Fotoreportáže a galerie

Fotogalerie: Protagonisté “Osmého světadílu” si vybírali kostýmy


Ve středu 24. srpna 2011 přišli někteří představitelé hlavních rolí do obchodu GUESS JEANS, partnera muzikálu “Osmý světadíl“, popustit uzdu své fantazii a vybrat si z regálů, jak by vypadaly kostýmy čistě podle jejich vkusu a nápadů. Nakolik se jejich představy protnou s vizí výtvarnice Zuzany Strakové, prozradí až následující zkoušky.

Show si vyžádá celkem 180 kostýmů. „Kostýmy jsou současné, vypovídají o dnešním světě. Jedná se tedy o civil, i když mezi nimi najdeme také pár přeexponovaných modelů pro scény, které se nedrží reality, nebo pro chvíle, kdy chceme zvýraznit určitý charakter,“ prozrazuje Straková. Vzhledem k tomu, že na jevišti uvidíme současnou módu, může výtvarnice brát na zřetel osobnost každého herce zvlášť a připravit kostýmy každému doslova na tělo. „Snažím se vyjít každému vstříc, zohlednit jeho fyziognomii i vkus, nicméně všechno se v první řadě podřizuje představě režiséra, který přesně ví, co chce, a samozřejmě představě mojí.

Tomáš Savka, Tomáš Löbl a Roman Tomeš

Herci o zkoušení muzikálu

Jsem šťastná, že jsem dostala tuhle příležitost. Jednak jde o opravdu krásně napsanou hru, jednak si v roli Jany projdu všemi hereckými odstíny, je tu zkrátka co hrát. A pak tu jsou elánovské písničky, na kterých ujíždím stejně jako celá moje rodina už od dětství. Znám je snad všechny zpaměti a nikdy by mě nenapadlo, že si je jednou zazpívám na jevišti. Jsem za to vděčná,“ říká Nela Pocisková, představitelka hlavní role Jany. „V životě jsem nezažila práci náročnější, ale taky krásnější,“ doplňuje ji její alternace Michaela Doubravová.

Nela Pocisková a Michaela Doubravová

Připravenost režiséra Jána Ďurovčíka nebo autora pěveckého nastudování Luba Dolného je neuvěřitelná. Doteď jsem netušil, že práce na muzikálu může tak odsýpat,“ říká Tomáš Savka, hlavní hrdina Tomáš. Souhlasí s ním i další Tomáš, a to Tomáš Löbl: „Za tu přípravu skutečně klobouk dolů. S něčím takovým jsem se zatím nesetkal.“ Spolupráci si pochvaluje i třetí představitel role Roman Tomeš: „Sešla se tu výborná parta mladých lidí, kteří chtějí makat. I díky tomu nám jde práce od ruky.

Tomáš Löbl, Michaela Doubravová a Roman Tomeš

Pro mě je Osmý světadíl už třetí spolupráce s Jánem Ďurovčíkem, proto mě jeho připravenost a jasno v koncepci nijak nepřekvapují. Takový způsob zkoušení mi nesmírně vyhovuje, protože nemarníme čas a každou minutu maximálně efektivně využíváme,“ říká Alžběta Stanková, která hraje matku Jany. Jednou z alternací je také Zuzana Krištofová – Kolářová. „Naposledy jsem takovou práci zažila s Jozefem Bednárikem – že by režisér dokázal dokonale naaranžovat celou hru v podstatě během pár dnů. S nadsázkou můžu říct, že bychom klidně už zítra mohli hrát před lidmi. I když jsem si samozřejmě vědoma toho, kolik herecké práce ještě na inscenaci je. A moc si také užívám, jak senzační cast se na tomto muzikálu sešel, pozoruju tu jeden talent vedle druhého. Tolik talentovaných lidí na jednom jevišti jsem už dlouho neviděla.

Zuzana Krištofová - Kolářová a Betka Stanková

Je pro mě inspirativní zkoušet zápornou roli, navíc takhle zajímavě napsanou. Rodí se představení, které bude velice zábavné a pro diváky, myslím, dost atraktivní,“ myslí se o muzikálu a své roli Jan Kříž, představitel záporáka Erika.

Jsem tu rád, protože jsem mezi opravdu velice talentovanými mladými lidmi, ze kterých prýští energie, a já si ji od nich beru,“ říká na závěr Jan Révai, otec Jany.

Michaela Doubravová a Jan Kříž

Hromadná fotografie č. 1

Nela Pocisková a Michaela Doubravová

Roman Tomeš a Tomáš Löbl

Roman Tomeš, Michaela Doubravová a Nela Pocisková

Betka Stanková

A na závěr hromadná fotografie č. 2

Fotografie a tiskové materiály našemu serveru laskavě poskytl Jaroslav Panenka, tiskový mluvčí Divadla Kalich.

Videoukázka z muzikálu “Osmý světadíl” (Stužková)

Kamera a úprava – Radek Janda


Fotoreportáže a galerie
Fotogalerie z turné muzikálu „Evita“ po Německu
Fotoreportáže a galerie
Muzikál CARMEN oslavil 10 let od premiéry
Fotoreportáže a galerie
Dracula je zpět! Před karlínskou premiérou mu v Pardubicích aplaudovalo přes 3000 diváků.
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!