Recenze a reportáže

Helena Vondráčková premiérově v muzikálu “Baron Prášil”


V pátek 15. října 2010 se poprvé divákům představila v roli Evelíny v rodinném velkovýpravném muzikálu “Baron Prášil” populární česká zpěvačka Helena Vondráčková. My jsme samozřejmě u toho nemohli chybět a přinášíme vám naše dojmy a samozřejmě také fotografie přímo z představení. Jedno je jisté, Helena Vondráčková roli s přehledem zvládá a závěrečný obrovský potlesk si zasloužila. Podrobnosti čtěte v článku.

Helena Vondráčková

Ačkoliv většina diváků netušila, že páteční repríza je zároveň premiérou Heleny Vondráčkové, daly se ve foyer potkat skupinky hostů a hloučky fanoušků, kteří netrpělivě očekávali nástup Vondráčkové do muzikálu. Ta byla angažována jako čtvrtá alternace role Evelíny, protože Marta Jandová je nyní zaneprázdněna prací v Německu. Vondráčková se tedy do konce uvádění muzikálu (současný blok končí již na konci listopadu) bude střídat jen s Kateřinou Brožovou a Hankou Křížkovou.

Helena Vondráčková měla na zkoušení pouze několik týdnů, takže jsme se trochu obávali, zda bude připravena na premiéru. Ta se navíc ještě o několik dní posunula, původně byla plánována až na 21. října 2010. 15. října však na jevišti nebylo vůbec nic znát. Vondráčková si byla pěvecky i pohybově jistá, její hlavní árie v druhé půlce představení “Jsem stále tvá” byla skutečně nádherně odzpívána. Velkým překvapením byla taneční složka, kterou měla taktéž pečlivě nazkoušenou. Doslova šok nastal, když místo playbackového stepařského čísla jedné členky company při písni “Divný sen” zůstala uprostřed jeviště samotná Vondráčková a vystřihla precizní stepařské číslo. Něco takového jsme skutečně nečekali a následný potlesk byl opravdu zasloužilý. Pokud bychom měli něco vytknout, tak by to bylo herectví, které místy sklouzávalo k přehrávání či absolutnímu klišé. Věříme však, že po několika dalších reprízách nalezne pro svou roli správnou polohu.

Celkově tedy musíme hodnotit pozitivně a rozhodně nebudete litovat, když na vyvěšeném obsazení bude “Evelína – Helena Vondráčková”. Naopak, byste měli být potěšení, protože je skvělou alternací. Stále u nás však vítězí Hanka Křížková, kolegyně Jandová a Brožová se ctí zůstávají za nimi.

Na premiéře Heleny Vondráčkové se v hlavních rolích dále představili Marian Vojtko, Daniel Barták, Sabina Laurinová, Vilém Čok, Eva Burešová, Zdeněk Izer a Jakub Wehrenberg. Až na hlasově indisponovanou Laurinovou byli všichni výborní a zhlédli jsme opravdu dobré představení, včetně několika nečekaných vtípků, které muzikál oživily. Pro komplexní hodnocení muzikálu čtěte naší popremiérovou recenzi.

Helena Vondráčková, Vilém Čok a company v písni "Divný sen"

Námořnice Helena Vondráčková

Vulkánova služebná Helena Vondráčková

Helena Vondráčková po premiéře s kolegy

Vondráčková měla skutečně důvod k úsměvu!

Autorem fotografií je Martin J. Polák. Děkujeme za jejich laskavé poskytnutí.


Aktuální zprávy
Muzikál “Zorro” v Praze obsadil známé i méně známé tváře
Fotoreportáže a galerie
Fotoreportáž z konkurzu do obnovené premiéry muzikálu “Lucrezia Borgia”
Praha
Veselohra se zpěvy “Švejk” se představuje
 • Peťule

  To s tím stepem mě také dostalo, ještě o přestávce jsem se hádala s kamarádkou, jestli to bylo živě a jsem ráda, že jsem se nakonec nemýlila :-) Bylo to potěšující. Jen se ptám, když jde udělat toto číslo živě s Helenou Vondráčkovou, proč to pak nejde i při dalších představeních? Jinak ale paní Vondráčková mě mile překvapila, až jsem se původně bála.


 • washek

  Chystam se na Helenu 12.11., kdy ma hrat s Tomasem Traplem, tak se tesim hlavne asi na ten STEP. Rikal jsem si, jestli kdyz kdysi (a vlastne ne tak davno) stepovala, dostane toto steparske cislo, ale moc jsem tomu neveril, to me tedy Hybernia prekvapila…Nutno dodat : prijemne!


 • Verča

  To stepařské číslo by mě dost zajímalo, nešlo by sem dát ukázku? :)


 • Tom

  Viděl jsem a bylo to perfektní!


 • Jakub

  Tak včera byla Helena opravdu výborná, fakt mě dost překvapila. Hlavně ten step byl vynikající, zatím nejlepší Evelína kterou jsem viděl (Hanku Křížkovou jsem zatím neviděl).


 • m

  mm

  Autor Odpovědět

  nevíte kde se dají sehnat fotografie které tam byly foceny?Myslím,fotografie diváků kteří přišli..
  děkuji M.


 • Jakub

  m: Když odcházíš z divadla, tak většinou visí na nástěnce, jinak asi nikde k sehnání nejsou.


 • Pavel

  Mě by taky zajímalo, co je to za fotografa.


 • Pavel Košatka

  Je to fotograf od divadla, po představení by se měly ve foayer dát fotografie koupit, jsou tam vyvěšené na nástěnce, takže si stačí vybrat tu svou na památku…


 • Lukáš

  Co jaká je Brožová.