Aktuální zprávy

Aida se v červnu rozloučí s pražskými diváky


V sobotu 13. června 2015 se muzikál Eltona Johna a Tima Rice AIDA rozloučí s prkny Hudebního divadla Karlín. Nenechte si ujít poslední termíny tohoto muzikálu, v prodeji jsou zatím představení v únoru a březnu 2015. Aida měla premiéru v říjnu 2012 a dosud se odehrálo přes 130 repríz. Vstupenky na muzikál zakoupíte v síti TICKET ART nebo v pokladně divadla.

Princeznu Amneris v muzikálu Aida hraje bez alternace Lucie Bílá

Princeznu Amneris v muzikálu Aida hraje bez alternace Lucie Bílá


Fotoreportáže a galerie
Kostýmová ochutnávka z “Klíče králů”
Aktuální zprávy
Dušan Vitázek vybral 165 000 Kč na své sólové debutové album
Recenze a reportáže
Smyslná CARMEN se vrátila na jeviště Hudebního divadla Karlín
 • Jakub

  Doufám, že nezapomenou dát šanci Koře Lang, aby si zahrála Amneris, jak by to mělo ve slušné produkci být! Pokud jsou mé informace správné, tak zatím šanci nedostala. :/


 • Jan

  Spekuluje se, že se od nové sezóny vrátí muzikál Carmen. Nevíte někdo o tom něco více?


 • Éponine

  Vyzerá to tak. Lucie Bílá to vravela v rozhovore pre Idnes.cz :)


 • Nick

  Jakub: Správně jste napsal “slušné produkci”. V HDK je tato situace, řekl bych, téměř vyloučena.


 • Martin

  Výňatek z rozhovoru s Lucií Bílou:
  Máte už plány na příští sezónu?
  Ano, veliké a moc se na ně těším. Začnu totiž turné s Arakainem. Máme třiatřicet let výročí založení kapely a naší třicetileté spolupráce. Těším se na to, protože si říkám, jak jinak začít rok, než metalově. Krom toho budu hrát Addams Family, budu hrát dál Aidu a chystáme návrat Carmen, čtyřicet představení pro lidi, kteří mají ten muzikál rádi. Jinak plánuji i cédéčko. Nezastavím se, ani nevím, proč to dělám. Asi mne to pořád strašně baví.


 • janča

  Potvrdil to i NOID ve Všechnoparty..;)


 • Jakub

  Tři muzikály s Bílou v HDK? To by asi být nemělo, no ne?


 • jana

  Jakube, nebudou tři. Aida bude mít derniéru, v Addams Family má alternaci a “nově” už pouze Carmen. Tzn., že v Carmen bude hrát snad bez alternace a v Addams se alternuje s D. Šinkorovou.


 • Bidnik

  A koneckoncu proc by nemohly byt tri? Vojtek taky v Broadwayi hraje ve vsem :) a Bila navic umi zpivat :)


 • thenardier

  bílá sice umí zpívat,ale neumí hrát..hraje sama sebe a plete si to se solovým koncertem,což je v divadle,které pobírá šílené dotace hodně málo…chci do karlína chodit na kvalitní umělce a představení a ne na bílou…


 • Mr. Wonka

  thenardier – však Vás také nikdo nenutí tam chodit. Vemte si třeba takové Brno, které je vyzdvihováno do nebes, má ještě větší dotace než Karlín a i když tam jsou opravdu skvělí umělci, tak i u nich jsem zažil takové hrůzo výkony, že to bylo až do nebes volající. Ale o tom se nikde nepíše, páč Brno je teď v “módě”. Kdyby jeden špatný tón, co zazpívá umělec v Brně, zazpíval někdo v Praze, hned je z toho meziplanetární rozruch.


 • Míša

  Tak spíše jde o nostalgii. Karlín byl vždy jiný, oproti ostatním divadlům. Jak výběrem účinkujících, tak repertoáru. Poslední dobou začíná sklouzávat na úroveň Broadwaye a Hybernie…Lucií počínaje a Draculou s hrůzostrašným obsazením /a kostýmy a kulisami z Hybernie/ konče…. škoda tak hezkého divadla, které si pomalu podřezává lano…


 • ludvík

  Ja nechci chodit na Bílou ale na Šinkorovou -pana Korna.


 • ludvík

  To BY MOHLÍ DAT dotace DIVADLU NA FIDLOVAČCE .


 • Bidnik

  Thenardier: no ja myslim, ze umi, dukazem je Thalie za Johanku. Spis je to asi natolik vyrazna a proflakla osobnost, ze i kdyby hrala sebelip, tak furt uvidime Bilou a ne Amneris, Carmen atd.


 • Niki

  Já bohužel s tímhle souhlasím s Thenardierem. Několikrát se mi stalo, že zpívala (at to byla Carmen nebo Amneris), dobrý dobrý a pak se nechala unést, vnášet do toho ty své typické (ksichty) a herecký projev byl v háji, vážně se to blížilo spíš solovému koncertu. Přecejen ta Thalie za Johanku je poměrně dost let stará a možná se víc tehdy hlídala. Snažím se vysvětlit si to aspon takhle, protože já osobně ji nemám ráda a její projev mi vadí v každé roli.


 • Hanys

  Souhlasím. Bílá zpívat bezesporu umí – a to bez debat – SKVĚLE. Hrát umí, naprosto to dokázala nejen Johankou, ale také například Němcovou. Její projev a celkový výkon v Němcové je dechberoucí. Carmen je show, tam to zase tolik nevadí, hraje koketní rozvernou ženu, takže OK a zpívá to dokonale! Aida – tam to trošku “typické Bílování” vadí, přiznávám, tam by se měla hlídat, ale zase zpěv dokonalý.


 • Hanys

  BTW., už se ví, kdy se vrátí Carmen na jeviště HDK? Všichni, kteří se o divadlo zajímají, to vědí, někteří vystupující umělci v Carmen to potvrdili, ale HDK stále mlčí a na případné dotazy ohledně Carmen neodpovídá. Nevítě někdo, kdy bude tiskovka, kdy se začnou prodávat vstupenky, zda bude Bílá v Carmen bez alternace…….?


 • Martin

  Take jsem toho nazoru, ze LB zpiva bezkonkurencne, dukazem jsou jeji koncerty. Co se divadla tyka, dela si z toho svou show. Zpivat umi, ale herectvi je tragicke. Proto se mi i v roli Carmen libi o dost vice DASHA. Muzikal Carmen se bude vracet na podzim, v setu 40 repriz.


 • Nick

  Lucie Bílá do muzikálu prostě nepatří! Na svých koncertech ať si dělá co chce, ale v divadle má podat komplexní výkon a hlavně má výt součástí týmu. Jediné, čím vyniká, je řev, přehnaná mimika s hlavou nakřivo a hvězdný úsměv a srdíčková gesta na děkovačce…


 • Hanys

  Martin: ano, to jsem se dočetl, doslechl.., spíš bych rád už věděl, kdy začne předprodej. Dle mého názoru budou vstupenky zase hned pryč, jako tehdy…


 • tom

  A co takhle vrátit v obnovené premiéře i Čardášovou princeznu,která neměla vůbec derniéru nebo nastudovat novou operetu? Naposledy v HDK uvedená Mam´zelle Nitouche v roce 2013 a to ještě převzatá verze z Brna.


 • Lukáš

  Lucka Bílá je nejlepší zpěvačka, ale asi dost falešný člověk. Slyšet zpívat ji můžu a přiznám se, poslouchám ji rád, ale její povídání o čemkoli vypínám/přepínám.


 • Tereza

  Plně souhlasím s Lukášem a dělám to samé. L.Bílá je afektovaná a neupřímná i při běžném rozhovoru do televize.


 • thenardier

  ted nevím,kdo srovnával brno s karlínem,ale podívejte se na počet představení v brně a počet představení v karlíně,vždyt je to hrůza,hrají pětkrát do týdne a když to vezmete,zkrátili sezonu o celé tři měsíce bezmála…začínají koncem září,leden nehrají vůbec a od nejpozději poloviny června už mají prázdniny,vždyt je to nechutné


 • tom

  thenardier: úplně souhlasím! Nepochopim, proč alespoň do HDK nezvou oblastní divadla se svými muzikály a operetami nebo se nedělají koncerty. Např.,proč P.Břínková a J.Ježek musí se svými recitály hostovat mimo Prahu.


 • thenardier

  no odpověd je jasná…protože to není bílá,která si udělala z karlína dojnou krávu a magistrátem dočasně nastrčený kulhánek,který tam je už 12let bez výběrového řízení jí jde na ruku,bohužel • Lenka

  Nemohla by Lucie Bílá aspoň pár představení nechat zahrát Koru Lang? Styl paní Bílé opravdu nemám ráda a vadí mi, když mám v představení koukat na Lucii Bílou místo abych na pódiu viděla postavu, kterou by měla ztvárňovat. Dlouho jsem se Aidě vyhýbala, jelikož jsem stále doufala, že někdy uvidím její “náhradnici”. Když jsem teď zašla, mé obavy se bohužel naplnily. Chápu, že je velká hvězda a každý se jí v Karlíně klaní, ale režisér by jí měl vysvětlit, že hraje určitou postavu a není tam sama za sebe jako na koncertě. Opravdu rušivý výkon, ale diváci samozřejmě tleskali nejvíce každé její scéně, kde byla za svého oblíbeného diblíka. Ach jo…


 • Renata

  Mám stejný pocit jako Lenka. Aida se mi líbí, ale jsem vždycky znechucena z toho, jaké dělá L.Bílá ksichty a jak přehrává.L.Bílá hraje ve všech muzikálech prostě L.Bílou. Když se to některým divákům líbí, tak ještě přitlačí.


 • tom

  Musím souhlasit s Lenkou. Nechápu, proč nemohla být alternace s K.Lang – L.Bílá hrozně přehrává a ve všech představeních je to stejný. Přitom K.Lang by mohla být hvězdou HDK jak v operetách tak i v muzikálech.


 • LUDVÍK

  SOUHLAS ano v muzikálu Aida by sme rádi vidělí K.Lang.NAPIŠME petici že ji chceme vidět .
  Lucie Bila je v tom to muzikálu sam za sebe .BILA NENI NEJLEPŠI MUZIKÁLOVÁ HVĚZDA .TANEČNICE HROZNA HERECKY HRAJE SAMA SEBE.NAPOSLED V JOHANCE ŠLA.


 • Martin

  https://www.youtube.com/watch?v=B-qS8Kooka0

  Ano, také bych rád Koru viděl…