Praha

Nominace na Ceny Thálie za rok 2013 jsou odhaleny


Na tradičním místě, v Národním divadle v Praze, byly dnes odpoledne odhaleny Hereckou asociací užší a širší nominace na Ceny Tháile 2013. Nominace za muzikálový žánr vám tradičně  přinášíme.

Užší nominace – ženy

Monika Absolonová jako Mary Poppins – Mary Poppins (pražské hostování inscenace Městského divadla Brno v Divadle Hybernia v produkci Musical Production)

Lucie Bergerová jako BáthoryčkaBáthoryčka (Těšínské divadlo -Česká scéna Český Těšín )

Martina Šnytová jako HelenaKrásná Helena (Národní divadlo moravskoslezské – Divadlo Jiřího Myrona – Ostrava)

Širší nominace – ženy

Svetlana Janotová jako Alexandra OvensováFlashdance (Městské divadlo Brno – Hudební scéna)

Zuzana Krištofová Kolářová jako Pavoučí žena/AuroraPolibek pavoučí ženy (Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Komorní divadlo)

Zuzana Offenbartl Dovalová jako Eva Olmerová Nezemřela jsem… ze života Evy Olmerové (Divadlo v Dlouhé – Praha)

Markéta Procházková jako MimiRENT (Divadlo Na Prádle)

Kamila Sedlárová jako Marilyn MonroeMarilyn (Překrásné děcko) (Klicperovo divadlo Hradec Králové)

Užší nominace – muži

Aleš Briscein jako ParisKrásná Helena (Národní divadlo moravskoslezské – Divadlo Jiřího Myrona – Ostrava)

Marek Holý jako Zorro Zorro (pražské hostování inscenace Městského divadla Brno v Divadle Hybernia v produkci Musical Production)

Jiří Langmajer
jako Maurice Chevalier Mata Hari (Divadlo Broadway)

Širší nominace – muži

Václav Noid Bárta jako Daniel Lucie – Větší než malé množství lásky (Hudební divadlo Karlín)

Jan Bendig jako Honza Superstar Company (Divadlo v Korunní a Nová scéna ND Praha)

Josef Moravec jako JosefGabriel von Eisenstein (Divadlo F.X. Šaldy Liberec)

Aleš Slanina jako Rozumbrad Kočky (CATS) (Městské divadlo Brno – Hudební scéna)

Peter Strenáčik jako Panter Baghíra Mauglí (Jsme jedné krve…) (Divadlo Kalich)

 

Nominace a přihlédnutí této dalších kategorií po rozkliknutí daného odkazu můžete nalézt na webu Herecké asociace.

Jako každý rok dáváme prostor k rozumné diskuzi nad nominacemi.


Praha
Obsazení obnovené premiéry muzikálu “Dracula” již odhaleno!
Pozvánky a konkurzy
Představujeme koncertní projekt “Muzikálové legendy”, první z nich bude v září Karel Svoboda
Praha
Kostýmové zkoušky muzikálu “Lucrezia Borgia”
 • Richard

  Výborne. Monika Absolonová je skvelá, ďalšie ocenenie si zaslúži. Na Mary boli samé pozitívne recenzie, vidím to ružovo a úprimne sa teším!! :)
  Som rád za Mareka Holého, Zorro si zaslúži svojho predstaviteľa v užšej nominácii, aj keď Mareka som v divadle nezastihol… predstavenie je však výborné, takže už len to, že je nominovaný niekto z hercov z tohto energického kúsku, je skvelé!
  A prekvapila ma Markéta Procházková, i keď v tomto predstavení som ju nevidel, inde je skvelá a tiež si zaslúži minimálne tú nomináciu! :) Držím palce!


 • Zdeněk

  Jen se zeptám vážně tam není Tereza Martinková za Rent nebo jsem ji jen přehlédl totéž platí za stejný muzikál u Romana Tomeše


 • Fíla

  Těší mě tam Marek Holý, jeho Zorro byl opravdu excelentní. Dále Zuzana Kolářová – juch!
  P. Strenáčik stejně tak, jako V. N. Bárta. Tady bych souhlasil. Monika Absolonová pro mě byla v Marry Poppins velkým překvapením, ta role ji prostě slušela, žádné rozcapování, ale Monika dáma, která si nominaci zaslouží. Zbytek jsem neviděl, nemůžu soudit. Rent měl nominaci jasnou, ale počkejme si, až na příští rok po uvedení v Kalichu… tam se jich určitě bleskne víc. M. Procházková, R. Tomeš, T. Vaněk, T. Martinková, těm všem bych ji dal. To ale dost těžko :-) Jinak nechápu, co tam dělá Jan Bendig 8-) a asi budu opravdu jeden z mála, koho neuchvátil Langmajer, i když byl dobrý, neříkám, že ne.


 • boby

  Mě přijde dost divné, že Svetlana Janotová nemá nominaci na hlavní cenu v Tháliích,ale v Radokovi ano. To je hodně zvláštní.


 • Marius

  Monice Absolonové nominaci přeju, protože ač nejsem její obrovský fanoušek, tak musím uznat, že Mary dělala skvěle. Jsem velmi potěšen za Zuzku Kolářovou. Ta by se svým výkonem mohla být i v užší nominaci, jelikož jako Pavoučí žena v Plzni je neskutečná. Trochu mi tam chybí víc lidí z Rentu jako třeba Tereza Martinková.


 • candie254

  Souhlasím, Svetlana Janotová měla být bezpochyby v užší nominaci. Myslela jsem si, že širší nominaci by mohla dostat i Ivana Vaňková za Zorra, stejně tak Tereza Martinková. Naopak příjemným překvapením je širší nominace pro Aleše Slaninu, když v minulých letech úplně přešli jeho výkony v Papežce a Pokrevních bratrech…


 • Andrea

  Markétě Mimi sedí, o tom žádná, ale jinak bych v Rentu taky viděla spíš jiný adepty…


 • Jana

  čekala jsem Evu Burešovou za Lucii…..no jo…..tak přiště


 • Karol

  Další nominace z Rentu mi tu taky chybí, no tak ale jak už je tu napsáno, počkala bych ještě na tu new verzi.


 • Abigail

  Spoustě těch nominací nerozumím, na to už jsem si zvykla (asi by mě překvapilo, kdyby to bylo jinak), ostatně taky jsem neviděla všechno, takže něco těžko srovnat, ale rozhodně mě taky zaujalo to porovnání s Radoky… (Moc bych jí přála obě…)
  A asi bych jich tam v RENTu taky našla víc, co by byli minimálně na nominaci.


 • Mirka

  Za mě si Thálii určitě zaslouží Lucie Bergerová. Nikdy v životě jsem neviděla krásnější muzikálové představení v tak malém divadle a slečna či paní Lucie Bergerová není vůbec známá a přitom je to tak velká osobnost. Nemohla jsem z ní spustit oči. Báthoryčka je excelentní výkon!


 • Adéla

  Hm, Svetlanu Janotovou jsem tipovala na vítězku, širší nominace je sice určitě fajn, ale její výkon stojí za víc.


 • Ala

  Thálii si určitě zaslouží Lucie Bergerová,Báthoryčka je v jejím podání excelentní,právem by si ji zasloužila.


 • oly

  Podivejte se, jak si ty Thalie rozdavaji mezi sebou. Ostrava ma treti rok za sebou nominace a to v te komisi sedi tri lidi, co v Ostrave delaji. Ze to nedali te Janotove je velka ostuda. Langmajer to ma ty jenom proto, ze mu to zaridili lide, co delaji na Broadwayi a Bergerova, protoze v porote je clovek, ktery muzikal prelozil ze slovenstiny do cestiny. To se asi nadrel.


 • Káťa

  Jsem moc ráda, že je v užší nominaci Jiří Langmajer. Moc bych mu tu Thálii přála, zaslouží si ji!
  A Péťu Strenáčika jsem v Mauglim sice neviděla, ale vůbec nepochybuju o tom, že je skvělej.:)


 • Radek Janda

  Z rozhovoru s Jiřím Langmajerem krátce po zveřejnění nominací:

  Díky Vašemu rozhodnutí ztvárnit roli Maurice Chevaliéra v muzikálu Mata Hari, jste teď za ní nominovaný na cenu Thálie, co tomu říkáte? Co tohle ocenění pro Vás znamená?

  Samozřejmě že mne to těší ale především mám radost i z toho, že je to skvělé PR a také poděkování pro divadlo, pro producenta ale i spoustu lidi, kteří se na muzikálu podílejí. Ať už režisér a scénárista Radek Balaš, autor hudby Michal David, textař Lou Fanánek Hagen, skvělí umělci a mnoho dalších. Je moc dobře, že se ty oči otočí na chvíli i na ně, protože si to zaslouží. Pro mě osobně, abych řekl úplnou pravdu, to zase tolik neznamená. Protože i když získáte cenu Thálie, rozhodně se vám nezvedne kredit, nedostanete vyšší honoráře a lidi vás nebudou více obsazovat nebo si vás víc vážit. Já jsem to nedělal kvůli nějakému ocenění. Já chodím do Divadla Broadway proto, že jsem tady neskutečně šťastný a prožívám tady úžasnou hereckou svobodu. Je tu spousta skvělých lidí, zpívám hezké písničky a udržuji se v kondici po muzikální stránce. Ale rozhodně mi přijde skoro až absurdní, že bych já měl byt nominovaný na cenu Thálie, když je v tomhle oboru dost lidí na daleko vyšší úrovni než já a to jak po pěvecké tak po taneční stránce. Já nejsem ani zpěvák ani tanečník. Pro mě je tahle role takové moje potěšení. S tím, že pokud se to představení povede a já toho zkazím co nejméně, tak se podaří potěšit diváky. A to je pro mne vlastně daleko důležitější než nějaké ocenění a ceny.


 • Káťa

  Díky, Hugo.
  NO jo, mistr skromnej jako vždycky.:))


 • veny

  Jiří Langmajer je jako Maurice Chevaliér skvělý. Nevím, jestli je to přímo na Thálii, zřejmě ji nevyhraje, ale pro mě je jeho nominace překvapením.


 • Tom

  Neni tam chyba? Nema tam byt Svetlana Janotova?? copak se jmenuje Slovakova???


 • Ondřej Doubrava

  Díky Tome, opraveno…


 • jendajenicek

  Lucie Bergerova by si Thalii zaslouzila uz loni za Lucernu!Budu drzet pesti!