Praha

“Horečka sobotní noci” zná své hlavní představitele


Na konci 70. let proměnil svět v jeden velký taneční parket, o dvacet let později se stal divadelní senzací. Taková je stručná historie muzikálového fenoménu s názvem “Horečka sobotní noci“. Letos, tedy 15 let od premiéry na newyorské Broadwayi, se legendární americký muzikál se slavnými písněmi skupiny Bee Gees konečně dostane do Prahy. Od 30. září 2014 ho bude mít na programu Divadlo Kalich.

Tisková konference k Horečce sobotní noci

Tisková konference k Horečce sobotní noci

Uvedení Horečky sobotní noci na českou divadelní scénu připravujeme několik let. Majitelé práv poskytují licenci po zvlášť podrobném studiu lokální produkce. Jsme první ve střední a východní Evropě, komu se práva k Horečce podařilo získat. Věděl jsem, že o ně můžeme zažádat až ve chvíli, kdy si budeme stoprocentně jistí, že na tento mimořádně náročný titul u nás najdeme dost prvotřídních muzikálových herců. Na jevišti Divadla Kalich taková herecká generace vyrostla, nevidím tedy důvod, proč nepostoupit zase o pořádný krok dál a nepřijmout  tak odvážnou výzvu,“ říká producent, majitel Divadla Kalich Michal Kocourek, který na přípravě české Horečky sobotní noci opět spojil síly s režisérem a choreografem Jánem Ďurovčíkem.

Obsazení hlavních rolí

Tony: Jan Kříž, Přemysl Pálek
Stephanie: Michaela Doubravová, Alžbeta Bartošová
Anette: Markéta Procházková, Marie Blahynková
Bobby: Roman Tomeš, Jan Tenkrát

Tvůrčí tým

hudba a texty: Bee Gees
libreto: Nan Knigton (spolupracovali A. Philips, P. Nicholas, R. Stigwood)
překlad a české texty: Adam Novák
producent, majitel Divadla Kalich: Michal Kocourek
režie, choreografie: Ján Ďurovčík
scéna: Martin Černý
kostýmy: Zuzana Straková
hudební a pěvecké nastudování: Lubo Dolný

Horečka sobotní noci uchvátila publikum v různých koutech světa strhujícími choreografiemi a precizními tanečními i pěveckými výkony. Praha v tomto nemůže být výjimkou. Troufám si tvrdit, že takový muzikál tu ještě nebyl,“ naznačuje Michal Kocourek, jak vysoké nároky měl společně s Jánem Ďurovčíkem na uchazeče o role i místa v tanečním souboru. Několikastupňové konkurzy odstartovaly v první půlce února, poslední rozhodnutí o obsazení padnou až na konci března. Čerstvě sestavený herecký tým hned na to čekají pěvecké korepetice a taneční tréninky. Každodenní intenzivní zkoušení pak vypukne ve druhé polovině července.

Představitelé hlavních rolí to hned rozjeli na parketu

Představitelé hlavních rolí to hned rozjeli na parketu

Řemeslně, tanečně, pěvecky je Horečka samozřejmě velká muzikálová prověrka. Pokud budeme chtít sehrát tenhle muzikál, jak je napsaný, tak si sáhneme až na kraj schopností,“ odhaduje představitel hlavního hrdiny Tonyho Jan Kříž, nositel Ceny Thálie za výkon v jiné „travoltovské roli“ – v Dannym Zukovi z Pomády. „Rád bych Tonymu nezůstal nic dlužen. Což nebude jednoduché, protože Horečka je po taneční stránce opravdu velká síla. Tony má být král diskotéky, tancování je tam hodněa mělo by být stylově čisté. Čeká mě tedy skutečně hodně práce na tanečním sále, na kterou se ale moc těším,“ dodává.

Divadlo Kalich uvede slavnou Horečku sobotní noci ve verzi, která na konci 90. let dobyla londýnský West End a následně newyorskou Broadway. Vypráví příběh dostatečně dobře známý z filmového plátna, nicméně libreto ani hudební aranžmá nezastírají, že filmovou a divadelní verzi dělí dvě desetiletí. Na divadle také zazní více hudby Bee Gees než ve filmu.

Adam Novák, Michal Kocourek a Ján Ďurovčík

Adam Novák, Michal Kocourek a Ján Ďurovčík

Současná podoba Horečky sobotní noci není přísně věrná duchu dobového disca. Právě hudební posun od filmu je pro mě důležitý. Muzika, kterou uslyší naši diváci, se logicky nese ve stylu Bee Gees, ale je moderně zaranžovaná, prokomponovanější a výrazněji se přiblížila k muzikálovému žánru,“ vyjmenovává režisér a choreograf Ján Ďurovčík. „Samotné libreto je propracovanější, a to i po formální stránce. Tento muzikál často srovnávají s Pomádou, ale je to srovnání zavádějící. Pomáda je čirá zábava, kdežto v Horečce se setkáváme se silnějším příběhem se sociálním aspektem, který má více poloh,“ hodnotí.

Producent Michal Kocourek připravovanou inscenaci představuje ještě z jiného pohledu: „Půjde o skutečně nejdražší projekt, jaký jsme v Divadle Kalich kdy připravili. Dokonce chceme použít i jednu v České republice dosud nevyzkoušenou jevištní technologii. Jen budu muset rozbít hned několik prasátek.“

Alžbeta Bartošová, Jan Kříž a Markéta Procházková

Alžbeta Bartošová, Jan Kříž a Markéta Procházková

Herci se na tiskovce ukázali ve stylových kostýmech

Herci se na tiskovce ukázali ve stylových kostýmech

Night Fever, Night Fever!

Night Fever, Night Fever!

Autorem fotografií z tiskové konference je exkluzivně pro Musical.cz Kristýna Junková. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám na e-mail: redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Praha
“Johanka z Arku” nasadila na konkurzech vysokou laťku
Praha
Diváci aplaudovali předpremiérám muzikálu VLASY v Divadle Kalich (+video)
Praha
TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU zavítají do Kongresového centra v Praze (+ obsazení)
 • Lucie

  Moc se těším a s obsazením jsem spokojená.


 • Luděk

  přibude ALŽBĚTA BARTOŠOVÁ


 • Michala

  To už asi i Kalich šetří, že jsou jen dva hlavní představitelé na takhle náročnou roli, nebo jim nikdo jiný nepřišel vhodný? Tak nevím, jestli se mám radovat z toho obsazení – Honza Kříž je profík každým coulem, tanečně i herecky to zmákne na jedničku, jeho hlas mi tam moc nesedí, když mu dají tu černou paruku, tak bude docela dobře vypadat. Přemek Pálek je špičkový tanečník, ale uzpívá a uhraje to? A taky paručka… Míša Doubravová mi na roli Stefanie nesedí vůbec a Alžbeta Bartošová má pořád znát ten slovenský přízvuk, navíc její výšky někdy pěkně vadí. Seděla by mi tam Katka Steinerová. Romana Tomeše si hodně lidí představovalo na hlavní roli, ale asi by se na to tanečně tolik nehodil, přeci jen je to pěkná nakládačka. Ale nechám se překvapit. Ona je Horečka stejně nejvíc o hudbě Bee Gees spojené s tancem, tak si myslím, že si člověk zvykne a pan Ďurovčík odvede skvělou práci jako vždy.
  Kdy budou známé další role?


 • Evina

  Krásná Pomádovská sestava a Betka navrch :-)


 • Mirka

  veliká spokojenost


 • Mikeš

  Musím říct, že mě obsazení docela zklamalo – hlavně v ženských rolích – Míša Doubravová se na Stefanii vůbec nehodí, i když třeba ve Světadílu je nejlepší ze všech. Markéta ano, Honza to zvládne na jedničku, ale typově, nevím. No a Přemek je skvělý tanečník, ale uzpívá to vůbec? Tak se nechám překvapit.


 • Anna

  Nemám ráda Doubravovou. Holka začala mít v civilním životě hodně nosánek nahoru a myslí si o sobě, že je nej.


 • Evina

  Ještě ani nezkouší a už máte pocit, že na to nemají. Asi ty role nedostali jen tak. Mě se obsazení líbí a je stále skvělé, že Kalich nehraje na mediální hvězdy narozdíl od jiných pražských produkcí. Těším se a držím všem palce


 • Haifa

  Já si myslím,že obsazení je vporadku a vše se časem vystribri,je fajn,že dostávají šanci mládí talentovani lidé,kteří si to zaslouží a váží si toho,jdou do toho s pokorou a naplno a makaji a budou makat celé léto,takže už teď před nima smekám,někdo holt nemusí typové úplně sedět,ale třeba o to víc překvapí:-) a byla bych obezretnejsi v komentářích typu “nosanek nahoru” ne vždy je tomu tak!!!


 • Martin K.

  Mikeš: Míšu znám osobně i z civilního života a opravdu nosánek nahoru nemá. Naopak je to v pohodě člověk, který se nad nikým a ničím nepovyšuje i když umí a mohla by, jako to dělá mnoho dalších, kteří zdaleka tak neumí, jen mají pocit, že umí… Takže pokud máte nějaký svůj osobní problém, sem to opravdu nepatří!


 • Luděk

  KDO BUDE HRÁT JEHO RODIČE.


 • Vašek

  Souhlasím, jestli někdo má osobní problém s Míšou, tak nevím z jakého důvodu, jak říká Martin K., je milá, příjemná a sympatická. Nikdy jsem z ní necítil namyšlenost ani nic podobného! Naopak. Mám s ní jen krásné zážitky v divadle.. :)


 • Mikeš

  Martin K: Myslím, že vy máte problém číst příspěvky – k Míše Doubravové jsem napsal to, že se mi na S. nehodí, ale ve Světadílu je nejlepší ze všech. Když se podíváte o kousek níž, tak zjistíte, že něco o nosánku nahoru psala Anna, nikoliv já.
  Takže příště doporučuji líp koukat než někoho napadnu.


 • Sofie

  Není Vám trapně ve vašem divadle. To opravdu nemáte nikoho jiného než kňourající a proekční hee ˇku Doubravovou a bezpohlavního Tomeše? Škoda, že obsazujete jenom je. Ďurovčík už nemá soudnost. Podívejte se kolem na mladé herce a zpěváky. Je škoda vše zkazit. Tak zase vyřadíme jedno divadlo z našeho hledáčku. S.


 • boris

  Jděte se podívat na 8 světadíl .JE tam Doubravová fantastická .Já sem jí viděl je ohromná. nemusel sem jí vůbec .ted bych ji vskutku rád i viděl.


 • Luděk

  Kdy bude obsazeni komplet.


 • Luděk

  i role rodičů .


 • antonio

  Ahojky no bych byl zvědavý kde chodííí Sofie do divadla ,protože v každém muzikálovém divadle jsou skoro stejný herci…??? Hdk Lucie Bílá, Hybernia Monika Absolonová , Broadway tam je 95% furt stejní herci …Pěkné kulturní zážitky všem….