Fotoreportáže a galerie

Koncert pro Krtka 2013 byl opět plný dobré nálady (komentovaná fotogalerie)


Dnes se s odstupem ohlédneme za akcí, která má každý rok naše velké neskrývané sympatie – letošní Koncert pro Krtka – Nadační fond dětské onkologie konaného na Hudební scéně Městského divadla Brno v sobotu 23.3.2013 . Tuto akci už pravidelně pořádá herec a zpěvák Robert Jícha a měli jsme velkou radost, že nám všechny okolnosti tentokrát dovolily tuto akci plnou zajímavých hudebních hostů, elánu, humoru a pomáhání dobré věci opět po odmlce navštívit. Já vše vychutnával v hledišti, Petr Marek pilně fotil. Pojďme na to!

Koncert zahájili společnou písní Aleš Slanina a Robert Jícha.

Houslista Pavel Šporcl (vystupující jen v první polovině pořadu) představil skladby ze svého alba "Sporcelain".

Štěpán Švestka z doprovodné kapely předvedl v krátké zábavné vložce hru na violoncello v lyžařské rukavici.

Pavel Plch - perkuse

Šárka Králová - klavír

Monika Bagárová naladila publikum na vlnu funky a R'n'B.

Například ve skladbách od Jackson 5 "Blame It on the Boogie" nebo v sólové verzi hitu "Prší" - původně duetu se slovenským zpěvákem Robem Opatovským.

První výraznější muzikálovou zastávku obstarala Ivana Korolová, když si zavzpomínala na disneyovku "Na vlásku" a princeznu Lociku, které propůjčila hlas.

A během duetu s Robertem Jíchou mu stihla předat i dárek z Pardubic.

Vzácným hostem koncertu byla Jitka Zelenková...

V první polovině vystoupila s pianistou Pavlem Větrovcem a mimojiné si zazpívala i s Alešem Slaninou.

Těsně před přestávkou přišel Robert Jícha s “půl písničkou mimo program”, kdy zanotoval jeden veršík z muzikálu Dennise Martina “Papežka”. Publiku už bylo celkem jasné, že do Městského divadla Brno putuje další cena Thálie, tentokrát pro Hanu Holišovou. Když Robert informaci bleskurychle potvrdil, nadšené ovace nebraly konce.

Škoda, že fotografie neumí v tomto případě přenést zvuk.

Dasha na oslavu Thálie zazpívala legendární hit George Michaela "Freedom '90".

Letošní koncert doprovodila i jedna doplňková akce. Ve foyer Hudební scény se nacházela fotoplátna od fotografa Petra Marka z Koncertu pro Krtka 2009 (pokud je vám  jméno fotografapovědomé z našeho projektu, je vám povědomé zcela správně :-)), které jste si mohli vydražit za jakoukoli částku a plátno bylo vaše, pokud byla nabízená částka nejvyšší. Výtěžek šel samozřejmě taktéž na Krtka. Velký zájem byl logicky o plátna z čerstvou držitelkou Thálie Hanou Holišovou, nebo ty s Alešem Slaninou. Ten víkend byl pro nás úspěšný na více frontách, ale to jsme v sobotu večer ještě netušili.

Tisková mluvčí Městského divadla Brno Lenka Pazourková pečlivě zapisovala jednotlivé nabídky.

Robert Jícha překvapil zařazením písně "Suddenly" z filmových "Les Misérables" s českým textem. Stejně tak dodal nádhernou nadsázku i do téměř finálového šlágru Karla Gotta "C'est la vie".

Aleš Slanina se představil i se "skorošansonem" - "Co skrývá klaun"

Dasha a její montypythonovský "Spamalot" výstup o tom, kam se poděl její song a co asi bude psát Machalická (sice tedy Pythoni po česku, nicméně u tohoto songu to funguje bezchybně).

Ivana Korolová přišla na pódium jako Sandy...

... a následně to s Alešem "Dannym" Slaninou pěkně po pomádovsku rozjela - co na tom, že choreografie byla značně zjednodušená a Aleš pojal Dannyho velmi osobitě - výsledkem bylo vážně skvělé číslo.

Tohle gesto znají někteří pražští diváci už více než důvěrně - zkrátka Jen a jedině ty ;-)

Dasha si zavzpomínala i na skladbu z muzikálu "Carmen" - "Víva Amor"

Jitka Zelenková

224336 Kč - takový je velmi sympatický výtěžek letošního ročníku - poputuje zejména na projekt domácí péče pro onkologicky nemocné dětské pacienty.

Finále obstarala Jitka Zelenková a sbor účinkujících v české verzi hitu skupiny Foreigner - "Bez lásky láska není".

Společná fotografie účinkujících

Robert Jícha a Monika Bagárová

Robert Jícha a Aleš Slanina vypadají spokojeně.

Letošní koncert tedy rozhodně naplnil naše očekáváním, takovéto příjemné večery se nezažívají každý den a doufáme, že okolnosti k nám budou příznivé i další léta, abychom Krtka, Roberta a spol opět mohli podpořit. Pokud se chcete o Nadačním fondu dětské onkologie Krtek dozvědět víc a třeba i rovnou přispět na jeho konto hned několika způsoby (převod na účet, Dárcovská SMS), zavítejte na jeho oficiální stránky.

Autorem fotografií z koncertu pro Musical.cz je Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Recenze a reportáže
“Evita”- sezóna muzikálů superlativů pokračuje!
Fotoreportáže a galerie
Zakončení sezóny Divadla Kalich aneb KALICH CUP 2017
Recenze a reportáže
Rodinné muzikály v Brně č. 1. – Let kouzelnou elfí říší s Lili
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!