Aktuální zprávy

CD “Popelka” je pokřtěno, kmotry se stali Lucie Bílá a Karel Gott


V nádherných prostorách pražského hotelu Alchymist se ve čtvrtek 22. září 2011 uskutečnil křest CD kouzelného muzikálu na ledě “Popelka“. Rolí kmotrů se zhostili Karel Gott a Lucie Bílá, která pro muzikál nazpívala roli Popelky. Samotného křtu se kromě většiny účinkujících zúčastnil i autor a režisér Jindřich Šimek, autor libreta Václav Kopta a autor hudby Petr Malásek, se kterým vám přinášíme krátký rozhovor. Pojďme si CD v krátkosti představit a podívat se, jak samotný křest probíhal.

CD, které vydalo nakladatelství Supraphon, obsahuje celkem 19 písní a pro někoho může být lehkým zklamáním, že na něm neuslyší svoji “oblíbenou” alternaci. To ale není neduh Popelky, zkrátka, vše se na nosič vejít nemůže, takže to zkusme brát v té “pozitivnější” rovině, i když…  Pro fajnšmekry muzikálů a sběratele rarit, je zde připraven i malý bonus a to v podobě písně “Královské menu“, kterou nazpíval Tomáš Trapl, ačkoliv v muzikálu neúčinkuje.

CD Popelka

CD Popelka

Petr Malásek: “Chtěl jsem, aby bylo co poslouchat!”

Jak se píše hudba pro Popelku?
Příběh je především pohádková stylizace, snažil jsem se, aby hudba byla hravá, vtipná, místy zapamatovatelná, místy strašidelná… Tak, aby si při poslechu našly svá oblíbená místa nejen děti, ale aby si je našli také jejich rodiče, babičky, dědečkové, kteří je budou ve sportovních halách na představeních doprovázet.

Kde jste čerpal inspiraci pro práci na muzikálu na ledě?
Byť má muzikál na ledě svá určitá specifika, neliší se tolik od klasického „divadelního“ muzikálu. Velice jsem se snažil, aby pěvecká a taneční čísla byla vtipná, nabitá gagy, aby se zkrátka bylo stále co poslouchat. Velice mi v tomto pomáhaly fantastické texty od kamaráda Václava Kopty.

Psal jste písně v závislosti na tom, kdo bude kterou pasáž zpívat (píše se třeba jinak pro Lucii Bílou, jinak pro Ondřeje Rumla a jinak pro Jiřího Korna)?
Určitě ne, psal jsem pro Popelku, Čaroděje, Královnu. A za to, jak se interpreti, v čele s Luckou Bílou a Ondrou Rumlem písní zhostili, jim patří můj nekonečný dík.

Prošla muzika vzhledem k vydání na CD nějakými úpravami?
Na CD je pouze část hudby, která zazní v představení, a sice zpívaná čísla. Scénickou hudbu, taneční záležitosti, plesy a podobné hudební „skopičiny“ na CD neuvádíme, neboť bez vizuálního vjemu ztrácí polovinu svého účinku.

Které filmové, televizní, baletní, operní či jiné zpracování Popelky máte nejraději?
Tři oříšky pro Popelku, ty ještě dlouho nikdo nepřekoná. Ale zase nebyly na ledě… (smích)

Jak jsme již zmiňovali v úvodu, kmotry CD se stali Lucie Bílá a Karel Gott, kteří oplývali dobrou náladou.

Lucie Bílá a Karel Gott

“Jsem opravdu poctěna, že jsem si mohla alespoň v nahrávacím studiu zazpívat i namluvit přímo hlavní postavu Popelky. Ta role je úžasná, a kdybych uměla bruslit, možná bych režiséra přemlouvala, aby mě angažoval i do muzikálu. Těším se na premiéru, sice jsem všechny pozvala na tuto sobotu (pozn. redakce: týden před premiérou), protože jsem se spletla, takže moje rodina se bude ptát, jaký dres a číslo měla Popelka…”, prohlásila s úsměvem Bílá. Karel Gott nezůstal dlouho pozadu a těsně před samotným pokřtěním, se v jeho ruce objevilo nové sólové CD, které okomentoval slovy “Nechci si zde dělat reklamu…”.

CD je pokřtěno

Společné foto

Nechyběla ani ukázka z muzikálu. Píseň “Splnil se náš sen” zazpívaly přímo v kostýmech  Hana Křížková, Sabina Laurinová a Magda Malá a nutno říci, že hlavně temperamentem jednotlivých protagonistek, navnadila a pobavila všechny přítomné.

Hana Křížková

Sabina Laurinová

Magda Malá

Čtěte více o muzikálu POPELKA na ledě

Křest moderoval Dalibor Gondík

Adéla Gondíková a Leona Machálková

Světová premiéra muzikálu se uskuteční 1. října 2011 v 18 hodin v Tesla Areně v Praze.

Vstupenky na všechna představení “TOUR 2011” lze zakoupit mj. v prodejní síti společnosti TicketArt.
Ceny vstupenek jsou od 390 Kč, děti do 5 let včetně ZDARMA, bez nároku na sedadlo.

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz František Mocek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!

 


Aktuální zprávy
“Kapka medu pro Verunku” se hledá už i v Ostravě (+ nové video)
Aktuální zprávy
Muzikál ROBINSON – námořník z Yorku představil obsazení a zazpíval (+ videa)
Aktuální zprávy
Muzikál REBELOVÉ předvedl první ukázky (+ videa)