Pozvánky a konkurzy

Konkurz do ostravské inscenace muzikálu CATS (Kočky)


Národní divadlo moravskoslezské a šéf souboru operety/muzikálu Patrick Fridrichovský vypisuje konkurz do inscenace CATS (Kočky), slavného muzikálu Andrew Lloyd Webbera na motivy básnické sbírky Praktická kniha o šikovných kočkách T. S. Eliota, jehož premiéra je naplánována na duben 2018. Konkurz se uskuteční 11. a 12. června v Divadle Jiřího Myrona.

Konkurz se koná na vypsané role a company, jejichž seznam spolu s uvedením taneční náročnosti a notového materiálu k povinným skladbám naleznete na webových stránkách divadla.

Nutnou podmínkou je pěvecká a taneční průpravaherecké zkušenosti.

Písemné přihlášky je nutné zaslat nejpozději do 6. 6. 2017.

CATS (KOČKY)

V historii muzikálového divadla neexistuje titul, který by provázelo tolik superlativů! Jedná se o jeden z nejdéle uváděných muzikálů v historii londýnského West Endu i newyorské Broadwaye, který ve světě vidělo přes 67 milionů diváků! Ve svém domovském divadle New London Theatre byly Kočky uváděny celých 21 let! Muzikál získal dvakrát Cenu Grammy a sedm Cen Tony, což jsou nejprestižnější světová ocenění. Lloyd Webber rád vzpomíná, jak mu v dětství jeho matka Jean často předčítala veršované pohádky o kočkách od Thomase Stearnse Eliota. Napsal pak podle nich poetický taneční muzikál plný nádherné fantazie, který je zároveň jedním z realizačně nejnáročnějších divadelních děl.

České přebásnění Michael Prostějovský, režie Gabriela Petráková, hudební nastudování Marek Prášil. Premiéra v dubnu 2018.


Aktuální zprávy
Tomáš Savka a Martina Šnytová v muzikálu PĚT LET ZPĚT on-line. Pouze jednou
Pozvánky a konkurzy
Hudební setkání s Davidem Gránským a jeho hosty
Pozvánky a konkurzy
Třetí ročník koncertu mladých zpěváků JÁ PŮJDU DÁL již tuto sobotu
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!