Fotoreportáže a galerie

Ústecká “Funny Girl” se úspěšně loučila v pražské Hybernii


Společnost Musical Production svou novou sezónu zaplní Divadlo Hybernia krom vlastních projektů i jiným sympatickým počinem – hostováním úspěšných muzikálových projektů z jiných koutů republiky. První na řadě byla úspěšná inscenace muzikálové životopisné klasiky Julea Stynea, Boba Merrilla a Isobel Lennartové “Funny Girl” v režii Lumíra Olšovského a překladu Jiřího Joska v podání Severočeského divadla v Ústí nad Labem s hostující Monikou Absolonovou, oceněnou Cenou Thálie, v hlavní roli. Jediná pražská uvedení 25. a 26. října byla mírně smutnou shodou okolností i definitivně posledními představeními této příjemné inscenace, která se tak hrála téměř na den pouhých 11 měsíců. Podívejte se na fotogalerii Tomáše Krále z “první derniéry” 25. října 2012.

Fanny Briceová sní o kariéře umělkyně a její první krůčky jsou velmi razantní.

Už od prvních minut představení bylo jasné, že výkon Moniky Absolovové bude suverénní a skutečně hoden Ceny Thálie.

A jelikož veselých a energických situací bylo dost, projevila se v ní i dobrá komička.

Někdy kamaráda získáte, i když ho právě nehledáte (Monika Absolonová a Martin Matoušek coby Fanny a její choreograf Eddie Ryan)

Jedna z divácky vděčných scén ze Ziegfeldovy revue: Fanny je nádherná nevěsta...

...v požehnaném stavu.

Fanny se sbližuje s fešáckým Nickem Arnsteinem (v tento večer si ho zahrál sám režisér inscenace Lumír Olšovský).

Jedna z nejslavnějších skladeb muzikálu "People"

Po jejím doznění se v naší blízkosti z publika krom nadšeného potlesku ozvalo též "Ta má hlas!".

Během muzikálu několikrát navštívíme i Fannyinu maminku (Věra Páchová - druhá zleva), která nejraději karbaní s kamarádkami

Početný orchestr velmi energicky řídila legenda mezi muzikálovými dirigenty - Arnošt Moulík

Ačkoli muzikál nastudoval operní soubor a občas byly cítit některé jeho limity, byla inscenace velmi sympaticky rozpohybována.

Monika Absolonová coby "dívka ze second-handu"

Úspěšná děkovačka ústeckého souboru

Monika Absolonová se po představení ještě věnovala svým fanouškům. A za ní užmůžete vidět část vizuálu jejího příštího náročného hereckého úkolu - Mary Poppins. Jsme zvědaví, zda se s ním vyrovná stejně skvěle jako s Funny Girl!

Po skončení představení byl ústecký ansámbl odměněn poměrně dlouhou standing-ovation a dojatá Monika Absolonová krom přídavkových “People”, pronesla i krátkou řeč, při níž děkovala za návrat na prkna Hybernie, přičemž byla ráda, že zde má i živý orchestr, na což zde není úplně zvyklá. Ale na prvním místě bylo samozřejmě poděkování divákům. První hostování pod palcem Musical Production tedy dopadlo více než úspěšně a my držíme palce do dalších projektů!

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Videoreportáže a záznamy
“Lucrezia Borgia” – video ukázky ze zkoušek v divadle Hybernia
Fotoreportáže a galerie
Hana Zagorová se vrací do role prostitutky v muzikálu “Jack Rozparovač”
Aktuální zprávy
Muzikál TARZAN slaví advent
  • František Grond

    Ahoj Moniko,jen jedno začíná a druhá role začínají,tak snad brzy.František


  • Jirka k.

    Gratuluju! Bylo to opravdu krasne predstaveni! Monika Absolonova byla neuveritelna…


  • Marek

    Škoda, že Funny girl už nebude :-( Bylo to super představení. Monika Absolonová to nejen skvěle zazpívala, ale také úžasně zahrála. Děkuju, za skvělej zážitek.