Recenze a reportáže

Patnáctý ročník “Noci s hvězdami” na Housce přivolal bouřku


Na hradě Houska se 3. srpna konal tradiční, letos již patnáctý ročník koncertu Noc s hvězdami, jehož výtěžek putuje na obnovu hradu. Letošní rok se pořadatelé rozhodli nazvat tematicky Duety a návštěvníci se tak mohli těšit na dvojice klasické, ale i takové, které nebývají na jevišti společně moc často.

Pořadem provázela již tradiční milá moderátorská dvojice Markéta Mayerová a Slávek Boura, kterým pomáhal Vlasta Vébr. Překvapením večera byl zpěvák Bohuš Matuš, který zde zazpíval se svým pěveckým uskupením Il Boemo.

Bohuš Matuš Noc s hvězdami na hradě Houska

Il Boemo

Kromě něj se divákům představilo legendární blonďaté duo Kamelie, které vystoupily netradičně za doprovodu Screamers. Operní diva Pavlína Senič, zazpívala v úžasné zelené róbě po boku fešáka Josefa Štágra, Marcela Březinová si vystřihla duet s Vlastou Hortváthem a Jiří Zonyga vystoupil se svou muzikálovou kolegyní Markétou Zehrerovou.

Noc s hvězdami na hradě Houska

Kamelie a Screamers

Noc s hvězdami na hradě Houska

Pavlína Senič a Josef Štágr

Noc s hvězdami na hradě Houska

Vlasta Horváth a Marcela Březinová

Noc s hvězdami na hradě Houska

Jiří Zonyga

S pohádkově naladěnou Kateřinou Brožovou, která oblékla růžové šaty a prohlásila, že letos je na Housce za princeznu, si zazpíval Martin France. Zapomenout nesmíme také na báječné pěvecké duo Martha a Tena Elefteriadu, ani na úžasného Tomáše Ringela, který přítomným vyrazil dech svým podáním písničky Vyznanie od Mariky Gombitové.

Noc s hvězdami na hradě Houska

Martin France a Kateřina Brožová

Noc s hvězdami na hradě Houska

Tena Elefteriadu

Noc s hvězdami na hradě Houska

Tomáš Ringel

Protože hrad Houska je známý tím, že se v něm nachází vchod do pekla a magické síly zde tedy působí velkou silou, nevydařila se slíbená účast Daniela Hůlky ani Kamily Nývltové. Zatímco Daniel Hůlka přišel o hlas, Kamilu Nývltovou štípla vosa do krku, který jí okamžitě natekl, a zpěvačka tak byla odkázaná ke klidu na lůžku.

Po skončení hlavního programu se před hradem pokračovalo vystoupením kapel Jackye, Angels a Pavel Houfek Band. Uvnitř byla připravena výstava fotografií Jakuba Ludvíka, které představil sám autor.

VIP návštěvníci si také mohli tradičně prověřit svou odvahu na strašidelné stezce, která provedla ty nejodvážnější půdou a také sklepením tohoto tajuplného hradu. A příchozí si mohli být jistí, že tuto trasu nepůjdou sami. Společnost jim dělal velký počet roztodivných pekelných bytostí, které si zde s velkou chutí užívaly nočního povyražení se smrtelníky.

Noc s hvězdami na hradě Houska

Stezka odvahy

Přestože měl program končit mnohem později, vzhledem k začínající silné bouřce se musela venkovní produkce uklidit předčasně a návštěvníci se rozjeli za silného deště do svých domovů. Zřejmě zasáhla nějaká vyšší moc a nezbývá než těšit se na příští rok.

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám ozvěte se nám na e-mail: redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Recenze a reportáže
“Robin Hood” oslavil stou reprízu
Recenze a reportáže
“Klíč králů” – vysněný projekt Daniela Landy skončil jako polotovar
Recenze a reportáže
Muzikál “Jack Rozparovač” se vrátil – recenze obnovené premiéry (+ video sestřih)