Pozvánky a konkurzy

Hudební divadlo Karlín vypisuje konkurz do operety “Mam’zelle Nitouche”


Hudební divadlo Karlín mírně nenápadně na své stránky vyvěsilo informaci o konkurzu do připravované inscenace slavné operety Florimonda Hervého, Henriho Meilhaca a Alberta Milauda, dnes u nás hojně inscenované s muzikálovým nádechem – “Mam’zelle Nitouche” . Vypadá to tedy, že bychom se v HdK po delší době dočkali díky příběhu o klášterním varhaníkovi Floridorovi/operetním skladateli Celestinovi a rozpustilé chovance Denise dvou premiér za sezónu? Je to poměrně pravděpodobné. Rozhodně zkusíme vyzjistit víc, i když ty hlavní fakta například o úpravě díla určitě brzy přijdou… A teď už oficiální informace.

Pěvecká i taneční část konkurzu proběhne v neděli 16. září 2012 v prostorách Hudebního divadla Karlín, Křižíkova 10, Praha 8. Zápis bude probíhat od 8:15 do 9:00. V 9:00 začne choreografická část konkurzu.

Přihlášení: Svou účast potvrďte emailem na alena.fouskova@hdk.cz.

Dispozice: Připravte si dvě písně z operety Mam’zelle Nitouche dle vlastního uvážení.

Pozor! Součástí konkurzu je choreografie, která začíná ihned po zápisu! Taneční oblečení a obuv s sebou.

Uzávěrka přihlášek je ve čtvrtek 13. září 2012.


Praha
“Carmen” oficiálně pokřtila CD
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do muzikálu WE WILL ROCK YOU
Aktuální zprávy
Hudební divadlo Karlín bude vysílat živě
 • Jana

  Super !! :) akorát na stránkách HDK mají naspsáno,že uzávěrka je 13.září a vy máte 6. :)


 • Ondřej Doubrava

  Zřejmě došlo k menší změně, upravím :-)


 • Lavera

  Tak to jsem moc zvědavá. ( Osobně bych dala sice přednost řadě jiných operet, ale pro ty by v dnešním Karlíně nebyly vhodné “podmínky”.)
  Tak tedy Mam´zelle Nitouche.
  Příjemná, veselá podívaná s vtipným dějem a krásnou muzikou – ( viděla jsem ji v pěti různých nastudováních včetně televizní inscenace a francouzského filmu; nejvíce mě zaujalo karlínské provedení z druhé poloviny osmdesátých let se skvělou P. Břínkovou jako Denisou / alt. také výborná G. Macků / a L. Županičem a R. Gabzdylem v roli Floridora – Celesténa ) – pokud nebude děj nevhodně “modernizován”, pokud nebudou necitlivě “převrtávány” zpěvní texty, pokud hlavním a jediným kritériem při obsazování rolí budou herecké, pěvecké, pohybové a výrazové schopnosti i “typová vhodnost”. Pak by to mohl být opravdu hezký zážitek.
  ( To by samozřejmě mělo platit pro všechny divadelní hry, ale to bych asi chtěla příliš… )
  Jinak… No, necháme se překvapit.


 • Tom

  Tak to mě HDK překvapilo,že bude Mam´zelle Nitouche. Už se těším!


 • Ondřej Doubrava

  Premiéry operety Florimonda Hervého “Mam’zelle Nitouche” v Hudebním divadle Karlín byly určeny na 30. a 31. ledna 2013. První zveřejněný vizuál vzbuzuje hned několik zajímavých otázek, tak už se těšíme na první oficiální informace, které jistě přijdou během podzimu. http://vstupenky.ticket-art.cz/index.php?pg=predstaveni&id=7903


 • Zdeněk

  tak kvuli radce si moc rád zajdu teda pokud se bude učastnit


 • Ondřej Doubrava

  No, právě, ten vizuál vzbuzuje hned dvě otázky, obě dvě logické, uvidíme, co se budeme dozvídat. :-)


 • Tom

  Podle plakátu bych to tipoval na převzaté představení MD Brno-podívejte se na stránky divadla – repertoár!!!!!


 • Ondřej Doubrava

  Tome, přesně to je jedna z našich domněnek…


 • Tom

  Ondřeji,viděl jste toto představení v Brně? Podle fotek mě to připadá do moderního nastudování?


 • Ondřej Doubrava

  Viděl dvakrát, úplně moderní ta inscenace Gustava Skály není (text Nového překladu zůstal až na pár úpraviček víceméně původní (bráno z rozhlasové dobové nahrávky), je to velmi sympaticky posunuté do takové “saint tropez” stylizace, což je vidět už i na tom plakátu. Je to hodně milé a dost muzikálové, ale přitom myslím stále hodně tradiční (jak to Gustav Skála umí) a kdyby se toho přidrželo HdK, je to dobrý nápad a rozhodně si to nebude konkurovat se semaforskou Nituškou, ta je Jiřím Suchým adaptována opravdu hodně. Takže se nechám překvapit první tiskovou konferencí, co se teda zamýšlí.