Fotoreportáže a galerie

Tak to je ona… brněnská “Mary Poppins”!


Na oslavu zítřejší české premiéry světového muzikálu „Mary Poppins“ v Městském divadle Brno, máme dnes pro vás malou ochutnávkovou fotogalerii z dílny našeho fotografa Petra Marka, z jedné z finálních generálních zkoušek.

Příběh o kouzelné chůvě „Mary Poppins“ vychází jak ze série knih spisovatelky P. L. Traversové,  tak zejména z legendárního filmového muzikálu společnosti Walta Disneyho z roku 1964 s úchvatnou Julií Andrews.

Mimochodem, fandové z diskuzního fóra populárního filmového webu Zóna (Netuctové filmy na DVD) nedávno našli zajímavou, až pikantní informaci, že filmová verze “Mary Poppins” měla v Československu premiéru až v roce 1971 (na tehdejší dobu to ale nebylo nic neobvyklého) na Filmovém festivalu pracujících! Navíc v původním znění s titulky. Není divu, že do hlav současné generace se dostal až zhruba v polovině devadesátých let při premiérovém televizním uvedení – tentokrát již s dabingem, který se nevztahoval na písničky – pro zajímavost, vyrobilo jej tenkrát brněnské studio a ještě nebyl nahrazen dabingem novějším.

V roce 2004 po dlouhém jednání  uvedl  nejznámější muzikálový producent současnosti Cameron Mackintosh v Londýně divadelní verzi, více akcentující původní knižní předlohu a napjaté rodinné vztahy rodiny Banksových, poznamenané smyslem pro řád a pracovitostí živitele rodiny.

Nestárnoucí šlágry Richarda a Roberta Shermanových jako „Spoonful of Sugar“, „Step In Time“ či „Supercalifragilisticexpialidocious“ zdařile zcela v duchu originálu doplnily nové songy skladatele George Stilese a libretisty Anthonyho Drewa, ve skvělém hudebním kabátku jednoho z nejžádanějších broadwayských aranžerů Wiliama Davida Brohna. Ty využívá i brněnské nastudování, společně se skutečně hravým přebásněním Jiřího Joska.

Muzikál je už teď nejdražší inscenací v historii Hudební scény MdB, můžeme se těšit na spoustu úžasných kouzel, která zjevně nezastaví ani rozpočet inscenace, navíc režisér Petr Gazdík nezastírá, že určitá inspirace dřívějšími inscenacemi ze světa bude zřejmá, byť se samozřejmě jedná o volnou licenci (jak známo, originál by se v Česku nezaplatil). O scénu, kter se postaral Jaroslav Milfajt,  projekce doplnil Petr Hloušek a pestrobarevné kostýmy  navrhla Andrea Kučerová.

Další informace, například i co se reklamy týče, odhaluje například Facebooková oficiální stránka inscenace „Mary Poppins fotostory, kterou vám doporučujeme vřele sledovat, jelikož asi sami máme rádi překvapení, zejména v souvislosti s pohádkami, necháváme se překvapit spolu s vámi, zdali všechny plány, inscenační i ty obchodní, Městskému divadlu Brno vyjdou. Představení uvidíme již zítra a v příštím týdnu samozřejmě počítejte s recenzí. Je nač se těšit, ať už s Alenou Antalovou, Radkou Coufalovou, či Johanou Gazdíkovou v hlavní roli.

Johana Gazdíková jako Mary Poppins

Johana Gazdíková a Dušan Vitázek

Scéna procházky v parku

Kuchyňská scéna

Johana Gazdíková

Supercalifagilisticexpialidozní scéna!

Nezlobte hračky, nemusí to dobře dopadnout...

Dušan Vitázek jako vypravěč - kominík Bert

Rodina Banksových a sloužící

Johana Gazdíková

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Fotoreportáže a galerie
Mamma Mia! se rozloučila posledním představením v sezóně! (+ velká fotogalerie)
Fotoreportáže a galerie
Fotoreportáž: Pražský “Zorro” si zajel do Brna na čtenou zkoušku a vyzkoušel kostýmy
Aktuální zprávy
MdB opět vyjíždí do světa, tentokrát s německým muzikálem “Kráska a zvíře”
 • veny

  Já jsem doposud vůbec muzikál Mary Popins neznala, takže jsem vůbec netušila, co od něj čekat, takže radši jsem nečekala nic :-) a ono je to vždy lepší, když od inscenace moc nečekáte a pak vás překvapí, tak jako Mary. Musím říct, že scéna, kostýmy, choreografie, popř. step, výkony jsou výborné. Muzikál neznám, takže nevím, co je a není špatně zrežírované apod., ale mělo to vtip, šmrnc, bylo to barevné, poučné, prostě takové milé.


 • Marbu

  To já se na to ještě můžu těšit.
  Muzikál taky neznám.
  Přiznám se, že mě přesvědčily všechny ty plakáty, co se v Brně objevily, že na to jít.


 • Candie

  Už jsem byla na veřejné generálce a můžu Mary Poppins jenom doporučit, tak úžasnou podívanou sem dlouho neviděla :) krásné kostýmy, úžasná scéna, kouzla a i stepové číslo. Myslím, že takovou podívanou Česko dosud nezažilo :) • veny

  Ještě k té recenzi: mě teda slovo “Superkalifradžilistikexpijalidózní” přijde lépe zapamatovatelné než “Superantikontramultiextraunikátní” :-)


 • Ondřej Doubrava

  S tím šestým místem na světě to asi opět bude tak, že MdB bylo šesté na světě v době, kdy získalo práva, zatím to ale vypadá, že se pár produkcí odpremiérovalo dřív a tak je MdB ve skutečnosti asi až deváté, podle rozpisu, který se objevil na “Mary Poppins fotostory”.


 • Jiří K.

  Ondřej: Podle toho, co jsem tam dal já 8) Ale oficiálně se k tomu zatím nikdo z MdB nevyjádřil.


 • Jiří K.

  Jen pro představu, tady je Superantikontramultiextraunikátní, v podání Pilarové a Chladila.

  http://www.youtube.com/watch?v=JynIYV5LwnY


 • Jiří K.

  veny: Osobně se mi také víc líbí Superkalif…. než Superanti… Ale asi chápu, že někdo, kdo znal dlouho jen Superanti… a ted slyší Superkalif…, že mu to připadá divné. Já zase dýl znám Superkalif, o Superanti…. jsem se dozvěděl až před několika týdny :)

  A kdyžtak tohle jsou ona slova v různých jazykových uvedeních ;)

  Londýn, New York, Austrálie – Supecalifragilisticexpialidocious
  Finsko – Superylipoppelistikexirallinmoista
  Dánsko – Superphantaphænomænagenialilistisk
  Švédsko – Superkaffiryteflanisötomaxigrafisk
  Nizozemsko – Supercalifragilisticexpialidasties


 • Landrichterová Monika

  Do Brna jsem přijela v sobotu 4. 12. z Prahy s manželem a přáteli z Litomyšle. Musím říct, že mě okouzlilo Brno předvánoční, historické, kulinářské- tržiště, hospůdky, vinotéky a japonská kuchyně – vše jsme zvládli. Divadelní představení odpolední v sobotu, Mary Poppins, bylo úžasné, fascinující, nápadité, poučné, létající , barevné a kostýmově krásné, dojemné a podporující v tom, že když ćlověk néco chce, tak toho pílí a úsilím dosáhne. Záźitkem pro mě bylo i setkání s paní herečkou Zdenou Herfortovou, kterou vídám v Praze v Divadle pod Palmovkou a mám ji moc ráda. Ostatní herci se svými zpěvy a tanci byli také fajnoví. Muzikál jsem znala už z dětství( dnes 48 let). Myslela jsem si,že bude spíš pro děti, ale oslovil i dospělé. Nádherný zážitek.
  Do Brna jsem také přijela za svojí milovanou Eliškou Rejčkou a Jindřichem z Lipé, které jsem navštívila v Bazilice Minor – pravda hledání bylo obtížnější. V Brně tutu sobotu a neděli nuda nebyla. Mona Land.


 • Zdeněk

  taky sem zajel na Mary 4.12 z Prahy na odpolení představení bylo to prostě užasný Radka byla skvělá a moc sem si užil Ptáčnici v podání Vladimíry Spurné to bylo něco a Zuzana Maurery a její žlučový likér byl taky super Brno prostě umí


 • Ondřej Doubrava

  Podle oficiálních stránek MdB dnes vychází česká nahrávka Mary Poppins za krásných 250,-, k dostání na pokladnách nebo v e-shopu na http://www.mdb.cz. ;-) Vydáno také jako “bleskovka” na našem Facebooku. CD se samozřejmě brzy budeme snažit mít k dispozici.


 • Jiří K.

  Tak tohle je nejlepší zpráva měsíce! (potěšilo mě to mnohonásobně víc než 2DVD Doriana:)

  MdB, velké díky!


 • Ondřej Doubrava

  Těšíte se na listopadové hostování Městského divadla Brno s “Čarodějkami z Eastwicku” v Hudebním divadle Karlín? My vám už dnes můžeme prozradit, že nejspíše v prvním pololetí roku 2013 by se MdB v Praze mělo představit i s legendární “Mary Poppins”, tentokrát v Divadle Hybernia.