Nosiče

Muzikál “Mona Lisa” vychází na DVD


Původní český muzikál Bohouše Josefa, Michala Davida, Libora Vaculíka a Lou Fanánka Hagena “Mona Lisa” se dočkal vydání na DVD.

DVD vychází u společnosti Popron 7.11.2011 a krom samotného představení obsahuje i bonusy v podobě přídavku, fotogalerie, vystřižených scén a vzpomínku na Petra Muka.

Asi každého bude nejvíce zajímat obsazení jednotlivých rolí. I to nadále zůstává zahaleno tak trochu tajemným nádechem, neboť se na stránkách Popronu objevuje pouze pár jmen a některé alternace se dublují. Nechme se tedy překvapit, koho v záznamu nakonec uvidíme.

Podělte se o svůj názor v komentářích, jaké by bylo vaše ideální obsazení…

Petr Kolář a Monika Absolonová (foto Tomáš Král)


Pozvánky a konkurzy
Konkurz do muzikálu TROJA
Nosiče
Poslechněte si nahrávku nového muzikálu The Prince of Egypt (Princ egyptský)
Fotoreportáže a galerie
Mýdlový princ oslavil Velikonoce s dětmi (+ velká fotogalerie z představení)
 • Romča

  Jj, nový Rufius.


 • Radek Janda

  …a v dnešním chystaném článku se dočtete i o další zajímavé posile muzikálu Kleopatra, o dalších chystaných projektech v Divadle Broadway a samozřejmě nebude chybět video s Gábinou Gunčíkovou jako Kleopatrou…


 • mw

  mwmw

  Autor Odpovědět

  hlavně ať je tam Tomáš Trapl!! :-))


 • Jakub

  Tak je již potvrzené. Marian bude vystupovat na DVD jako Leonardo.


 • rišo

  Jakub, a to máš odkiaľ potvrdené? :)


 • Martin Ch.

  To Jakub: Potvrzeno z jakého zdroje?


 • Sukie

  K DVD Mony Lisy bych dala
  jako Monu Moniku s Dashou, Da Vinciho rozhodně Péťu Muka (i když je mi jasné, že tam bude samý Marián), a pak je to celkem jedno, ráda bych viděla Toma Berouna a Maki Procházkovou
  To, že se spekuluje o to, že má být na DVD hlavně Marta Jandová mě děsí. Proč ona? :-(


 • Jakub

  Přímo z od Mariána (fanclub)
  Muzikál – Mona Lisa, DVD | POPRON.cz
  http://www.popron.cz
  MARIAN VOJTKO v titulní roli Leonarda na hlavním DVD


 • rišo

  Tak ak je to potvrdené na fanclube, asi na tom niečo bude, žiaľ, vo fanclube nie som, takže verím ti :) A teším sa… Aj na stránke Moniky by to mohli potvrdiť…
  A k popronu, tam tú informáciu nikde nevidím, v opise je len vymenovaných pár mien, ale žiadne konkrétne obsadenie :)


 • Simona

  Popron změnil údaje z dostupnosti od 7.11. na údaj o dostupnosti na objednávku (max. 21 dní) … to jsem na to zvědavá


 • rišo

  Ja som si to DVD objednal hned ako spustili predpredaj, tym to možno poslu skor, objednavky odteraz asi az neskor… Aspon dufam, lebo som ratal s tym, ze tento tyzden to DVD uz budem mat doma


 • Simona

  rišo – já si jí též předobjednala, tak uvidíme. Právě, že jsem se těšila, že dvd bych měla u sebe už tento týden


 • Lucka

  Tak mě už na popronu změnily stav objednávky na expedováno tak jsem zvědavá zda to zítra přijde, jinak změnily také popis DVD a je tam uvedená jako první Marta,takže nejspíš ona bude Mona Lisa :-)


 • rišo

  Lucka, Marta Jandová je uvedená ako prvá od začiatku… :) Ale v tomto to nehrá rolu, aj na plagátoch muzikálov máš vždy účinkujúcich písaných v akomkoľvek poradí obhliadnuc od toho, či hrajú hlavnú rolu alebo nie.


 • Nekulturní barbar

  Tak DVD je jedno z nejslabších DVD divadla Broadway.
  Na DVD jsou Absolonová, Vojtko, Vojtek, Kolář, Vondráčková, Trvalcová, Savka, Josef, Čok, Fiala, Tomeš.Bonusy nic moc – úplně o ničem.Vzpomínka na Petra Muka – no co říct…moc se autoři nepředvedli. Petr Muk byl zpěvák, který měl dostat větší prostor, popř. důstojnější vzpomínku.Ale třeba se to jinejm bude líbit.U mě je to tak za lepší 4(jako ve škole)


 • kemal

  Tak já jsem s DVD úplně nadšená…


 • Katka

  Nekulturní barbar:A kdo tančí na DVD Smrt?


 • rišo

  Vy už to DVD máte???? :( Ou, aj mne by mohlo už prísť!!!! To bude tým, že to má ísť až na Slovensko… :/


 • rišo

  A v čom je to zlé? Akože kvalita toho hlavného filmu?


 • Dan

  Mona Lisa – Monika Absolonová
  Leonardo – Marián Vojtko/Bohouš Josef
  Francesco – Josef Vojtek
  Giuliano – Petr Kolář
  Caterina – Helena Vondráčková/Linda Finková
  Michalangelo – Bohouš Josef
  Santi – Tomáš Savka
  Margherita – Marta Jandová
  Soderini – Tomáš Trapl
  Alfonso – Jan Fiala
  Salai – Dan Barták
  Smrt – Gloria Fricová/Kristina Kloubková
  vidím,že by byli všichni rádi,kdyby byla jako Lisa Absolonová :) a to jsem si myslel,že je tady jsou spíš odpůrci ,teď vidím,že ikdyž ji někteří nemají rádi ,umějí uznat,že v některých rolích je prostě skvělá :)


 • The Phantom

  No spíš teda,že by nikdo neměl uznat že je Absolonová někde dobrá.Je absolutně strašná, žádná intonace, jenom se furt někde cpe.ty kdo ji maj radi jsou vypatlanci, který ani neví co to sou muzikály.Jedinej českej muzikál, kterej stojí za to je Dracula.A i ten je podanej v hybernii strašně.Jediná zpěvačka, která z pražskejch herců umí zpívat je Dasha, která je nejlepší v Čr.


 • David

  A to že byla nominovaná za Kleopatru na Thalii jste zapomněl? Myslím si, že kdyby (jak vy říkáte) neintonovala, tak by to tak nebylo. Vy jste jen zřejmě zaslepenej Dashou (ikdyž já jí mám taky rád, je to super zpěvačka a jako Lisu preferuju spíš jí). A navíc je spousta muzikálových herců, kteří umí zpívat Magda Malá, Markéta Procházková, Jiří Korn, Tomáš Trapl, Alžběta Bartošová a další…


 • rišo

  To je tak, každý si chváli svoj idol a nepripustí naňho, takže nie je to tak, že všetci sú zaslepení Absolonovou, lebo tí, čo to tvrdia, sú zaslepení inými… :)


 • Iva

  the Phantom – napsal jste to zbytečně drsně, ale musím s vámi souhlasit, že Monika nezpívá zrovna čistě – když jsem byla na draculovi, tak jsem docela trpěla, hlavně při Jsi můj pán – to bylo vedle jak ta jedle – má sice silný hlas, což je plus, ale mě tím neuchvátila, naopak když neladí tak je to na poslech ještě horší – no, ale není zdaleka jediná, jen pořád nechápu, proč je tak protlačovaná, mnohem víc si vážím Dashy, která má i hudební vzdělání a je to na jejím výkonu znát.


 • The Phantom

  To David -Tak ono nominaci má kdekdo,ale tady jde o to,že Thálii dostává ten, kdo není jako zpěvák známý a tím muzikálem se proslaví např.Vlastimil Zavřel a Tihle zpěváci, které tady píšete by možná byli dobří, jenže by museli změnit divadlo, kde vystupují.Broadway apod. sázejí více na reklamu a hvězdné obsazení př.Lucie Bílá – Carmen, než na kvalitu muzikálu a zpěváků, když se kouknete do životopisů málokdo z nich má vystovanou JAMU, což je nejlepší škola v čr a ve světě je tato škola lehce podprůměrná.Z toho plyne, že je nejlepší opravdu Dasha, která studovala na Berkley college of music,což je s Julliardem v New yorku nejlepší škola na světě.Ti kteří vystudují Jamu ovšem nikdy nejdou hrát do prahy,nýbrž chodí do MdB, které je nejlepším divadlem v Čr.Poté jsou městská divadla jako DJKT v Plzni a HDK až poslední jsou tyto divadla jako broadway a Hybernia a podobně.


 • rišo

  Myslím, že vzdelanie sa môže strčiť “do prdele”! Ak niekto má niekto talent, nepotrebuje sa drviť poučky o notách a hudbe a nepotrebuje počúvať subjektívne rady od “odborníkov”… A práve Monika tento talent má, inými hviezdami sa môže akurát tak inšpirovať… Dashu som naživo nevidel… ale porovnám napríklad živé spievanie Jako Fénix Dashy a Moniky… Dasha je tu hlboko nenaladená! Alebo Angelika… veď táto rola bola písaná práve pre Moniku, tak si neviem predstaviť niekoho iného, kto by sa jej v tejto roly vyrovnal… a Monika je ako Lorraine jediná adekvátna náhrada za Lucku Bílú


 • The Phantom

  Na JAMU se noty určitě neučí, ale hlavně tam se učí věci jako přesná intonace a správné dýchání a podobné věci, které obyčejný divák ani v podstatě nevnímá, protože tím že lidé zpívají na mikrofon který jim dodá barvu a zkrášlí nepovedené noty.Ovšem bez mikrofonu by vám lidé,kteří nejsou takhle vzdělaní nic nezazpívali a také se na JAMU učí tanec, který v praze umí jen Company, kdežto v MdB nebo DJKT umí tancovat i hlavní sólisté.Já neříkám, že monika ABS nemá talent, ale hodí se na muzikály jako Kleopatra Angelika, kde jsou protáhlé noty a to ona zpívat umí, ale zase tam jde o to že má mikrofon a tancovat také neumí.Nehodila by se třeba ani na vokály.V podstatě ti kteří zpívají vokály jsou i kolikrát lepší než ti hlavní zpěváci.Kdybyste viděli Dashu v DJKT jakej tam podává výkon v roli jezerní dámy tak byste se asi posr***.Tam je dokonalá pěvecky i herecky i tanečně.


 • Tess

  Řekla bych, že kdyby Absolonová neuměla tancovat tak by ji asi tak dobře nehodnotila PROFESIONÁLNÍ porota ve StarDance. Rišo má pravdu v tom, že vzdělání není důležitý! Bílá je například švadlena, Gott elektrikář….taky o nich chcete tvrdit že neumí zpívat?? Mimoto Absolonová chodí několik let na hodiny zpěvu ke Klezlovi.


 • janule

  no nevím, pro mě nejlepší Lorraine byla Magda Malá… a to jsem viděla Draculu i Luckou Bílou a jsem poměrně její fanda :-)


 • Jiří K.

  The Phantom: Ano, mikrofon hlas zesílí, případně může částečně ovlivnit jeho barvu,…ale jakoukoli chybu, ať už intonační nebo výslovnostní, několikrát znásobí.


 • milanzitka

  Na druhou stranu ten hlas můžou protáhnout procesory, dolaďovači a spoustu dalšími… ale to je z mé strany jen čistá spekulace ;)


 • Eva L.

  Tak DVD je naprosté zklámání. Bonusy těměř žádné, zvuk DVD pouze 2.0. Obsazení klasické a vzpomínka na Petra Muka je pouze píseň prokletí spánku v jeho podání. Čekal jsem dokument. Nejhorší DVD co kdy vyšlo. Asi to byl záměr za to dlouhé prosení a žádání o vydání.


 • washek

  Příští sobotu by měl speciálně odehrát Jessenia st. místo Petra Koláře Martin Pošta…


 • Pavla

  Lidičky,našel by se tu někdo,komu by nevadilo dát DVD na ULOZTO? Prosím…..


 • Alea

  washek: To odpadli všechny alternace, že bude hrát Pošta? Neumím si představit, jak uzpívá výšky, když se dusil jako Rochefort nebo Vaňura. Obávám se, že to bude průser…


 • Alea

  Fuj – opravuji: To odpadly všechny alternace…


 • rišo

  DVD ML je úplne úžasné, skvelé výkony a zvuk je podľa mňa kvalita… keďže mámé veľkú LCD telku, mám pocit, ako by som sedel v divadle a pozeral lísu naživo :)


 • Michal

  DVD mě sklamalo. Byl to podvod na zákazníka, protože byly uvedeni všichni učinkující a ne ti, co na DVD hrají.
  Škoda vyhozených 300Kč za Vondráčkovou.


 • Alea

  Tak jsem si v rámci vánočního dárku mohla poprvé zhlédnout Monu Lízu a musím říct, že opravdu nelituji, že jsem ji v divadle neviděla. Jediné, co se mi opravdu líbilo, byla Monika Absolonová jako Líza, která se na ni dobře hodila, a obě představitelky Smrti – ta postava je hodně zajímavá. Nezklamala Zdenka Trvalcová, Pepa Vojtek, příjemně překvapila Helena Vondráčková. Jinak děj, hudba, texty, choreografie company, některé scény – prostě příšerné. Hudbu jsem znala z CD a vybrala bych maximálně tři skladby, které mají pěknou melodii a celkem se do muzikálu hodí. Ostatní mi k ději, ani době nesedí. Scény se sněhuláky mě úplně dorazily. Petr Kolář opět „nezklamal“ – výborný pěvecky, „statický“ herecky – tj. postoj se vztyčenou jednou rukou v jakékoliv scéně. Nechápu, proč někteří herci mají pro větší „dobovost“ paruku a jiní, které by paruka více přiblížila postavě, tak ji nemají – Tomáš Savka coby Santi s ježkem na hlavě? Michelangelo vypadající stejně starý jako Leonardo? Vždyť mezi nimi bylo cca 20 let! Kostýmy tvářící se, že patří do té doby, ale kožené kalhoty v renesanci? Nu ale čemu se divit, v dnešních muzikálech se na historii nehledí. Zkrátka jako studijní materiál dobrý, jako muzikál pro mě hrůza…


 • BeaHaydee

  Tiez som prave dopozerala DVD (este mi idu bonusy, tak stale pozeram) a som trochu sklamana, cakala som viac… Herecke obsadenie vyborne, len nemali velmi co hrat… A ten postoj Petra Kolara je uz legendarny, vzdy u mna vyvola usmev :)


 • Alea

  Ještě mě v té souvislosti napadá jedna věc: Je zajímavé, jak kvalitou rozdílná díla nesou podpis režiséra Vaculíka. Někdy mám dojem, že jsou dva Vaculíkové – jeden vynikající režisér, choreograf, autor libreta v představeních, která jsou hodná nejenom ceny Thálie – ať už se jedná v oblasti muzikálů o Lucrézii, Edith, Čachtickou paní. Jeho spolupráce s Petrem Maláskem a Václavem Koptou nemá chybu, výsledkem je neuvěřitelně vysoko posazená laťka… Druhý Vaculík je nejspíš poplatný “vládcům” divadel Broadway a Hybernia a výsledkem takové spolupráce je právě Mona Líza nebo Kat Mydlář…


 • Leniesek

  Co mě strašně zklamalo, že na DVD není Dasha a Tom Beroun ani Marta Jandová. Tyhle jsem měla na představení a byla jsem maximálně spokojená. Dasha má fakt andělskej hlas :) a duety s Tomášem byly dokonalý :))
  Neříkám, že snad ostatní alternace nejsou dobrý a Monika má krásnej hlas, ale Dasha i Tom na DVD bývají strašně málo. Všude Monika,Kolář a Vojtek. Já je mám ráda, ale jsou úplně všude. Kdyby udělali alternace jako na dývku k Mušketýrům, kde se vystřídají všichni byla bych radši :(


« Starší komentáře