Ostatní města

“Edith Piaf” dnes poprvé v Ústí


Dnes proběhne v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem první repríza muzikálu Edith – vrabčák z předměstí, který slaví úspěchy v plzeňském divadle J.K.Tyla.

Edith Piaf v ÚstíTaneční muzikál Libora Vaculíka (režie a choreografie), Petra Maláska (hudba) a Jana Duška (výprava) měl v Ústí nad Labem premiéru minulý pátek, 25.4.2008. V hlavní roli Edith vystupuje Margarita Plešková, zpěv však obstará Radka Fišarová (přezdívaná jako česká Edith Piaf) nebo alternující Zdenka Trvalcová. Společně s vypravěčem Zbyňkem Fricem mapují důležité epizody ze života šansoniérky Edith Piaf.

Samozřejmě se v představení dočkáme světoznámých hitů, ale i méně známých písní Edith Piaf, které zazní ve francouzském originále. Představení je označováno jako taneční muzikál a tak kombinuje baletní a pěvecká čísla.

Dnes se v Ústí odehraje první klasická repríza představení. Severočeské divadlo opery a baletu není v muzikálovém oboru úplný nováček, od února uvádí muzikál Hello, Dolly! s Danielou Šinkorovou v hlavní roli.


Aktuální zprávy
Jubilejní 10. ročník ČESKO ZPÍVÁ za účasti mnoha známých tváří zná své vítěze
Praha
Muzikál ZASNĚŽENÁ ROMANCE míří do Divadla Broadway
Aktuální zprávy
Kultovní RENT přijede za fanoušky do trutnovského Uffa (+ obsazení)
  • lily

    Proc uz v zadnem jinem meste krome “domaci” Plzne nehraje Vypravece Ondra Izdny? :/