Praha

Nový muzikál “Robin Hood” odhalil obsazení, kostýmy i scénografii


Včera se v Divadle Kalich konala tisková konference k novému muzikálu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové “Robin Hood”, který můžete znát díky v současnosti probíhající castingové show. O ní však tiskovka nebyla, naopak se poprvé věnovala přímo muzikálu. Bylo odhaleno kompletní obsazení (tedy až na dva vítěze televizní soutěže), podoba scény i kostýmů a přítomným novinářům byly předvedeny i dvě hudební ukázky. V hlavních rolích vystoupí Václav Noid Bárta, Ján Jackuliak, Lucia Šoralová, Leona Machálková nebo Kamil Střihavka. Kompletní obsazení a veškeré podrobnosti naleznete v celém článku.

Robinové Václav Noid Bárta a Ján Jackuliak

Robin Hood” je nový očekávaný projekt Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové, osvědčeného autorského týmu, jehož nejznámějším dílem je “Johanka z Arku” (od loňského roku znovu uváděná v Divadle Kalich). Pravděpodobně Vám neunikla informace, že na TV Prima právě probíhá castingová show, jejíž vítězové stanou po boku ostřílených muzikálových hvězd. Robina si zahraje vítěz v alternaci s Václavem Noidem Bártou a Jánem Jackuliakem a Marianu vítězka v alternaci s Lucií Šoralovou a Nelou Pociskovou. První tři jména jsou již muzikálovým divákům velice známá, ale Nelu Pociskovou pravděpodobně znát nebudete. Je to devatenáctiletá slovenská zpěvačka a herečka a reprezentovala Slovneskou republiku v soutěži EuroSong. Objevil ji právě režisér Ján Ďurovčík při konkurzu do muzikálu “Neberte nám princeznu”. Na Slovensku má za sebou již několik muzikálových rolí, ta nejdůležitější je asi Maria ve “West Side Story”. Tolik k Nele Pociskové a pojďme se posunout dále.

Symbolické zahájení prodeje vstupenek

Muzikál “Robin Hood” bude mít slavnostní premiéry 1. a 2. září 2010 v Divadle Kalich. “Opírá se o dobře vystavěný příběh s velkou dávkou humoru. Rozhodně nejde o pohádku, zároveň se ale diváci nemusí bát vzít s sebou do divadla i své děti. Snažíme se o příjemné představení pro celou rodinu s kvalitním zpíváním, herectvím a tancováním, okořeněné nadsázkou,” říká o svém představení režisér a choreograf Ján Ďurovčík, který je známý svými vysokými nároky. Zatím mohou být autoři, ale především pak producent Michal Kocourek spokojení. Již teď evidují přes 10 000 předběžně rezervovaných vstupenek. Předprodej byl oficiálně zahájen právě dnem tiskové konference, tj. 21. dubna. Hlavním prodejcem je opět společnost Ticket Art a ceny vstupenek zůstávají stejné, jako na ostatní muzikálové tituly Divadla Kalich.

Leona Machálková s Martinem Poštou zazpívali ukázku z muzikálu

Muzikálovými fanoušky očekávané obsazení je nabité známými tvářemi, hlavní role jsme zmínili již výše a dále budeme moci vidět Leonu Machálkovou, Kamila Střihavku, Martina Poštu, Jiřího Zonygu, Janu Fabiánovou a další (níže naleznete kompletní obsazení s rozpisem rolí). Některá jména nás poněkud vyděsila, doufejme, že z nich Ján Ďurovčík vytáhne lepší výkony než dosavadní režiséři, se kterými dotyční spolupracovali.

Kostýmy pro muzikál navrhl Roman Šolc, který se již stal “králem” mezi muzikálovými návrháři. Budou opět výpravné, drží se dobových prvků, které jsou ozvláštněny současnými materiály, jako je džínovina, kůže nebo koženka. Pro Marianu je již navrhnuto šest kostýmů, nejtěžší to však bude mít Šolc s postavou Čarodějnice, která nebude pokřivena jen vnitřně, ale i na povrchu. Jednu nohu bude mít kratší a nebude chybět ani hrb.

Model scény s menhiry

Divadlo Kalich se vždy pyšní precizní scénografií, která na malém jevišti skvěle funguje i vypadá. Jejím autorem je tentokrát Martin Černý. Jako základ slouží rozvětvené stromy lesa a tři velké menhiry (které nástavbou mohou představovat například dveře kostela či interiéry domů). V technické loži pak bude umístěna sluj čarodějnice a důležitou roli bude mít také práce se světlem. Jak kostýmní návrhy, tak model scény můžete vidět na přiložených fotografiích.

Ondřej Soukup (autor hudby) s Gabrielou Osvaldovou (autorka libreta a písňových textů) již také vybrali pilotní singl k muzikálu. Bude jím duet Robina a Mariany “Ať se zblázním” a premiérově zazní ve velkém finále castingové show, které se bude konat 23. května 2010, kde bude soutěžní písní. Ondřej Soukup prozradil, že hudba bude také částečně vycházet z dobových pramenů, uslyšíme tedy například prvky keltské hudby. Gabriela Osvaldová se svěřila s tím, že téma Robina Hooda nosila v hlavě opravdu dlouho a byl to její sen, který se nyní plní.

Obsazení muzikálu

(Aktualizováno 24.6.2010)

Robin z Loxley – Václav Noid Bárta, Ján Jackuliak, Jan Kříž
Lady Mariana – Lucia Šoralová, Nela Pocisková, Martina Bártová
Šerif z Nottinghamu – Kamil Střihavka, Martin Pošta
Čarodějnice – Leona Machálková, Radka Pavlovčinová
Herne / Biskup z Nottinghamu – Petr Dopita, Petr Opava
Malý John – Jiří Zonyga, Lešek Semelka
Guy z Gisburnu / Král Richard Lví srdce – David Suchařípa, Zdeněk Podhůrský
Komorná – Alžběta Stanková, Michaela Doubravová
Asiat – Jan Karásek, Bedřich Levý
Mnich Tuck – Henrich Šiška, Michal Pleskot

Zbojníci:
Filip Gröger, Viktor Polášek, Petr Šudoma, Petr Novotný, Lukáš Kantor, Oldřich Smysl

Spot k muzikálu

Návrhy kostýmů šerifa a čarodějnice

Návrhy kostýmů Mariany a Robina

Lucia Šoralová zazpívala píseň "Ten javor"

Tvůrčí tým muzikálu

Herecký tým muzikálu

Leona Machálková

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!

Kostýmní návrhy a model scény našemu serveru laskavě poskytl Jaroslav Panenka, tiskový mluvčí Divadla Kalich. Děkujeme.


Praha
Alenka v říši divů odpremiérovala v Hudebním divadle Karlín
Aktuální zprávy
“Pomáda” v Divadle Kalich již v prodeji, vstupné se zvýšilo o 30 korun
Aktuální zprávy
LIDOSKOP: v roli kabaretiéra se premiérově představí Petr Vančura
 • thenardier

  že by měl robin hood péra v hlavě,když kostýmy dělá šolc?je smutný,že po jeho tvorbě sáhnul už i kalich..takže zase hadry jako přes kopírák


 • tom2410

  Jirka jako Malý John, to je role pro něj :) A David Suchařípa, zpívá? Nechtěl bych říkat, že tam nemá co dělat nebo tak něco, ale vůbec to o něm nevim…


 • Pavel Košatka

  Hrál myslím v Tajemství Boba, ale ani nevim jestli jsem ho viděl a ani nějak nevím jestli tam Bobo něco zpívá :-D. A třeba ta role nebude pěvecká, doufám kvůli druhé alternaci :)).


 • tom2410

  :)))) Ale kdyby byla, tak by mě naštvali, protože by se určitě našlo dost lidí co by zazpívalo dobře…


 • andulii

  vítězové budou až 3. alternace? tak to trochu postrádá smysl….alespoň podle mě…


 • Pavel Košatka

  Myslím, že nebudou třetí alternace, jenom se teď píší nakonec, je blbé upřednostňovat “kdosi neurčitý” před konkrétními jmény…


 • Briseis

  co jsem tak pochopila, tak vítězové budou druhá alternace.


 • Sasie

  Mě trochu postrádá smysl použít na plakát siluetu Robina ze seriálu BBC. Protože tohle je stoprocentně Jonas Armstrong a je to použito z promo fotky k 2.serii seriálu. Musel by to být zcela jistě “strašný problém” vyfotit vlastního Robina.

  Mimochodem nějak mi uniká proč je tady Guy z Bisburnu, jelikož vždycky byl z Gisbornu.


 • Pavel Košatka

  Plakát neřeším, mně se líbí, ale jinak je mi to šumák :). V tiskovce je něco mezi, z Gisburnu, omlouvam se za preklep… ;).


 • Ondřej Doubrava

  Zajímavé je, že mnohem nápadnější “plakátová inspirace” byla tenkrát v TaFa u Dámy s kaméliemi, kde prostě ta žena na plakátě byla jen komiksově upravená fotka Charlize Theron ve filmu Aeon Flux a tenkrát to nikdo neřešil (ani fandové), všiml jsem si toho já (pod dojmem: aha, tuhle ženskou jsem někde viděl) a pravda je, že paní dramaturgyně se docela divila a myslela si, že jde o grafikovo vlastní dílo. A tady kolem siluety se strhne diskuse, ale snad to nějak ošetřené je. Toto doufám nebudete brát jako vyjadřování se k Robinu Hoodovi, jen mě to tak zaujalo a nedalo mi to nezareagovat.


 • keenai

  smysl soutěže nechápu – ano andrew lloyd webber udelal dobrý marketingový tah s tv show how do i solve a problem like maria, tam ale vítězka byla inzerevaná od začátku jako hlavní hvězda muzikálu sound of music.
  tak tady jsou zase známá jména pro případ, že by lidi nechodili ani na vitěze tv soutěže. výherců je mi líto.

  thenardier: souhlasim, tak to dopadne asi jako dracula, který byl oproti pištěkovým kostýmům jako lední revue.


 • Jaroslav Panenka

  Dobrý den,
  dvě věci na vysvětlenou, aby se tu o nich nemuselo dále zbytečně spekulovat: dvojrole Guye a Richarda Lví srdce je úlohou čistě činoherní. Věřte, že přesně sedne hereckému naturelu obou kolegů. Pokud jde o “první” nebo kolikáté alternace Robina a Mariany – my v Divadle Kalich si na takové stupínky nehrajeme. Podstatná je výše procent, jakou ten který herec u své role má, tzn. kolik představení v měsíci odehraje. A tato čísla jsou u alternací vyrovnaná. Vítězové Cesty ke slávě hrají slavnostní premiéru 2. 9., jejich alternanti se představí na předpremiéře 31. 8. a slavnostní premiéře 1. 9. Děkuju za váš zájem o Robina a těším se na viděnou u nás v divadle Jaroslav Panenka, tiskový mluvčí Divadla Kalich


 • Libor

  A Pavle, jaký jsou ty dvě písničky? Ty mě zajímají teď nejvíc. Nebyli jste tam s kamerou? Jinak já se moc těším. V obsazení jsem nenašel nikoho, kdo by měl tohle moje těšení kazit – naopak! Jsem dost spokojenej, hlavně proto, že tam nejsou täkoví ti zpěváci a zpěvačky, který jsou obsazovaný jenom proto, že jsou momentálně hodně v bulváru nebo v televizi, ale jinak nic pořádnýho neumějí.
  Jo a můžu potvrdit, že vstupenky se už opravdu prodávají – my jdeme 4. září. :)


 • Roman M.

  Slavnostní premiéra 2/9… Nebylo by lepší napsat, že první premiéru před hosty, novináři a sponzory odehrají Machálková, Noid a Šoralová, zatímco ti “vítězové” druhou??
  Vůbec myslet si, že produkce pustí do projektu někoho, koho vyberou diváci, například nějaké neznámé lidi z Ostravy, je opravdu TĚŽCE naivní. Že bylo Honzovi Křížovi řečeno “pokud chceš tu roli, musíš absolvovat televizní blázinec” je veřejným tajemstvím, stejně jako že z holek protěžují Doubravovou a Gabrišovou. Proč by jí jinak porota dvakrát za sebou podržela?? Tohle celé má jen jeden účel – dobrou a účinnou reklamu, nic víc.


 • cosettka

  Roman M.: zcela s tebou souhlasím, co se premiér týká. Sama jsem několika produkcemi před pár lety prošla a bylo to přesně jak říkáš. Slavnostní premiéra hvězdy a pak se udělala druhá premiéra… Původně jsem si myslela, že je to opravdu super, že někdo nový dostane příležitost hrát v novém muzikálu hlavní role a vtisknout tak osobitost každé roli.

  Úplně jsem zkoprněla, když přišla zpráva, že vlastně obsazení je hotové z hvězd pop music a že se budou alternovat s vítězi soutěže.

  Také mě pořad příjde jen o reklamě a ničem jiném. Pochopila bych, kdyby se třeba takovýmhle způsobem obsazovala Evita, nebo Bídníci, ale na muzikál komornějšího rázu mi to příjde trochu naddimenzované. Nejvíce je mi opravdu líto účinkujících v pořadu, protože mi to vůči nim příjde dost nefér.


 • Michal Smrkovský

  Viděl jsem jen jeden díl soutěže, a zrovna Honzu Kříže. Takže tím to pro mě ztratilo smysl. Proslýchá se že obsazení bylo předem, a proč Honza, kterej stejně u Soukupa hraje v Johance tady podstupuje tohle, jen pro to, aby ho stejně obsadili??? Nevím, přijde mi to trošku hloupý právě vůči lidem “z ulice” pro které jsem myslel že tahle soutěž je. Navíc jsem tam taky chtěl jet, naštěstí mi to nevyšlo a když mi potom kamarád říkal, že tam přijel a řekli mu že jin neodpovídá, aniž by zazpíval……zvláště když se tam posílala fotografie a nahrávka….. Dle mého názoru jen reklamní tah…. Škoda, zrovna Soukupa a Osvaldovou jsem uznával, ale tímhle u mě klesli..


 • thenardier

  na druhou stranu,lidi,kteří jsou v téhle soutěži už dokázali,že něco umí narozdíl od vankové a jí podobných hrůz…takže proč ne


 • Michal

  Tak jak to tady pozoruju, tak Češi sou fakt hodně zahořklej národ. Místo toho, aby ty amatéři, co se do soutěže hlásej a ještě větší amatéři, co soutěž sledujou, byli rádi, že dostanou vůbec nějakou příležitost, tak tady záviděj a spekulujou nad blbostma… Jen jestli to není někdo z divadla Broadway ši Hybernie, co se bojí, že jim Kalich udělal dobrej muzikál… ach ta konkurence. Jen jestli by se David a Lichtenberg radši neměli zamyslet nad tím, jestli oni jsou skutečně “ten správnej tým”….:-)


 • P.

  P.P.

  Autor Odpovědět

  Dost mě tu zaráží,jak se pořád opakuje o těch “lidech z ulice”. Pokud to sledujete pozorně, tak myslím,že hned v prvním díle režisér Ďurovčík mluvil o tom, že právě o “lidech z ulice tohle není, ty se se mohou uchytit tak v superstar apod. Oni hledají lidi, kteří se divadlu,tanci,muzikálu věnují třeba už od dětství,něco už umí,jen se prostě ještě nedostali na vrchol,kam mají možnost přijít prostřednictvím této soutěže. Takže nevidím vůbec nic špatného na tom,že se v té soutěži objevují lidé,kteří už v muzikálech (a rozhodně ne v nějakých hlavních rolích) hrají či zpívají. Konkrétně co se týče Honzy Kříže,mě byl ukrutně nesympatický už v SS i na začátku této soutěže,když jsem ho tam viděla,ale teď mu skoro fandím,proč taky ne,když je fakt dobrý a dělá pokroky…K nějakým zákulisním řečem se nemá cenu vyjadřovat,copak opravdu víte pravdu? -:)) I když mě na téhle soutěži pár věcí zaráží (viz hlasování,2x postupující stejná diváky vyřazená dívka, žádné promo pořadu, apod.) stejně těm soutěžícím fandím,proti Superstar je to docela záhul, režisér muzikálu na ně nemá opravdu malé nároky :-)). Nelíbí se mi celkově režie a pojetí pořadu, ani příliš moderátoři,uvítala bych,kdyby se zkoušelo a zpívalo to,co bude v tom muzikálu (když už určitě něco je hotovo) a třeba všichni soutěžití tu samou písničku,aby bylo porovnání a aby tvůrci dali trochu víc nakouknout vzniku toho muzikálu,jak bylo slibováno. Co se mi ještě nelíbí,jsou ty řeči o typu,zrovna v divadle je hafo možností,jak vzhed člověka změnit k obrazu svému a nehledě na to,že každý jedinec si svého robina či marianu představuje stejně po svém…co třeba taková šestnáctiletá Johanka z Arku,když ji hraje 45 žena po porodu? A paradoxů by se určitě našlo víc…Mě se zrovna třeba Jana Tesařová na Marianu typově hodila (a dokážu si tam představit všechny holky,kromě Míši,která je dost sympatická a umí,ale je to takový třeštidlo, která se mi nejeví jako vážně a dospělě uvažující ženská). Jsem zvědavá, jak bude pokračovat soutěž dál a kam až bude sahat možnost poroty vybrat si konkrétního člověka z rozstřelu…(snad tam neuvidíme pokaždé toho samého,kterého si stejně zachrání :-)))


 • lucia

  Chcela by som reagovať na to, že 2x poslali porotcovia ďalej v súťaži to isté dievča. Je to úplne jasné, že bola 2x v rostrele,myslím že s tým aj počítala, nakoľko je to slovenka, ktorá aj býva na Slovensku a v Čechách takmer nikoho nepozná, nemá tam rodinu, známych. Zo Slovenska sa hlasovať nedá, len z českých čísel. Hlasuje sa tuším len 10- 15 minút. Aj v publiku má vždy najmenšie zastúpenie, svoje lístky , ktoré má volné na prenos a zostanú jej, tak rozdá medzi ostatných súťažiacich. Len tak pre info, a držím palce


 • Jaroslav Panenka

  Romanovi M., jakož i dalším suverénním znalcům “zaručených zákulisních zpráv” a podobným rozumbradům:
  Ve skutečnosti nevíte o zákulisí Divadla Kalich vůbec nic, tak alespoň nedělejte taková ramena. Jednoduchý příklad: Velká party za přítomnosti zástupců médií, VIP hostů atp. se odehraje právě po premiéře 2. 9. (záměrně o ní nepíšu jako o “druhé”).
  Jan Kříž rozhodně takovou větu od nikoho z Divadla Kalich neslyšel, žádná taková podmínka neexistovala. Nejjednodušší by bylo napsat mu do diskuse na jeho webu a zeptat se ho na to, Honza nenechává příspěvky bez odpovědi. Ale to už by tu nebylo možné být za chytráka, že ano… • tom2410

  ..koukám na stránky Kalichu…a Jana Fabiánová už nemá ani jednu roli?? Měla hrát čarodějnici a služebnou…to by mě hodně mrzelo kdyby nakonec Janča nehrála..


 • Ondřej Doubrava

  Hlavně mají na tom webu v tom obsazení nějak moc překlepů…


 • Radka

  Tak nevím,
  před nedávnem jsem četla,že vyhrál roli Robina Hooda Jan Kříž?
  A teď Bárta??
  R


 • Pavel Košatka

  ???
  Kříž vyhrál castingovou show a bude tu roli hrát s Bártou a Jackuliakem, kteří jsou klasické alternace, které byly vybrány mimo show.