Nosiče

Kamila Nývltová pokřtila své debutové CD, obsahuje i unikátní píseň z muzikálu “Carmen”! (+ video)


10. února 2010 pokřtila mladá talentovaná zpěvačka Kamila Nývltová své první sólové CD. Jeho kmotry se stali Michal David, Daniel Hůlka a Hanka Křížková. Kromě vlastních a převzatých písní můžeme na albu slyšet i čtyři muzikálovky – duet z “Draculy” a “Kleopatry”, sólovku z “Angeliky” a pro nás nejzajímavější píseň “Zůstávám”, která měla být součástí muzikálu “Carmen”, ale do finální verze se nedostala. Přinášíme Vám reportáž ze křtu i recenzi CD. Jako bonus pro Vás máme video sestřih písní, které Kamila na křtu zpívala.

Kamila na křtu CD

Kamila Nývltová – finalistka soutěže X Factor a  sólistka muzikálových divadel Broadway a Hybernia. Její první zkušeností byl muzikál „Kleopatra“, kde získala rovnou hlavní roli a i přes obavy diváků překvapila suverénním pěveckým výkonem a taktéž i slušným herectvím, které s každou reprízou zlepšovala. Ti, kteří stále pochybovali o talentu Nývltové, se mohli přesvědčit v obnovené premiéře muzikálu „Dracula“ v Divadle Hybernia, kde ztvárnila dvojroli Adriana/Sandra a svým výkonem se zařadila mezi „muzikálovou elitu“. Její poslední rolí byla muzikálová “Angelika”, ve které také sklidila zasloužené ovace.

Křest jejího prvního CD se udál 10. února 2010 v netradičním prostředí zámku Hrubá Skála, kde se také natáčel její první videoklip k písni “Son Of a Preacher Man”.  Akci s mírným zpožděním zahájila svým vystoupením taneční škola Bonifác, kterou Kamila také několik let navštěvovala. Děvčata z této školy si pro Kamilu nachystala milé překvapení, nechaly pro ni pojmenovat hvězdu na nebi, která nese právě její jméno – Kamila Nývltová. Kamila v průběhu večera představila, zazpívala, několik písní ze svého alba, vystoupila i se svojí taneční skupinou Evil Dancers. Sestřih z této hudební prezentace můžete vidět v našem videu.

Video sestřih písní zpívaných na křtu

Kamera a střih – Radek Janda

Doporučujeme zhlédnout v HQ kvalitě (tlačítko HQ na spodní liště videa)

Michal David křtí CD

Jako kmotři CD se představili Michal David, Daniel Hůlka a Hanka Křížková. Michal David ocenil, že Kamila již není tím „děvčátkem“, co všichni vědí, jak fantasticky zpívá, ale že už je to žena – zpěvačka, která má neuvěřitelné charisma, feeling, sexappeal. Po jejím živém vystoupení dokonce prohlásil, že „nechápe“, copak to s ní producent alba Daniel Hádl ve studiu „vyváděl“, ale že z jejího projevu čiší doslova právě neuvěřitelný „sex“, což několikráte s údivem opakoval. Dvě písně Kamila natáčela i ve studiu Michala Davida, většinu alba nahrávala právě s Danielem Hádlem.

V průběhu večera se také dražila fotografie KAMILA 2010 od fotografa Jakuba Ludvíka, který nafotil booklet k CD. Dražba probíhala formou zde prodávaných losů. Výtěžek v hodnotě 13.465 Kč pak po necelé hodině prodeje na pódiu převzaly ředitelka Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci Ing. Martina Kosarová a patronka nadace – Miss World 2006 a Miss ČR Taťána Kuchařová.

Martina Kosarová, Kamila Nývltová a Taťána Kuchařová

Kamilu dále přijeli podpořit a oslavit s ní její debutové CD také mnozí kolegové a kamarádi, jak např. z hudební soutěže X-Factor, tak z Divadla Brodway a z Divadla Hybernia, tak i další významní hosté z kultury, šoubyznysu i podnikatelské sféry. Jmenovitě např. Daniel Hůlka, Šárka Vaňková, Hanka Křížková, Zuzana Ďurdinová, Jiří Zonyga, Martina Pártlová, Olga Lounová, Xindl X, Alan Bastien, Veronika Zaňková, Tomáš Kuťák, Přemysl Pálek, Jiří Minařík, Bára Leierová, Hana Kadlecová, Linda Huňáčková a další.

Debutové CD s názvem “Kamila Nývltová” vyšlo u Popron Music 8. února 2010 a obsahuje nejen nové autorské písně, ale také starší hity v nových úpravách. Pokud bychom měli hudební styl shrnout do jednoho žánru, jednalo by se o soul-pop, který je Kamile velice blízký. Co se týká převzatých, anglicky nazpívaných, písní, jedná se o výběr Kamiliných oblíbených songů: „Son Of A Preacher Man“ (Dusty Springfield), “Tell Me ‘Bout It” (Joss Stoune), “When All Is Said And Done” (Abba), “Pink Cadillac” (Natalie Cole) a “I Love You I Do” (Jennifer Hudson). Z autorských písní můžete slyšet diskotékově laděnou “Něco jsi slíbil” (Daniel Hádl, Jana Rolincová) a “Pod vodou” (David Solař, Zuzana Ďurdinová).

Dražená fotografie Jakuba Ludvíka

Nás však nejvíce zajímaly muzikálové písně, které jsou na albu čtyři. První z nich je píseň “Zůstávám” od skladatele Franka Wildhorna. Tato píseň měla být původně součástí muzikálu “Carmen”, ale ve finálním nastudování nebyla použita. S českým textem Adama Nováka ji Kamila zařadila na své CD a opravdu patří k tomu nejlepšímu z CD. Následují dva muzikálové duety – známý duet “Vím, že jsi se mnou” z muzikálu “Dracula”, který zpívá s Danielem Hůlkou a “Já ti přísahám” z muzikálu “Kleopatra”, který nazpívala s dalším tenorem, Marianem Vojtkem. Poslední muzikálovou písní je “A tak Bože přání mám” z muzikálu Michala Davida “Angelika”.

Celkově debutové CD Kamily Nývltové hodnotíme kladně. Dýchá z něho energie a Kamila opět dokazuje, že je výborná zpěvačka, která má v českém šoubyznisu velkou budoucnost. Muzikálovým fanouškům by album nemělo ujít především kvůli písni “Zůstávám” a dalším nahrávkám, které nemůžete slyšet na žádném jiném CD. Pokud se Vám hlas Kamily v muzikálech líbil, nenechte si toto CD ujít!

.

KAMILA NÝVLTOVÁ – KAMILA NÝVLTOVÁ (2010)

1. Son Of A Preacher Man
2. Tell Me ‘Bout It
3. Pink Cadillac
4. When All Is Said And Done
5. I Love You I Do
6. Zůstávám (It All Goes On)
7. Něco jsi slíbil
8. Vím, že jsi se mnou
9. A tak Bože přání mám
10. Já ti přísahám
11. Pod vodou


Recenze a reportáže
Ať žijí duchové v Kongresovém centru sází hlavně na hity Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře (recenze)
Nosiče
“Englich fotil, Suchý vzpomíná” – recenze knihy
Recenze a reportáže
Originální show TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU je velkolepou podívanou pro všechny generace (+video)
 • briseis

  Kamilu mám ráda, ale píseň I love you I do v jejím podání se mi vůbec nelíbí. Možná proto, že jsem zvyklá na Jennifer Hudson, která ji zpívá naprosto úžasně.


 • Martina

  viděla jsem Kamilu na Angelice a vůbec nedokázala zazpívat ústřední píseň z muzikálu


 • HUGO

  Martina: zajímavé zjištění, akorát nevím, co si mám přesně představit pod pojmem “vůbec nedokázala zazpívat”? ;) P.S. a kdy jsi jí viděla?


 • Briseis

  Já jsem měla Kamilu v Kleopatře, když začínala a to měla docela problémy to rozdejchat, teď pochybuju, že nezvládá…


 • Martina

  byla jsem v sobotu. Já proti ní nic nemám, zpívá moc hezky v Kleopatře byla úžasná, ale v sobotu píseň Doufám, že mi sílu Bůh dá, nižší polohy zazpívala hezky, ale když měla píseň gradovat, tak to zazpívala ještě níž než ten zbytek. Ale já jsem asi zhýčkaná z Absolonový.


 • COŽE

  Hrůza ukázka z Angeliky – FALEŠNÉ, TO SLOVO TVééééé, TO je HRŮZA, šišlá, jak může zpívat a někomu se líbit, příšerné


 • TOŽE

  …když se Ti nelíbí, tak jí prostě neposlouchej ;)
  a jestli je někdo “falešný”, tak si myslím, že jedině TY! (zamysli se nad tím), děkuji


 • Bídník

  Martina: Je smutne, ze v Ceske republice jsme “zhyckani” tak nekvalitnimi umelci, jako je Absolonova atd. Kamilu jsem v Ang. nevidel, v Kleopatre se mi libila a Absolonovou strcila do kapsy, protoze ma oproti ni jednu docela podstatnou vyhodu – ze umi zpivat:) V muzikalech by podle me vubec spis melli vystupovat lidi, kteri jsou schopni dobre zpivat. Ale je fakt ze Angelika se moc nedá posuzovat jako muzikal, spis takova prehlidka “celebrit”:)


 • Honza

  Já musím říct, že jsem Kamilu dřív nemusel. V x factoru se mi nelíbila…Oblíbil jsem si ji, když jsem jí viděl v Kleo…Poprvé rozpaky, podruhé spokojenost. Nepřijde mi, že šišlá nebo že má vadu. Prostě takhle mluví i normálně a někomu to nemusí být příjemné. Jako Kleo byla dobrá, jako Adriana/Sandra byla troufám si říct nejlepší a jako Angelika se skvěle poslouchá, protože narozdíl od jiných zpěvaček ve výškách nemečí. Stejně tak jako Dasha, jejíž Angelika po pěvecké stránce byla nejlepší. CD je super, obzvlášť ta písnička z Carmen…Ta nemá doopravdy chybu!


 • Bídník

  Honza: Souhlasim s tim ze Dasha je vynikajici zpevacka, lepsi nez vsechny “hvezdy” hrajici hlavni role. Skoda ze nedostala nikdy prilezitost zpivat v necem poradnym:(


 • Blanka

  Souhlasím s autorem článku – ano opravdu z CD dýchá energie!!! Živá hudba, skvělý hlas Kamily, vyvážený poměr písní (české X anglické, pomalé X rychlé)… Každý si na něm najde jistě najde svoje… Muzikálovým fanouškům (muzikálové písně jsou úžasné – o písni Carmen ani nemluvně – prostě nádhera) a ostatním, co mají rádi kvalitní hudbu VŘELE doporučuji… nemělo by ve Vaší “sbírce” chybět!


 • Janík

  Už dlouho jsem neviděl nic tak špatnýho. Je to prostě “starý”, Kamila se pohybuje jak stará mladá, nechápu, proč “zpívá” na playback, jakou to má cenu, se na to dívat? Jaký “živý” zpívání? Patetickej pohyb i projev talentovaný holky,která se dostala do rukou starým rutinérům..:(


 • HUGO

  Janík: jestli hodnotíte Kamilu ve videosestřihu zde, tak Vám s čistým svědomím mohu sdělit, že nejen já, ale i další hosté křtu, slyšeli Kamilu zpívat na vlastní uši skutečně živě!!!


 • Blanka

  Ano, potvrzuji!!! Kamča zpívala na KŘESTU POUZE NAŽIVO!!!

  A zpívala výborně!! Až tak, že si někteří myslí, že je to PLAYBACK…. což je škoda…


 • Slávka

  Kamila je talent! A to si troufám říct, že za 25 let, které hraji v orchestru a zpívám mám i hudební sluch. Je hodně smutný, když tady nějaká slečna píše, že Kamila “nezazpívá”, To se musím vážně jen pousmát. Ta slečna a všichni ostatní, kteří tohle napíšou , jsou jen hudební analfabeti. Ano Kamila zpívá a zpívá naprosto čistě, krásným temným hlesem a ve výškách má i velmi šustivý falsetek…nádherný dar od Boha, to se totiž nedá naučit, to prostě zpěvák , má, nebo nemá. a Kamila to má.
  Byla jsem na mizukálech několikrát, na Kleopatře, Angelic i dalších a měla jsem různé alternace a musím s čitým svědomím potvrdit, že Kamila je jednoznačně nejlepší, pěvecky je skutečně na vystké úrovni. Velmi mě překvapila a nejen mě, protože se musela čtyřikrát vracet na jeviště při děkovačce a lidi jí vůbec nechtěli pustit A mládí, které její provedení rolí dává úplně jinou dimenzi, bylo skutečně okouzlující, Angelika, nádherný zážitek!!!.
  A tak jsem si vyrazila koupit její CD, a byla jsem opět překvapena. Nádherný temný hlas v některých polohách soulových písní a něžnost v písni z Carmen. Kamilo tleskám a velmi držím palce, protože ,Vy jste Vaše alternátorky už dávno přeskočila. Vás nemůže nikdo porovnávat s M. Absolonovou, která , dle mého názoru a hudebního sluchu zpívá stále a stále pod tónem, nemůžu si pomoct.