Recenze a reportáže

Divácká anketa Křídla 2015/2016 má své vítěze


Ve smršti „vánočních večírků“ každoročně nezapomínáme na naší, alespoň částí redakce, na naší nejoblíbenější adventní akci. Už tradičně dva dny před Vánoci se na činoherní scéně Městského divadla Brno konalo tradiční, přitom každý rok jedinečné předávání diváckých cen Křídla za sezónu 2015/2016.

Letošní večer ,kde nechybí ani tradiční porce internějších vtípků, v režii Alana Novotného a Patrika Bořeckého se odehrával ve vesničce „Mrštíkov“, kde se odehrával výroční ples hasičů a ochotníků pod vedením „dechové hudby Cónovjanka“, logicky pod vedením Karla Cóna. Pomrknutí ke vzoru „Hoří, má panenko“ bylo hned několik. Ochotníci v čele s legendárním Bohušem Stejskalem – Boleslavem Polívkou, přítomným ve videovzkazu, samozřejmě dost vzhlížejí i k MdB. Večer uváděli starosta Tomáš Slezák, místostarosta Zdeněk Junák a Jan Brožek. Mezi vrcholná čísla plesu rozhodně patřil souboj mezi cifrováním a stepem, který předvedli Ondřej Studénka a Kateřina Marie Fialová, odění šansonů Edith Piaf a Marlene Dietrich z Vrabčáka a anděla (Hana Holišová a Katarína Ptáčková) do folklornějšího kabátku, nebo naopak přísní z Radúze a Mahuleny Duem Rama (Sára Milafjtová, Aleš Slanina) do naprosto přesného samohrajkového hávu.  Lucie Bergerová a Jakub Uličník si zase připravili pásmo aktualit z Mrštíkova. Také zazněla známá píseň O Sole Mio v podání průvodců večera. Doufejme, že pánové z facebookového profilu DeeCee tradičně nezklamou a časem se podělí o víc záznamů, než jen o tuto skladbu, která doprovázela Cenu bezpečného zázemí, neb zkrátka jde o klávesnicí ne dost dobře přenositelné zážitky.

Hana Holišová a Katarína Ptáčková

Hana Holišová a Katarína Ptáčková

Kateřina Marie Fialová a Ondřej Studénka

Kateřina Marie Fialová a Ondřej Studénka

Ve vzpomínkovém momentě zazněla titulní píseň z muzikálu Pískání po větru (Whistle Down the Wind) v podání Elišky Skálové

Ve vzpomínkovém momentě zazněla titulní píseň z muzikálu Pískání po větru (Whistle Down the Wind) v podání Elišky Skálové

Sára Milfajtová a Aleš Slanina

Sára Milfajtová a Aleš Slanina

Jakub Uličník a Lucie Bergerová

Jakub Uličník a Lucie Bergerová

Zdeněk Junák, Jan Brožek a Tomáš Slezák

Zdeněk Junák, Jan Brožek a Tomáš Slezák

Zajímavostí bylo, že před vstupem do sálu se divákům rozdávaly lístečky do tomboly a vybíral se ten pravý hit, který by se nechal na konci večera zahrát nedávnému oslavenci Zdeňkovi Junákovi k významnému jubileu, (Výsledek samozřejmě byl „Co jste hasiči…“, ačkoli se těsně před začátkem zdála tato otázka poměrně obtížně řešitelná) a následovala standing ovation.

Nejoblíbenější inscenací se staly v nadmíru Splašené nůžky Paula Pörtnera v režii Mikoláše Tyce. Nejvýraznějšího muzikálového úspěchu dosáhl díky scénografii Christophera Weyerse muzikál Mauryho Yestona a Peterra Stonea TITANIC. Nejoblíbenější herečkou se již potřetí stala Andrea Zelová, absolutním vítězem se stal v mužské kategorii Aleš Slanina (již popáté), získal tak i „malou Thálii“ od Herecké asociace.

Nezapomnělo se ani na tradiční křest ročenky MdB shrnující v obsáhlých reflexích uplynulou sezónu , kterého se tradičně ujal ředitel Stanislav Moša s trojicí kmotrů.

Stanislav Moša s letošní ročenkou.

Stanislav Moša s letošní ročenkou.

Došlo i na interní ceny, kdy Cenu kolegia Dokořán získala herečka Markéta Sedláčková, Cenu bezpečného zázemí malíř pracovník malírny Jaroslav Buben. Osobností sezóny se stal ředitel firmy CARent Lubomír Hartmann.

Výsledky Křídel 2015/16:

Neoblíbenější herečka:

1. Andrea Zelová

2. Hana Holišová

3. Alena Antalová

4. Markéta Sedláčková

5. Radka Coufalová

 

Nejoblíbenější herec:

1. Aleš Slanina

2. Dušan Vitázek

3. Jiří Mach

4. Michal Isteník

5 .Igor Ondříček

 

Nejoblíbenější inscenace:

1. Splašené nůžky

2. Vrabčák a anděl

3. TITANIC

4. Radúz a Mahulena

5. Pískání po větru

 

Nejvýraznější tvůrčí počin:

1. Christoph Weyers – scéna k muzikálu TITANIC

2. Andrea Kučerová – kostýmy Radúz a Mahulena

3. Jaroslav Milfajt – scéna Radúz a Mahulena

4. Petr Ulrych – hudba Radúz a Mahulena

5. Christoph Weyers – scéna Král Lear

Aleš Slanina, Markéta Sedláčková, Andrea Zelová a Mikoláš Tyc.

Aleš Slanina, Markéta Sedláčková, Andrea Zelová a Mikoláš Tyc

Autory fotografií jsou Lucie Baziková (snímky 1, 4, 6, 8 ) a Jef Kratochvil (snímky 2, 3, 5, 7, 9) (převzato z facebookového profilu Městské divadlo Brno – Fotostory a tiskových materiálů divadla)


Recenze a reportáže
RECENZE: Limonádový Joe zavítal do Městského divadla Brno
Ostrava
Několik postřehů z ostravských střech plných koček aneb Čtvrté české CATS
Recenze a reportáže
Populární pohádka CO TAKHLE SVATBA, PRINCI? odpremiérovala v Plzni
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!