Brno

Divadelní dvorana Městského divadla Brno se rozezněla hudbou a zpěvem


Hudbou a zpěvem se v pondělí 25. května 2020 mezi 18. a 21. hodinou po vynucené odmlce opět rozezněla Divadelní dvorana Městského divadla Brno, které pro své věrné diváky připravilo malé překvapení jako odměnu za přízeň v mimořádné situaci.

Ono překvapení v podobě příjemného večera plného uměleckých zážitků bylo dostupné všem, kteří ve zmíněnou dobu zavítali do venkovního prostoru MdB, jenž byl pomyslně rozdělen na několik průchozích částí, mezi nimiž se lidé mohli libovolně průběžně přesouvat.

Celý program v režii Stanislava Slováka slavnostně započal s úderem šesté hodiny fanfárami z balkonu, po kterých úvodní slovo pronesl Zdeněk Junák, jenž také večerem coby moderátor provázel. Na Jardinu poté za doprovodu živého orchestru postupně zazpívali Hana Holišová, Kristýna Daňhelová, Viktória Matušovová, Sára Milfajtová, Daniel Rymeš a i sám moderátor Zdeněk Junák se závěrem kromě mikrofonu chopil také kytary.

Viktória Matušovová Městké divadlo Brno Myslíme na vás

Viktória Matušovová

Zdeněk Junák Městké divadlo Brno Myslíme na vás

Zdeněk Junák

Poté se pozornost ze Jardinu přenesla na pódium Pod vínem, kde zpíval a na kytaru hrál Dušan Vitázek. Odtud se pak zraky diváků pozvedly nahoru, jelikož na střeše MdB na klavír začal hrát Zdenek Merta.

Kontinuálně s programem na Dvoraně diváky bavila také tzv. Underground Stage situovaná u druhého vchodu do divadla směrem od třídy Kapitána Jaroše. I toto stanoviště nabídlo velmi silnou sestavu, v průběhu večera se zde se svými vskutku originálními uměleckými výstupy představili Michal Isteník, Lukáš Janota, Jakub Uličník, Libor Matouš či Jonáš Florián. Divadelní parkoviště se stalo působištěm kouzelníků Tomáše SagheraLukáše Vlčka, kteří všechny přítomné doslova okouzlili. Na stejném místě bylo dále možné zahrát si šachovou partii s Marcem Salvadorim.

Městké divadlo Brno Myslíme na vás Patrik Földeši, Jonáš Florián, Michal Isteník, Libor Matouš

Patrik Földeši, Jonáš Florián, Michal Isteník, Libor Matouš

Městké divadlo Brno Myslíme na vás Tomáš Sagher, Lukáš Vlček

Tomáš Sagher, Lukáš Vlček

Totožný program se poté cyklicky ještě dvakrát zopakoval. Ať tedy diváci do přilehlých venkovních prostor divadla zavítali kdykoliv v uvedeném čase, stále bylo na co se dívat. Celý večer byl ve 21 hodin zakončen krátkou videoprojekcí, jež zachycovala netradiční zkoušení připravovaného muzikálu Grand Hotel.

Foto: Městské divadlo Brno

Brno
Sezóna 2018–2019 na scénách Městského divadla Brno
Aktuální zprávy
JAMU dnes koncertem v Městském divadle Brno oslaví své kulaté narozeniny
Brno
“Bídníci” v Městském divadle Brno: přípravy v plném proudu
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!