Brno

Městské divadlo Brno slaví 75 let své existence (+ program oslav)


Je tomu již neuvěřitelných 75 let, kdy byly položeny základy Městského divadla Brno. A toto své významné výročí existence MdB oslaví společně se svými diváky.

Křest knihy 75 let Městského divadla Brno

Jubileum své existence Městské divadlo Brno mimo jiné oslaví i vydáním a slavnostním pokřtěním mimořádně významné knihy, která naváže na v roce 1996 vydanou výpravnou publikaci Zdeňka Srny Půlstoletí Městského divadla Brno, jež mapovala období let 1945–1995. Nyní vycházející unikátní publikace 75 let Městského divadla Brno tedy bude bilancovat další čtvrtstoletí divadelního dialogu MdB s publikem v Brně, České republice a v zahraničí. Jeho tvorbu v letech 1995–2020 ve své fundované a čtivé studii shrne emeritní rektor JAMU, prof. Václav Cejpek. Jádrem knihy však budou zejména více než dvě stovky pečlivě vybraných fotografií, které budou dokumentovat inscenační žeň MdB za poslední čtvrtstoletí. Kniha tak bude luxusním dárkem všem divákům a příznivcům Městského divadla Brno. Při příležitosti křtu knihy proběhne také vernisáž výstavy věnované tomuto jubileu.

Městské divadlo Brno Ředitel Stanislav Moša a režisér Igor Ondříček představují nabitý program významného jubilea

Ředitel Stanislav Moša a režisér Igor Ondříček představují nabitý program významného jubilea

Pestrý program pro malé i velké

Oslavy 75. výročí od založení divadla se uskuteční v Divadelní dvoraně v sobotu 27. června od 10:00. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, kterým budou provázet moderátoři Michal Isteník a Alan Novotný. V průběhu celého dne bude probíhat umělecký jarmark a charitativní bazárek Velvet Smile o.p.s., připraveny jsou také hry pro děti.

Celodenní program 27. června 2020

  • 10:00 – 12:00 Rozhlasový pořad Zdeňka Junáka živě, hosty budou Stanislav Moša, Zdena Herfortová, Ladislav Kolář, Michal Isteník, Hana Holišová, Alena Antalová a Petr Gazdík (v živém vysílání)
  • 10:30 – 14:00 Dětské hraní a rejdění
  • 10:30 – 13:30 Prohlídky zákulisí s herci (provázet bude Barbora Goldmannová, Jakub Przebinda, Viktor Skála, Eliška Skálová, Stanislav Slovák a Jan Šotkovský) – na prohlídku je nutné se přihlásit na tel. čísle 533 316 404 v komerčním oddělení
  • 11:00 Kuchařská show Aleše Slaniny
  • 12:00 – 14:00 Vystoupení herců MdB (účinkují Jana Musilová, Dušan Vitázek, Lukáš Janota, Jakub Uličník, Alan Novotný, Radek Novotný a Markéta Pešková)
  • 14:30 Otisky dlaní do Chodníku slávy (dlaně otisknou herci Michal Isteník a Jan Mazák, dirigent Karel Cón, scénograf Emil Konečný a dramaturg Jiří Záviš) + Křest knihy 75 let Městského divadla Brno + Tabule cti + vernisáž výstavy; mezi jednotlivými slavnostními akty zpívá Petr Gazdík a jeho Acoustic Band
  • 16:00 – 17:00 Koncert Petra Gazdíka a jeho Acoustic Band, s ním také Ivana Vaňková a Viktória Matušovová
  • 17:00 – 17:30 Módní přehlídka kostýmů
  • 18:00 – 19:00 Koncert sólistů MdB s živým orchestrem pod vedením šéfdirigenta Dana Kalouska (výběr písní z koncertu 15 let Hudební scény)
Veškerý program, jehož režie se ujal Igor Ondříček, je zcela zdarma

Pozvánky a konkurzy
Konkurz do muzikálu “RENT” již v pátek, v Divadle Kalich
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do muzikálu TROJA
Praha
Mary Poppins přilétne do Prahy s Alenou Antalovou
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!