Praha

Na konkurzy “Pomády” v Divadle Kalich dorazilo rekordních 400 lidí


Ve dnech 18. až 20. dubna 2012 proběhly v Divadle Kalich konkurzy na obsazení hlavních rolí nového uvedení slavného amerického muzikálu “Pomáda“. O deset rolí svedlo třídenní boj v kategoriích tanec, zpěv, herectví rekordních 400 účastníků konkurzu. Takový zájem předčil zvyklosti všech tuzemských produkcí. Atraktivní je muzikálová klasika také pro diváky. Divadlo Kalich ještě ani nespustilo reklamní kampaň a předprodeje se blíží k 10 tisícům prodaných nebo rezervovaných vstupenek.

V Divadle Kalich se sešly davy lidí. Co myslíte, je na této fotce Danny a Sandy?

Konkurzy probíhaly za přítomnosti režiséra Jána Ďurovčíka, hlasového poradce L’uba Dolného a samozřejmě také producenta a ředitele Divadla Kalich Michala Kocourka. Všichni společně vybírali ideální adepty, kteří opět museli splňovat vysoké nároky Jána Ďurovčíka, který od všech účinkujících vyžaduje perfektní zpěv, herectví i tanec. “S výsledkem konkurzu jsme velice spokojení a věřím, že se nám dnes podařilo nalézt snad ještě silnější obsazení než u Osmého světadílu,” nechal se poslední den konkurzů slyšet Michal Kocourek. “V polovině května vypíšeme dodatečné konkurzy na obsazení company,” prozradil našemu serveru tiskový mluvčí Kalichu Jaroslav Panenka.

A kdo se o role ucházel? Kromě umělců, které můžete vidět na okolních přiložených fotografiích, se dále zúčastnili Juraj Bernáth, Nela Pocisková, Josef Vágner, Michael Foret, Štěpán Klouček, Alžbeta Bartošová, Petr Novotný, Petr Šudoma, Přemysl Pálek, Peter Veslár, Martin Bačkovský, David Gránský, Kateřina Steinerová, Jan Kopečný, Laco Hudec a mnozí další. Výsledky Vám samozřejmě přineseme, jakmile je Divadlo Kalich zveřejní.

Jan Kříž, Zbyněk Fric a Roman Tomeš

“Pomáda” patří mezi nejdéle uváděné tituly v muzikálové historii. Získala celkem 7 nominací na Tony Awards (divadelní verze Oscarů) a zhlédlo ji více než 5 miliónů diváků v různých koutech planety. Přeložena byla do celkem 37 jazyků. Divácké rekordy ve všech zemích trhala také její filmová verze s Johnem Travoltou a Olivií Newton – John v hlavních rolích. Právě “Pomáda” odstartovala hvězdnou kariéru obou herců.

Praha se svou premiérou připojí k celosvětovým oslavám 40. výročí premiéry této muzikálové legendy na newyorské Broadwayi. Nová nastudování v tomto roce hlásí 27 dalších produkcí ze čtyř kontinentů. „V průběhu celého roku 2012 je  Pomáda vedle České republiky uváděna také v Kanadě, USA, Mexiku, Brazílii, Argentině, Chile, Itálii, Rakousku, Švýcarsku, Německu, Dánsku, Norsku, Švédsku, Finsku, Velké Británii, Irsku, Francii, Španělsku, Portugalsku, Estonsku, Polsku, Libanonu, Izraeli, Singapuru, Jižní Koreji, Malajsii a Jihoafrické republice,“ vypočítává právní zástupce autorů muzikálu Ronald S. Taft.

Premiéra “Pomády” je naplánována na 6. září 2012 a vstupenky zakoupíte v síti TICKET ART.

Radka Pavlovčinová, Marie Blahynková a Markéta Procházková

Krátký rozhovor s Michalem Kocourkem o “Pomádě”

Za bezmála 13letou historii Divadla Kalich jste vyprodukoval celkem 9 původních českých muzikálů, Pomáda je váš první licenční titul. Proč jste se rozhodl právě pro ni?

Některé z  původních muzikálových titulů Divadla Kalich se velmi výrazně prosadily v zahraničí, a tak není divu, že po 13 letech fungování divadla máme zájem zkusit také opačný úkol a přivést na naše jeviště světový muzikál. Pomáda nám vyšla jako ideální volba s ohledem na aktuální náladu diváků, jejich chuť se na muzikálu především bavit a také s ohledem na strukturu současné muzikálové nabídky v Praze, v níž takový titul chybí. Velkou roli samozřejmě sehrál fakt, že jsem věděl, že mám v Jánu Ďurovčíkovi ideálního choreografa i režiséra, jenž nastuduje  tak náročnou taneční show na úrovni plně srovnatelné s dalšími světovými produkcemi. A letošní čtyřicetiny Pomády plus pětatřicet let od filmové premiéry, které si připomeneme příští rok, byly atraktivní třešničkou na dortu.

L'ubo Dolný, Ján Ďurovčík a Michal Kocourek

Vzpomenete si, kdy jste poprvé viděl Pomádu?

Velice dobře. Pomáda mě zasáhla v době, kdy jsem studoval na konzervatoři. Chodili jsme na ni do kina Květen, ten film jsem viděl určitě víckrát než třicetkrát. U nás na škole se stalo trendem žít jako v Pomádě: pokoušeli jsme se oblékat jako John Travolta, všichni jsme toužili po jeho kožené bundě s nápisem T-Birds, zkoušeli jsme napodobovat jeho chůzi. Hodně nás to tenkrát pohltilo. (smích)

Nejdete do konkurzů se strachem, že se u nás třeba nenajde dost talentů na tak náročný  titul?

Vůbec se nebojím. Pomáda je o mladých lidech a my jsme si na našich muzikálech Robin Hood i Osmý světadíl ověřili, že tu je mnoho mladých talentů všestranného zaměření, které je pro opravdu kvalitní muzikálovou produkci nezbytné.  Do představení přinesou nejen suverénní pěvecké, taneční i herecké výkony, ale také energii a nakažlivou chuť předvést na jevišti ze sebe to nejlepší. Přesně to od nich divák očekává, přesně za takovým zážitkem na muzikál přijde.

Na konkurz čekala dlouhá fronta lidí, ráno převládala dobrá nálada

Zmínil jste jméno Jána Ďurovčíka. Pomáda je vaší třetí spoluprací. Čeho si na ní nejvíce ceníte?

Jánovy absolutní profesionality, připravenosti i vztahu, který jsme si vybudovali. Myslím, že máme společný cit pro věc, razíme společný směr. Oba máme chuť do práce a oba chceme inscenaci přivést k co nejlepšímu výsledku. To také vyžadujeme od všech, kteří se našich představení účastní.  Přijďte se podívat 6. září, zda se nám to i tentokrát podařilo.

Roman Tomeš, Tomáš Löbl a Tomáš Savka

Nejdříve probíhalo učení choreografií na zkušebně...

...a poté se jelo "na ostro" před porotou

Michaela Doubravová přišla zkusit štěstí i s přítele Milanem Peroutkou

Zbyněk Fric a Tomáš Savka

Autorem fotografií je Richard Kocourek, děkujeme za jejich poskytnutí.


Aktuální zprávy
TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU přidávají představení, hrát se bude i na jaře
Praha
Česká verze muzikálu Romeo a Julie má svůj první propagační videoklip
Aktuální zprávy
Hudební divadlo Karlín oživí Legendu jménem Holmes
 • Lea

  doufám, že dostane šanci Tom Savka, Marky Procházková,Tom Lobl,Roman Tomeš, Míša Doubravová, těm bych to přála nejvíce :)


 • Honza

  Zajímalo by mě, o jakou roli se ucházel Zbyněk Fric… :-D


 • Lea

  Honza: to mě taky :D


 • Fíla

  Ano, jistě byl zájem veliký, ale třeba na Bídníky se za celou dobu sešlo něco kolem 1000 lidí, to jen na upřesnění, že se u Pomády nejedná o největší počet přihlášených. No, ale jak dnes vidíme, i takový mega bídnícký konkurz byl vlastně zbytečný, protože ať mi nikdo netvrdí, že se v takovém počtu nenašel nikdo lepší do většiny rolí. Ale to už je do jiné diskuze.


 • Anonym

  Hlavní trojku Danyho by mohlo sednout Tomáše Savky,Janem Křížem společně s Romanem Tomešem a v Sandy Nela Pocisková,Zdeňka Trvalcová,Katka Steinerová v dalších rolí by se mohli představit Markéta Procházková,Tomáš Trapl,Radka Pavlovčinová a jiní


 • Alea

  Je smutné, když zkušení muzikáloví matadoři, musí trávit půl dne s připíchnutým pořadovým číslem mezi čtyřmi stovkami účastníků konkurzu – mnohými zcela nezkušenými. Navíc, když režisér má tyto umělce velmi dobře prolustrované z předchozích muzikálů, které sám režíroval. Přijde mi to hodně ponižující a nefér vůči těm, které si paradoxně už při Osmém světadílu zařadil dle jeho slov mezi “muzikálová monstra”, tedy umělce, kteří skvěle ovládají všechny tři prvky muzikálového herectví.


 • janule

  Alea – proc je to smutne? naopak je to hodne fer vuci vsem, ze neni nikdo protezovany…

  A prosim, jen uz ne Pociskova :-(


 • Alea

  janule – tady přeci nejde o protěžování, ale o to, že konkrétní umělce režisér dobře zná. Ví, jak zpívají, mluví, tančí, jestli se hodí typově. Proto je přeci vůbec nemusí zkoušet. Buď o nich uvažuje, tak ať je přímo osloví, nebo vyzkouší jen třeba v konkrétní ukázce někde jinde a pak se konečně rozhodne, že si je buď nechá v záloze, kdyby objevil lepší talenty, nebo je rovnou angažuje, či vyřadí. Tohle by mi přišlo normální, ne protekční.


 • janule

  to sice ano, ale v jinych rolich… a v kazde roli muze pusobit jinak.


 • Martin K.

  Souhlas s Aleou; také jsem nad tím přemýšlel při pohledu na fotografii, kde je Zbyněk Fric. Dobrý režisér, pro danou roli, už konkrétního člověka (kterého zná) vidí…


 • Alea

  Martin K.: Nejde jenom o Zbyňka, ale i o Honzu Kříže nebo Tomáše Savku, nebo spíše o princip, zkrátka ze strany režiséra mně to přijde zbytečné a pro účinkující … to už jsem ale napsala. Neumím si představit, že by třeba Pepa Vojtek pro roli Peyraca seděl mezi několika sty účastníky konkurzu na Peyraca. Stejně tak třeba Karel Dobrý pro roli Kudykama … Myslím, že trocha úcty vůči osvědčeným umělcům by režisérům, ředitelům nebo producentům vůbec nezaškodila.


 • Kiky

  Marky a Tom jsou jasná volba pro některou z rolí :))) Ale jsem na to zvědavá! :)


 • Martin K.

  Alea: Zbyňka jsem uvedl jen jako příklad. Myslím, že v tomto máme Vy i já společné jasno…


 • Alea

  Martin K.: Souhlas. :-)


 • Míra

  Nikde neni psáno, že už předem nemá rozmyšleno, kdo by se mu do té či oné role hodil. Přesto je na konkurz pošle, jednak proto, aby se přesvědčil, že pořád neztratili nic z toho, co uměli, a pak také proto, aby motivoval ostatní méně známé tváře, kteří si mohou nějaké to číslo střihnout vedle zkušenějších kolegů.


 • Lea

  souhlasím s Mírou :)


 • Martin K.

  Jsou na to různé úhly pohledu… Budeme si tedy hlavně přát, aby bylo vybráno dobře – i když v případě divadla Kalich, o toto strach nemám…


 • Míra

  Tak tak, natož u Jána Ďurovčíka. Ale je jasné, že každý má svého oblíbence, kterého by viděl v té či oné roli. Všichni ale Dannyho a Sandy hrát nemůžou ;-)


 • Briseis

  Nevím, proč si někdo myslí, že Nela nebude v tomto muzikálu hrát hlavní roli. :) btw – navíc Nela JE skutečně dobrá a talentovaná a jako Sandy si jí dokážu představit – rozhodně nepatří mezi protekční umělkyně.
  Radku vidím jako Rizzo a Tomáš by byl super Danny. Honza Kříž by se hodil na toho kámoše Dannyho (Kenickie?), co chodil s Rizzo


 • Honza

  Jako Sandy bych si dokázal představit Markétu Procházkovou a jako Rizzo Radku Pavlovčinovou… Na Danyho by se hodil Tomáš Savka, nebo Lobl… :-)


 • Nick

  Nela Pocisková dokázala minimálně v Osmém Světadíle, že tam skutečně patří… :) Pěvecky rozhodně nejlepší, tanečně bez problému, jen v hereckých partech ji strčila do kapsy Katka Steinerová :))


 • viktor

  Ako poznám Janovu prácu a jeho nároky na hercov, tak určite by v žiadnom prípade neobsadil frajerku, len pre jej krásne oči!!! Ved to je jeho vyzitka, celý ten muzikal. Nela je skvelá a stále na sebe maká! Na Slovensku určite prvá dáma muzikálu!


 • kattka

  Jasně známé tváře jsou fajn, ale proč nedát šanci i jiným mnohdy i větším talentům.I z těch se přece pak mohou stát právě ty “hvězdy” které pak budeme chtít všude vídat. A co se týká obsazování např.Nely a dalších, rozhodně má dar jaký se hned tak nevidí navíc ve více směrech. (Ikdyž musím přiznat že ze začátku jsem si na ní zvykala, ale viděla jsme jí i v TV a je velice sympatická.) Ale u obsazování stále stejných osob mám pak problém že mi v těch rolích najednou splývájí a hůř si vybavuju jaký výkon v jaké hře a pak když koukáte na tři muzikály a ve všech hrají stejní lidé trošku stereotyp byť kvalitní. Zahlídla jsem na fotce pár studentů hereckých škol, tam přece musím být další neokoukaný talent.:)


 • viktor

  A preto sú tie konkurzy. Ked príde niekto skvelý tak Jano si ho určite všimne! Ved aj Nelu tak objavil. A mnoho dalších hercov čo mu môžu dakovať za karieru!


 • Romi

  Ja si myslím, že Nela bude hrať hlavnú postavu…a nie len preto, že režisér je Ďurovčík, ale ona má vážne talent…aj keď musím priznať, že sa mi skôr páči ako herečka a tanečníčka….jej hlas je pre mňa v istých vysokých polohách nepočúvateľný…videla som Nelu dva krát v Robinovi Hoodovi, tam sa mi páčila…nemá tam až tak veľa pesničiek :D Ale vo ôsmom svetadiely mi až tak nesedela…teda ako herecky to bolo fakt super…normálne pri pesničke Len kým tu si plakala…čo umocnilo zážitok z prestavenia…ale proste mne nesedí jej hlas…no ale na Pomádu som už zvedavá…Ďurovčík má dobré muzikály :)))


 • Anonym

  Mohl by vzít Bohuše Matuše na roli Anděla”Holčičko smutná”


 • janule

  uz se neco vi???


 • Zdeněk

  za 7 dní bude tiskovka a zveřejněno obsazení


 • Pavel Košatka

  Ale my ho získali jen pro Musical.cz od Kalichu již dnes :) https://www.musical.cz/zpravy/praha/exkluzivne-obsazeni-muzikalu-pomada-v-divadle-kalich/


 • Kuba

  Muzikálová mafie … :-))) málokoho pustí dovnitř, třeba do dnes nemůžu pochopit vítězství Jana Kříže v jisté soutěži o hlavní roli v muzikálu Robin Hood, jaký to vlastně mělo smysl, když dávno před tím zpíval sólovku v Johance. Měli dát šanci někomu jinýmu, je to celý zprofanovaný …