Recenze a reportáže

Kamila Nývltová se premiérově představila jako muzikálová “Angelika” (+ videa)


V Divadle Broadway se před několika dny odehrála obnovená premiéra muzikálu Michala Davida “Angelika”. Nejvýraznější změnou bylo angažování Kamily Nývltové do hlavní role Angeliky. Po předchozích zkušenostech opět dokazuje, že hudební divadlo našlo velký talent. Přinášíme vám reportáž, fotografie a také dvě videa – sestřih z představení a jako bonus celou děkovačku, která je takovým průřezem největších hitů muzikálu.

Kamila Nývltová

Angelika” měla premiéru 6. března 2007 a již před ní lámala prodejní rekordy. Kritika sice shovívavá nebyla, ale “Angelika” byla označována jako nejlepší muzikál Michala Davida s dobrými pěveckými výkony. Bohužel vše ostatní trochu selhává a jako celek působí “Angelika” spíše jako školní představení, především pak rozporuplný začátek. Kritiky bylo napsáno až až, za ty necelé tři roky si jistě každý udělal svůj názor. Po zhlédnutí mnoha povedených muzikálů u nás i ve světě tvrdím, že “Angelika” zcela plní účel komerčního muzikálu pro zájezdy, milovníci “opravdových muzikálů” pravděpodobně nadšení nebudou.

V obnoveném uvedení se nově představila Kamila Nývltová v hlavní roli Angeliky, ve které nahradila Dashu, údajně kvůli pracovní vytíženosti. Finalistka soutěže X Factor se již dříve osvědčila jako talentovaná muzikálová zpěvačka. Její první zkušeností byl muzikál “Kleopatra”, kde získala rovnou hlavní roli a i přes obavy diváků překvapila suverénním pěveckým výkonem a taktéž i slušným herectvím, které s každou reprízou zlepšovala. Ti, kteří stále pochybovali o talentu Nývltové, se mohli přesvědčit v obnovené premiéře muzikálu “Dracula” v Divadle Hybernia, kde ztvárnila dvojroli Adriana/Sandra a svým výkonem se zařadila mezi “muzikálovou elitu”.

Sestřih z muzikálu “Angelika” s Kamilou Nývltovou v hlavní roli

Přinášíme Vám exkluzivních pět minut z muzikálu “Angelika” s Kamilou Nývltovou v hlavní roli. V tomto sestřihu můžete vidět převážně jí, protože v muzikálu účinkuje premiérově a ostatní alternace můžete vidět na vydaném DVD. Přesto pro vás jako bonus máme záznam celé děkovačky, kde postupně zpívají všichni účinkující. Ten naleznete níže v článku.

S laskavým svolením produkce muzikálu natočil a sestříhal Radek Janda

Angelika je tedy její třetí role a nutno poznamenat, že zřejmě nejtěžší. Nývltová téměř za celé tři hodiny trvání muzikálu nesleze z jeviště, a jak se psalo již před lety, role Angeliky je náročná nejen na zpěv, ale také na časté převlékání do složitých kostýmů. Na nazkoušení své role měla Nývltová jen několik týdnů, a proto jsme se obávali, zda takto náročnou roli zvládne. Při jejím prvním vystoupením na veřejné generálce se ale obavy ukázaly jako zcela zbytečné. Nezbývá nám tedy nic jiného, než chválit, chválit a zase jen chválit. Pěvecky je bezpochyby vynikající, herecky taktéž. Angelika na jevišti má předvádět mnoho emocí, které obsahuje málokterá role. Od nechtěného sňatku k lásce, od úmrtí manžela až k unesení do sultánova harému a pomalému umíraní na poušti… To vše Nývltová zvládla a troufám si tvrdit, že to zvládla lépe než Dasha.

Na veřejné generálce ji skvěle doplňoval Zbyněk Fric jako Joffrey de Peyrac, který je jednoznačně nejlepší alternací této role. Jako jediný totiž předvádí vynikající pěvecký i herecký výkon. Překvapením byl Tomáš Beroun, u kterého jsem zaznamenal výrazný pěvecký posun, herecký projev stále zůstává přehnaný, zvláště jeho umírání je jen těžko uvěřitelné a spíše úsměvné. Martin Skala jako král Ludvík XIV. nepřekvapil a předvedl tradičně solidní výkon. Linda Finková má v jednu z nejhezčích árií muzikálu “Krátká vášeň záhy odezní” a zazpívala ji opět velice dobře. Zklamáním byla Zdenka Trvalcová jako Montespan, protože její jediná píseň “Na příchod Antikrista čekání” nepatřila k nejlépe zazpívaným. Výkon exotického Ali Amiriho zůstává stále stejně roztomile-komický. Tomáš Savka bohužel v roli básníka Špíny nemá příliš velký prostor, ale stále dokazuje, že si angažmá v hudebním divadle zaslouží a přáli bychom mu zase po čase větší roli.

Mix písní z muzikálu “Angelika” – celý záznam přídavku na děkovačce

“Angelika” má povedený přídavek, každý účinkující (hlavní role) zpívá stěžejní část ústřední písně své postavy, přičemž se střídají pomalé a rychlé písně. Je to tedy pěkné rozloučení s diváky. Po domluvě s produkcí divadla vám přinášíme celý záznam tohoto přídavku. Vidět (a hlavně slyšet) můžete Kamilu Nývltovou, Zbyňka Frice, Martina Poštu, Viléma Čoka, Tomáše Savku, Lindu Finkovou, Tomáše Berouna, Juraje Bernátha nebo Zdenku Trvalcovou.

S laskavým svolením produkce muzikálu natočil a sestříhal Radek Janda

Je tedy pravdou, že “Angeliku” zachraňují především pěvecké výkony účinkujících a několik povedených árií. Vhledem k angažmá Nýlvtové je nám líto, že se “Angelika” bude hrát jen do konce února, kdy si odbyte zřejmě definitivní derniéru. Psali jsme o tom již dříve, zrušení uvádění tohoto muzikálu je kvůli neúměrnému zvýšení autorského poplatku ze strany Anne Golon, autorky knižní předlohy. Zákulisní informace hovoří až o 200% zdražení. Inu, finanční krize zřejmě dolehla i na paní Golon, která paradoxně byla při své návštěvě z muzikálu nadšená.

Pokud tedy chcete ještě “Angeliku” stihnout, pospěšte si. Doporučujeme vám zvolit termín s Kamilou Nývltovou (ferman lze nalézt na jejích oficiálních stránkách), která opět nezklamala. Pokud nemáte rádi pražskou komerční muzikálovou tvorbu, muzikály Michala Davida nebo obrovský kýč, raději investujte peníze do jiné vstupenky. A v případě, že Kamilu Nývltovou nestihnete do konce února vidět živě, připravili jsme pro vás pěti minutový sestřih, ve kterém si jí můžete užít v klidu domova.

Kamila Nývltová a Michal Tůma

Kamila Nývltová a Lešek Semelka

Zbyněk Fric a Kamila Nývltová

Zbyněk Fric a Kamila Nývltová

Kamila Nývltová a Zbyněk Fric

Kamila Nývltová a Tomáš Beroun

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Praha
První letmé odhalení muzikálu “Mata Hari”
Recenze a reportáže
Radka Fišarová premiérově jako Karin v muzikálu “Touha”
Aktuální zprávy
Letní muzikálové produkce – VELKÝ PŘEHLED
 • jak

  Na poslednífotce vypadá Kamila úplně skvostně ;)


 • Nick…

  Nechápu, jak může autor tvrdit, že Nývltová to zvládla lépe než Dasha. Téhle dívence nevěřim ani nos mezi očima, při zpívání si šlape na jazyk a pro mě zkrátka není přesvědčivou ani dobrou Angelikou!


 • veny

  Mě přijde, že Kamila zpívá strojeně a řekla bych “školeně”, ale hlas má moc pěkný, ale prostě u mě Angelikou není.


 • Zdeněk

  Já souhlasím s recenzí Kamča je fakt skvělá hlavně se Zbyndou je to naprosto omračující.


 • Petka

  Souhlasim s Nickem…Nývltová si šlape na jazyk a mně osobně se nelíbila už v soutěži….capila se..a určitě bych jí nevyvyšovala nad Dashu..to se nedá srovnat!!!!Dasha je jednička!!!Což se o Kamile říct nedá!!!


 • Romča

  To je jednoduchý, proč je podle Pavla Kamila lepší než Dasha. Chtěl udělat radost Radkovi:)
  Ne, musím přiznat, že Kamila je v týhle roli hodně dobrá – žádné šlapání na jazyk fakt už dávno neslyším – a to jsem šťoural sakra velkej…:) ale je fakt, že tvrdit, kdo je lepší – jestli Dasha, nebo Kamila, je těžký, protože jsou obě jiný.Ale obě byly/jsou skvělý!


 • Pavel Košatka

  Jenom pro jistotu, Kamila mi v TÉTO ROLI připadá lepší než Dasha, jinak se to samozřejmě nedá srovnávat. Mám Dashu rád, ale v téhle roli se mi nelíbila. Toť jeden názor, jen na vysvětlenou…


 • Pavel Košatka

  Romane, to byla dost blbá připomínka… Jestli myslíš, že píšu recenze, jen abych udělal někomu radost… jestli to byl vtip, tak se nepovedl…


 • Petra

  Kamila je vynikající zpěvčka, navíc milá a krásná holčina. Jsem její fanda právě už od dob X-Factoru. Na “její” Angeliku jdu nyní v sobotu. A hlavně se těším na její první sólové CD, které vychází už za pár dní.


 • David

  Podle mě je jasně lepší Dasha, je hezčí ne jenom na ven, ale i hlas má hezčí. Pro mě bude vždy jistou Angelikou Monča a Dasha o které doufám, že třeba při dalším uvádění tohoto muzikálu se v této roli znovu oběví. Jinak Kamču mám rád, ale dal bych ji spíš jako Contoire a Radku Fišarovou (která je taky velmi dobrá) jako Angeliku, když už Dasha kvůli času odešla.


 • HUGO

  Je zajímavé, jak se skoro celá debata stočila pouze na jednu větu z článku a to srovnání Kamila-Dasha :-( Jen by mě zajímalo, kolik ze všech “kritiků” zde, vidělo celé představení s Kamilou naživo? ;)


 • Zdeněk

  Hugo já viděl obě generálky a v sobotu du znova a moc se těším pač pro mě je Kamča taky lepší než dasha.


 • Hanka

  Připojim se též k této diskuzi.Já osobně jsem Kamču dříve moc neznala či ji spíše zase až tak nesledovala,ale po shlédnutí Kleopatry v jejím podání jsem byla velice mile překvapena a musela konstatovat,že je jednoznačně nejlepší.Na Angeliku jsem se moc těšila a jsem moc ráda,že mě Kamča ani u této role nezklamala.Nádherně odzpívané,žádné přehráváni (jako Monika) a věřim jí to naprosto všechno.Pro mě opravdu Kamča nemá konkurenci.


 • Kuba

  Taky se připojím, srovnávat Kamču a Dashu nebudu, Dashu jsem bohužel živě neviděl, takže by to asi nebylo úplně fér. Ale srovnám Kamču s Monikou, u mě rozhodně vede Kamila, jak vzhledově, tak zpěvem, u ní má Angelika větší “šťávu”, u Moniky mě tohle tak nějak chybí. Takže u mě taky jedničkou Kamila.
  Moje babička to označila tak, že ” Monika pomalu ztrácí na svém lesku”.


 • Jarka

  Ano, srovnávat Dashu a Kamilu nelze, protože obě jsou skvělé a obě zpívají jinak a výborně. Jen si prosím všichni uvědomte, kolik je Kamile a kolik je ostatním, je tam rozdíl minimálně 10-13 let a u Leony více než 20let. a Kamila je již nyní ve svých 20 letech naprosto skvělá, zpívá čistě a s výrazem vyzrále zpěvačky. Kamila má skvěle našlápnuto a teprve o ní uslyšíme to mi věřte.


 • Blanka

  Ani já nebudu srovnát. (V roli Angeliky jsem před lety viděla Leonu Machálkovou). Nyní jsem plna očekávání měla možnost zhlédnout opět tento muzikál v hlavní roli Kamily Nývltové. Byla naprosto SKVĚLÁ – nejen pěvecky ale i herecky! Věřila jsem jí každé slovo, běhal mi mráz po zádech.
  Je to velmi mladá a nesmírně talentová zpěvačka, která se z ničeho nic objevila před 2 lety na naší scéně a hle!!! alternuje největší naše současné muzikálové hvězdy jakou jsou Absolonová, Machálková, Fišarová… zvládá nastudování jedné těžké role za druhou.. jako by nic… Opravdu musím hluboce smeknout! A moc se těším až zase Kamču uvidím!


 • Malíček

  Já jsem při prvním uvedení viděla, díky paní Štěstěně, hned 3X a to se všemi třemi Angelikami. Poprvé v roli Angeliky jsem před lety viděla Leonu Machálkovou. A… Byť jsem mohla číst na její adresu výtky, mne osobně se její pojetí této role líbilo. Dasha byla pěvecky výtečná,ale herecky…. Škoda, že herecky byla ,, kamenná”. Jedinečná je Monika Absolonová,její Angelika mne dostala! Nyní jsem měla možnost, sice ze záznamu , Kamilu Nývltovou a jak se mně jevila? Dost dobrá – nejen pěvecky ale i herecky!
  Joffrey de Peyrac:Fric Zbyněk,Vojtko Marián,Vojtek Josef. Všichni tři jsou originál a sví.
  Desgrez:Trapl Tomáš;Josef Bohouš,Pošta Martin. Nej je pro mne osobně Tomáš Trapl a nejméně mne zaujal Pošta Martin.
  Nicolas:Beroun Tomáš,Bastien Alan,Matuš Bohuš. Pro mne je tím nej Nicolasem Tomáš Beroun ať si mne proklíná kdo chce… Pěvecky skvělý, herecky naprosto mu věřím, přirozené….
  Filip:Holub Jaromír, jedině. Je přirozený, dokáže i malou rolí upoutat divákovu pozornost a svou roli zvyditelnit.
  Špína:Bernáth Juraj,Fric Zbyněk,Savka Tomáš. Dobrá trojka! Musím adresovat pochvalná slova Tomášovi Savkovi! Umí…, chlapec!
  Ludvík XIV.:Čok Vilém,Skala Martin- jasně Skala Martin!!! Bez dalšího komentáře.
  Lorraine:Helekal Jiří,Semelka Lešek – oba fajn!
  Bachtiary-bej:Amiri Ali,Bernáth Juraj,Vítek Pavel. Bernáth! Tahle role mu prostě ,, sedne”!
  Otec, Arcibiskup:Bartůněk Tomáš,Vyskočil Ivan,Helekal Jiří,Zavřel Vlastimil- nej je dle mého soudu Tomáš Bartůněk.
  Contoire:Finková Linda,Fišarová Radka,Janů Petra- všechny tři Dámy jsou výborné! Poklona paní Petře Janů a Radka Fišarová v této roli -úžasná!
  Montespan:Norisová Zuzana,Trvalcová Zdenka,Vaňková Šárka…. Zdenka je výborná,ale kdo jí záporačku věří s tou andělskou tváří? Já sice ano,ale … Tu mne ,, sedla” Zuzka Norisová, báječná Montespan!
  Jo, škoda…. Světem vládnou money,money,money… Mít je,jedu do divadla Broadway na Angeliku s kámoškou hned! A mé nej : Absolonová / Maroško V. či Zbyněk F. / Trapl Tomáš /jedinečný Ncolas Tomáš Beroun!!!/ Jaromír Holub/ Savka Tomáš/Skala Martin/Bernath Juraj jako Bachtiary-bej / Bartůněk Tomáš /Fišarová,Janů,Finková..???/ Norisová (bohužel… Proč vlastně již nehraje v Angelice???/ Trvalcová/….


 • Pavel

  Ja osobne teda nejvic fandim Monice. Jako Monika je senzacni zpevacka a hlavne super herecka. Pokud mam srovnavat Kamcu a Moniku,tak na cele care vede Monika. Ne ze bych Kamilu nemusel,ale me jjei hlav vadi i kdyz je super zpevacka,ale nema v sobe tu jisrku a herecke presvedceni jak Monika,


 • Verča

  Já bych řekla, že Kamila v sobě jiskru má a ještě se zlepší. Vždyť Monika už toho má za sebou tolik a Kamča je v podstatě nováček a už role zvládá tak dobře.. Jen tak dál :-)


 • Kikina

  JAkoO vůůbeEc nechápuU jak můžete přirovnávat Kamilu s Dashou…proste jako Dashu sem viděla naživo a je skvěla a Kamila se mi vůbec nelbí nic neuzpíva a herecky je to hrůůůůza..!!! Nejlepší je MOničkaA to je prostě jednička na plný čáře jak se patříí..!!


 • jak

  Kamila je hodně zjímavá, i když si pořád nemůžu zvyknout na její způsob zpěvu. Jo, je to čistě, ale prostě…nevim, jak to popsat.


 • Katycl

  Ty jo nej je Dasha a basta…..=) Kamila vypada strasne a vubec ji to neslusi a vubec me nepresvedcila i z toho videa…..Jako Klea byla dobra a Adriana/Sandra taky ale Angelika to uz prehnali….=)To je vubec nesedi…=)


 • Briseis

  Kamila je dobrá, ale nemuseli ji pro roli Angeliky zmalovat jako “starou-mladou”.


 • Barney

  Jak si to zde tady pročítám, tam mě přijde, že hodně z vás reaguje jen na tvrzení autora recenze, ohledně toho, že se mu zdála Kamila lepší než Dasha a aniž by viděli Kamilu přímo v divadle, rovnou jí z principu musí zkritizovat, jen aby z toho někdo jiný vyšel vítězně. Toť jen můj subjektivní názor.


 • Elška

  Kamila je krásná holka a v Angelice jí ta role sedí jako poklice na hrnku. To píše i kritika-V X factoru už jsem to věděla, že jedniná ona prorazí, už tam měla prostě šmrnc a výraz. Její výsluní se chystá. Moc jí držím palce.


 • Verča

  Přesně… Nejdřív si zajdete naživo a pak posuzujte, jestli je nebo není dobrá.. :-)


 • Alena

  Kamilu jsem teď viděla a slyšela jen z těchto záznamů, a jsem nadšená!! Mně se prostě líbí a to hodně. Bohužel, asi zůstane jen u toho záznamu, nemám šanci stihnout Angeliku 2x a lístky už mám nakoupené na Moniku (která pro mě byla jedinou Angelikou), ale vidět Kamču naživo, možná bych názor “musela” změnit. :-)


 • Nathalie

  Pokud jde o srovnování Dashi a Kamily rozhodně Dasha, obě jsem viděla na živo, mezi těmito dámami není zas tak věkový rozdíl pouhých 8 let a když Dasha hrála tuto roli bylo jí 25 takže dejme tomu 5 let (vzhledem účinkování v muzikálu). Angelika byla Dashina 5. role, u Kamily to byla 3. takže zase nevidím moc veliký rozdíl. Dasha vyzpívá výš než Kamila-podívejte se na píseň jako fénix z muzikálu Mona Lisa (Dasho, to je nádhera!) a Kamila tak tak vyzpívá pˇíseň Teď královnou jsem já, která je položena níž. Takže proto Dasha. A pokud jde o srovnání Moniky s Kamilou, kleopatra byla také jednou z prvních zkušeností Moniky a i ve srovnání prvního uvádění- Monika a nynějška- Kamila, rozhodně Monika, kamila řve, Monika zpívá a je v této době jako kleopatra lepší než dřív.
  Nejlepší obsazení ( podle mě): Angelika: 1. Monika Absolonová 2. Dasha 3. Leona Machálková 4. Kamila Nývltová


 • Nathalie

  A navíc Kamila se znaží i v Kleopatře, i v Draculovi, i v Angelice po někom opakovat.


 • Barney

  Já si myslím, že za 5 let lze dosáhnout velkého rozdílu! Nechtěl jsem se pouštět do srovnávání, ale už mě to nedá. Já např. Moniku měl a mám moc rád, ale postupem času shledávám její role zahrané úplně se stejným výrazem, jako přes kopírák a pakliže Kamila “řve”, tak s prominutím, Monika občas “mečí”. Co se týká Dashi, i ta je zpěvačka s velkým “P”, ovšem role Angeliky mě přišla jako její nejméně povedená, zpěv OK, ale s prominutím to hrála jak dobře naprogramovaný stroječek a píseň “Doufám, že mi sílu bůh dá” ji nesedla vůbec. U Leony to je takové, že musí mít svůj den a když ho má, je výtečná, bohužel, teď jich moc nemá :-(
  Každopádně závěrem bych chtěl říci, že ať půjdu na Angeliku s jakoukoliv alternací budu spokojen :-)
  P.S. ještě bych chtěl poděkovat tomuto webu za video ukázku z představení a ne jen z tohoto


 • thenardier

  souhlasim..monika mečí a o herectví nemůže u ní být ani řeč…jak mexická telenovela,už jenom dabérka chybí


 • Pavel Košatka

  thenardiere, pobavil si mě :)


 • thenardier

  čím pavle?


 • Jirka

  Kamila je velice mladá a talentovaná zpěvačka,ale tohle byl opravdu krok vedle , kritizujte si můj komentář jak chcete,ale fakt to je strašný .. podání písně Doufám,že mi sílu Bůh dá -> katastrofa,místy falešný … a nemá na to , je to pro ní vysoko … souhlasím s Nathalii nemůže srovnavat věkový rozdíly všechny 3 (Monika,Dasha,Kamila) začínají ve stejnym věku na nule .. Dashe když začínala v prvním muzikalu tak ji bylo dokonce 18 , Monice 23 a Kamila 21,nebo kolik jí je … a taky nemůžete říct,že Monika mečí a že neumí hrát… je to velice dobrá herečka –> její podaní Kleopatry(16.1.2010) bylo krásné ,jak sama řikala je to ztvárnění 5 rolí a všechny zvládla na jedničku … kopírák jak tady uvedl Barney , je Kamila ne Monika … Muzikál Kleopatra v podání Kamili Nývltové byl pokus o přesnou kopii Moniky Absolonové michané s Bárou Basikovou … Takže Kleopatru u ní ještě ujde , Adriana/Sandra tam byla hlavní hvězda to jí sedlo , všude se mluvilo o ní,Monice a Danovi , Angelika —> strašný … Monika už na to kolik jí je ,to hraje líp a líp,a proto jí lidi chtějí ,a ted jsem koukal na Ticket Art a je zajímavé že představení hrané s Mončou jsou pomalu vyprodaná a s Kamilou volná :) něco na tom bude … takže nekritizujte Moniku , spíš mějte malinko úcty že ta ženská něco dokazala a je dobrá to co dělá a herecky vše zvladla na 1 … Kamila jak sem řikal vyborna mladá zpěvačka,ale prostě nedá se srovnat s Monkou a absolutně s Dashou , přemejšlejte než něco placnete ;) …
  btw// k Pavlově recenzy: napsat že Michalovi Davidovi muzikály jsou jen laciné kusy, a kšunty nebo co to tam bylo , bylo dosti i pod tvojí úroveň , je to názor , který ovšem šíříš dál … a je zajímavé že jeho představení jsou vyprodaná a jsou to velice úspěšná díla , a ty díla jako je Kladivo na čarodějnice,Děti ráje,Němcová,atd… jsou absolutní propadaky a to se líbí vám .. hold žárlivost dělá věci .. a timhle si Pavle dokázala že seš na bodu mrazu :) mějte se


 • thenardier

  že by monika dorazila na musical.cz?pomalu to tak zní….za davidem stojí lichtenberg a ten prodá i ticho a tmu,protože cílí na kýč a na babičky v horní dolní,kterým naservíruje lidi z bulváru a z obrazovek…a děti ráje,že jsou propadák?podle čeho se to asi určuje,když maji vyprodáno????


 • Štychař

  Když si tady tak čtu, co se tu píše kolem Dashi a Kamily, musím konstatovat, že Dasha má svůj projev, je dobrá, má dostatečnou sílu hlasu, ale právě na ní, je postaven její výstup. Když budete poslouchat tento výstup den co den, zjistíte, že je stejný neměnný a v podstatě je role pouze vyzpívaná. Kamila má krásnou a ojedinělou barvu hlasu, takovou, kterou měla snad jen Marta Kubišová, a k této barvě samozřejmě patří tzv. zmiňované “šlapání na špičku jazyka” a jen ten kdo nepřipustí kvalitu jiného, než svého uznávaného interpreta to nepozná. Původní Angelika se zkoušela několik měsíců, Kamila stála na jevišti mezi improvizovanými kulisami cca 6 dnů. Myslíte si, že by tohle jiná hvězda z řad tzv. superstar zvládla? Kamila je opravdu dříč a roli Angeliky musela zvládat současně s účinkováním v muzikálu Dracula a Kleopatra. Kamila se pohybuje na prknech světa muzikálu poměrně krátkou dobu, ale přesto ztvárňuje hlavní postavy. I ona dozraje ve výbornou herečku a zpěvačku jako je Monika a jiné, které tomuto kumštu dávají především své srdce. Myslím si, že nyní Monika, Leona a Kamila je ta správná volba a alternace pro roli Angeliky, snad neskončí jen u 20 posledních představení a muzikál opět za pár let ožije. A pro Kamilu….Bravo Kamilo!!!


 • Tereza

  Viděla jsem Kamilu 28.1. v roli Angeliky a musím říci, že byla úžasná pěvecky i herecky. Jirko, nevím jestli má cenu tady hovořit o tom, jestli na Moniku je vyprodáno a na Kamilu ne – hlavně to není pravda, máš asi špatné informace. Zkontroluj si to ještě jednou !!! Kamila ve scéně zkoušela prý 5 dní. A roli opravdu zvládá bravurně. A pokud tady chceš hovořit o kopírování, tak vystuduj režii a zkus přinést něco nového.


 • Jarek

  Když tady něko píšo o falešném zpívání Kamily, třeba Jirka, tak musím ač nerad oponovat. Kamila zpívá jako jedna z mála zpěvaček čistě, někdy to ujede každému , ale v její případě to je skutečně vyjímka. Kleopatru hraje vážně velmi dobře, je jí ozdobou mimo vyjímečné barvy hlasu, také její mládí a v Angelice jak by smet-mládí , krása a talent, který kamila má je vyjímečný. Jak to tady čtu, jsme rád, že 95% převažují názory kladné a právem. Svědčí to o hudebním nadání našeho národa, ne nadarmo se říká “co Čech to muzikant”. a ti co slyší falešné zpívání jsou asi bohužel těch 5 % k jejich smůle ovšem. Kamila je nadaná a má teď otevřenou bránu a myslím ,že toho producenti využijí. O Kamile ještě hodně usyšíme a já se na to těším . Zpěvačky jako Monika, Dasha, Leona jsou také dobré, mají své kouzlo a každá má své příznivce a to jistě právem. Jarek


 • Lucie

  Naší Angelikou byla Kamila Nývltová. Byla naprosto úžasná ! Nádherně zpívala. Ale i výborně hrála. Byl to opravdu zážitek. Josef Vojtek se představil v roli Joffrey de Peyraca. Byl výborný. Umí krásně čarovat s hlasem. Proto je neobyčejný. Naším Nicolasem byl Tomáš Beroun. Zpíval pěkně a na roli se hodí. Básníka Špínu hrál Juraj Bernáth. Byl velmi dobrý. Je sympatický. V roli Contoire jsme měli Radku Fišarovou. Byla báječná. Tomáš Trapl jako Desgrez byl vynikající. Jako Montespane jsme měli Šárku Vaňkovou. Zazpívala dobře, ale nemá výrazný hlas. V roli krále Ludvíka XIV. se představil Martin Skala. Zpíval pěkně. Lešek Semelka jako Larraine byl velmi dobrý. V roli Bachtiary bej jsme měli Ali Amiriho. Zpívá pěkně, ale jeho čeština je zvláštní…. Otce Angeliky a arcibiskupa hrál Ivan Vyskočil. Roli Filipa zvládl výborně Dušan Kollár. Robert Kryl se představil jako Gendére. Geno a Stelian v podání Jana Kuželky a Aleše Hámy byli opravdu výborní. Jejich vstupy byly neskutečně komické. Muzikál Angelika se mi moc líbil. Byla jsem unešená. Fantastické ! I obsazení jsme měli opravdu skvělé. Vřele doporučuji.


 • tom2410

  …muzu jen rict, ze jsem rad ze chvalite Toma Berouna :-)


 • Kuba

  Lucie: To jsme byli na stejném představení :-) Musím potvrdit, že bylo moc vydařený. Takový obsazení bych bral klidně znova, jenom bych možná vyměnil Ivana Vyskočila, za Tomáše Bartůňka.


 • Jirka

  Thenardier : Ne nedorazila,myslím si že by to bylo pod její uroven , ty tvoje urážky mi přijdou celkem trapný … to je ta závist :)
  Ostatní: Nebudu každýmu něco jmenovat :) ale já s vámi souhlasím,řikám že dobrá je a obdivu že se to naučila za nějaky tyden . Mě jde jen o to že tady srovnáváte skoro 30 lettou zpěvačku která má něco za sebou a mladou a velice nadanou slečnu , ktera nic moc za sebou nemá … to se nedá , to jako kdyby srovnavaly nový hrníček a starý hrníček —> oba jsou hezký , ale ten starší je přeci zkušenější ,v tomhle prosím pochopte vy mě :) … a uvádět tyhle muzikaly za kýče , s tím ja nesouhlasim ,je to věc nazoru , mě přijdou kýče Děti ráje –> je to 4 hodinnove predstaveni a ty lidi to uz nudi , kýč mi přijdou všechny kousky z Kalichu .. Kleopatra,Tři Mušketýři,Angelika,Mona Lisa a jiné jsou velice podařené kousky s nejlepšíma hvězdama :) …
  Jarek: Kamila byla v určitých místech falešná a to snad poznám, protože taky zpívám .. :)
  tato role prostě patří Monice i ta Kleopatra… přijdou časy kdy bude hvězda ona , ale ted zatim vede Monika :) a oponujte si jak chcete , budu prostě tvrdohlavej … :) …


 • HUGO

  Jiří, asi jsem naprosto hluchý, viděl jsem všechna představení s Kamilou v roli Angeliky a že by byla falešná, to rozhodně říci nemohu a za tímto názorem si pevně stojím.
  A to že je Monika v současné době stálicí a hvězdou DB a DH, to Ti přeci nikdo nebere. Nicméně, podívám-li se na výčet muzikálů, které označuješ za kýč a které za naprosto nejlepší, napadá mě jen jedno a to, že pro Tebe nic jiného než DB a DH neexistuje!A jelikož hodláš být tvrdohlavý, tak konstruktivní diskuze s Tebou nikam nepovede a nechci se tím pádem do ní pouštět.


 • Pavel Košatka

  Jirko, odpověděl bych ti, ale nemá to cenu, nevíš o hudebním divadle vůbec nic, Děti ráje takhle dlouhý byly maximálně na první generálce. Nejde teď o to, jestli je lepší Kamila nebo Monika, to si stejně porovná každý subjektivně. Ale nerozhlašuj tu nějaké “pravdy” o hudebním divadle. Zajímalo by mě, kolik a jaké konkrétní muzikály jsi viděl, zda jsi seznámen se zahraniční muzikálovou scénou a zda si někdy zhlédl muzikál v zahraničí. Zda jsi viděl i jiné muzikály než pražské. Až uvidíš tolik muzikálů co já a nebudeš tu kázat něco o prodejnosti a propadácích (navíc napsat o Dětech ráje, že jsou propadák, to může jen hlupák nebo někdo, kdo o tom vůbec nic neví). Takže příště napiš, že Monika je lepší, tvrdohlavě si to obhajuj, ale netvrď nám tu, že v Kalichu se dělají kýčovité muzikály a DB a DH mají nejlepší muzikály.


 • thenardier

  jirka:takže podle tebe je mona líza umění a třeba touha nebo johanka z arku,hamlet,jack rozparovač,krysař a spousta dalších kýč?na mona líze jsem skoro usnul nudou,kdybych měl dražší vstupenku,tak vysklim produkci,protože bych to chtěl vrátit za tu nehoráznost a to prosím neni jen můj názor,ale názor i několika lidí z branže,kteří to viděli…
  mám pro tebe jeden návrh..nech se vyšetřit a pak teprve piš do diskuze,když jsi evidentně nic jinýho než mušketýry,angeliky,monalízy a podobný hrůzy neviděl


 • thenardier

  jirka:a mimochodem,nevim,co bych měl monice závidět..to,že hraje všechno stejně a za chvíli jí nikde neobsadí díky tomu?to,že její herectví připomíná mexickou telenovelu?se postav nohama na zem drahé dítě a vzpamatuj se..v kolika divadlech si monika zahrála krom broadwaye a hybernie?či jak se ty svatostánky kýče píšou?už jenom v karlínský noci na karlštejně,že?a to jí činí hvězdou???jsou tu lidi,kteří obšlápli všechna pražská muzikálová divadla a hráli i na scénách mimo prahu,a dokázali,že mají na víc,než jen na kýč od davida..ještě něco?a mimochodem,za monikou,kdyby michal david nestál a ona si nehrála na ředitelku DH DB tak by dneska dělala co?obsluhovala někde na place?těžko by byla za muzikálovou divu,kterou stejně neni


 • Verča

  Kuba: No to rozhodně! Protože Vyskočil a Bartůněk je jak srovnávat trabant s formulí.. :-)


 • Lenka

  To thenardier: tvůj názor na Moniku je fakt dost komickej! Já uznávám, že u Davida, resp. Lichtenebrga má protekci jako prase. Ale zaslouženou. To, co předvádí v Kleopatře je něco neuvěřutelnýho a pokud je podle tebe Moniyk hraní mexická telenovela, tak se na nějakou nejdřív podívej a potom kecej takovýhle blbosti. A pokud není Mona muzikálovou divou, tak kdo jí jako podle Tebe je? Asi Kamilka, vid? Vždyť ona zváldla nastduovat všechy role tak rychle, asi si z toho tady všichni sedneme na p…l


 • Hanka

  Myslim si,že nemá cenu pořád hodnotit kdo je lepší.Každý to vidí a hlavně slyší jinak.Každý máme své “favority” a nikdo si to nenecháme vymluvit.Pro mě je Kamila jasně na prvním místě,a věřim,že nejen u mě,protože Moniččin projev se mi jednoduše nelíbí.Kamča to dle mého názoru nepřehrává a to je její velké plus.Nehledě na to,že už nejen Kleopatru,ale i Angeliku se musela zvládnout naučit opravdu za velice málo dní a za to si OBDIV zaslouží…..a výsledek je naprosto nádherný :-) Smekám před ní!!!


 • Hanka

  To Lenka a NEJEN JÍ: Nikdo si z toho na zadek nesedne,ale zvládla to a to se jí nedá upřít.Jen prostě nechápu proč tu pořád musíte někoho urážet.Nelíbí se vám fajn to vám nikdo nebere,ale dá se to napsat slušnější formou.Já osobně Moniku nemusim,ale proto nebudu nikoho urážet.


Novější komentáře »