Praha

V Divadle Lucie Bílé se setkají Bídníci po 30 letech


V letošním roce slaví česká muzikálová scéna jedno významné výročí. Je tomu právě třicet let, co byl v pražském Divadle na Vinohradech vůbec poprvé v Čechách uveden muzikál Les Misérables – Bídníci.

Své slavnostní premiéry se dočkal 25. června 1992, a přestože byl tehdy uváděn pouhé dva měsíce, doslova okouzlil české diváky a odstartoval muzikálový boom u nás.

Jean Valjean a Javert

Na atmosféru a zážitky spojené s tímto legendárním dílem v Divadle Lucie Bílé po třiceti letech společně zavzpomínají původní představitelé Bídníků. Vedle principálky Lucie Bílé se diváci mohou těšit na Jiřího Korna, Petru Janů, Jana Ježka, Karolinu Husákovou a Pavla Poláka. Pozvání přijali také Adam Novák, producent prvních českých Bídníků, a Michael Prostějovský, textař, libretista, rozhlasový novinář a producent.

Na léto s muzikálem Bídníci vždy ráda vzpomínám a jsem šťastná, že jsem u jeho uvedení tenkrát mohla být. Nejen proto, že jde o naprosto výjimečné dílo plné nádherných písní, ale tehdy došlo i na krásná pracovní setkání, ze kterých vznikla přátelství trvající dodnes. Mám proto velkou radost, že tolik mých kolegů přijalo pozvání k nám divadla a už se moc těším, až si společně zavzpomínáme a třeba i zazpíváme,“ raduje se ze setkání Bídníků po 30 letech principálka Lucie Bílá.

„Je nám moc líto, že se našeho setkání nemůže zúčastnit Helena Vondráčková, její role v Bídnicích byla neopakovatelná a bude nám při vzpomínání moc chybět. Bohužel je však vázána pracovně jinde stejně jako Tomáš Trapl, který do naší party Bídnici po 30 letech neodmyslitelně patří,“ doplňuje dále Lucie Bílá.

Eponine

Večer plný vzpomínek a jedinečných melodií uvede Divadlo Lucie Bílé v sobotu 4. června od 19 hodin.

Vstupenky jsou v předprodeji již nyní na webu divadla: https://www.divadloluciebile.cz/repertoar/bidnici-po-30-letech/

Thénardier

Jean Valjean

Původní tým Les Misérables – Bídníci


Aktuální zprávy
Muzikál NE/NORMÁLNÍ oznamuje posledních 5 představení
Praha
“Ceny Thálie 2013” – Výsledky kategorie Opereta-muzikál
Praha
Muzikál NE/NORMÁLNÍ představil první písně (+ video)
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!