Recenze a reportáže

Kamila Nývltová, Marián Vojtko a jejich veselý večer na “Létu plném hvězd”


Horký čtvrteční podvečer 2. srpna 2012 se změnilo na odpoledne muzikálové a rozpustilé. Alespoň tedy v blízkosti Karlova mostu na výstavě „Léto plné hvězd“, kterou z našich stránek už jistě dobře znáte. Kde že se ta rozpustilost vzala? Přece od hlavních aktérů Kamily Nývltové a Mariána Vojtka v písničkovém pásmu Křížem krážem muzikálem.

Léto plné hvězd 2012

Již hodinu před začátkem bylo zřejmé, že bude nabito

I když celá akce začala s mírným posunem, oba dva aktéři coby jistou kompenzaci využili hned od začátku značně neformální atmosféru celé akce a celý až chronicky známý repertoár – např. “Nespravedlivý Bůh“ z kultovního Draculy“, „To jsem já“ a „Na křídlech fantazie“ z „Barona Prášila“, „Velkou píseň o Nilu“ z Kleopatry či vystřiženou árii z Carmen“ „Zůstávám“ doprovázeli přesně mířenými vtípky, vzájemnými špílci i narážkami. Nechyběly spontánní historky (často hůře publikovatelné) ze zkoušení aktuálních projektů: například si Marián Vojtko v Klíči králů opět zahraje upíra (jak jinak, než v krásném kostýmu). Asi jsme nebyli jediní, kdo se na tyto výplně posléze těšil víc než na známé melodie. A určitě bychom Mariána rádi viděli v nějaké opravdu humorné roli, psané na tělo, mohla by mu slušet.

Léto plné hvězd 2012 Marián Vojtko Kamila Nývltová

Panovala vskutku uvolněná nálada

Jelikož nejen muzikálem živ je hudby lačný posluchač a tak se zabrousilo i do vod sólové kariéry k nějakým těm světovým hitům. Kamila Nývltová odprezentovala novou rockovější verzi svého songu „Něco jsi slíbil“ či fantasticky rozproudila letní energii s „Proud Mary“ od Tiny Turner. Stejně tak Marián Vojtko představil mimo jiné čerstvou novinku z dílny Jiřího Škorpíka a jak jinak než vtipně zapojil svou moderní nápovědu (alias jeden známý tablet) s příslibem, že se písničku naučí a zařadí do repertoáru.

Léto plné hvězd 2012 Kamila Nývltová

Kamila Nývltová to u Proud Mary (Rolling On The River) skutečně rozbalila

Léto plné hvězd 2012 Marián Vojtko

Marián Vojtko s moderní nápovědou

Na začátku koncertu sice oba účinkující svorně tvrdili, že očekávané novinky z české verze Aidy se schovávají jako říjnové překvapení (logicky). Chvíli to tedy vypadalo, že tvůrčí tandem Elton John a Tim Rice bude zastoupen pouze megahitem „Can You Feel The Love Tonight“ ze Lvího krále. V průběhu koncertu bylo ale pánskou částí „embargo“ porušeno a dočkali jsme se alespoň v „a capella“ podobě krátké skladby „Radames’ Letter“ v překladu Adama Nováka. My tajemství s dovolením zatím zachováme.

S blížícím se koncem večera došlo polehoučku i na přídavkové duety. Ač měly zabrnkat na romantickou strunku, ukázalo se, že i teď bude pěkně veselo. Sice se tím mírně rozbourala i profesionalita výkonů, ale copak byste byli schopni odzpívat part Adriany z „Vím, že jsi se mnou“, když si kolega usmyslí, že do hry zapojí i létajícího žraloka (podobný nápad figuruje například ve Vánočním zázraku)?

Léto plné hvězd 2012 Kamila Nývltová Marián Vojtko

Kamila Nývltová, žralok, Marián Vojtko a "Vím, že jsi se mnou"

Podobná situace nastala i u filmové melodie Michela Magne, která se nám v Divadle Broadway, jak známo, proměnila na duet Angeliky a de Peyraca. Načež bylo sportovně přiznáno, že Marián Vojtko už part textově příliš neovládá, ale naštěstí měl v hledišti skvělou fanklubáckou nápovědu a vše tak dobře dopadlo.

Neformální atmosféra vygradovala závěrečnou standing ovation a po krátké pauzičce se šlo na autogramiádu.

Pokud vám dnešní článek přijde neformální a snad i sympaticky neuspořádaný, to vše je v pořádku, takový doprovodný program „Léta plného hvězd“ skutečně je a představuje letních podvečerů a ještě navíc můžete přispět dobré věci, však si to na zbývajících koncertech (Hana Křížková, Petr Ševčík, Ondřej Ruml) můžete sami vyzkoušet.

Léto plné hvězd 2012 Kamila Nývltová Marián Vojtko

Kamila Nývltová a Marián Vojtko - děkovačka

Léto plné hvězd 2012 Marián Vojtko

Podepisovalo se téměř na vše

Léto plné hvězd 2012 Kamila Nývltová

Kamila Nývltová po akci

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Kristýna Junková. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Recenze a reportáže
Hudební scénu MdB energicky rozhýbal Flashdance
Recenze a reportáže
ROMEO & JULIE: Světový muzikálový hit dorazil do Prahy (velká recenze)
Soutěže
Petr Ševčík a jeho večer s dualitou – soutěžte o vstupenky
  • Marcela

    Byl to nádherný večer a zážitek a děkuji všem, kdo se na něm podíleli.