Rozhovory

Rozhovor se světovým skladatelem Frankem Wildhornem


Slavný americký skladatel Frank Wildhorn (v česku ho můžeme znát jako autora muzikálu Jekyll & Hyda či připravované Carmen) při své návštěvě Prahy rozdal pouze dva exkluzivní rozhovory. A jak už to u nás bývá zvykem – my jsme všude, a tak můžeme novou rubriku Rozhovory otevřít opravdu velkolepě!

Frank Wildhorn

Frank Wildhorn

Pavel Košatka: Dobrý den, začneme první otázkou – Viděl jste premiéry pražské verze muzikálu Jekyll & Hyde. Jak se vám představení líbilo, jaké věci vás překvapily a co je na naší produkci zvláštního, zajímavého?
Frank Wildhorn: Byl jsem velice překvapen! A to ze všeho – nejvíce ale z účinkujících, kteří do představení dávaly vášeň (ukazuje na představitele hlavní role Mariána Vojtka). A já mám moc rád, když představení má v sobě tu vášeň. Viděl jsem více různých nastudování Jekylla, ale to české bylo jedno z nejlepších.

PK: Co říkáte petici fanoušků proti zrušení Jekylla? 500 podpisů je docela dost. Jste rád, že lidé chodí rádi na vás muzikál znovu a znovu?
FW: “I love that!” Také mám moc rád pražskou verzi Jekylla a nejradši bych jí také nerušil, ale s vašimi lidmi je úžasná spolupráce a tak připravujeme s Hudebním divadlem Karlín nový muzikál. Ale Jekyll je ojedinělý – uvádělo ho už kolem 300 produkcí (pozn.: většina v Americe) a teď se připravuje film.

PK: Ano, projekt Jekyll & Hyde: The Movie. Můžete nám říci více?
FW: Ne, protože toho zatím moc není. Film se připravuje už tři roky a stále se hledá režisér a nyní vybíráme obsazení. Je to dlouhá cesta, ale Jekyll za to stojí!

PK: Když jste psal nejúspěšnější píseň z Jekylla This Is The Moment (To je ta chvíle), kde jste bral insipraci?
FW: Ze sportu. Mám rád a sám i hraji americký fotbal a při psaní písně jsem myslel na tu dřinu při tréninzích a pocitu z vítězství.

PK: Sledujete práci ostatních skladatelů? Chodíte se dívat na jejich muzikály? Máte mezi nimi nějaký oblíbený?
FW: Ano, sleduji vše. Vše co stačím. Nemám moc času, ale rád si zajdu do divadla poslechnout cizí práce. Nemám žádný nejoblíbenější, spíš pár oblíbených, na které se rád vracím – například West Side Story, Candide, My Fair Lady, Evita…

PK: Slyšel jste někdy nějaký český muzikál? Jak se vám líbil?
FW: Nevím. Opravdu. Byl jsem v Praze pouze krátce a stihl jsem pouze představení Jekylla. Takže jsem neměl šanci vidět nic jiného. A pokud něco znám, tak nevím, že je to z České republiky.

PK: Poslední otázka – Jaké to je, když sedíte v divadle a slyšíte orchestr jak hraje vaši hudbu a zpěváci zpívají vaše písně? Musí to být skvělý pocit.
FW: Ano, už když jsem byl teenager, tak jsem o tomhle snil. Nedá se ani říci, jak jsem šťastný, když pak někdo řekne, že se mu to líbilo. Tohle je pro mě největší odměna.

PK: Děkuji za váš čas pro rozhovor a mějte se hezky!
FW: “Bye!”


Rozhovory
Eva Burešová: “Baron Prášil je pro mě obrovská zkušenost!”
Rozhovory
Vendula Příhodová: “Prostořeká jsem už jen mezi přáteli”
Rozhovory
Jan Kříž: “Když múzy nejdou spát”
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!