Fotoreportáže a galerie

Ochutnávka kostýmů z nové verze muzikálu “Dracula”


V pondělí 19. ledna 2009 proběhla v Divadle Hybernia první kostýmní zkouška nové verze legendárního muzikálu Karla Svobody “Dracula“, která byla spojena s focením divadelního programu. Na tuto akci jsme byli pozváni, a tak vám můžeme nabídnout malou ochutnávku kostýmů, které pro obnovenou premiéru (6. února 2009 v Divadle Hybernia) navrhl Roman Šolc. Ten není žádným nováčkem – mezi jeho práce patří kostýmy pro muzikály Tři mušketýři, Adéla ještě nevečeřela, Angelika, Kleopatra a další. Kostýmy pro Draculu vznikly v rekordním čase jednoho měsíce a jsou zcela odlišné od těch, které vytvořil Theodor Pištěk pro původní verzi muzikálu. Pozoruhodná je také cena, která se vyšplhala na tři a půl milionu korun a řadí se tak mezi nejnákladnější projekty hudebního divadla.

A jak se nové kostýmy líbí vám?

Nymfa ohnivá (Hanka Křížková)

Nymfa ohnivá (Hanka Křížková)

Lorraine (Leona Machálková), Dracula (Josef Vojtek) a Sluha (Tomáš Trapl)

Lorraine (Leona Machálková), Dracula (Josef Vojtek) a Sluha (Tomáš Trapl)

Dracula (Josef Vojtek) s krvinkami

Dracula (Josef Vojtek) s krvinkami

Sluha (Tomáš Trapl) a Nymfa ohnivá (Hanka Křížková)

Sluha (Tomáš Trapl) a Nymfa ohnivá (Hanka Křížková)

Dracula (Marián Vojtko) v nejnákladnějším kostýmu s Adrianou (Šárka Vaňková)

Dracula (Marián Vojtko) v nejnákladnějším kostýmu z muzikálu s Adrianou (Šárka Vaňková)

Dracula (Dan Hůlka) s Adrianou (Šárka Vaňková)

Dracula (Daniel Hůlka) s Adrianou (Šárka Vaňková)

Lorraine (Monika Absolonová) s Draculou (Dan Hůlka)

Ples - Lorraine (Monika Absolonová) s Draculou (Daniel Hůlka)

III. epocha - Sandra (Kamila Nývltová), Nick (Alan Bastien), krvinky a company

III. epocha - Sandra (Kamila Nývltová), Nick (Alan Bastien), krvinky a company

Sandra (Kamila Nývltová) a Nick (Alan Bastien)

Sandra (Kamila Nývltová) a Nick (Alan Bastien)

Úvodní scéna v kostele - Dracula (Daniel Hůlka) a Kněz (Jaromír Holub)

Úvodní scéna v kostele - Dracula (Daniel Hůlka) a Kněz (Jaromír Holub)

Dracula (Daniel Hůlka)

Dracula (Daniel Hůlka)

Dracula (Daniel Hůlka) a Lorraine (Monika Absolonová)

Dracula (Daniel Hůlka) a Lorraine (Monika Absolonová)

Dracula (Daniel Hůlka) a Lorraine (Monika Absolonová)

Dracula (Daniel Hůlka) a Lorraine (Monika Absolonová)

Lorraine (Monika Absolonová) a Dracula (Marián Vojtko)

Lorraine (Monika Absolonová) a Dracula (Marián Vojtko)

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Videoreportáže a záznamy
Videosestřih: Kamila Nývltová jako Lorraine v muzikálu “Dracula”
Recenze a reportáže
„Švejk“ – česká klasika v divadelním hávu má za sebou svou premiéru
Fotoreportáže a galerie
FOTOGALERIE: Premiéra letního uvedení muzikálu Mamma Mia!
 • jeff

  Už se nemůžu dočkat….ta dávka kostýmů je pecková a jsou …….No to jak vypadají je prostě úžasný…Je v tom Šolcův ,,rukopis”, opět se inspiroval dobou a jeho vize budoucnosti je opravdu zajímavá…(neopíral bych se o realitu,ale každej máme jinou představivost a fantazii….on jí má prostě takovou)…
  A hlavně…Tohle je Dracula, kterej je ,,novej”… 14 let od premči, je 14 let. A ta léta budou v tom znát….Což je dobře…Vždyť muškáti po roce a půl prošli také menší změnou (prostor, scéna, nová písnička)…U Draculy se to očekává. Pro mě osobně je to muzikál, na kterém jsem ,,odkojenej”…..A k ,,ultramixu”?:)Lepší než původní megamix:)Ten byl brutálně přehnanej. Tohle je akorát:)


 • Jiří Kůdela

  Jo, díky, nějak mi to všechno zplynulo


 • Ondřej Doubrava

  jeff: Souhlas, akorát jsi to myslel asi trochu jinak, tyhle aktualizace se dělají právě proto, aby ta léta na tom díle znát nebyla, aby bylo pořád v něčem nové, (u Draculy, jelikož se podle všeho upustilo od znovunahrání hudby se hodí “skoro nebyla”, ale myslím, že to bude fajn i tak, doufám, uvidí se v úterý :-) ).


 • Jana

  Kostymi jsou nadherne, to se musi nechat, ale uz to neni ten Dracula. Uz je to neco jinyho.
  Na Draculovi je nadherna hudba a ty nove kostymi mi k tomu prste nasedi. Ty stare byly sice jednoduche, ale pasovali k te muzice uplne perfektne.


 • marek štefan

  kostýmy pasovaly


 • Ridaj Misa

  Dobry den Vam preji Myslim si ze tam bude chybet hodne dobrych zpevaku a hercu bude tam chybet . Iveta Bartosova protoze ty role Adriany ji to velmy sluselo a hodne se na to hodila . Bude tam taky chybet i Jiri Korn ten toho saska hral skvele vic to prozival tym joho hlasem. Tedka to nebude ono bez nej kdyz tam bude Jiri Langmajer. A pavel Vitek taky byl dobrej . Ja si pamatuju ze jsem mel jed Ja a Peta haluska a Honza Kubek a Katka Lejskova na Draculu roce 1997 Ja Misa Ridaj to s Petou Haluskou lituju ze jsme driv nejeli protoze bych jsme na Draculu zrovna chytli 1997 Dana Hulku Draculu a Ivetu Bartosovou adrianu a Leonou Machalkovou lorraienu. A Jiriho Korna saska. Lucie Bila 1997 stoho Draculy odesla tak za Lucii Bilou si Vzala roli lorraine Leona Machalkova. To si pamatuju . Tedka tam zustali na Draculu jenom dva puvodni zpevaci Dan Hulka a Leona Machalkova aspon neco ale bez Ivety Bartosove a bez Jiriho Korna ten Dracula nebude on. Ty minuly kostymi se mi daleko vic libily nez tedka . A ten se hodil vic do Kongresovem centrum nez tedka jinym divadle Hybernia. Preji Vam hezky den s pozdravem Michal Ridaj


 • Zdeněk

  Tak mám konečně dneska za sebou dvě generálky pro mě naprosto užasná zaležitost i kdyš lituju ty co chytnou Pepka to bylo jako když na tom jevišti je stará lednice ,ale dopoledne Dan byl skvělej Hodně mě taky překvapila Kamila pro mě stokrát lepší než Zdenička a taky Langoš byl dobrej obě generálky byly zakončeny potleskem ve stoje tak takhle zatim jen ve skratce


 • Ondřej Doubrava

  Expresní dojmy i ode mně z odpoledne: Neskutečná nostalgická záležitost, podařilo se skřížit nového Draculu, se starám Draculou pro pamětníky a to účinně. A Pepa se nám s Pavlem ve výsledku líbil, jen to prostě hraje hodně civilně (až zbytečně )a občas zbytečně tlačí na pilu “Nespravedlivý Bůh” byl vyřvanej, celkově ale dobrý (duety má mooc hezký a JEMNÝ), je to zcela jiný Dracula a za vidění i stojí, i když se samozřejmě nemůže (a nebude) líbit všem! A poprvé jsem v Hybernii stál. Teď mě omluvte, v posledních dnech nevíme, kde nám hlava stojí, hlavně tedy mě. Snad to ale za pár dní oceníte, jelikož se to samozřejmě týká Musicalu.


 • martin

  Těším se na recenze. Je to asi velmi obtížné hodnotit toto dílo po tolika letech…V původní verzi mě potkal Dracula mnohokrát, nyní jsem měl možnost navštívit 2. genrálku, a to v úterý odpoledne. Před výkony na jevišti předně smekám nad výkonem v galerii – Pan Režisér Bednárik a jeho komentáře byly nad rámec “řádového” představení. A pokud je mi dovoleno, pár poznámek “starého” pětatřicátníka, který kromě své rodiny má snad už jen muzikály…

  DRACULA – PEPE VOJTEK – No… Dlouho propýrané téma a velmi očekáváná alternace. Nezklamal, nenadchnul. pro staré, co viděli již Draculu v 90. letech, již předem trochu postrach, pro první navštěvníky jistě standardní Vojtkův výkon. Oproti představením na Broadwaii výrazně lepší v hereckém podání. Hůlkův Dracula 90. let prostě nenahraditelný, Pepa, přestože jaksi průměrný, na své možností myslím velmi dobré.

  LORAINE – ABSOLONKA – pro mě velké překvapení – nevěděl jsem jsem, co čekat od Moniky po velkých kostýmových rolích na protější Broadwayi, ale… Naprosto skvělé pěvecky i herecky, pro mě od ní role daleko lépe zvládnutá, než role Constance, Kleopatry či Angeliky… Nevím… Pro mě byla první v pořadí Leona, poté Radka, teprve pak Monika. Po včerejším představení si tím pořadím nejsem jistý. Prostě Monika to odzpívala s lehkostí a velkou bravurností. Velká chvála. I z pohledu jejího hereckého výkonu mé doporučení k premiéře!!!

  SANDRA/ADRIANA – ZDENKA TRVALCOVÁ – před představením pro mě jasná jednička, neviděl jsem bohužel Kamilu, ani Šárku, ale poté, co pro mě byla vždy Zdenka výbornou zpěvačkou, hodnotím její výkon jako chladný, místy téměř amatérský. Omlouvám se skálopevným fanouškům Zdenky, ale mám ji moc rád, ale tady prostě podle mě totálně selhala. A to se týká zpěvu. Pohyb raději bez komentáře. A věřte, že ještě včera jsem tvrdil všem, co se mnou do Hybernie šli, že něco tak úžasného, jako je Zdenička Trvalcová, je nemůže potkat. No, asi může… Budu mít rád Zdenku i nadále, ale podle mě je Adiana a hlavně Sandra první muzikálovou rolí, která Zdeňce hóóóóódně nesedla…

  A teď to zkrátím, protože je hodně hodin…

  Tomáš Trapl – naprosto bez komentáře – vynikající, Tomáš Savka – pro mě alternace č.1, Alan Bastien, byť od nás z Moravy a dlouholetý známý – jeho nejméně povedená role v pražských muzikálech (myslím, že Pošťák má na co navazovat a bude lepší), Jiří Březík výborný, ale…. Mám to v paměti s Trapem, a tak – bohužel….
  Nymfy úžasné – Haňulka Křížková – představení snad i táhne. Tahle ženská je poklad snad i kdyby vystupovala v baletu Národního divadla. Olga Lounová pro mě překvapení – výborná, Jana Bernášová pro mě snad i lépe, jak Mgda Malá v původní verzi.

  Celkově hodnotím tedy generálku č.2 jako úžasnou, jen mám handicap v tom, že původního Draculu jsem viděl tolikrát, že do nové verze mi ještě něco trochu chybí… Na druhou stranu, hudba Karla Svobody je stále stejná, stejně úžasná. jde o výjimečné, krásné představení. Již při prvních tónech Draculy jsem měl pocit, jak Karel hrozně chybí.

  Mé dojmy jsou ryze subjektivní, napište prosím také své. Tento úžasný portál (a děkuji všem, co jej vedou) zdraví Martin z krásných Jeseníků


« Starší komentáře