Praha

Protagonisté připravovaného muzikálu “Robin Hood” vyzkoušeli lukostřelbu


V úterý 20. 6. 2010 vyzkoušeli herci připravovaného muzikálu “Robin Hood” lukostřelbu, stylově na pražském Střeleckém ostrově. Tam se přesunuli po jedné z velice náročných zkoušek, které probíhají celé léto, aby vše bylo připraveno na slavnostní premiéry 1. a 2. září. Podívejte se s námi, jak se ve střelbě dařilo hvězdám i vašim oblíbeným muzikálovým hercům a přečtěte si, jak probíhají zkoušky z pohledu Jána Ďurovčíka.

Všichni Robinové a Mariany s luky

Na odpolední akci na Střeleckém ostrově dorazili prakticky všichni členové hereckého i autorského týmu. Postrádali jsme pouze Kamila Střihavku (představitel role Šerifa) a Gabrielu Osvaldovou (autorka textů). Nejvíce pozornosti na sebe strhla Leona Machálková, která na akci přišla velice vyzývavě oblečena a bulvární fotografové hned měli o zábavu postaráno. Hlavní náplní odpoledne byla zkouška opravdové lukostřelby pod vedením zkušeného lektora. Střelbu si vyzkoušeli všichni, dokonce i někteří přítomní novináři (v rámci zachování bezpečnosti všech zúčastněných jsem se raději nepokoušel). Někteří se dokázali pěkně strefit hned napoprvé, jiní potřebovali pár střel na procvičení, kdežto někteří by se zcela jistě měli držet pěvecké dráhy a lukostřelba nebude pro ně to pravé.

Leona Machálková

Současně probíhaly hovory o zkouškách, herci probírali své scény, někteří se příliš na zkouškách nepotkávají, a tak přivítali tuto hromadnou akci. Nechybělo samozřejmě také občerstvení ve formě grilování, na které se sice stály dlouhé fronty, ale čekání se vyplatilo.

V současné době v Divadle Kalich probíhá druhá třetina aranžovacích zkoušek, které probíhají v již postavené dekoraci Martina Černého a na začátku srpna již budou i cela hotové výpravné kostýmy Romana Šolce. “Mým úvodním cílem vždy je dovést aranžovací zkoušky co nejrychleji do konce a představení začít projíždět, protože v muzikálu více než v činohře platí, že herci si musí umět rozložit síly, naučit se s nimi v průběhu inscenace dobře hospodařit. Teprve když si tohle osvojí, si mohou více pohrávat s hereckými finesami,” vysvětluje režisér a choreograf Ján Ďurovčík. Ten na své herce při zkouškách klade opravdu vysoké nároky a protagonisté se shodují, že jde o jedno z nejnáročnějších zkoušení, do kterého musí zapojit veškerou energii. “Nebaví mě, když si herci při choreografiích sahají na dno svých sil, neboť to jsou ‘pouze’ síly fyzické. Jako divadelníka i jako diváka mě mnohem více zajímá situace, kdy si sáhnou na dno sil psychických, protože to znamená, že v tu chvíli dávají divadlu všechno,” doplňuje Ďurovčík.

Václav Noid Bárta s Martinou Bártovou

Se starou divadelnickou pravdou, že pro každého režiséra není nic horšího, než žijící autor, Ján Ďurovčík polemizuje. Spolupráci s Ondřejem Soukupem a Gabrielou Osvaldovou si totiž pochvaluje. “Už jsem pracoval na inscenacích žijících autorů, ale poprvé spolupracuji s autory, kteří jsou nejdále patnáct kilometrů ode mě. Je to zábavná a velmi moudrá spolupráce. Tu a tam se stane, že potřebujeme udělat drobné úpravy v textu nebo v hudbě. Do druhého dne jsou od Gábiny i Ondry ty změny hotové, to je samozřejmě příjemné zkoušení,” uzavírá Ján Ďurovčík.

Slavnostní premiéry muzikálu Robin Hood se budou konat v Divadle Kalich 1. a 2. září 2010, poté prakticky nepřetržitě celé září a od října 2010 najíždí divadlo zpět na repertoárový model, ve kterém se v týdenních blocích střídá činohra s muzikály. Příští sezónu budete moci v Kalichu dále vidět “Touhu”, “Tajemství” a “Krysaře” Daniela Landy, “Johanku z Arku” Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové a překvapivě také i “Jacka Rozparovače” Vašo Patejdla.

Letící šíp Ondřeje Soukupa

“Robin Hood” však nezanedbává ani slovenskou muzikálovou scénu a hned v září bude premiérově hostovat v Košicích. V Divadle Cassia se “Hood” představí 23., 34. a 25.9.2010. Na jejich stránkách můžete slyšet a volně stáhnout promo skladbu “Až se zblázním” v podání Václava Noida Bárty a Lucii Šoralové. Surovější, střídmější aranže písni slušely lépe, stejně tak pěvecké podání Martiny Bártové a Jana Kříže z posledního finále castingové show. Nechme se však překvapit, tuhle novinku byste si neměli nechat ujít! Vstupenky jsou v prodeji v síti TicketArt.

Napsáno s využitím oficiální tiskové zprávy Jaroslava Panenky.

Richard Tesařík střílí a v pozadí se usmívá Viktor Polášek

Henrich Šiška

Nela Pocisková a Filip Gröger

Křehké Mariany střílí

Noid střílení vzal ve velkém

Martina Bártová, Jan Kříž, Lucia Šoralová

Ondřej Soukup s milenkou Lucií Šoralovou

Zdeněk Podhůrský a Jiří Zonyga

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Videoreportáže a záznamy
Divadlo Kalich oslavilo 15 let, velká fotoreportáž + video sestřih z galavečera
Fotoreportáže a galerie
Muzikál KAT MYDLÁŘ pilně zkouší v Divadle Broadway
Aktuální zprávy
Muzikál MEFISTO slaví třetí narozeniny
 • Katka

  “Nedá se svítit” opravdu “Až se zblázním” znělo v podání Martiny a Honzy mnohem lépe.
  Jinak pěkné fotky :-)


 • Briseis

  Podle těchto fotek mi Nela na Mariannu vzhledově moc nesedí. Je skutečně krásná—až moc :))


 • Katka

  No jo, takhle ohozená by mohla hrát ve filmu nějakou amazonku. Fakt vypadá moc dobře. Mě osobně nejvíc na Marianu sedí Martina. A Lucia by byla taky supr, mít delší vlasy. Podle mě :-)


 • Briseis

  Lucia je taková éterická, na Marianu mi taky nejvíc sedí Martina.


 • Tomík

  Leonka je kočka


 • veny

  Mě se taky mnohem víc líbí “Až se zblázním” v podání Martiny a Honzy.


 • Líba

  Těžko říct, která verze se mi líbí víc… Od Honzy a Martiny jsem to slyšela jako první, tak jsem na ně byla zvyklá. Ale jak tak poslouchám Vaška s Luckou, tak ti jsou taky skvělí. Jinak zní živá nahrávka a jinak studiová. Myslím, že nejlepší pro porovnání bude vidět je a slyšet živě.:-) Já osobně ráda uvidím všechny alternace, když to bude možný.:-)


 • Katka

  No jo, ale přesto se mi zdá, že ve Vaškově podání ta píseň vyznívá nějak teskně. Také bych ráda viděla všechny alternace, ale v mém případě, to už vím předem, to možný nebude :-)


 • Líba

  Já to budu mít taky coby mimopražák náročnější, ale pokud se mi celej muzikál bude líbit minimálně jako tahle písnička, tak mi rozhodně nebude stačit vidět to jen jednou.:-)


 • Káča

  Po poslechu písně mě tenhle muzikál nechává ledově klidnou… Určitě na RH nezavítám…