho neviděla.


 • Lucka

  Muzikál Kat Mydlář je asi to nejhorší co jsem za poslední dobu viděla. Je to muzikál u kterého jsem se vyloženě nudila. Jedna a tatáž písnička a melodie ( které jsou nám velmi známé již z jiných muzikálů ) u níž se mění pouze text a občas i tempo po čase opravdu omrzí. To ani nemluvím o scéně, která je poněkud skromnější a chudší narozdíl od kostýmů, které vypadají trochu infantilně a navíc nesourodě s dějem ( děj se má odehrávat ve středověku a přitom kdyby několik účinkujících vyšlo do ulic ve svém kostýmu zas takový rozruch by to rozhodně nezpůsobilo ). Celkový dojem tedy rozhodně nic moc, chápu, že Michal David se snaží stůj co stůj konkurovat hitmuzikálu Děti Ráje, ale s katem se nedá o nějaké konkurenci vůbec mluvit, je to spíš k smíchu.


 • LUBOŠ

  Řikam že muzikál Kat mydlář,je dost jinej třeba Angelika od Davida estráda kič.
  Narozdil od Kleopatry která byla tak trochu popová opara moc herectví tam nebylo.
  Troch jiné obsazeni třeba Bohuš Matuš dnes má vystupovat VEČER VYRÁŽIM.
  Je tam jiná chorografie herecká stránka , PĚVECKÁ,jiná scenografie i kostimy pisně se zase opakují.Konečně M David NAPSAL PRAVÍ MUZIKÁL.
  Třeba Rockénroll Šipa and Jandy jsem ne pochopil hruzá.
  Mam Rad muzikály Ledeckého, Landová ,Krysaře .Muj NEJ MUZIKÁL JACK ROZPARVAČ.


 • Zdeněk

  Dneska odpo znovu super mě se to prostě líbí Bohuš Matuš znovu skvělej a s Betkou Bartošovou opravdu užasný výkon


 • Romča

  Jj, ti dva spolu – to je zážitek jak z jiné galaxie. A když k tomu máte Péťu Koláře nebo Zbyňka, Lucku Černíkovou, Pepu Vágnera nebo Tomíka Löbla, tak to už je o dokonalost postaráno docela!
  A opakující se melodie? No a? Když jsou geniální, je to o to lepší, člověk se má pořád na co těšit:)


 • Lucie

  Přišla jsem, slyšela jsem a bohužel i viděla. Tipuji na jeden z nejhorších muzikálů na naší scéně. Komerčnost z něj čiší na sto honů. Opakující se melodie se dají poslouchat pouze do doby, kdy se začne zpívat. Rádoby hvězdné obsazení scénáři a hlavně plytkým veršům nijak nepomohlo, naopak degradovalo vcelku dobré zpěváky do sklepení, poněvadž každé dno má i svůj suterén. Dle roztěkaných diváků přede mnou, neustále cosi konzultujících a protahujících se, to nejspíše nebude pouze můj názor. Těšila jsem se na zážitek, ale doporučit rozhodně nemohu.


 • Wewerka

  Přišla, viděla a už nikdy víc!!!! Celou dobu jsem se nudila…. Tenhle muzikál nedoporučuju NIKOMU kdo má sluch a nechce si pospat za nějakých 400 korun. Čekala jsem tedy od Davida víc, škoda.


 • Renata

  Zdravím, já viděla muzikál Kat Mydlář už třikrát. Měla jsem štěstí na různé obsazení a za sebe můžu říct, že je to muzikál úžasný. Každému se líbí něco jiného. Mě tento muzikál a výkonu všech herců prostě nadchl. Doporučuji ho všem. Je nádherný.


 • washek

  Nevím, ale mě si Ivana Jirešová naopak moc líbila…


« Starší komentáře Novější komentáře »