Pozvánky a konkurzy

Pěvecké a taneční konkurzy do muzikálu “Lucrezia Borgia”


Společnost Musical Production s.r.o. vypisuje konkurzy na obsazení tanečních a pěveckých rolí do muzikálu “Lucrezia Borgia“, který uvede v Divadle Hybernia v březnu 2012. Původní verze “Lucrezie” se hrála v letech 2003-2005 v Národním divadle v Praze a účinkovali v ní například Bára Basiková, Radka Fišarová, Zbyněk Fric, Tomáš Beroun nebo Igor Ondříček. Hudbu k představení napsal Petr Malásek a texty písní Václav Kopta. Celý projekt vymyslel, zrežíroval i tanečně nastudoval Libor Vaculík.

 1. taneční role – mužské i ženské ve věku 15-35 let, na obsazení sólových a sborových tanečních partů. Taneční úbor s sebou.
 1. pěvecké role – jedná se pouze o mužské postavy ve věku 15-35 let.
  Každý účastník je povinen předvést jednu pomalou a jednou rychlou píseň v českém jazyce. Základy si prosím vezměte s sebou. Není možnost klavírního doprovodu.

– Konkurz se koná v Divadle Hybernia, náměstí Republiky 4, Praha 1

8.6.2011 10:00 – 14:00 pěvecké /9:00 registrace/

8.6.2011 15:00 – 20:00 taneční /14:00 registrace/

9.6.2011 druhé kolo

– Zájem potvrďte na produkci paní Aleně Koktové e-mailem produkce@muzikal-zvonik.cz
tel. 737 797 106

Zbyněk Fric, Bára Basiková a Tomáš Beroun v původním nastudování (foto Roman Sejkot - archiv ND)


Pozvánky a konkurzy
Komedie “Světáci” v nastudování DS Pod Hanou opět v Praze
Aktuální zprávy
On-line koncert pro všechny fanoušky muzikálů a divadel pořádá Michaela Nosková
Aktuální zprávy
Vrcholí přihlašování do 15. ročníku soutěže ČESKO ZPÍVÁ 2024. Pro obrovský zájem prodlouženo do 4. února
 • Simonka

  Tak to je krásná zpráva, že bude Lucrecie – jeden z nejúžasnějších muzikál jaký jsem měla možnost vidět. Charizmatické prostředí Národního divadla tento zažitek ještě umocnilo.Moc se na něj těším. Nevíte kdy se začne s předpodejem vstupenek ? Díky.


 • Eva

  Moc se těším a doufám, velmi bych si to přála, že se v něm opět obeví Tomáš Beroun, Zbyněk Fric či Radka Fišarová… Moc se na něj těším. Nevíte kdy se začne s předpodejem vstupenek ? Díky.


 • Jirka

  Suprové, že bude tento muzikal – těšíme se s prítelkyní na B.Basikovou. Jedna z její suprovejch roli. Huraaaaa


 • Aja

  Taky se moc těším na tohle dílo – myslím, že zároveň s Edith – vrabčák z předměstí je tím nejlepším, co mohl Libor Vaculík zároveň s Petrem Maláskem vytvořit a určitě zaslouží velké smeknutí! A tehdejší obsazení, které znám, bohužel, jen z ukázek atd. považuji za vynikající. Jen tiše doufám, že k obsazení hlavních pěveckých rolí se bude přistupovat spíše na základě předchozích výkonů a rozhodujícího slova režiséra. Neumím si představit, že by např. tak skvělý Cesar jako byl Zbyněk Fric musel absolvovat konkurz zároveň se začátečníky. Jeho postava přesně splňovala určitý obraz k této historické osobě – za pohlednou tváří byla skryta nenávist, tyranie, touha po moci i pomstě – zkrátka úžasně zahraný záporák. Vůbec si myslím, že konkurzy by měly být rozdělené pro ty, kteří moc zkušeností nemají a pro ty, kteří jsou všeobecně známí, uznávaní a vystupují už v mnoha muzikálech nebo dalších projektech.


 • Aja

  Jen chci ještě doplnit, že z mého pohledu zaslouží vedle L. Vaculíka a P. Maláska i obrovské uznání i autor textů Václav Kopta. Jeho neuvěřitelné verše, které nejsou jen jednoduchou veršovačkou s neustále se opakujícími rýmy, jsou pro mě naprosto úžasné, protože v sobě skrývají i opravdovou myšlenku. Je škoda, že skvělý talent pana Kopty mladšího je pro mnohé skoro neznámý a tím pádem i zcela opomíjený. Za všechny jeden příklad z Lucrezie:
  K čemu jsou plachty, když je bezvětří,
  co zmůžu sama bez vás dvou?
  Čas bičem práská, koně nešetří,
  i když už nad propastí jsou…


 • Sandra

  K čemu jsou plachty, když je bezvětří,
  co zmůžu sama bez vás dvou?
  Čas bičem práská, koně nešetří,
  i když už nad propastí jsou…

  A toto je jednoduchá veršovačka?? Hahaha


 • Kiro

  Konečně “inteligentní” muzikál s nevtíravou, ale propracovanou hudbou P.Maláska, krásně texty V. Kopty a v neposladní řadě i vynikající režii L.Vaculíka. Tak by se měl asi muzikál dělat. Viděl jsem to v ND 4x a vždy jsem tam objevoval něco nové. Myslím, že je to trefa do černého. Určo zase zajdu a měli by jíti ti co se muzikálem živí.


 • Sandra

  Nevíte Náhodou jaké bude obsazení hlavních rolí. Zůstane Bára? Diky za info


 • Radek Janda

  Tuto informaci bohužel nevím, nicméně se “spekuluje” o tom, že by Libor Vaculík rád získal Lucii Bílou a Noida.


 • Sandra

  Děkuji mnohokrát:-)


 • Petra

  Jsem moc ráda za návrat tohoto muzikálu a jen doufám, že se pan Libor Vaculík vrátí ke svým kořenům a předvede nám dílo hodné jeho jména! Minimálně, že se nestane tzv. “středovým režisérem”, kdy i z nejdražších míst, nebude vůbec nic vidět, jako při jeho posledním muzikálovém počinu :-(


 • Michal Smrkovský

  Viděl jsem téměř všechna představení Lucrezie v ND a neskutečně odivuji jak Báru Basikovou, tak Radku Fišarovou za zvládnutí tak náročné role. Ale stejně je pro mě tohle představením baletem a ne muzikálem. Proto by mě spíše zajímalo, kdo bude v novém nastudování tančit….


 • Jita

  Také jsem to viděla – jen 2x ale byla jsem překvapená že v ND dělají tak krásné představení. Už se prodávají listečky? Vezmu celou třídu


 • Sandra

  Ano prodávají


 • Jita

  Tak jsem to nenasla kde se ty listky prodavaji :-(


 • Tom

  Já taky nenašel,kde se už lístky prodávají!


 • Jita

  už se prodávají:-) jupíííííííííí


 • tom

  vstupenky se prodávají na pokladně divadla a v celé síti ticketportal


 • Zdeněk

  nemám radost že do osvědčeného díla dopisují další pěvecký party a to že Hůlka se bude alternovat s Fricem


 • Katka

  Zdeněk:Upřímě řečeno nějak nechápu právě tyhle dvě alternace Cesara.o už ta role nebude taneční?Nic proti Hůlkovi,ale že bych byla přesvědčená o jeho tanečních schopnostech…


 • Katka

  *to


 • Aja

  Zdeněk a Katka: To jste někde četli, že se Hůlka bude střídat se Zbyňkem Fricem zrovna v roli Cesara? • Aja

  Ondřeji, díky moc za info. Jen mám pocit, že se někdo zbláznil, protože Hůlka coby alternant Zbyňka – prostě nemám slov…


 • Abigail

  Upřímně řečeno, já mám Dana moc ráda, už jsem na něj párkrát živě to štěstí měla a stěžovat si nemůžu, ale i jen z těch ukázek – živě jsem Lucrezii bohužel nestihla – oni si vážně myslí, že tohle je hodnotná alternace? Já nevím, když přišli z obsazením Kata Mydláře, začala jsem doufat., že někde našli rozum a přehodnotili obsazování (bez ohledu na to, jak to pak dopadlo), vidím, že to byl jen jeden slabý záblesk naděje… Tak jen ať jim to tedy vyjde co nejlépe, přála bych jim, aby to byla šťastná ruka, bohužel v to nevěřím…


 • Jita

  Jsem ráda, ze budou nove pisnicky v LB a uprimne si myslim, ze Dan z toho vycouva ….. slysela jsem z kuloaru, ze maji byti 3 Cesarove. Dan to pohybove neda a pochybuji, ze by pan Vaculik chtel slevovat ze svych naroku i kdyz se jedna o Dana.


 • Leňa

  Jito o vycouvání Dana dost pochybuji, taneční role asi obsadí sólisti stejně jako v případě role Lucrezie nebo Pedra :(