Fotoreportáže a galerie

Fotoreportáž z konkurzu do nového muzikálu Divadla Kalich “Mauglí”


Ve dnech 21. až 23. ledna 2013 se v pražském Divadle Kalich konaly konkurzy do nového muzikálu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Mauglí“. Tvůrčí tým v čele s režisérským duem SKUTR si vybírali herce do hlavních i vedlejších rolí z více než 200 lidí. My jsme se na první den konkurzů přišli podívat a i vy prostřednictvím naší fotoreportáže můžete poodhalit atmosféru konkurzu.

Konkurz začal tanečním workshopem, na kterém choreografka Jana Burkiewiczová učila skupinky účastníků rychlou choreografii. “Jde o to, že vás neposlouchá tělo,” uvedla před začátkem téma tance. Společně s asistentem Jindřichem Panským po částech předváděla jednotlivé prvky choreografie, která byla velice rychlá a již při prvních nácvicích bylo vidět, kteří účastníci mají s tancem zkušenosti, a kteří tak říkajíc tápou.

Na naučení choreografie však měli všichni dostatek času, poté co se na jevišti Divadla Kalich prostřídali všichni účastníci, začala těsně po poledni pěvecká část, která byla prvním sítem před postupem do druhého dne konkurzů.  “Pokud vás nevybereme, neznamená to, že jste byli špatní nebo že neumíte zpívat. Můžeme také hledat úplně jiný typ, nevěšte tedy hlavu a zkoušejte to příště,” uklidňoval autor hudby Ondřej Soukup. Ten rozhodoval o postupu do dalšího kola společně s autorkou libreta Gábinou Osvaldovou, producentem a ředitelem divadla Michalem Kocourkem a samozřejmě také režijním tandemem SKUTR – Martinem Kukučkou a Lukášem Trpišovským.

Na konkurz dorazilo opravdu velké množství mladých talentovaných umělců a studentů uměleckých škol, vyloženě amatérských výkonů se vidělo pomálu. Na konkurzu jsme zahlédli téměř kompletní obsazení muzikálu “Pomáda” – Markétu Procházkovou, Míšu Doubravovou, Romana Tomeše, Přemka Pálka, Kateřinu Steinerovou, Veroniku Gidovou, Davida Gránského, Tomáše Löbla, Marii Blahynkovou, Ninu Horákovou, Kateřinu Herčíkovou, Petr Šudomu či Jana Tenkráta. Ze starších muzikálových projektů Divadla Kalich se dále zúčastnili například Radka Pavlovčinová, Henrich Šiška, Jan Karásek, Oldřich Smysl nebo Jana Vaculíková.

A samozřejmě také nespočet lidí z jiných muzikálových produkcí, a to z celé republiky. Zaznamenali jsme Josefa Vágnera, Genny Ciatti, Michaela Foreta, Radima Schwaba, Leonu Černou, Brigitu Cmuntovou, Štěpána Kloučka, Ladislava Korbela, Elišku Ochmanovou, Jana Kopečného, Martina Šemíka, Ondřeje Havla, Jana Urbana, Dominiku Richterovou, Pavla Vránu, Jaromíra Adamce, Patrika Plešingera nebo Hanu Kadlecovou.

Tak teď už nezbývá nic jiného, než počkat na výsledky konkurzu. Premiéra “Mauglího” je naplánována na září 2013 a již teď budí velká očekávání, držíme palce…

Úvodní velká schůzka registrovaných účastníku a tvůrčího týmu

Jana Burkiewiczová a Jindřich Panský učili choreografii po skupinkách

Tančilo se opravdu všude. V temném zákulisí...

...i prosvětleném foyer

O osudu účastníků rozhodoval tvůrčí tým, do kterého jsou vkládány velké naděje

Roman Tomeš zazpíval "Láska moja"...

...stejně tak jeho kolega Tomáš Löbl.

Markéta Procházková celou dobu hýřila dobrou náladou

Doodyho předvedl David Gránský

Přemek Pálek zase vsadil na romantickou Sandy

Ladislav Korbel a Eliška Ochmanová

Štěstí přišla zkusit i Radka Pavlovčinová

A také "hlava mazaná" Jan Urban

Potkali se zde také kolegové z "Hamleta" - Pavel Vrána a Dominika Richterová

Veronika Gidová

Kateřina Herčíková

I konkurzy se musí umět brát s úsměvem - Brigita Cmuntová a Štěpán Klouček

A úsměvy nešetřila ani Míša Doubravová

Jan Tenkrát

Josef Vágner

Kateřina Steinerová a Marie Blahynková v zaujatém hovoru

Jan Kopečný

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Rozhovory
Marie Křížová: Agnes je můj splněný sen
Recenze a reportáže
Premiéra Radky Špáňové v hlavní roli muzikálu “Johanka z Arku”
Fotoreportáže a galerie
Happy Birthday Mr. M II. aneb Poděkování
 • peter

  a kdy budou vysledky? at tam hraje Marketa Prochazkova! preju ji hodne stesti! a pan Palek by si take zaslouzil nejakou peknou rolicku.


 • Anonym

  U poslední fotky je chyba – je to Jan Kopečný


 • terezka

  Věřím, že obsazení bude dobré (ostatně jako vždy v Kalichu), tvůrci mají opravdu z čeho vybírat. Taky bych přála nějakou roli Přemkovi, nejen v Pomádě, ale i v jiných divadlech mě přesvědčil, že má obrovský talent. Tak uvidíme, všem přeji hodně štěstí a na Mauglího už se moc těším!


 • Simona

  Premkovi a Market Prochazkovy bych to prala, tak uvidime :))


 • Mirka

  Přejeme roli v muzikálu Katce Steinerové.Je vždycky super.


 • Petul

  Krasna reportaz!A nadherne fotky :)) Moc preji roli Premku Palkovi a Marii Blahynkove..o svych kvalitach me oba jiz nekolikrat presvedcili.


 • Tomas

  co jsem zaslechl,tak celej tenhle jakoze”konkurz”…,byl stejne jenom naoko,aby si divadlo splnilo zakonnou povinnost o vyberovem rizeni-respektive nevim,jak se tomu v tomhle pripade rika,ale jiste je to neco podobneho jako u standartnich naboru jinde…,a cely ten muzikal uz je dopredu vybrany pro tradicni soubor clenu Kalichu,tzn,ze to nebude nic noveho pod sluncem jako jine projekty v tomto divadle…,coz znaci tradicni jmena jako napr.Kriz,Steinerova,Prochazkova,Pleskot,Doubravova aj…,z company nasledne napr.Hereniova,Korolova,Tenkrat,Groger,Sudoma apod…,zkratka tam ty muzikaly az na vyjimky maji obsazene temito lidmi a hodne bych se divil,kdyby to u Maugliho bylo jinak…,vzdyt napr.v Pomade byla jedinou novou tvari Veronika Gidova a jeste eventuelne David Gransky…,jinak to obsadili nemlich stejne,jako jinde,takze ani u Maugliho se jiste nedockame nejakych prevratnych zmen.


 • Kiky

  Tomas: a ty jsi na tom konkurzu sám osobně byl? Že přesně víš, kdo postoupil dál? ;) asi ne… já na něm byla a vím jak to tam probíhalo…
  Neodsuzuj dopředu, když nemáš páru, co se na konkurzu dělo, jak to probíhalo a kdo tedy postoupil dál :))


 • Tomas

  nebyl,ale takove info mam z dobre informovanych pramenu a kdyby sis pozorneji precetla obsah,jenz jsem uvadel ve svem predchozim komentari…,tak na zaklade toho se to mimo jine da i vcelku logicky usoudit:-)


 • Kiky

  já jsem pochopila, že informovaný od zdroje… ale prostě soudit jen dle toho, kde co někde řekne? hmm… a co tím chci říci? Asi jen to, že dostaly šanci i nové a neznámé tváře! :) no takže asi tak…


 • Tomas

  mno…,zkratka jak jsem koupil tak prodavam…,vsak uvidime,treba Maugli prekvapi…:-)


 • Jaroslav Panenka

  Zdravím všechny Tomášovy zdroje, ale být jím, příště bych na ně nesázel, natož abych jejich rozumy dál šířil. Ve svém příspěvku Tomáš i na tak malém prostoru stačil vyjmenovat hned několik jmen, která v obsazení Mauglího nebudou, a o nově příchozích tvářích samozřejmě neví nic.
  Vyloženě k pobavení je pak úvaha o “konkurzu naoko”. Konkurzy jsou totiž náročné nejen pro jejich účastníky, ale také pro autory, producenta a další tvůrce, kteří mezi nimi vybírají. Věřte, že dáma a pánové Osvaldová, Soukup, Kocourek, SKUTři atd. by určitě tři dny neseděli zbůhdarma v sále a takhle nemrhali svým časem, a už vůbec by nenechali zbytečně se nervovat stovky lidí.
  Divadlo Kalich chápe konkurz jako možnost poznat nové talenty, což je logické. Stejně logické je, že v minulých letech vybíralo jen ty nejlepší z nejlepších a ti pak samozřejmě zaujmou i na konkurzu aktuálním. Ale nikdo z herců nemá úspěchem v předešlém výběru automaticky zaručenou roli v dalším titulu.
  To všechno tu uvádím na pravou míru jen proto, aby všichni ostatní viděli, jak to v diskusích bývá s “dobře informovanými prameny”.
  Těším se na viděnou (třeba) na muzikálu Mauglí Jaroslav Panenka, tiskový mluvčí Divadla Kalich


 • Kiky

  Toto je vyčerpávající reakce… tak snad to pan Tomáš a jeho zdroje pochopí! :) ale asi má fakt velmi špatné zdrojové prameny :D


 • Michala

  Já jsem hrozně zvědavá nejen na obsazení hlavní role, ale taky na kostýmy, určitě se při nich budeme bavit, až se v nich poprvé všichni objeví na jevišti! Už se nemůžu dočkat. :-)


 • Eva

  Už se moc těším já i můj osmiletý syn. Určitě se budeme bavit oba dva. Jsem velmi zvědavá na obsazení,ale hlavně na zpracování příběhu, přeci jen hrát zvířata? :-) Doufám, že brzy na internetu budou k vidění nějaké ukázky ze zkoušek.


 • Tereza

  Zajímalo by mě obsazení, napínají nás docela dlouho a jsem zvědavá, které ty zajímavé a zvláštní tváře vybrali:-).
  To Eva: G. Osvaldová říkala, že toto dílo není primárně určeno dětem, nejedná se o pohádkový příběh, ale určitě by to takhle velké dítě mohlo bavit:-).


 • terka

  mauglí nebude pro děti?? no, ona Osvaldová u Šípa porozradila, že dítě mauglího nesehnali,tak ho bude hrát dospělý. TO je docela drsný. Nesehnali jediného kluka, který by hrál mauglího?