Brno

Zdenek Merta oslaví své 70. narozeniny koncertem


Letos v dubnu významné životní výročí oslavil respektovaný hudební skladatel, brilantní klavírista, kreativní tvůrce a producent hudebního divadla Zdenek Merta, jehož tvorba je již zcela neodmyslitelně několik dekád propojena s Městským divadlem Brno.

V souvislosti s tímto jeho jubileem bude uspořádán slavnostní koncert s názvem Zdenek Merta 70, který se uskuteční v úterý 29. června v 18.00 hodin na Hudební scéně Městského divadla Brno.

Hudební materiál koncertu bude složen převážně z crossoverových skladeb a nejlepších muzikálových čísel Zdenka Merty. Dále bude doplněn i výňatky z oblíbeného pořadu Zdenek Merta u klavíru, v němž si skladatel na jeviště Činoherní scény MdB pravidelně zve své přátele, pozoruhodné hudebníky, s nimiž poutavým způsobem vypráví příběh hudby.

Zdenek Merta 70

Zdenek Merta 70

Na koncertu dále zazní také hudba z jeho připravovaného autorského sólového klavírního alba, které bude tvořeno jeho vlastními filmovými i divadelními melodiemi a písničkami, jež napsal během padesáti let. Toto bilanční CD s dnes již zavedeným názvem Zdenek Merta u klavíru vyjde v září u Supraphonu a nabídne instrumentální i pěvecká dueta s různými hudebními hosty.

Celá řada z těchto významných hostů nebude samozřejmě chybět ani na samotném slavnostním koncertu. Kromě oslavence Zdenka Merty na něm vystoupí Kristýna Daňhelová, Zora Jandová, Lukáš Janota, Ondřej Jurčeka, Martin Kasík, Esther Mertová, Ondřej Ruml, Stanislav Slovák, Dušan Vitázek, Jiří Vodička, pěvecký sbor Ars Brunensisorchestr Městského divadla Brno pod vedením sbormistra a šéfdirigenta Dana Kalouska, který se též ujme hudebního nastudování.

Režisérem koncertu bude Petr Gazdík a současně si v daný večer tento koncert natočí i Česká televize, která jeho záznam v budoucnu odvysílá na svém kanálu ČT art.

Vstupenky jsou k dostání v pokladnách Městského divadla Brno na Lidické ulici 16 či on-line na webové stránce divadla www.mdb.cz.


Aktuální zprávy
Ledeckého IAGO bude mít premiéru v Bratislavě, byly vypsány konkurzy
Aktuální zprávy
Předání cen Křídla 2019/2020 proběhne on-line
Pozvánky a konkurzy
Jan Kříž zazpívá pro Kryštofa
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!