Fotoreportáže a galerie

Fotoreportáž: První zkoušky muzikálu “Vánoční zázrak”


Pod režijní taktovkou Radka Balaše již probíhají první zkoušky nového muzikálu Janka LedeckéhoVánoční zázrak aneb sliby se maj plnit o Vánocích”, který se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Po náročných konkurzech je obsazení muzikálu snad již kompletní a tak se pojďme prostřednictvím naší fotoreportáže podívat na jednu ze zkoušek.

Radek Balaš a Janek Ledecký

V našich předchozích článcích, ČTĚTE VÍCE O MUZIKÁLU “VÁNOČNÍ ZÁZRAK”
jste se s námi mohli například podívat, jak probíhal konkurz na obsazení jednotlivých rolí, či jsme vám přinesli malé nahlédnutí do děje muzikálu. Nyní vám představíme kompletní synopsi a to přímo očima samotného autora Janka Ledeckého.

Synopse „Vánoční zázrak aneb sliby se mají plnit o Vánocích“ očima Janka Ledeckého

Na firemní mikulášské oslavě dostává Marek hned dva dárky najednou. Po letech potkává svou studentskou lásku Veroniku. A k tomu navrch mu Radan, šéf developerské firmy, pro kterou pracuje, nabídne spolupartnerství. Ale jak už to tak chodí, nic není úplně zadarmo.

​Vánoce jsou pro všechny z nás především svátkem, při kterém se setkává celá rodina. Což ale není Tomášův případ. Sedmiletý Tomáš se narodil na Štědrý den. A v den svého narození přišel o maminku. Takže spolu se svým tátou Markem, strejdou Pájou a dědečkem slaví Vánoce jako narozeniny a všechny vánoční atributy jsou v této svérázné domácnosti tabu.

​Proti pragmatickému Markovi je Veronika jako z jiného světa. A pro malého Tomáše jako anděl, který přináší úplně nový a nečekaný pohled na všechno, co měl dosud s Vánoci spojeno.

A tak Tomáš poprvé v životě porovnává šance báječného a skvěle marketingově vybaveného Santa Klause a tajemného Ježíška, jehož podobu se přes všechny snahy zatím žádné reklamní agentuře nepodařilo uchopit.

​Stejně jako vánoční tradici se Marek brání vážnému vztahu, protože má strach ze zklamání. Strach věřit, že se může stát zázrak, který znovu vystaví most přes tu propast úzkosti a bolesti, která mu zvlášť o vánocích připadá tak bezedná. A už vůbec nechce takové zkoušce vystavit Tomáše. I Veronika má své tajemství a důvod bránit se vážnému vztahu. Ale všechna předsevzetí se jim začínají tak nějak vymykat z ruky.​ ​Tomášův dědeček je emeritní profesor hematologie. Strohý a distingovaný džentlmen. Pomáhá Markovi, jak může, a trpí tím, že jeho druhý syn Pavel je pravý opak Marka. Nezodpovědný, nepraktický a nepředvídatelný. Ale Tomáš na strejdu Páju nedá dopustit. A po tom, co spolu vyvádějí, se mu nikdo nemůže divit. Veroniku si pan profesor až nečekaně snadno oblíbí. A díky své profesi odhalí jako první její tajemství. Důvodem, proč se Veronika nechce vázat, je její nemoc. A ta je daleko vážnější, než si je Veronika ochotna připustit. A šance na obrat v léčbě se rovná zázraku.

​Jsou zrovna Vánoce – ta pravá chvíle pro zázrak? A co všechno je pro něj každý připraven a ochoten udělat? A obětovat?

Zkouška začíná

Alžbeta Bartošová, Michaela Zemánková a Juraj Bernáth

Naďa Konvalinková, Jana Švandová a Petr Štěpánek

Martin Trnavský, Linda Rybová, Marek Vašut a Martin Dejdar

Richard Mašata, Filip Antonio, Jáchym Blažej a Aleš Háma

L. W. Frenk a Elin Špidlová

Výtvarnice Simona Rybáková, která navrhuje kostýmy k muzikálu, využila prvních zkoušek k tomu, aby si zjistila míry a velikosti účinkujících a některé si společně se svými asistentkami přeměřila.

Filip Blažek

Michaela Zemánková

Od květnové tiskové konference, kde bylo představeno prvotní obsazení muzikálu, proběhlo několik nepatrných změn. Někteří z původně avizovaných protagonistů již v současné chvíli v obsazení nefigurují, ale dle slibu tvůrčího týmu, byl “cast” doplněn o úspěšné účastníky konkurzů.

Aktuální obsazení muzikálu

Veronika – Linda Rybová, Elin Špidlová
Marek – Filip Blažek, Martin Trnavský
Radan – Karel Dobrý, Marek Vašut
Dědeček – Petr Kostka, Petr Štěpánek
Babička – Naďa Konvalinková, Luba Skořepová, Jana Švandová
Pája – Martin Dejdar, Aleš Háma, Juraj Bernáth
Tomáš – Filip Antonio, Jáchym Blažej, Richard Mašata
Monika a další postavy – Alžbeta Bartošová, Lucie Černíková, Kristýna Kudrnáčová, Michaela Zemánková
Franta – Juraj Bernáth, L. W. Frenk
Pánské role – Ondřej Černý, Petr Ryšavý, Oldřich Smysl, Petr Šudoma, Jan Tenkrát
Dámská taneční company – Gloria Fricová, Denisa Kubášová, Jana Sochůrková

Petr Kostka a Petr Štěpánek

Aleš Háma, Martin Dejdar a Janek Ledecký

Alžbeta Bartošová

Martin Trnavský

Filip Antonio, Rudolf Mašata, Jáchym Blažej, Elin Špidlová, Linda Rybová a Janek Ledecký

Naďa Konvalinková a Jana Švandová

Marek Vašut a Martin Dejdar

Janek Ledecký, Juraj Bernáth a L. W. Frenk

Zkouška je u konce

Premiéra muzikálu se uskuteční 30. listopadu 2011 od 19 hodin v Divadle Broadway.

Autorem fotografií je Martin J. Polák /Divadlo Broadway/, děkujeme za jejich laskavé poskytnutí.


Fotoreportáže a galerie
Muzikál CARMEN oslavil 10 let od premiéry
Fotoreportáže a galerie
Helena Vondráčková a další hvězdy divadel Broadway a Hybernia hrály tenis
Fotoreportáže a galerie
Pražské hostování muzikálu “Dědeček automobil” – fotografie ze zkoušek
  • Abigail

    Vysvětlete debilovi, proč v obsazení chybí Marek, pochopila jsem-li správně, že Marek má být ten tatínek. (Snažila jsem se to pochopit i na oficiálních stránkách, ale zjevně mi pochopit dnes není souzeno.) Zpívá/hraje ho Ledecký nebo co? A nebo k Markovi patří ta dvě jména bez role – Filip Blažek a Martin Trnavský? Tomu bych věřila, ale na oficiálních stránkách jsem to taky nenašla…


  • Líba

    Taky bych ráda věděla, kdo bude Marek… Jinak příběh vypadá dobře, určitě se ráda přijdu podívat.


  • Radek Janda

    Roli Marka skutečně obsadí pánové Blažek a Trnavský. Dále z obsazení vypadl Pavel Nečas (role Radan), místo něho se objevil Karel Dobrý. Rovněž byla zveřejněna jména dámské taneční company.