Pozvánky a konkurzy

“Sněhová královna” dorazí do Divadla Hybernia první letní den


Divadlo Hybernia bude 21. a 22. června 2013 hostit představení, jaké se pod jeho střechou ještě neuskutečnilo. Muzikál Sněhová královna na pódiu jedné z největších místních muzikálových scén totiž budou hrát především děti, a to včetně těch, které ještě nechodí do školy.

Už v polovině roku si tak budou moci užít originální texty známé dětské autorky Kaye Umansky v anglickém znění (bez titulků) v kombinaci s dramaticky svěží hudbou Stephena Chadwicka i diváci v Česku.

Znovu ožije příběh Gerdy, která jde hledat svého nejlepšího přítele Kaye. Toho na ledových saních do své moci odvezla Sněhová královna. Neutuchající boj mrazivého chladu a ohně lásky může znovu začít.

Adaptace na motivy známé pohádky Hanse Christiana Andersena vznikla už před téměř deseti lety v Anglii a je stále populárním představením, které se v zahraničí pravidelně vrací na malé i větší scény.

Plakát "Sněhová královna"

Svou účast přislíbil i patron souvisejícího Mezinárodního festivalu dětí zpěvák, herec, tanečník, výtvarník, scénograf a čerstvý držitel ceny Thalie Jan Kříž a jako speciální host vystoupí i herec, zpěvák a tanečník Zbyněk Fric.

“Velice rád jsem přijal patronát nad takovou akcí, jakou “Mezinárodní festival dětí” je. Je fantastické, když se někdo takhle věnuje dětem a dává jim možnost ve společnosti jiných dětí hledat svůj vztah k umění, ke kultuře. Pro některé z nich to může být i o nalézání svého talentu. Přivádět děti k hudbě a vůbec ke kultuře považuji za jednu z našich povinností vůči nim. Sám si podobné akce z dětství pamatuji a ačkoliv možná nebyly velkého rozsahu, tak pro mě měly obrovský význam, ať už to byly pěvecké soutěže, vystoupení na koncertech základní školy nebo i sportovní akce. Tento projekt se mi moc líbí a věřím, že děti si ho moc užijí.” říká Jan Kříž.

Jan Kříž (foto Lenka Hatašová)

Samotný Mezinárodní festival dětí se koná o víkendu 25. – 26. května 2013 v prostorách velkého sálu Městské knihovny hl. m. Prahy. Organizátorem festivalu je Hudební akademie Praha Pavla Zumrová a spolupořadatelem je DDM SPEKTRUM hl. m. Prahy a Městská knihovna hl. města Prahy. Nad projektem převzal záštitu Výbor pro školství, kulturu, petice a lidská práva Senátu PČR.

Festival nabídne úžasnou přehlídku uměleckých vystoupení různých národností, které spolu žijí v naší zemi. Nejlépe to vyjadřuje motto festivalu “My si rozumíme“, které bude provázet veškeré, nejen umělecké dění na půdě jeviště i mimo něj. Představí se tak vedle českých protagonistů například japonští studenti vedle německých nebo italský či vietnamský umělecký tým a další. Jde o unikátní událost pro všechny umělecky smýšlející lidi, kteří hledají zajímavé a netradiční zážitky.

V rámci festivalu můžete i vy podpořit nadaci Dobrý anděl, která pomáhá rodinám s dětmi se závažným onemocněním.

Vstupenky na všechny dny festivalu si můžete objednat na telefonním čísle 773 784 715 či na emailu hap.info@seznam.cz

PROGRAM FESTIVALU

Velký sál Městské knihovny v Praze

25. května 2013 – od 11:00 maraton vystoupení jednotlivých souborů

26. května 2013 – 14:00 – 15:00 společné vystoupení všech účinkujících s patronem festivalu Janem Křížem, závěrečná píseň a předání šeku nadaci Dobrý anděl

Vstupné: děti po oba dva dny zdarma, dospělí na 1 den 150 Kč, na oba dny 240 Kč

Divadlo Hybernia

21. června 2013 – dětský anglický muzikál Sněhová královna: 9:00 a 10:30
Vstupné: 100 Kč

22. června 2013 – 10:00 – 14:00 Slavnostní přehlídka nejlepších souborů včetně muzikálu Sněhová královna a společné písně. Vystoupí také patron festivalu Jan Kříž a speciální host Zbyněk Fric.
Vstupné: děti a důchodci 100 Kč, dospělí 200 Kč

VIDEO: Mezinárodní Festival Dětí 2012


Pozvánky a konkurzy
Pozvánka na muzikálový koncert “IV. – Jinde a jinak” Roberta Jíchy a jeho hostů
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do muzikálu BIOGRAF LÁSKA v Divadle Kalich
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do muzikálu WE WILL ROCK YOU
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!