Recenze a reportáže

Kamila Nývltová se premiérově představila jako muzikálová “Angelika” (+ videa)


V Divadle Broadway se před několika dny odehrála obnovená premiéra muzikálu Michala Davida “Angelika”. Nejvýraznější změnou bylo angažování Kamily Nývltové do hlavní role Angeliky. Po předchozích zkušenostech opět dokazuje, že hudební divadlo našlo velký talent. Přinášíme vám reportáž, fotografie a také dvě videa – sestřih z představení a jako bonus celou děkovačku, která je takovým průřezem největších hitů muzikálu.

Kamila Nývltová

Angelika” měla premiéru 6. března 2007 a již před ní lámala prodejní rekordy. Kritika sice shovívavá nebyla, ale “Angelika” byla označována jako nejlepší muzikál Michala Davida s dobrými pěveckými výkony. Bohužel vše ostatní trochu selhává a jako celek působí “Angelika” spíše jako školní představení, především pak rozporuplný začátek. Kritiky bylo napsáno až až, za ty necelé tři roky si jistě každý udělal svůj názor. Po zhlédnutí mnoha povedených muzikálů u nás i ve světě tvrdím, že “Angelika” zcela plní účel komerčního muzikálu pro zájezdy, milovníci “opravdových muzikálů” pravděpodobně nadšení nebudou.

V obnoveném uvedení se nově představila Kamila Nývltová v hlavní roli Angeliky, ve které nahradila Dashu, údajně kvůli pracovní vytíženosti. Finalistka soutěže X Factor se již dříve osvědčila jako talentovaná muzikálová zpěvačka. Její první zkušeností byl muzikál “Kleopatra”, kde získala rovnou hlavní roli a i přes obavy diváků překvapila suverénním pěveckým výkonem a taktéž i slušným herectvím, které s každou reprízou zlepšovala. Ti, kteří stále pochybovali o talentu Nývltové, se mohli přesvědčit v obnovené premiéře muzikálu “Dracula” v Divadle Hybernia, kde ztvárnila dvojroli Adriana/Sandra a svým výkonem se zařadila mezi “muzikálovou elitu”.

Sestřih z muzikálu “Angelika” s Kamilou Nývltovou v hlavní roli

Přinášíme Vám exkluzivních pět minut z muzikálu “Angelika” s Kamilou Nývltovou v hlavní roli. V tomto sestřihu můžete vidět převážně jí, protože v muzikálu účinkuje premiérově a ostatní alternace můžete vidět na vydaném DVD. Přesto pro vás jako bonus máme záznam celé děkovačky, kde postupně zpívají všichni účinkující. Ten naleznete níže v článku.

S laskavým svolením produkce muzikálu natočil a sestříhal Radek Janda

Angelika je tedy její třetí role a nutno poznamenat, že zřejmě nejtěžší. Nývltová téměř za celé tři hodiny trvání muzikálu nesleze z jeviště, a jak se psalo již před lety, role Angeliky je náročná nejen na zpěv, ale také na časté převlékání do složitých kostýmů. Na nazkoušení své role měla Nývltová jen několik týdnů, a proto jsme se obávali, zda takto náročnou roli zvládne. Při jejím prvním vystoupením na veřejné generálce se ale obavy ukázaly jako zcela zbytečné. Nezbývá nám tedy nic jiného, než chválit, chválit a zase jen chválit. Pěvecky je bezpochyby vynikající, herecky taktéž. Angelika na jevišti má předvádět mnoho emocí, které obsahuje málokterá role. Od nechtěného sňatku k lásce, od úmrtí manžela až k unesení do sultánova harému a pomalému umíraní na poušti… To vše Nývltová zvládla a troufám si tvrdit, že to zvládla lépe než Dasha.

Na veřejné generálce ji skvěle doplňoval Zbyněk Fric jako Joffrey de Peyrac, který je jednoznačně nejlepší alternací této role. Jako jediný totiž předvádí vynikající pěvecký i herecký výkon. Překvapením byl Tomáš Beroun, u kterého jsem zaznamenal výrazný pěvecký posun, herecký projev stále zůstává přehnaný, zvláště jeho umírání je jen těžko uvěřitelné a spíše úsměvné. Martin Skala jako král Ludvík XIV. nepřekvapil a předvedl tradičně solidní výkon. Linda Finková má v jednu z nejhezčích árií muzikálu “Krátká vášeň záhy odezní” a zazpívala ji opět velice dobře. Zklamáním byla Zdenka Trvalcová jako Montespan, protože její jediná píseň “Na příchod Antikrista čekání” nepatřila k nejlépe zazpívaným. Výkon exotického Ali Amiriho zůstává stále stejně roztomile-komický. Tomáš Savka bohužel v roli básníka Špíny nemá příliš velký prostor, ale stále dokazuje, že si angažmá v hudebním divadle zaslouží a přáli bychom mu zase po čase větší roli.

Mix písní z muzikálu “Angelika” – celý záznam přídavku na děkovačce

“Angelika” má povedený přídavek, každý účinkující (hlavní role) zpívá stěžejní část ústřední písně své postavy, přičemž se střídají pomalé a rychlé písně. Je to tedy pěkné rozloučení s diváky. Po domluvě s produkcí divadla vám přinášíme celý záznam tohoto přídavku. Vidět (a hlavně slyšet) můžete Kamilu Nývltovou, Zbyňka Frice, Martina Poštu, Viléma Čoka, Tomáše Savku, Lindu Finkovou, Tomáše Berouna, Juraje Bernátha nebo Zdenku Trvalcovou.

S laskavým svolením produkce muzikálu natočil a sestříhal Radek Janda

Je tedy pravdou, že “Angeliku” zachraňují především pěvecké výkony účinkujících a několik povedených árií. Vhledem k angažmá Nýlvtové je nám líto, že se “Angelika” bude hrát jen do konce února, kdy si odbyte zřejmě definitivní derniéru. Psali jsme o tom již dříve, zrušení uvádění tohoto muzikálu je kvůli neúměrnému zvýšení autorského poplatku ze strany Anne Golon, autorky knižní předlohy. Zákulisní informace hovoří až o 200% zdražení. Inu, finanční krize zřejmě dolehla i na paní Golon, která paradoxně byla při své návštěvě z muzikálu nadšená.

Pokud tedy chcete ještě “Angeliku” stihnout, pospěšte si. Doporučujeme vám zvolit termín s Kamilou Nývltovou (ferman lze nalézt na jejích oficiálních stránkách), která opět nezklamala. Pokud nemáte rádi pražskou komerční muzikálovou tvorbu, muzikály Michala Davida nebo obrovský kýč, raději investujte peníze do jiné vstupenky. A v případě, že Kamilu Nývltovou nestihnete do konce února vidět živě, připravili jsme pro vás pěti minutový sestřih, ve kterém si jí můžete užít v klidu domova.

Kamila Nývltová a Michal Tůma

Kamila Nývltová a Lešek Semelka

Zbyněk Fric a Kamila Nývltová

Zbyněk Fric a Kamila Nývltová

Kamila Nývltová a Zbyněk Fric

Kamila Nývltová a Tomáš Beroun

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Recenze a reportáže
Princezna muzikálů „Aida“ se představila v Hudebním divadle Karlín (dvojrecenze)
Praha
“Klíč králů” se představil nejen odpočinkovou zónou (+ video)
Recenze a reportáže
Touha jménem Einodis: muzikálové překvapení léta, které spojilo dvě velké zpěvačky
 • thenardier

  lenka:já neříkám,že je nývltová nejlepší..a o nastudování hlavní role v muzikálu si myslim svoje…prostě obsazení šitý horkou jehlou,hlavně aby se hrálo a prachy tekly do kapsy


 • Radka

  Monika je Monika, vždycky pro mě bude “královna muzikálů”, ale Kamila se mi líbí čím dál tím víc a přeju jí jen to nej. A její nastudování Angeliky – zvládla to s přehledem a úžasně.
  A pokud jde o muzikál Mona Lisa, jak tady jeden dotyčný tvrdí,že by u něj usnul, tak já naopak tvrdím, že je to hned po Angelice můj nejoblíbenější muzikál, který jsem viděla nesčetněkrát a pokud se vrátí nebude tomu jinak. A když se to někomu nelíbí, tak ať na to nechodí, je to svobodná vůle každného z nás. Není totiž nic horšího, než když vám za zády v divadle někdo začne “chrápat” nebo “prokecá” celé představení.Už tolikrát jsem si říkala, proč takový člověk do divadla vůbec chodí. Možná jen proto, aby mohl na různých diskuzích kritizovat……


 • Jana

  Lenko, co to tady píšeš, kolik, že je ti let ? kolik jsi toho dokázala v životě ty, jestli jsi už vůbec něco dokázala. Umíš si vůbec představit jaké jsou náklady na jedno představení, honoráře, energie a další výlohy, vůbec celá realizace nějakého představení…to asi někdo musí zaplatit, nebo si myslíš, že prachy někdo nachází na ulici. To nám tedy poraď kde, my si tam taky zajdeme. Jen tlacháš! Tak si tlachej, ale nás reálné lidí tím neohromíš.
  A ještě k té Angelice, Kamila holkám pěkně zatápí, žádné kopírování se nekoná, je naprosto svá a hraje to opravdu velmi dobře a ke zpěvu to snad ani nemá cenu se vyjadřovat-originální hlas a úžasný pěvecký výkon.


 • thenardier

  jana:asi to mělo patřit mě,že?no je vidět,že o divadelní produkci nic nevíš…spočítej si kolik je jen tržba za vyprodané představení,myslíš,že všechno se dělí mezi honoráře a režijní náklady?


 • thenardier

  Radka:ono to,co se člověku líbí hodně vypovídá o jeho intelektu.a já pokud budu chtít vidět ein kessel buntes nepůjdu do divadla na šašky novotného a já nevim kdo to tam ještě všechno je ale kouknu se na televizi..ani v tý neni tolik trapnosti jako v těchto rádoby vtipných vsuvkách…a monice si myslim svoje…první kleopatra úžas,ale pak?vždyt všechno zpívá a “hraje”na jedno brdo,jak přes kopírák odječim a jdu domů


 • Zdeněk

  Tak dneska sem po třetí viděl Kamču a stojím si za tím, že je naprosto báječná.


 • Pavel

  Jako kazda zpevacka ma svuj projev a je jasny,ze akzdy ma svuj nazor a kazdymu se libi nebude. Vzdycky ten clovek,jakého ma oblibence,toho bude propagovat. Ja budu vzdycky porpagovat Moncu,protože pro m je to prostě nej zpevacka a platonicka laska. Jezdim na predstaveni jen, kde ucinkuje ona. Jiny clovek toto napise zase o Dashi ci Leone. A v neposledni rade o Kamile.Ja musim rict, ze jsem Kamilu slysel na zivo jak v Draculovi tak Klepatre a jeto vynikajici zpevacka. Ted se znovu chystam na Angeliku 2* a jednou s Monikou a jednou s Kamcou,ale nebudu porovnavat,protoze by to blyo jasny u mě. ALe zajima me jeji pojeti teto role.


 • Jana

  thenardier . ano to mělo, produkce mě živí, takže přesně vím kam se dávají peníze. Ale ty máš opravud jen mizivé představy…. jisté je , že zisk tam je. to snad dá zdravý rozmu, proč by to podinatelé jinak dělali, myslíš, že pro naše krásné oči… Takové představení se . OSA, výroba úplně všeho, produkce, ekonomický úsek, technický úsek, herci, zpěváíci… prostě je toho ješt řada a ty mi opravdu připadáš, jako když jsi spadla z oblaků, nebo z jiného světa…prostě jen plácáš a vůbec nevíš, který práská. A na závěr bych chtěla říct, ži i když by uděla jakýkoliv muzikál , nebo divadlo radost té poslední babičce, je to fajn a má to cenu.


 • Ivča

  Pavle , dnes jsem byl na Angelice, hrála Kamila a byla skvělá, máš se na co těšit. Bohužel,ale byla jsem i na předpremiéře s Leonou, asi neměla svůj den, bylo to vážně dost špatný. A už se mi to s ní stalo podruhé i na Draculovi jsem jí měla, mysela jsem, že nám své hlasivky naservíruje přímo na pódium. Ale dnes jsem si opravdu zpravila náladu, vůbec jsem netušila jak je Kamila dobrá, zahrála to tak, jako když má za sebou prožitý celý život, bylo tam vše, procítěnost, láska, nenávist a zpěv byl úplně senzační, má nádhernou barvu hlasu. Teď má prý Kamile vyjít CD, určitě si ho koupím.


 • thenardier

  dámy a pánové,tuto diskuzi uzavírám,protože jak vidno,jsou lidi,kteří budou pana lichtenberga a jeho kýčovité projekty hájit ikdyby hrál ticho a tmu….tak mu dál vydělávejte na drahé kabelky pro manželku,když chcete a dál se bavte touto jednoduchou televizní estrádní zábavou..ani bych se nedivil,kdybych se někde dočetl,že obsadili agátu hanychovou,kvalitě by to odpovídalo…tak se mějte fanfárově


 • Verča

  Ivča: A kolikátého jsi viděla Leonu? Já 26 a naštěstí svůj den měla.. :-)


 • Kocman

  V sobotu jsem viděl Kamilu a musím říct, že ta holka se neustále zlepšuje, čímž je hrozná škoda, že Angelika bude končit :-( Kdo to ještě stihnete, běžte se na Kamilu podívat, opravdu to stojí za to!

  Ale co bych chtěl říci závěrem, nevím, co se od posledního uváděná Angeliky stalo s Tomášem Berounem, kterého jsem zrovna moc nemusel, ale nyní, úplně mě vzal slova z úst, jak mě dostal!!!! a já říkám: BRAVO!!!!


 • Petra

  Kamilu jsem viděla a slyšela v Angelice dnes (sobota od 18:00) a byla naprosto vynikající. Stejně tak Zbyněk Fric, Tomáš Beroun, Radka Fišarová, Tomáš Trapl, ale i ostatní. Celkově jsem byla z představení nadšená. Kamila byla v této roli naprosto okouzlující, nejen pěvecky, ale i herecky a vizuelně – na ní byl nádherný pohled, poslech samozřejmě též.


 • Andy

  až na to ze to neni Ali ale Juraj Bernáth


 • Pavel Košatka

  Nevím, jestli to je k článku, ale obsazení na videu se neshoduje z hodnoceným představením. Video se natáčelo jiný den, shodou okolností vyšlo téměř stejné obsazení, až na Aliho, Skalu a Helekala. Jen pro vysvětlení, že nejsem vůl a poznám Aliho a Juraje :).


 • Jirka

  Vidím , že thenardier dostal pořádně zabrat od vás dámy .. když uráží zpěvačky a divadla a sám je nula :) tak to celkem potlesk ano
  Pavel Košatka: Pavle viděl jsem spoustu muzikálu i v Brně a i v Evropě.V Americe,nebo dál to už ne …
  Ale prostě se mi nelíbí tvorba muzikálu divadla Kalich … a k tomu že Monika hraje pouze v DB a DH tak každý má stálé divadlo ,kde hraje a to snad víš sám .. měla nabídky na muzikály Carmen,Jekyll a Hyde,Tajemství,atd .. ale byla celkem dost pracovně vytížená .. myslím,že maká až dost , ale dost o Monice . Jak jsem řekl nelíbí se mi tvorba Divadel Kalich a TaFantastika … Hudební divadlo Karlín kde jsem shlédl Carmen,Noc na Karlštejně,Jekyll a Hyde,Producenti,Čárdášová princezna a Limonádový Joe.. Všechny inscenace byly dobré,některé nadprůměrné . K divadlu Kalich .Když jsem viděl muzikál Tajemství .. nezasloužili si ani druhý potlesk , seděl jsem a nudil jsem se tentokrát já. Ale po shlédnutí muzikálu Touha ,jsem v polovině odešel , prostě jse mi to nelíbilo a je to můj názor. Muzikály studuji a mohu říci,že produkce a díla divadel Brodway a Hybernia kýče prostě nejsou , myslím si že mají dost vyprodaná představení.
  – A k hádkám ke Kamile , já jsem neřekl že není dobrá .. jen když jsem jí viděl měla tam falešné tony .. prostě podle mého názoru tahle role je na ní až moc velká , ale neměli tam koho dát tak na ten měsíc tam šoupli mladou stálici ,která se tím snad vyšoupne… tohle je můj názor, ale je dobrá ,vyjímečná a přeju jí aby se někam dostala :)


 • JAK

  Bože, Bože, kam se nám to zvrhlo… :/


 • Pavel Košatka

  thenardiere, to už bylo moc…


 • thenardier

  tak hlavně,že od někoho,komu teče mlíko po bradě to moc neni..


 • Alena

  Ke srovnávání už se nechci vyjadřovat.
  Jen mi vrtá hlavou ten kýč… KDO URČUJE CO JE A CO NENÍ KÝČ?? Jak to mám teda já – laik poznat? Protože mně se líbí produkce DB i DH (snad kromě Mony Lisy), a stejně tak jsem byla nadšená třeba z TOUHY i z Tajemství.


 • Katherine

  Tak jsem dala Kamile další šanci a musím říct že úplně zbytečně. Její “zpěv” se mi opravdu nelíbí. Absolutně nesouhlasím s tvrzením autora tohoto článku, že to zvládla lépe než Dasha. Komu však musím dát palec nahoru je určitě Zbyněk Fric a Tom Beroun. Oba jsou skvělí zpěváci a jak už tady bylo řečeno, Zbyněk je určitě nejlepší alternací role Peyraca.


 • Pavluša

  Tak já jsem neviděla Dashu, ale věřím, že byla v této roli skvělá, už méně si to myslím o Monice. Ale Kamilu jsem viděla, a byl to super zážitek. uvědomíme.li si, že její v+ěk je opravdu nízkyý a zkušenost v muzikálech poměrně krátká, tak se ptám, jak může předvést tak brilantní výkon. Bude to nejspíš talentem a nesmírnou pílí a chutí dělat právě tuto práci a je to sakra znát!!! Bylo to zahráno tak citlivě, že jsem uronila nejednu slzu. Už teď působí naprosto profesionálně, její zpěv je výborný a až jíbude tolik co Monice nebo dokonce Leoně, tak už tady nemůžeme najít žádnou upřímnou negativní kritiku. I když kritika je dobrá věc, určitě posouvá dopředu, takže i to je v pořádku. I kdybych nesrovnávala nízký věk , řekla bych stejně, že Kamila je výborná, stejně tak jako Dasha nebo Radka Fišarová. • veny

  sice starý článek, ale taky souhlasím…


 • Eva Samukjová

  článek je tak půl napůl. v každém případě bylů jsem v sobotu na Angelice, nejdříve jsem byla já i moje rodina trochu na rozpacích, že tam hrála Kamila Nývltová. Ale, pozor, byla skvělá.!!!Naprosto nás dostala a nejen nás, lidi kolem nás jí třeba vůbec neznali a byli všichni úplně nadšeni.Závěrečná aplaus si zasloužila napropsto právem. Myslíme, že se nám klube krásná hvězda. Někde jsem četla, že jí vyjde v únoru CD, to si určitě koupím. A Kamilo ,držíme moc a moc pěsti. Za naši celou početnou rodinu (8)¨Eva.


 • pavel

  Teď tady čtu ty články a nedá mi, abych sem nenapsal. A také budu chválit Kamilu a nejen v Angelice. Na představení v sobotu 6.2., byla famózní, krásná, zpívala nádherně, má krásný zajímavý hlas a fakt jsem jí to věřil. Měl jsem se s ní možnost potkat v obchoďáku, požádali jsme jí, aby se vyfotila s našima dětma, byla tak ochotná a milá, že jsem tomu ani nechtěl věřit, Je to obyčejná holka a to jí zdobí. A to , že má takový talent je jenom její velké plus. Držíme jí moc palce a jsme její velcí fandové


 • Jarmila

  My jsme měli také Kamilu v sobotu 6.2. a byla úžasná. Jinak nové CD už jsem si objednala na http://www.popron.cz, už se na něj moc moc těším


 • HUGO

  přímý odkaz na CD: http://popron.cz/index.aspx?gotoId=205089
  můžete si tam poslechnout i ukázky ;)


 • konzert

  Kamila zpiva dobre,neknici a je pokorna,mas na to.


 • NIKOLAS

  Tak jako v drakulovi je nej Bohousek matus a v Angelice,nechapu,ze tam neni,vsude kde jsem ho videla ma navrch.Nedej se.Peta


 • nicoolka

  Ja si myslím že Dasha je o moc lepší než Kamila!!!!!


 • HUGO

  A zase tady srovnáváme ;) A proč si to myslíš? Podle mě je každá úplně jiná, každá má svůj osobitý projev… takže… dle mě je to těžké srovnávat. Ale jinak chápu, někomu sedne lépe to, jinému ono :-)


 • LUDĚK

  JAKO ANGELIKU preferuji ABSOLONOVOU a MACHALKOVOU.,CONTA RADKA FIŠAROVA VŠECHNY 3 BAJEČNE JOFREIJOVE VŠICHNI 3 A STARA ANGELIKA JE DOBŘE VIMYŠLENA. EXELENT MUZIKAL ZPĚV HRANI TANEC.


 • Tereza

  Co můžu posoudit z videa tak Kamila je určitě dobrá zpěvačka ale pouze TECHNICKY!
  Při zpěvu se tváří pořád stejně a ani výrazově se mi to moc nezdá…


 • Andy

  Nesmíte se na mě prosím zlobit, ale pro mě Kamila Nývltová neumí mluvit a její zpěv to ruší. Pořád to tam slyším a kazí to nejen písně, ale i celkový dojem. Druhá věc je, že pro mě Angelika není a ani se do ní nejspíše neumí vcítit (byla jsem na představení s Monikou Absolonovou a běhal mi mráz po zádech). Viděla jsem s Kamilou i Draculu a celkově ji hodnotím tak, že by měla muzikály přenechat skutečným zpěvačkám.


« Starší komentáře