Zahraničí

Legendární specializovaný muzikálový obchod “Dress Circle” oznamuje konec své kamenné pobočky


Ačkoli se zahraničními zprávami v současné době mírně šetříme, ta dnešní je docela krátká, leč celkem zásadní a smutná pro evropské muzikálové dění a všechny sběratele nahrávek. Specializovaný londýnský muzikálový obchod Dress Circle včera oznámil, že 15. srpna 2012 po neuvěřitelných třiceti třech letech provozu, navzdory velké snaze o další existenci, uzavře svou modrou kamennou prodejnu na Monmouth Street a bude se věnovat pouze on-line prodeji.

Zpráva logicky vyvolala vlnu smutných reakcí, ale i podpory od příznivců i umělců. Doba zkrátka směřuje hlavně k digitální distribuci, která je pohodlná, leč sběratel z ní asi dva metry do stropu neskáče.

Pokud mohu přihodit osobní sběratelský pohled (ta vášeň je v mém případě poměrně velká), tak proti nevyhnutelné digitální distribuci nemám ani to nejmenší, například lokální vydavatel Supraphon nabízí ve svém digitálním obchodě ve formátech MP3 a FLAC pár dostupných hudebně-divadelních raritek všeho druhu, ale chybí zde například nějaké stylové flashdisky, na které by si sběratel mohl svůj „skalp“ láskyplně uložit. To je jen takový drobný nápad na doplňující sortiment. Konec české a osobní odbočky.

Logo obchodu "Dress Circle"

Náš tým má s Dress Circle moc příjemnou několikanásobnou zkušenost, v tom útulném krámku se našlo tolik muzikálového nadšení, že jste nakupovali a nakupovali i to, co jste vlastně nechtěli a při dvou mých osobních návštěvách jsem si užíval péči velmi milého a fundovaného personálu (což je také jedna z častých zmínek v různých komentářích).

Londýn tak přichází o jeden z téměř povinných rituálů muzikálových fanoušků takřka z celého světa a pokud jste příznivci cestování za kvalitním hudebním divadlem, nejspíše vás také v minulosti neminul. Nyní nezbývá, než si rituál osobního nákupu přenést třeba přímo do londýnských divadel. Tam bohatě zásobené merchandisingové koutky snad ještě alespoň pár let zůstanou, přejme si to. A snad na nás po čase atmosféra Dress Circle dýchne i virtuálně.

The logo is used with permission of Dress Circle. Thanks for collaboration.


Zahraničí
Dreamgirls: Bravurní jízda na horské dráze showbusinessu
Zahraničí
Velký rozlučkový večer známého vídeňského dirigenta Caspara Richtera
Zahraničí
Frank Wildhorn a jeho muzikály (3. část)
  • Ála

    Ne, tak to je vážně tragédie! Byla to i moje pravidelná a povinná zastávka při výletech do Londýna a už jsem si zas pomalu plánovala na podzim další návštěvu:-( !
    Občas jsem něco “ulovila” i ve velkých hudebních obchodech jako Virgin apod., no ale Dress Circle to není a navíc je otázka, jak dlouho se udrží tyto obchody…


  • Ondřej Doubrava

    Zpráva už dle posledních skutečností, není aktuální: Londýnský Dress Circle na svém Facebooku oznámil, že znovu otvírá pod novým managementem!