Praha

Muzikál “Ať žije rokenrol!” se oficiálně představil novinářům (+ video)


Nový muzikál Divadla Broadway “Ať žije rokenrol!” se včera oficiálně novinářům představil na první tiskové konferenci. Sice o novém díle Karla Šípa a Petra Jandy nepřinesla prakticky žádné nové informace, ale představila alespoň choreografickou ukázku, kterou vám samozřejmě přinášíme na videu i fotografiích. V článku pak naleznete veškeré informace k novému muzikálu, který má premiéru 20.10.2010 a v titulní roli vystoupí Lucie Vondráčková. Poprvé v Divadle Broadway také bude hrát živá kapela!

Téměř kompletní herecký i tvůrčí tým muzikálu (foto Martin J. Polák)

Nápad na muzikál “Ať žije rokenrol!” vznikl náhodou, jednoho dne se Karel Šíp a Petr Janda potkali na horách a při jednom večerním posezení hodnotili kvalitu českých muzikálů. “To bychom přece dokázali taky,” řekli si z žertu, ale nakonec z toho vznikl nápad na nový muzikál. To se odehrálo již rok a půl zpátky, tak dlouho trvala příprava scénáře a hudby. Vše vzniklo za pochodu, Karel Šíp posílal Petru Jandovi nové a nové texty, který na ně skládal hudbu. “Dokonce mi jednou Karel i písničku vrátil,” postěžoval si v žertu Janda na tiskové konferenci. “Tak jsem mu na oplátku zase vrátil jeden text!

Muzikál nás vrací na přelom 50. a 60. let, kdy svět začíná pohlcovat horečka zvaná rokenrol, avšak do tehdejšího Československa si tato hudba hledala cestu jen těžko. A právě “Ať žije rokenrol” popisuje začátky českého rokenrolu skrze hlavního hrdinu Ronnyho, který je jednou z prvních rokenrolových hvězd. Ronnymu se líbí Yvetta, mladá svazačka z jejich žižkovského činžáku. Její tatínek jí však orientuje k Východu, Ronny však bezmezně obdivuje všechno západní. Tím se spustí nekonečný řetěz problémů, jak s Yvettou, tak s rokenrolem. “Náš příběh je zcela originální a nevychází z žádné předlohy,” osvětlil vznik příběhu Karel Šíp. S Petrem Jandou, který patří se skupinou Olympic k průkopníkům českého bigbítu, vycházeli z vlastních vzpomínek a zkušeností. Autoři slibují odlehčenou podívanou plnou vtipu. “Česká scéna bude mít konečně muzikál, kde se lidé opravdu zasmějí,” říká Janda. Písně v muzikálu budou všechny zcela nové (zajímavostí je, že i když je muzikál o rokenrolu, tak písně budou rozmanitých žánrů a nálad) a další novinkou v Divadle Broadway je i živá kapela, která bude také vstupovat do příběhu a dokonce i tančit! (Čili takový model známý z muzikálu “Dáma s kaméliemi”.)

Ukázka choreografie z muzikálu na tiskové konferenci

Na tiskové konferenci k muzikálu dne 13. září 2010 byla předvedena ukázka choreografie k jedné písni. V civilním oblečení a kulisách z činohry Columbo zatančili Lucie Vondráčková, Tomáš Löbl a taneční company Divadla Broadway. Jednalo se pouze o taneční ukázku, píseň je hrána z playbacku (demonahrávka, kterou zpívá Jan Toužimský).

Kamera a úprava – Radek Janda

Režie se ujal muzikálový nováček Viktor Polesný. “Jako režisér mám k dispozici jednoduchý příběh, který si na nic nehraje, dobré herce i výborné zpěváky, vtipné dialogy a texty, tvrdý rytmus a melodie, které si bude nejspíš divák pamatovat i po skončení toho představení. Co víc si můžu přát,” vypráví o svém působení Polesný. S Karlem Šípem spolupracoval již na mnoha projektech, muzikál však režíruje úplně poprvé. Choreografií se ujala Jana Hanušová, která má na účinkující vysoké nároky a do tance zapojuje skutečně všechny. “Chci, aby tančili všichni. I muzikanti, všichni herci, maminka, tatínek, doktor psychiatr, sekretářky, policajti… Zkrátka všechny role v té hře! Podle propocených triček prvního týdne a vyděšených výrazů muzikantů, kteří taky chvíli tančí, si myslím, že bude choreografie náročná a efektní,” svěřovala se již dříve Hanušová. Scénografii vytvoří Jan Dušek a kostýmy navrhne Ivana Brádková. Posledním členem týmu Jiří Březík, který má na starosti hudební nastudování.

Karel Šíp, Lucie Vondráčková a Viktor Polesný

Výrazně je omlazen herecký tým a do Divadla Broadway zamířilo mnoho nových tváří. Nabídku na hlavní roli přijala Lucie Vondráčková, která je hlavní mediální tváří muzikálu. Alternovat se bude se Zdenkou Trvalcovou a Lucií Černíkovou. Další posilou je “dítě ráje”, mladý a talentovaný Tomáš Löbl, kterého v hlavní roli Ronnyho alternují Tomáš Beroun a Jan Toužimský. Mezi další nové tváře patří například Vladimír Marek, Petr Kutheil, Petra Černocká, Hana Seidlová, Michaela Zemánková nebo Andrej Hryc.

KOMPLETNÍ OBSAZENÍ MUZIKÁLU AŤ ŽIJE ROKENROL
Ronny – Tomáš Beroun, Tomáš Löbl, Jan Toužimský
Yvetta – Lucie Černíková, Zdenka Trvalcová, Lucie Vondráčková
Hynek Radimecký – Andrej Hryc, Pavel Nečas
Jarmila Konopásková – Petra Černocká, Petra Janů, Hana Seidlová
Dr. Chvála – Aleš Háma, Michal Slaný, Juraj Bernáth
Muzikantská Liduška – Brigita Cmuntová, Barbara Chybová, Kristýna Foltýnová, Michaela Mrázková
Evžen – Vilém Čok, Bohouš Josef
Policajti – Juraj Bernáth, Petr Kutheil, Petr Ryšavý, Petr Šudoma
Bareš – Vladimír Marek, Martin Pošta
Soňa – Zuza Ďurdinová, Marta Jandová, Michaela Zemánková
Company – Ivana Beranová, Lenka Bílková, Gloria Fricová, Barbora Kolaříková, Denisa Procházková, Jana Sochůrková, Matěj Cichra,  Mario Čermák, Martin Goga, Jiří Minařík, Štěpán Růžička, Ivan Svyatkin

Lucie Vondráčková a Tomáš Löbl

Co dodat závěrem? Na muzikál “Ať žije rokenrol” jsme velice zvědaví, především díky novému tvůrčímu týmu, který by na pražskou scénu mohl přinést alespoň špetku originality a vkusného humoru. Obsazení rolí také vypadá zajímavě, takže nezbývá než se dalších pár týdnů těšit a těšit, zatímco herci dřou na zkouškách. Premiéra se koná 20. října 2010. Vstupenky můžete v cenách od 149 do 699 korun zakoupit v síti TicketArt, pokladně Divadla Broadway či v dalších obvyklých předprodejích.

Autoři Petr Janda, Krel Šíp a producent Oldřich Lichtenberg

Představitelé hlavní mužské role Jan Toužimský, Tomáš Löbl a Tomáš Beroun

Představitelky hlavní ženské role Lucie Vondráčková, Zdenka Trvalcová a Lucie Černíková

Pavel Nečas a Andrej Hryc

Ukázka choreografie

Ukázka choreografie

Závěr tanečního čísla (Tomáš Löbl, Lucie Vondráčková)

Michaela Zemánková a Martin Pošta

Tomáš Löbl a Lucie Vondráčková

Beroun, Černíková, Löbl, Vondráčková a Toužimský

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno! (Autorem první skupinové fotografie je Martin J. Polák, děkujeme za poskytnutí)


Praha
“Mona Lisa” už zná své obsazení
Praha
50 000. divačka “Touhy” si odnesla zájezd i nezapomenutelný zážitek
Aktuální zprávy
Muzikál TŘI MUŠKETÝŘI on-line zdarma. V jedné roli více alternací (Divadlo Broadway)
  • Nyah

    Premiéra 20.10 a my tento muzikál uvidíme 18.10 krásný to pocit :D