Editorial

Editorial Ondřeje Doubravy (1.)


Dnes jsem si dovolil sepsat jeden svůj mimořádný krátký editorial s vysvětlením, které vám, milí čtenáři, dlužím. Jelikož jde o dluh zbytečný a nad tímto textem přemýšlím už delší dobu, s chutí do toho.

Prázdniny se vydařily, navštívil jsem milovaný Londýn. Pět představení na West Endu mi doslova změnilo život, zároveň měl výlet trochu pročistit moji hlavu a oprostit jej od problémů, jež mě poslední dobou sužovaly. Leč euforie vymizela, mé starosti ale nikoli, co dál?

Musical.cz je bez přehánění moje obrovská láska, pro kterou bych se rozdal, posledních deset měsíců však pociťuji značnou fyzickou a psychickou únavu. Netřeba vám lhát, snažím se s tím bojovat, (ostatně, nechtěl jsem dříve plašit) zatím je ale výsledek ten, že poslední hodnotící článek, který jsem napsal bez větších obtíží, je plzeňský „Spamalot“ z dubna 2010. Tělo si zkrátka říká o klidnější rytmus, navíc když společně s duší prochází náročným životním obdobím. Je nutné ho poslechnout.

V tuto chvíli se svým stavem a zejména články nejsem úplně spokojen a dokonce se necítím být pro náš skvěle sehraný tým kolegů momentálně příliš velkým přínosem.

Rozhodl jsem se, jelikož by zcela dobrovolná práce na Musical.cz měla být hlavně radostnou, že na pár týdnů či měsíců zvolním. Asi zde bude ode mě nějaký čas o něco méně článků, nechám si zejména na divadelní recenze prostor, měly by potom vycházet rychleji a hodnotnější, než když si dám nějaké datum a pak ho trapně posouvám, třeba jen proto, že jsem dal přednost nepřekonatelnému spánku. Budu se teď více věnovat výpisům z tiskových konferencí, recenzím nosičů a zařizování různých drobností, které by náš server mohly osvěžit.

Hlavní důvod, proč jsem se konečně rozhodl napsat tento editorial.  Začal jsem vnímat muzikálové divadlo za poslední rok tak trochu jinak, více po dramaturgické stránce, což pro vznik hodnocení není úplně nejvhodnější, jelikož místo na sledování a hodnocení komplexního celku si začnete představovat, jak se daná scéna asi zkoušela a co byste z ní hodilo vyškrtnout. Že je pak o poznání těžší sesumírovat nějaké dojmy je nabíledni.  I díky tomu jsem pevně rozhodnut, spolupracovat aspoň jednou v životě, doufejme, že vícekrát, na nějakém hezkém muzikálovém titulu „zevnitř“ a hodlám tomu podřídit naprosto vše, což pár let zabere, uvidíme, co přijde.

Hodlám zkrátka svůj muzikálový a Musicalový život malinko proměnit. Jak se mi to podaří, budete moci i vy v podstatě sledovat online. Snad to pro vás nebude nuda.

Držte mi palce a díky za pochopení!

Ondřej Doubrava


Editorial
Muzikálové PF 2012
Editorial
Musical.cz má za sebou první sezónu
Editorial
Muzikálové PF 2014
 • Jan Šotkovský

  Držím palce, Ondřeji! Ať je ti líp!
  (A za dramaturgický úhel pohledu se neomlouvej, podle mě je klíčový:-))


 • Vladimír Marek

  Ondro, jste statečný a chytrý kluk a zejména jste posedlý divadlem a muzikálem. Ano, někdy bolí duše, bolí tělo (něco o tom ve svém věku vím) a pak je třeba obé v klidu hýčkat a rozmazlovat. Jsem pevně přesvědčen, že si zde od Vás brzy budu něco číst a … a pokud ne, tak Vám vynadám na Facebooku:))) Opatrujte se.
  Vláďa Marek


 • Bídník

  Taky drzim palce a at se dari!:)


 • Ondřej Doubrava

  Děkuji moc za milé vzkazy, nebojte se, úplně kritické to se mnou není a tento týden si mě určitě počtete, jen je myslím na čase si sesumírovat nějaké věci a co s nimi dál.